افزونه coming soon

افزونه coming soon

سلام به شما همراهان همیشگی مهراکت. در این بخش از مقالات آموزشی مان قصد داریم به معرفی افزونه coming soon در وردپرس بپردازیم. از این رو ضمن سپاس از شما دعوت می کنیم جهت تکمیل دانش خود ادامه این مطلب را در مهراکت با عنوان افزونه coming soon همراه باشید.

ایجاد صفحه در دست ساخت وردپرس

همه ما گاهی برای ارتقای وبسایت با تغییر قالب و تغییراتی از این قبیل را به را هستیم. اما اینکه در هنگام تغییر کاربران، سایت شما را مشاهده می کنند، درست نیست. این امر نه برای شما جالب است و نه برای کاربران شما. زمانی که شما در حال تغییر سایت خود هستید، هر بخش از سایت به هم می ریزد و هر لحظه در حین تغییر است، این از نگاه کاربر مورد قبول نیست و شکل خوبی ندارد. برای همین در این مواقع از صفحات “در دست تعمیر” می توان استفاده کرد. امروز می خواهیم تعدادی از افزونه های در دست تعمیر به شما معرفی کنیم.

افزونه coming soon
افزونه coming soon

افزونه Coming Soon وردپرس با نام SeedProd

ابتدا آخرین نسخه از افزونه Coming Soon وردپرس را از انتهای همین مقاله آموزشی به صورت کاملا رایگان دانلود و سپس در وردپرس سایت خود نصب و فعال سازی نمایید. همچنین اگر از نحوه نصب و فعال سازی افزونه ها در وردپرس آشنایی ندارید، پیشنهاد می شود مقاله آموزشی مرتبط با نصب و فعال سازی افزونه ها در وردپرس را مطالعه نمایید تا بدین وسیله بتوانید بدون هیچگونه ابهامی افزونه های وردپرس را نصب و فعال سازی نمایید.بعد از نصب و فعال سازی افزونه، گزینه جدیدی در منوی پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد. برای دسترسی به آن ابتدا وارد داشبورد وردپرس شوید و از منوهای موجود گزینه جدید با نام SeedProd اضافه خواهد شد. نشانه گر ماوس خود را روی آن نگه دارید تا زیرمنوهای آن قابل مشاهده شود. از زیرمنو های آن روی گزینه Settings کلیک نمایید.

تنظیمات

در بخش اول شما می بایستی نسبت به وضعیت افزونه اقداماتی انجام دهید. در حالت عادی صفحه در حال تامیر است غیرفعال می باشد. اما اگر شما قصد دارید سایت خود را برای مدتی از دسترس خارج نمایید تا سایت خود را بررسی یا ارتقا یا حتی بهبود ببخشید می توانید روی هر کدام از مواردی که شما در حال انجام آن هستید قرار دهید. بعد از اتمام فرایند تنظیمات این بخش روی گزینه ذخیره تغییرات کلیک نمایید تا تنظیمات ذخیره شود.

تنظیمات

بخش بعدی از تنظیمات زبانه محتوا، شامل چند بخش می باشد. این بخش ها شامل موارد زیر می باشد:
۱- لوگو: در این قسمت از تنظیمات افزونه Coming Soon وردپرس شما می توانید لوگوی سایت خود را جهت نمایش اپلود و یا از کتابخانه انتخاب نمایید.
۲- عنوان: در این بخش شما می بایستی یک عنوان برای صفحه در انتظار خود ایجاد نمایید. حالا این عنوان یا می تواند صفحه در دست ساخت است باشد یا می توان به زودی باز خواهیم گشت باشد.
۳- پیغام: در این قسمت از تنظیمات افزونه شما قادر خواهید بود پیامی به کاربر قرار دهید. بهتر است در این بخش توضیحی در رابطه به اینکه چرا سایت شما از دسترس خارج شده است باشد.
۴- Powered By SeedProd: در این بخش شما می توانید مشخص نمایید که کپی رایت افزونه در صفحه انتظار شما قرار گیرد.
بعد از تنظیمات روی گزینه ذخیره تغییرات کلیک نمایید تا پروسه انجام شده ذخیره شود.

تنظیمات

در بخش بعدی از تنظیمات زبانه محتوا چندین گزینه همانند تصویر بالا شماره گذاری شده است. این گزینه ها به شرح موارد زیر است:
۱- فاوآیکن: در این بخش از تنظیمات افزونه Coming Soon وردپرس شما می توانید یک فاوآیکن برای صفحه در حال تامیر یا همان صفحه انتظار خود در نظر بگیرید.
۲- عنوان سئو: در این قسمت از تنظیمات افزونه شما می توانید عنوان سئو صفحه را مشخص نمایید.
۳- توضیحات متا سئو: در این بخش شما می توانی توضیحات متا سئو را مشخص نمایید.
۴- کدآنالتیکس: در این قسمت شما می توانید کد گوگل آنالتیکس را قرار دهید. برای دریافت آن روی لینک زیر باکس کلیک نمایید.
بعد از اتمام فرایند تنظیمات این بخش، روی دکمه ذخیره تمام تغییرات کلیک نمایید تا پروسه انجام شده ذخیره شود. حال بدون درنگ روی زبانه دوم از تنظیمات یعنی زبانه طراحی کلیک نمایید.

در بخش نهایی از تنظیمات، چندین بخش وجود دارد. این بخش ها به شرح موارد زیر می باشد:

۱- غیر فعال سازی URL های مستثنی پیش فرض: در این بخش از تنظیمات افزونه Coming Soon وردپرس شما قادر خواهید بود لینک هایی که لینک های مستثنی یا همان لینک هایی که مجاز به ورود هستند مانند داشبورد، ورود و… را غیر فعال نمایید.
۲- اسکریپت های سربرگ: در این قسمت از تنظیمات افزونه شما می توانید اسکریپت ها یا استایل خود را وارد نمایید. دقت داشته باشید که این بخش درواقع قبل از بسته شدن تگ head اجرا می شود.

۳- اسکریپت های پاورقی:

در این بخش شما می توانید اسکریپت ها یا استایل مورد نظر خود را وارد نمایید. دقت داشته باشید که این بخش قبل از بسته شدن بدنه اصلی اجرا می شود.
۴- سفارشی سازی اچ تی ام ال: در این قسمت شما می توانید کل قالب طراحی شده را توسط کدهای html سفارشی خود جایگزین کنید.
۵- پیوست HTML: در این بخش شما می توانید لینک هایی به صفحه اصلی خود اضافه کنید. مانند لینک فایل استایل یا لینک های دیگر.
بعد از اتمام تنظیمات روی گزینه ذخیره همه تغییرات کلیک نمایید تا فرایند تنظیمات ذخیره شود. حال کافیست که از حساب کاربری خود خارج شوید و اگر افزونه را فعال کرده باشید، تغییرات ایجاد شده توسط افزونه را مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *