افزایش ترافیک سایت با اینستاگرام

افزایش ترافیک سایت با اینستاگرام

افزایش ترافیک سایت با اینستاگرام

کسب‌وکارهای متعددی در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعالیت می‌کنند، اما فقط تعداد معدودی از این شرکت‌ها در جذب مخاطبین صفحه اینستاگرام و تبدیل آن‌ها به مشتری موفق بوده‌اند. در ادامه به معرفی ۴ استراتژی برای افزایش ترافیک از اینستاگرام به وب سایت می‌پردازیم.

افزایش ترافیک به وب سایت از اینستاگرام

این‌ها استراتژی‌های بسیار ساده‌ای هستند که با به کارگیری آن‌ها می‌توانید تا به راحتی از پلتفرم اجتماعی خود به وب سایتتان ترافیک داشته باشید.

افزایش ترافیک سایت با اینستاگرام

افزایش ترافیک سایت با اینستاگرام

بهینه سازی بایو اینستاگرام برای افزایش ترافیک از اینستاگرام

یک مشکل اساسی اینستاگرام این است که نمی‌توان برای هر پست یک لینک قابل کلیک قرار داد؛ اما این به معنای آن نیست که نمی‌توانید ترافیک زیادی را از این طریق وارد وب سایت خود کنید.

لینک بایو یکی از این موقعیت‌هاست که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. برای بهره‌برداری مطلوب از بایو اینستاگرام باید ۳ مورد زیر را به خوبی مدیریت و برنامه‌ریزی کنید:

  • محتوا
  • لینک
  • تصویر پروفایل

محتوای متنی بایو مهم‌ترین قسمت آن است که اگر به خوبی نوشته شود می‌تواند ترافیک زیادی برای وبسایت ایجاد کند. برای این کار باید یک فراخوان به اقدام (call to action) مناسب در متن نهفته باشد. برای این کار می‌توانید از عناوینی مانند عناوین زیر استفاده کنید:

  • برای اطلاعات بیشتر درباره … روی لینک کلیک کنید
  • داستان کامل را از لینک ما دنبال کنید
  • برای آمار کامل تر لینک بایو ما را کلیک کنید

در شکل زیر یک نمونه بسیار خوب از بایو در اینستاگرام می‌بینید که مخاطبین را دعوت به مطالعه بیشتر کرده است.

همچنین به یاد داشته باشید که لینک بایو در هر زمان قابل تغییر است، پس می‌توانید از آن برای لینک دادن به هر صفحه‌ای استفاده کنید، مانند:

  • صفحه کمپین تبلیغاتی
  • صفحه مربوط به محصولات جدید
  • لندینگ پیج

اما دقت کنید که افزایش ترافیک از اینستاگرام و از طریق لینک بایو به سرعت و یک شبه اتفاق نمی‌افتد، باید صبور باشید و به طور منظم این لینک را تغییر دهید تا فالوورهای شما متوجه وجود یک لینک کاربردی در بایو شما بشوند.

لینک کردن پست IGTV

پست‌های IGTV می‌توانند در بخش توضیحات یا Description خود حاوی لینک داشته باشند.

مختص شما:  تولید محتوا در اینستاگرام

اما برای این که کاربران روی این لینک کلیک کنند باید تا اول روی عنوان پست IGTV شما کلیک کرده باشند تا این لینک را ببینند.

برای دریافت بیشترین ترافیک از این روش می‌توانید افرادی که پست شما را می‌بینند را به کمک قرار دادن یک Call to Action مناسب در متن عنوان پست تشویق کنید و در خود ویدئو نیز درباره لینک داخل توضیحات پست به آن‌ها بگویید.

بیشتر بخوانید: 

لینک در استوری اینستاگرام

در گذشته با قابلیت Swipe Up می‌توانستید تا درون استوری‌های اینستاگرام خود لینک قرار دهید، اما این کار نیازمند حداقل 10،000 فالوور بود.

کمپانی اینستاگرام در راستای ساده‌سازی کارکردن با این پلتفرم محبوب، افزایش خلاقیت در استوری‌ها و همچنین خلق تجربه کاربری بهتر برای تمام کاربران، خصوصاً بیزینس‌های نوپا، قابلیت Swipe-Up را به طور رسمی حذف خواهد کرد.

با این کار، کاربران عادی و همین‌طور کسب و کارها می‌توانند لینک را به شکل استیکر در استوری قرار داده و مخاطبان نیز به راحتی می‌توانند با تپ کردن روی آن برچسب، وارد وب سایت مورد نظر شوند.

لینک استوری اینستاگرام یک روش بسیار مناسب برای افزایش ترافیک به وب سایت از اینستاگرام است. اما برای این کار مانند تشویق کردن کاربران به کلیک هر لینک دیگری نیاز به به فراخوان عمل مناسب دارید. ( جهت سفارش طراحی سایت در شیراز کلیک کنید. )

بیشتر بخوانید:

افزایش ترافیک سایت با اینستاگرام

افزایش ترافیک سایت با اینستاگرام

ارسال لینک در دایرکت

منظور ما ارسال لینک‌های متفاوت در دایرکت افراد مختلف نیست!

در پست‌ها و استوری‌هایتان افراد را به پیام دادن به پیج شما تشویق کنید. باید بتوانید با دنبال کنندگان خود از این روش ارتباط بگیرید و با آن‌ها از این روش تعامل داشته باشید.

سپس ممکن است دنبال کنندگان شما درباره محصولات یا خدمات شما سؤال داشته باشند، شما می‌توانید با ارسال پاسخی خلاصه به آن‌ها پاسخ دهید و برای مطالعه بیشتر لینک صفحات وب سایت خود را برای آن‌ها ارسال کنید.

مختص شما:  استراتژی بازاریابی اینستاگرام

مطمئن باشید کسی که از شما سؤال پرسیده است با دیدن لینک مطلب کامل شما خوشحال می‌شود و آن را مطالعه می‌کند. همچنین در صورت وجود سؤال‌های بیشتر دوباره با شما صحبت خواهد کرد و شما می‌توانید در آینده نیز لینک‌های بیشتری را برای افزایش ترافیک از اینستاگرام برای او بفرستید.

این روش نه تنها برای افزایش ترافیک وبسایت، بلکه برای افزایش تعامل کاربران نیز مفید است، زیرا کاربر می‌بیند که پیج شما برای دنبال کنندگان خود ارزش قائل است و برای آن‌ها وقت می‌گذارد.

تولید محتوا با کیفیت برای افزایش ترافیک از اینستاگرام

اگر به صفحه اینستاگرام فاندر که بیش از ۱.۲ میلیون فالوور دارد مراجعه کنید متوجه خواهید شد پست‌های بسیاری در آن بارگذاری شده است. موضوع عمده این پست‌ها جملات و نقل‌قول‌های انگیزشی برای صاحبان کسب‌وکار است.

پست‌هایی از این نوع در اینستاگرام بسیار مورد توجه مخاطبین واقع می‌شوند. در کنار این پست‌ها، ویدئوهای کوتاه حس خوب زندگی را به مخاطب منتقل می‌کنند نیز می‌توانند نظر مخاطبین بسیاری را به خود جلب کنند.

بیشتر بخوانید:

کاربران را دعوت به تعامل کنید

به جای سیاست “پست می‌کنیم و مخاطبین خودشان می‌آیند” باید فعالانه به دنبال جلب توجه و تعامل کاربران و در نتیجه افزایش ترافیک وبسایت باشید.

راهکارهای ایجاد تعامل عبارتند از:

استفاده مناسب از هشتگ‌ها

با استفاده از هشتگ‌هایی که جامعه هدف شما به آن‌ها علاقمند هستند بیشتر در نتایج جستجو ظاهر خواهید شد و احتمال تعامل بیشتر خواهد شد. اینستاگرام امکان فالو کردن هشتگ‌ها را نیز به پلتفرم خود افزوده است و این انتخاب هشتگ مناسب را برای شما راحت می‌کند.

بیشتر بخوانید: 

برگزاری مسابقات

با تعیین جایزه برای یک اقدام خاص یا تولید محتوا توسط کاربران (UGC) مخاطبین بیشتری جذب و آن‌ها را به تعامل دعوت کنید.

مختص شما:  kpi اینستاگرام

این کار دو مزیت برای شما به همراه خواهد داشت. با برگزاری مسابقات اینستاگرامی و اجرای کمپین تبلیغاتی تعامل کاربران و تعداد فالوورهای پیج شما افزایش خواهد داشت.

همچنین اگر ایده برای برگزاری مسابقه ارسال محتوا تولید شده توسط کاربر و اهدای جایزه به بهترین محتوای ارسالی باشد، شما می‌توانید از محتواهای با کیفیتی که در طول مسابقه دریافت می‌کنید برای تولید محتوای خود در آینده استفاده کنید.

استفاده از فراخوان به اقدام مناسب در کپشن پست‌ها

در ادامه دو نمونه از فراخوان به اقدام در کپشن‌ها آورده‌ایم:

دعوت به کلیک روی لینک موجود در بایو

دعوت به تعاملی خاص روی پست (مثل کامنت گذاشتن، تگ کردن دوستان و لایک کردن پست با ادبیاتی متفاوت)

افزایش ترافیک سایت با اینستاگرام

افزایش ترافیک سایت با اینستاگرام

تبادل پست

با اکانت‌های پرمخاطب تعامل داشته باشید تا آن‌ها یک پست از شما و شما یک پست از آن‌ها را بازنشر کنید.

برای موفقیت به راهکاری جامع نیاز دارید

تکنیک‌هایی که در این مقاله به آن‌ها پرداختیم تنها تعدادی از تکنیک‌های مورد نیاز برای موفقیت در افزایش ترافیک از اینستاگرام هستند، استفاده از این ایده‌ها در کنار سایر راهکارها موفقیت شما در بازاریابی محتوایی در اینستاگرام را تضمین می‌کند.

سوالات متداول درباره افزایش ترافیک از اینستاگرام

تأثیر افزایش ترافیک وب سایت از طریق اینستاگرام چقدر است؟

پاسخ این سؤال بستگی به میزان ترافیک کنونی وب سایت شما، میزان فالوورهایتان و نسبت این دو به یکدیگر دارد. اما با این کار بعد از مدتی تعداد زیادی از دنبال کنندگان شما برای مطالعه مطالب سایت بدون نیاز به تشویق به ورود آن‌ها از اینستاگرام، به صورت مستقیم وارد سایت شما خواهند شد و جزئی از ترافیک ثابت وب سایت شما را تشکیل خواهند داد.

آیا داشتن ترافیک از اینستاگرام به وب سایت برای سئو مفید است؟

با توجه به این که این افراد با ورودشان از این روش Session در سایت شما ایجاد می‌کنند و آمار رفتار آن‌ها توسط گوگل بررسی می‌شود.

در صورتی که Bounce Rate پایین و Session Duration بالایی داشته باشند می‌توانند به افزایش امتیاز صفحات شما کمک زیادی بکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

ابزار مدیریت اینستاگرام x بخوانید...