جاستیفای متن در وردپرس

جاستیفای متن در وردپرس

سلام به وب سایت مهراکت خوش آمدید.در این مقاله به معرفی آموزش جاستیفای متن در وردپرس خواهیم پرداخت.

و در ادامه به حل این مشکل در متون محتوای وردپرسی خود میپردازیم.

پس تا آخر با مقاله ما همراه باشید.

به کار بردن ویژگی justify وردپرس در محتوای سایت

زمانی که در ویرایشگر وردپرس شروع به نوشتن میکنید با حالت پیش فرضی رو به رو می شوید.شروع نوشته در وردپرس فارسی از راست و در وردپرس انگلیسی از چپ آغاز می شود. در واقع این موضوع استاندارد است و مشکلی برای ما ایجاد نمی کند! اما حتما دیده اید که در بعضی قالب ها فاصله هایی بین کلمات می افتد یا بیش از حد به هم می چسبند. برای رفع این مشکل باید از تراز کردن یا به اصطلاح justify وردپرس استفاده کنیم.

برای این منظور در نوار ابزار وردپرس گزینه ای با عنوان تراز کردن موجود است که می توانید با کمک آن justify وردپرس را فعال کنید:

 

به کار بردن ویژگی justify وردپرس در محتوای سایت

با کمک این گزینه می توانید متون خود را تراز یا مرتب کنید و فاصله های استانداردی خلق کنید. اما مشکل اینجاست که گاهی این گزینه در برخی قالب ها جوابگو نیست! یعنی با کلیک روی آن عملا هیچ اتفاقی نمی افتد و متون همانگونه که هستند باقی می مانند.
اگر جزء کاربرانی هستید که دکمه ی تراز کردن در وبسایت شما موثر نیست می توانید از بخش متنی ویرایشگر وردپرس استفاده کنید. پس به قسمت بعدی مقاله ی امروز توجه کنید…

 

 

بیشتر بخوانید:

 

مراحل justify وردپرس

1. در گام اول متن مورد نظر خود را از بخش دیداری ویریشگر وردپرس وارد کنید.

2. حال متن مورد نظر یعنی justify خود را بین تگ زیر قرار دهید:

<p align="right">

3. حال به راحتی می توانید با تغییر کلمه ی left یا right به justify ویژگی justify وردپرس را پیاده سازی کنید.

حال با انتشار مطلب خواهید دید که تمامی متون شما مرتب و تراز می شود!

در کدهای برخی قالب ها این موضوع در طراحی رعایت می شود و نیاز به این کار نیست. اما برخی دیگر از قانون justify وردپرس تبعیت نمی کنند! بنابراین می توانید برای منظم و مرتب جلوه دادن متن ها از آن استفاده کنید.

برگرداندن دکمه جاستیفای و دکمه UNDERLINE به وردپرس

گاهی برای حفظ زیبایی نوشته‌ها در سایت، نیاز به استفاده از دکمه justify  پیدا خواهید کرد، با مطالعه این مقاله به نکات ارزشمندی در رابطه با تراز کردن و مرتب کردن نوشته‌های خود در سایت پی می‌برید، برای اضافه کردن دکمه justify در وردپرس ابتدا باید افزونه Re-add Text Underline and Justify را نصب و فعال سازی کنید.

پس از فعال سازی این افزونه، برای اضافه شدن دکمه justify  و دکمه underline  به ویرایشگر وردپرس خود، از منوی مدیریت و در قسمت سمت راست به بخش تنظیمات – نوشتن  (setting–writing) و در آنجا همانند تصویر زیر، گزینه Re-add underline & justify buttons  را انتخاب کنید تا به راحتی دکمه جاستیفای و دکمه underline به ویرایشگر وردپرس شما بازگردد.

برگرداندن دکمه جاستیفای و دکمه UNDERLINE به وردپرس
برگرداندن دکمه جاستیفای و دکمه UNDERLINE به وردپرس

5 دیدگاه دربارهٔ «جاستیفای متن در وردپرس»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *