تنظیمات نوشته ها در وردپرس

تنظیمات نوشته ها در وردپرس

تنظیمات نوشته ها در وردپرس

نوشته ها از پست تایپ های مهم و معمولی است که مورد استقبال تمامی سایت های قرار می گیرد. بنابراین آشنایی با آن و نحوه مدیریت آن از ضروریات است. از این رو در این مقاله به معرفی تنظیمات نوشته ها در وردپرس خواهیم پرداخت. ضمن سپاس از شما دعوت می کنیم جهت تکمیل دانش خود ادامه این مطلب را در مهراکت همراه باشید.

مدیریت نوشته ها در وردپرس

با ورود به منو همه نوشته ها در زیر منو نوشته ها در وردپرس، به راحتی می توانید تمامی نوشته هایی که تا کنون در سایت وردپرس شما ایجاد شده اند را ببینید.

در این صفحه می توانید هر کدام از نوشته ها را حذف یا ویرایش کنید. همچنین با گزینه های مختلفی که در بالای جدول نوشته ها وجود دارد، می توانید نوشته ها را فیلتر کنید. مثلا می توانید با کلیک بر روی پیش نویس فقط نوشته هایی که وضعیتشان بر روی حالت پیش نویس است را ببینید.

گزینه دیگری که در این صفحه وجود دارد باکس جستجو هست که بتوانید یک کلمه کلیدی را جستجو کنید تا نوشته هایی که آن کلمه کلیدی را دارند نمایش داده شوند.

در بالای صفحه دو دو دکمه “تنظیمات صفحه” و “راهنما” را می بینید که اگر روی آن ها کلیک کنید یک باکسی باز می شوند که توضیحات آن به شرح زیر است:

تنظیمات صفحه:

وقتی روی تنظیمات صفحه کلیک می کنید، می توانید مواردی مثل تعداد نمایش نوشته ها را در این صفحه تعیین کنید. همچنین در تنظیمات صفحه این امکان وجود دارد که ستون های جدول نوشته ها را فعال یا غیرفعال کنید.

راهنما:

با کلیک بر روی این گزینه، یکسری اطلاعات کلی در رابطه با کار با بخش نوشته های وردپرس بدست می آوردید.

به طور کلی بخش نوشته ها در وردپرس برای مدیریت کردن نوشته هایی است که شما از قبل ایجاد کردید و حالا می خواهید آن ها را مدیریت کنید.

تنظیمات ویرایش نوشته در وردپرس

این موضوع ممکن است برای هرکسی که با وردپرس سروکار دارد پیش‌آمده باشد که بخواهد برخی از بخش‌ها را از حذف کنید و یا برخی دیگر از قسمت‌هایی که می‌خواهید را در دسترس خود قرار دهید.

به‌بیان‌دیگر ممکن است شما بعد از مدتی متوجه این موضوع شوید که برخی از قسمت‌های ویرایشگر برای شما کارایی ندارند و بخواهید آن‌ها را حذف کنید که برای این کار باید از مدیریت بلوک‌های صفحه ویرایش نوشته در وردپرس استفاده کنید. با استفاده از مدیریت بلوک‌ها شما این امکان را خواهید داشت که بلوک‌های دلخواه خود را به‌راحتی حذف و یا اضافه کنید.

نوار ابزار نوشته‌ها

این نوار ابزار یک سری امکانات به شما ارائه می‌دهد که می‌توانید از طریق آن نوشته‌های خود را به صورت ایتالیک کنید یا بخشی از محتوا خود را بولد کنید و یا در کل به متن خود تغییراتی دهید، اگر شما با نرم افزار word کار کرده باشید حتما با این نوار ابزار آشنایی دارید این نوار ابزار بر‌گرفته از ابزار‌های word است و همان امکانات را به شما خواهد داد.

اگر این نوار ابزار امکانات مورد نیاز شما را نداشت و نتوانستید به خوبی از آن استفاده کنید بهتر است که یک افزونه را نصب کنید و امکانات آنرا افزایش دهید، یک افزونه با نام TinyMCE Advanced وجود دارد که از طریق آن می‌توانید نوار ابزار نوشته‌های وردپرس خود را گسترش دهید و امکانات خیلی بیشتری را در این نوار ابزار تجربه کنید.

در بالای نوار ابزار دو تب وجود دارد  که یکی از آنها متن و دیگری دیداری است، شما از طریق تب دیداری می‌توانید به راحتی محتوا خود را بنویسید و به آن تصاویر یا ویدئو اضافه کنید، در تب متن هم شما می‌توانید کد تمامی بخش‌های این محتوا را داشته باشید و در واقع این محتوا به صورت کد Html نمایش داده خواهد شد.

تنظیمات نوشتن وردپرس wordpress

برای دسترسی به تنظیمات نوشتن، گزینه “تنظیمات” را انتخاب کرده و سپس گزینه “نوشتن” را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب، صفحه تنظیمات نوشتن مانند تصویر زیر نمایش داده خواهد شد.

تنظیمات نوشته ها در وردپرس
تنظیمات نوشته ها در وردپرس
  • دسته پیش‌فرض نوشته ها – در اینجا دسته یا گروه پیش‌فرض نوشته ها را مشخص خواهید کرد
  • ساختار پیش‌فرض نوشته – از این منو برای انتخاب ساختار یا قالب پیش‌فرض نوشته ها و پست ها استفاده می شود.
    مانند: گالری، صدا، ویدیو، گپ و …
  • فرستادن با ایمیل – از این بخش برای فرستادن نوشته یا پست از طریق ایمیل استفاده می شود. برای این کار باید یک ایمیل محرمانه با دسترسی POP3 ایجاد کنید. هر ایمیلی که از این نشانی دریافت شود، منتشر خواهد شد.
  • سرویس دهنده ایمیل – سرویس دهنده ایمیل امکان خواندن ایمیل هایی که شما آن ها را به وردپرس ارسال و ذخیره کرده اید را می دهد. برای این کار شما نیاز به سک سرویس دهنده سازگاز با POP3 و آدرس URI آن مانند mail.example.com، خواهید داشت که در فیلد آن را وارد می کنید.
  • شناسه ورود – وردپرس برای ایجاد پست از طریق ایمیل، نیاز به اکانت ایمیل خود دارد. شناسه ورود برای این آدرس ایمیل استفاده می شود و باید محرمانه نگه داشته شود زیرا سپمر ها لینک های پست را به سایت خودشان هدایت می کنند
  • رمز – کلمه عبور ایمیل بالا را وارد کنید
  • دسته پیش‌فرض برای فرستادن با ایمیل – دسته بندی پیش‌فرض پست هایی که با ایمیل منتظر می شوند را مشخص می کند
  • سرویس های بروزرسانی – هنگامی که نوشته‌ی جدیدی را منتشر می کنید، وردپرس به‌صورت خودکار سرویس های بروزرسانی سایتی که در فیلد نوشته شده را آگاه می کند.

بیشتر بخوانید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *