کسب درآمد از تولید محتوا

کسب درآمد از تولید محتوا

کسب درآمد از تولید محتوا

تعبیر من از تولید محتوا این است که یک گنج با ارزش در اختیار همه ماست. اگر بدانید کسب درآمد از تولید محتوا تعجب نمی کنید و حرف من را به راحتی باور می کنید. هرکسی با تولید محتوا می تواند به درآمد نامحدود برسد. این که می گویم نامحدود واقعا محدودیتی در کسب درآمد از طریق تولید محتوا وجود ندارد. اگر کمی چشم هایمان را باز کنیم می بینیم که خیلی از کسب و کارهای آنلاین فقط و فقط با تولید محتواست که دارند کسب درآمد می کنند. آن هم درآمدهای میلیاردی در ماه! حتی اگر محصول یا خدماتی هم ارائه نکنید، تنها با تولید محتوا می توانید درآمد لذت بخشی از اینترنت بدست آورید.

در این مقاله قصد دارم اول از همه در مورد اینکه اصلا تولید محتوا چی هست و چه کاربردی دارد و چرا مهم است صحبت کنم. بعدش میریم سراغ روش های کسب درآمد از تولید محتوا و اصولی که قبل از هر چیز باید بدانید. خلاصه تو این مقاله یک بار برای همیشه قصد دارم تولید محتوا را موشکافانه بررسی کنم و ببینیم آیا واقعا میشه ازش پول درآورد یا این حرفا دروغه! ازتون میخوام تا آخر این مقاله جذاب همراه من باشید.

کسب درآمد از تولید محتوا

کسب درآمد از تولید محتوا

تولید محتوا چیست و چه کاربردی دارد؟

این روزها همه ما با محتوا سروکار داریم همین متنی که الان دارید می خوانید بهش میگن محتوا. هر چیزی که در هر سایت، اپلیکیشن کانال تلگرام و پیج اینستاگرام به چشم تون میخوره را محتوا می گویند. به تولید و ارائه این محتواها توسط فرد، افراد یا سازمانی هم تولید محتوا می گویند. هرکسی هم که این محتوا ها را تولید می کند تولیدکننده محتوا ست. اینا تعاریف خیلی ساده از محتوا و تولید محتوا بود.

حالا کاربردش چیه؟ خب مشخصه ما برای برقراری ارتباط با دیگران باید تولید محتوا کنیم. الان اگر شما بخواهید دلِ یه دختر خانومی را ببرید باید محتوا تولید کنید. همون چیزایی که توی چت دارید می نویسید همونا دقیقا بهش میگن تولید محتوا!

مختص شما:  آموزش ساخت کسب و کار آنلاین ( دیجیتال مارکتینگ )

همه کسب و کارها در دنیا حتی آن هایی که سنتی هم هستند باید تولید محتوا داشته باشند تا بتوانند محصول یا خدمت خود را بفروشند. الان اگر شما یه یک بوتیک تشریف ببرید برای خرید یک لباس مسلما فروشنده مثل چوب آنجا جلوی شما نمی ایستد. از محصول خود صحبت می کند و اگر شما اطلاعات بیشتری بخواهید به شما می دهد.

توی کسب و کارهای آنلاین

این قضیه خیلی جدی تر می شود. چون کسب و کارهای آنلاین نمی توانند به صورت حضوری و رو در رو با مشتریان شان برخورد کنند باید از طریق محتوایی که ارائه می کنند آن ها را جذب کنند.

اعتمادشان را جلب کنند و در نهایت بفروشند. حالا این وسط چند مدل تولید محتوا داریم. یکیش تولید محتوای آموزشی است که کاربرد اصلیش همراه کردن مخاطب است. ما با آموزش دادن و کمک کردن به مخاطبان مان می توانیم اعتماد سازی کنیم.

یه مدل دیگش تولید محتوا برای فروش محصول است. در این مدل ما از مزیت های محصول مان برای مخاطب می گوییم تا مطمئن شود محصول ما تنها راه چاره اش است.

حالا این محتوایی که تولید می شود در جاهای مختلف که می بینیم عین هم نیست! همیشه با یک لحن نیست! همیشه جدی یا همیشه فان نیست! مثلا محتوایی که در شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام تولید می کنیم باید سرگرم کننده هم باشد.

چون مردم برای سرگرم شدن از اینستاگرام استفاده می کنند. اما محتوایی که در شبکه اجتماعی لینکدین می بینیم خیلی جدی تر است. چون اونجا افراد حرفه ای و بیزنس من ها وجود دارند و نمی توان لحن محتوا را فان کنیم.

 

چرا باید محتوا تولید کنیم؟

امروزه اهمیت محتوای دیجیتال خیلی بالا رفته است. مردم برای محتوای خوب و به درد بخور به راحتی پول پرداخت می کنند. از طرفی دسترسی به محتوای دیجیتال خیلی ساده تر از دیگر محتواها است. مثلا به راحتی می شود با مراجعه به اینترنت و جست و جو کردن در گوگل به هر محتوایی که مورد نیازمان باشد دسترسی پیدا کنیم. دیگر نیاز نیست ساعت ها دنبال یک کتاب به درد به خور در کتاب خانه محله مان بگردیم!

مختص شما:  انتخاب شعار برای برند

اولین روش: محتوای خاص تولید کن و ثروت آفرین باش

شاید این سؤال برایتان به وجود بیاید که اصلاً مگر می‌شود که با تولید محتوا، ثروت آفرینی کرد؟ اگر شما در حوزه تولید محتوا مطالعه کنید، متوجه این ماجرا می‌شوید. برای آن هم دلیل دارم.

همانطور که می‌بینید، این روزها اینترنت با زندگی همه ما گره خورده است. هرکسی که کسب و کاری دارد، یک شعبه مجازی هم در این جهان بی انتها راه انداخته و به کسب درآمد می‌پردازد.

آن‌ها برای شناساندن نام و نشان و محصول خود به مشتری‌ها، به محتوای خاص و جدید نیاز دارند. برای این موضوع به سراغ چه کسانی می‌روند؟ تولید کنندگان محتوا!

می‌خواهم به شما بگویم که کارفرماها برای دیده شدن، در قبال محتوای قوی، پول خوبی می‌دهند. این ساده‌ترین نمونه کسب درآمد از تولید محتوا است. حالا به سراغ بقیه گزینه‌ها برویم.

کسب درآمد از تولید محتوا

کسب درآمد از تولید محتوا

دومین روش: مهارتت را به دیگران یاد بده

محتوا یعنی هر چیزی که امکان ارائه آن وجود داشته باشد. از محتوای متنی مثل همین مقاله‌ای که دارید می‌خوانید گرفته تا عکس، ویدیو یا حتی صحبت کردن، هرکدام به نوعی محتوا محسوب می‌شوند.

اگر علاقه‌ای به تولید محتوای متنی ندارید، اگر نمی‌خواهید برای دیگران کار کنید، خوب از دانش خودتان بهره ببرید. با این کار می‌توانید یکی از ۹ روش درآمدزایی از محتوا را ایجاد کنید.

روش‌های کسب درآمد از محتوا شامل فروش دانش و مهارت هم می‌شود. می‌توانید در وب سایت خود، مهارتتان را به علاقه مندان آن حوزه بفروشید.

برای این کار به تولید محتوای ویدیویی، تصویری یا صوتی نیاز دارید. توصیه می‌کنم برای استقبال بیشتر کاربران، حداکثر کیفیت را در تولید محتوا خود لحاظ کنید.

مختص شما:  اشتباهات رایج سئو در کسب و کارهای کوچک

سومین روش: تبلیغات کلیکی

تبلیغات در دنیای مجازی، انواع مختلفی دارد. یکی از روش های درآمدزایی از محتوا، همین تبلیغات کلیکی است. اصلاً بگذارید ماجرای تبلیغات کلیکی را بگویم.

حتماً برای خودتان هم پیش آمده که پس از ورود به یک سایت، از شما دعوت می‌شود که مطالب مختلف را بخوانید. برای مثال، نوشته شده که برای خواندن فلان مطلب “اینجا” کلیک کنید.

کسب درآمد از تولید محتوا

کسب درآمد از تولید محتوا

این یک نوع تبلیغات است. حالا روش درآمدزایی آن چه می‌شود؟ به ازای هر کلیک کاربران روی محتوای شما، یه سود مشخص به شما تعلق می‌گیرد.

با نگاهی کلی به تعداد کلیک‌هایی که لینک مورد نظر در هفته می‌خورد، متوجه درآمد جالب توجه این نوع تبلیغات می‌شوید.

تولید محتوا چه مزیت هایی دارد؟

یکی از مهمترین مزیت هایی که تولید محتوا دارد این است که نسبت به دیگر کسب و کارهای اینترنتی دردسر کمتری دارد. مثلا کسی که فروشگاه اینترنتی محصولات فیزیکی دارد دردسرهایی از قبیل برگشت خوردن محصول سفارش داده شده و مشکلاتی با اداره پست و … ممکن است همیشه داشته باشد.

ولی وب سایتی که فقط محتوای دیجیتال تولید می کند و می فروشد هیچ وقت به این مشکلات دچار نمی شود. چون محصول فیزیکی در کار نیست! هر چیزی هست دیجیتال است و پستی در کار نیست!

یکی دیگر از مزیت های تولید محتوا این است که هزینه خیلی کمتری نسبت به دیگر کسب و کارهای اینترنتی دارد. وب سایتی که محتوا می فروشد خیلی مهم نیست شکل و شمایل اش چگونه باشد! ممکن است در وب سایت های محتوایی خیلی نیاز به ایجاد سیستم های پیچیده نباشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مشابه

ترغیب مشتری به خرید x بخوانید...