قرار دادن فایل pdf در وردپرس

قرار دادن فایل pdf در وردپرس

قرار دادن فایل pdf در وردپرس

سلام به شما همراهان همیشگی مهراکت. در این بخش از مقالات آموزشی مان قصد داریم به نحوه قرار دادن یک فایل با فرمت pdf در سایت وردپرسی مان بپردازیم. که از ضروریات یک طراح سایت می باشد. از این رو ضمن سپاس از شما دعوت می کنیم جهت تکمیل دانش خود ادامه این مطلب را در مهراکت با عنوان قرار دادن فایل pdf در وردپرس همراه باشید.

آموزش نحوه نمایش فایل های pdf در سایت های وردپرس

آیا می خواهید یک نمایش دهنده ی PDF به وردپرس خود اضافه کنید؟ به صورت پیشفرض وردپرس فایل های PDF را در قالب لینک نشان می دهد و کاربران می توانند فایل PDF را دانلود کرده و مطالعه نمایند و یا آن را در یک پنجره ی جدید باز کنند. اما اگر شما بخواهید یک فایل PDF را در پست وبلاگ خود جایسازی کنید؟ در این مقاله ما می خواهیم نحوه ی افزودن یک نمایش دهنده ی PDF به وردپرس را به شما آموزش دهیم.

چرا و چه زمانی شما به یک نمایش دهنده ی PDF در وردپرس نیاز دارید؟

وردپرس فایل های PDF را در پست های وبلاگ نمایش نمی دهد مثل فایل های صوتی تصویری. آن فقط فایل را مشابه یک لینک اضافه می کند. این بدین معنی می باشد که کاربران باید برای مشاهده ی فایل PDF از صفحه ی وبلاگ شما دور شوند. بسیاری از کاربران دیگر باز نخواهند گشت و این امر بازدید های سایت شما و سرگرم کنندگی آن را کاهش می دهد. یک راه برای رفع این مشکل ارائه ی فایل های PDF بعنوان ارتقا محتوا می باشد. بدین ترتیب شما می توانید از کاربران خود بخواهید به لیست ایمیل شما بپیوندند و در عوض محتوایی را بعنوان جایزه دریافت نمایند.

در هر صورت اگر شما بخواهید کاربرانتان فایل های PDF را بدون ترک سایت شما مشاهده کنند شما باید یک نمایش دهنده ی PDF به وردپرس خود اضافه کنید. یک PDF Viewer فایل PDF را دقیقا در صفحات و پست های وردپرس شما جاسازی می کند. کاربران نیز می توانند فایل را مشاهده کنند ، بخوانند، دانلود کنند، و حتی آن را چاپ کنند بدون اینکه مجبور باشند از وب سایت شما خارج شوند.

آپلود فایل PDF در پست ها و صفحات وردپرس

این روش بسیار ساده تر از روش های دیگر است و بدون نیاز به نصب پلاگین در سایت وردپرسی شما ، کار می کند. اولین گام ، ویرایش کردن پست یا صفحه ای است که قصد دارید در آن فایل PDF آپلود کنید. در صفحه ویرایشگر پست ، باید روی دکمه “افزودن پرونده چند رسانه ای” ( Add Media ) کلیک کنید.

حال وردپرس ، فایل PDF موردنظر را در وب سایت شما آپلود می کند. پس از این که آپلود به طور کامل انجام شود، می توانید تصویر کوچکی ( بندانگشتی ) از فایل PDF خود را به صورت پیش نمایش مشاهده کنید. در ستون سمت چپ می توانید عنوان، توضیح زیر عکس و توضیحاتی برای فایل خود ارائه کنید. همچنین می توانید انتخاب کنید که این فایل چگونه لینک شود. به صورت پیش فرض، به فایل PDF خودش لینک می شود. می توانید حالت پیش فرض آن را به صفحه پوسته پیوست ها تغییر دهید ، که این صفحه پیش نمایشی از تصاویر بندانگشتی از اولین صفحه از فایل PDF شما را نشان می دهد.

لینک دانلود

به منظور افزودن فایل PDF به یک پست ، روی دکمه “گذاشتن در نوشته” ( Insert into post ) کلیک کنید. اکنون پنجره آپلود رسانه ناپدید می شود و شما می توانید لینک دانلود فایل PDF را در ویرایشگر پست خود مشاهده کنید. شما می توانید همچنان ویرایش پست خود را ادامه دهید یا این که آن را منتشر کنید.

به همین سادگی! شما توانسته اید یک فایل PDF را با موفقیت آپلود کرده و آن را در یک پست سایت وردپرس اضافه کنید. اکنون می توانید برای مشاهده این تغییرات، از سایت خود بازدید کنید.

بیشتر بخوانید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *