آموزش افزودن نوشته در وردپرس

آموزش افزودن نوشته در وردپرس

آموزش افزودن نوشته در وردپرس

sسلام به شما همراهان همیشگی مهراکت. در این بخش از مقالات آموزشی قصد داریم به موضوع نوشته ها و نحوه ساخت آن در وردپرس بپردازیم. همانطور که آگاهید اکثر پست تایپ های یک سایت از این نوع سرچشمه می گیرند. از این رو ضمن سپاس از شما دعوت می کنیم جهت تکمیل دانش خود ادامه این مطلب را در مهراکت با عنوان آموزش افزودن نوشته در وردپرس همراه باشید.

انتشار نوشته در وردپرس

وردپرس بخش‌های زیادی در پیشخوان خود دارد که یکی از آنها نوشته‌ها است و در این مقاله به کلی با این بخش می‌خواهیم کار کنیم و آموزش آنرا دقیق به شما ارائه دهیم، در واقع وردپرس از دو نوع ویرایشگر برخوردار است که شما می‌توانید با استفاده از آنها محتوای خود را بنویسید و یا ویرایش کنید، ویرایشگر کلاسیک و ویرایشگر مدرن در وردپرس وجود دارند که هر دو برای صفحه نوشته‌ها هستند در واقع وردپرس بعد از چند سال تصمیم گرفت که تغییری در این ویرایشگر اعمال کند و بجای ویرایشگر کلاسیک ویرایشگر مدرن را در آپدیت‌های بعدی در این سیستم مدیریت محتوا قرار داد.

آموزش مدیریت نوشته ها در وردپرس

اولین کاری که برای مدیریت نوشته ها در وردپرس باید انجام دهید این است که بعد از ورود به پیشخوان وردپرس روی منوی نوشته ها کلیک کنید تا وارد صفحه مربوط به مدیریت همه نوشته‌ ها در وردپرس شده و تغییراتی که تمایل دارید صورت بگیرد را اعمال نمایید. با کلیک روی این منو، صفحه ای شامل اطلاعات اصلی هر نوشته در قالب یک لیست به شما نشان داده می شود. در صفحه نوشته ها این امکان را دارید که قابلیت هایی مثل ویرایش، ویرایش سریع، حذف نوشته، نمایش نوشته، مشاهده دسته‌بندی و برچسب، مشاهده نویسنده نوشته، دیدگاه‌های هر نوشته و… را مشاهده کرده و با کلیک روی هر بخش در نهایت به صفحه مورد نظر هدایت شوید.

🟢🔵 نکته: در قسمت بالای وردپرس بخشی تحت عنوان «تنظیمات صفحه» وجود دارد که به شما این امکان را می دهد تا باکس یا اطلاعاتی را به صفحه اضافه یا از آن کم نمایید. «تنظیمات صفحه» قرار گرفته در بخش «همه نوشته ها» با موردی که صفحه نوشته جدید نمایش داده می شود متفاوت است. برای مخفی کردن اطلاعات یک نوشته از صفحه «همه نوشته‌ها» در وردپرس لازم است تا ابتدا به این صفحه مراجعه کنید و سپس روی دکمه «تنظیمات صفحه» که در بالا و در سمت چپ قرار دارد و در تصویر زیر هم می توانید آن را مشاهده نمایید، کلیک کنید تا پنجره مربوط به آن برای شما نمایش داده شود و بتوانید اطلاعات هر نوشته را که در این صفحه نشان داده می شود را کنترل کنید.

آموزش کار با گوتنبرگ

در اولین گام برای نوشتن مطلب در وردپرس و یا ویرایش یک نوشته باید دقیقاً مانند ویرایشگر کلاسیک عمل کنید. به این صورت که شما در پنل کاربری خود قسمتی به نام نوشته‌ها دارید که به دو بخش مجزا تحت عنوان افزودن نوشته و ویرایش نوشته تقسیم‌شده است.

در اینجا شما برای اینکه بتوانید یک نوشته جدید ایجاد کنید باید افزودن نوشته را انتخاب کنید؛ و یا اگر قصد دارید یکی از نوشته‌های قبلی خود را ویرایش کنید باید روی همه نوشته‌ها کلیک کنید و پس‌ازآن روی ویرایش پست موردنظر خود کلیک کنید.

شما برای اینکه بتوانید یک نوشته جدید ایجاد کنید باید افزودن نوشته را انتخاب کنید و یا اگر قصد دارید یکی از نوشته‌های قبلی خود را ویرایش کنید باید روی همه نوشته‌ها کلیک کنید و پس‌ازآن روی ویرایش پست موردنظر خود کلیک کنید.

پس‌ازاینکه شما بر روی گزینه‌ی افزودن نوشته کلیک کردید صفحه‌ای مانند تصویر زیر برای شما باز می‌شود.

آموزش افزودن نوشته در وردپرس
آموزش افزودن نوشته در وردپرس

با توجه به تصویر بالا شما باید عنوان اصلی پست و نوشته خود را در قسمت “افزودن عنوان” وارد کنید. البته توجه داشته باشید که هر عنوانی که در این قسمت وارد می‌کنید به‌عنوان سرتیتر اصلی در نظر گرفته می‌شود.

بلوکی که زیر گزینه‌ی افزودن عنوان قرار دارد درواقع همان بلوکی است که شما می‌توانید متن موردنظر خود را در آن وارد نمایید. در این قسمت شما می‌توانید شروع به نوشتن کنید.

ایجاد دسته بندی در وردپرس و مدیریت دسته بندی ها

اضافه نمودن دسته بندی در وردپرس اولین اقدامیست که باید قبل از ایجاد یک نوشته جدید در وردپرس انجام داد. برای همین قبل از اینکه به سراغ نوشتن مطلب یا مقاله در وردپرس بریم ابتدا باید دسته بندی های وب سایت ایجاد کنیم.

برای ایجاد دسته بندی جدید در وردپرس، از منوی نوشته ها وارد منو دسته ها شوید.

بعد از ورود به صفحه افزودن دسته بندی در وردپرس، باید از ستون سمت راست صفحه دسته بندی مقالات را ایجاد کنید. برای یادگیری این بخش به تفکیک هرکدام از فیلد ها توضیح داده شده است.

نام: در این قسمت باید یک عنوان برای دسته بندی خود وارد کنید.

نامک: نامک یا slug همان آدرسی هست که در آدرس بار مروگر قابل مشاهده است. در راستای ظاهر آدرس صفحات سایت بهتر است که این قسمت را انگلیسی وارد کنید و تفاوتی در فارسی یا انگلیسی بودن آن نیست. اگر این قسمت را وارد نکنید وردپرس به صورت خودکار این قسمت را از روی نام تشخیص می دهد.

مادر دسته: این قسمت مشخص کننده دسته اصلی / زیر دسته سایت می باشد. یعنی به این صورت که اگر شما این قسمت را دست نزنید و به صورت هیچ کدام بماند آن وقت دسته شما دسته اصلی خوانده میشود ولی اگر قرار هست دسته ای که ایجاد می کنید به عنوان یک زیر دسته باشد باید کلیک نمایید و دسته اصلی یا دسته مادر آن را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *