protected by recaptcha چیست

protected by recaptcha چیست

protected by recaptcha چیست

سلام خیلی خوش امدید به مهراکت در این مطلب قصد داریم راجب موضوع ها ی protected by recaptcha چیست وRecaptcha چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟ وreCAPTCHA چیست؟صحبت کنیم تا انتها با مهراکت همراه باشید.

 

Recaptcha به فارسی ریکپچا یا ری کپچا قابلیتی است که سایت ها را در مقابل بات ها (ربات ها) حفاظت می نماید.
این ابزار توسط گوگل بصورت کاملا رایگان در اختیار عموم قرار داده شده است.
در تعریف Recaptcha در عنوان نوشته شده است
آسان برای انسان و سخت برای ربات ها! این واقعا بهترین تعریف از این سیستم است
که امکان سوء استفاده را برای ربات ها غیرممکن می کند.
در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت که Recaptcha چیست و چه کاربردی دارد؟
و چگونه می توانیم از آن در سایت بهره بگیریم. از شما دعوت می کنیم با ما همراه باشید.

Recaptcha چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

قطعا برای شما پیش آمده است که در هنگام تکمیل یک فرم (ثبت نام، درخواست و …) گزینه ای وجود دارد
که معمولا با عنوان مقابله با روبات اسپم یا نظایر این توجه داده می شود
. این گزینه ها معمولا بصورت عددی، تیک باکس یا انتخاب تصاویر و … است که می بایست
برای تکمیل یا ادامه کار آن را انجام دهید
. این موضوع به این دلیل است
که از تلاش و اسپم کردن ربات ها جلوگیری به عمل آید.
اینکار سبب ممانعت از اقدامات ضد امنیتی و اسپم فرم ها می شود. Captcha به صورت های مختلفی وجود دارند که در اینجا ما بر روی سیستم Recaptcha بحث خواهیم کرد که توسط گوگل ارائه شده است. در طی سالهای اخیر Recaptcha با سه ورژن معرفی و ارائه شده است که در زیر به آنها اشاره شده است:

مختص شما:  سئو در بجنورد

بیشتر بدانید :

کپچا چیست؟

CAPTCHA یا همان کپچا نرم افزاری آنلاین برای تولید سوالات و آزمون هایی است که انسان براحتی قادر به پاسخ گویی به آنها است ولی کامپیوترها در حال حاضر قادر به تشخیص و پاسخ به آنها نیستند. بطور مثال در تصویر پایین تغییرات صورت گرفته در متن توسط کپچا برای انسان قابل تشخیص می باشد ولی روبات های کامپیوتری قدرت تشخیص آن را ندارند.

protected by recaptcha چیست

یک نمونه مناسب استفاده از کپچا

عبارت CAPTCHA مخفف جمله Completely Automated Public Turing Test To Tell Computers and Humans Apart بوده و به معنی “آزمایش اتوماتیک عمومی برای تشخیص انسان از کامپیوتر” می باشد. کپچا در سال 2000 و در دانشگاه Carneige Mellon توسط Luis von Ahn و همکارانش ساخته شد و برای اولین بار در سایت Yahoo مورد استفاده قرار گرفت.

reCAPTCHA چیست؟

reCAPTCHA یا همان ریکپچا یک سرویس رایگان کپچا برای ایجاد نسخه های دیجیتالی از کتاب، روزنامه و برنامه های رادیویی قدیمی است. همانطور که در مقاله ای با عنوان کپچا چیست و چه کاربردهایی دارد نیز بیان کردیم، CAPTCHA برنامه ای برای تشخیص انسان از روبات در فضای اینترنت است و معمولا در فرم های ثبت نام یا بخش نظرات بکار گرفته میشود. با توجه به افزایش تعداد اسپمرها در سال های اخیر، استفاده از CAPTCHA تقریبا برای هر سایتی به امری ضروری بدل گشته و هر روز جایگاه خود را محکمتر از قبل خواهد کرد. در این مقاله به بررسی تفاوت reCAPTCHA و CAPTCHA پرداخته و شکل گیری این ایده ی ساده ولی بسیار کاربردی را به شما معرفی خواهیم کرد.

مختص شما:  عوامل کاهش رتبه الکسا

کاربران بطور متوسط در هر روز 200 میلیون بار به سوالات CAPTCHA در اینترنت پاسخ میدهند که در هر مورد کمتر از چند ثانیه زمان کاربر صرف میشود. در نگاه اول این زمان چشمگیر نخواهد بود ولی با توجه به تعداد بالای آن زمانی معادل 150000 ساعت کار در روز برای پاسخ گویی به سوالات CAPTCHA هدر میشود. چه راهی برای استفاده مفیدتر از این زمان و جلوگیری از هدر رفتن بخشی از آن بنظر شما میرسد؟ reCAPTCHA با ایده ای خلاقانه برای تبدیل این وقت و انرژی به کتاب های دیجیتالی و استفاده مفید از این منبع رایگان شکل گرفت.

ممنون از این که با ما مهراکت همراه بودید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

مشاوره رایگان سئو در شیراز x بخوانید...