کتاب بازاریابی یعنی این

کتاب بازاریابی یعنی این

کتاب بازاریابی یعنی این

سلام و عرض ادب خدمت شما عزیزان مهراکت.با بخش دیگری از سری مقالات مهراکت با عنوان( کتاب بازاریابی یعنی این )به بررسی این موضوع میپردازیم و خدمت شما عزیزان هستیم. امیدواریم مثل همیشه توانسته باشیم پاسخ گوی سوالات شما عزیزان یوده یاشیم .
کتاب این است بازاریابی ست گودین

ست گودین (ست گادین) از طریق نوشته های وبلاگش، دوره های آنلاین، سخنرانی ها و کتابهای پر فروشش، به چندین میلیون کارآفرین، بازاریاب و رهبر و مربی آموزش می دهد. او ایده های بیشماری را مطرح کرده که به سرعت راه خودشان را به ادبیات کسب و کار باز کرده اند؛ از بازاریابی اجازه ای (Permission Marketing) گرفته تا گاو بنفش (Purple Cow)، قبایل (Tribes) و دره موفقیت (شیب – The Dip).

اکنون او برای اولین بار، هسته ی خِردِ بازاریابی خودش را در یک بسته خلاصه، قابل دسترس و بدون تاریخ مصرف ارائه کرده است. کتاب «این است بازاریابی» به شما، صرف نظر از اینکه بنیانگذار یک استارتاپ فناوری، یا مالک یک کسب و کار کوچک و یا بخشی از یک سازمان بزرگ باشید، نشان خواهد داد که چگونه کاری کنید به آن افتخار کنید.

نگاهی متفاوت و تغییر دهنده بازی در زمینه مارکتینگ، تبلیغات و فروش

بازاریاب های بزرگ، از مصرف کنندگان برای حل مشکلات سازمانشان استفاده نمی کنند؛ آنها از بازاریابی برای حل مشکلات سایرین استفاده می کنند. تاکتیک های آنها بر همدلی، ارتباط و احساسات متکی است و نه بر تبلیغاتِ سارقِ توجه و یا ایمیل های اسپم و …!

کتاب بازاریابی یعنی این

کتاب بازاریابی یعنی این

بازاریابی یعنی این به شما کمک میکند تا …

صرف نظر از اینکه بر روی چه محصول یا سرویسی کار می کنید، کتاب «بازاریابی یعنی این» به شما کمک می کند تا نحوه ارائه و ارتباط معنادار محصولتان با افرادی که آن را می خواهند کاملا بازطراحی شود. ست گودین با استفاده از تجربیات، دانش و بینش خود و همچنین مشاهدات و مثال های عالی که می زند، به ما یاد می دهد که:

مختص شما:  گوگل ادز کسب درامد

– چگونه با بازار هدف تان ارتباط صادقانه، مبتنی بر اعتماد و اجازه ایجاد کنید

– هنر جایگاه یابی؛ اینکه نه تنها برای چه افرادی مناسب است، بلکه برای چه افرادی مناسب نیست!

– چرا بهترین راه رسیدن به اهداف، این است که به دیگران کمک کنیم تا به چیزی که می خواهند تبدیل شوند.

– چرا روش های قدیمی بازاریابی، تبلیغات و برندسازی دیگر کارساز نیستند

– نقش شگفت انگیز تنش در تصمیم گیری برای خرید (یا عدم خرید)

– چرا در داستان هایی که ما درباره استتوس اجتماعی مان بیان می کنیم، بازاریابی نقش مرکزی را ایفا می کند

 

شما می توانید کارهایی کنید که برای افراد مهمند. کتاب «این است بازاریابی» ست گودین، به شما می گوید چطور این کار را بکنید.

کتاب بازاریابی یعنی این

کتاب بازاریابی یعنی این

بخش هایی از کتاب بازاریابی یعنی این از ست گادین

-ارزش گشتن و جست‌وجو را دارد :

بسیاری از افراد کعبۀ آمال خود را نشستن در صفحۀ نخستِ جست‌وجوی گوگل قرار داده‌اند. بیخیالش شوید. به معنای حقیقیِ کلمه میلیون‌ها کسب‌وکار در دنیا هستند که دارند وقت و منابع کلانی را صرف آمادگی برای بهبود وضعیتشان در موتورهای جست‌وجو می‌کنند.
بله، اگر کلمۀ «بلاگ» را در گوگل جست و جو کنید حتماً وبلاگ مرا خواهید یافت؛ لکن دلم غنج میزند که به جایش نامم (سِت گادین) را جست‌وجو نمایید.
یک بازاریاب باهوش قادر است خدمات یا محصولی ارائه نماید که ارزش گشتن و جست‌وجو را دارد؛ نه که یک عنوان عام و کلی، بلکه بگردند تا شما را پیدا کنند؛ به طور خاص. اگر چنین کنید گوگل هم در جبهۀ شما خواهد بود.

مختص شما:  مدل های کسب و کار اینترنتی

—هوادار حقیقی

در سال ۲۰۰۸ کوین کلی، یکی از سردبیران مجلۀ وایرد، مقاله‌ای نوشت که داعیه مشهوری را در آن مطرح می‌کرد. بنا بر آن مقاله تنها چیزی که یک کسب‌و کار حقیقتاً بدان نیاز دارد هزار نفر هوادار حقیقی است. او هوادار حقیقی را این چنین تعریف می‌کند:
«هوادار حقیقی یعنی کسی که هر آنچه شما تولید کنید را بخرد. این هواداران دو آتشه اند که ۳۰۰ – ۴۰۰ کیلومتر راه را می‌کوبند و می‌آیند تا به صورت زنده اجرای شما را گوش دهند.»

—دو نوع مخاطب در مقابل خود خواهید

به‌عنوان یک بازاریاب این را نیز همواره آویزۀ گوشتان کنید؛ فارغ از اینکه چقدر جان بکنید، بازهم هستند کسانی که بالاخره از یک‌گوشۀ کار ایرادی بتراشند. به‌عنوان نمونه وقتی‌ هری پاتر و سنگ جادو برای نخستین بار چاپ شد ۲۱۰۰۰ نفر در وب‌سایت آمازون روی آن نظر دادند که از این تعداد ۱۲ درصد فقط یک یا دو ستاره به آن کتاب دادند. به‌عبارت‌دیگر از هر ۱۰۰ نفر ۱۲ نفر بودند که اعتقاد داشتند آن کتاب یکی از بدترین کتاب‌هایی بوده است که در عمرشان خوانده‌اند. این بدان معناست که هرگاه چیزی خلق کنید دو نوع مخاطب در مقابل خود خواهید دید. گروهی از مخاطبین عقاید و رؤیاهایی دارند که محصول شما هم‌راستای آن‌هاست و گروهی دیگر از اثر شما بیزار و متنفر خواهند بود.

درباره کتاب :

کتاب بازاریابی یعنی این، کتابی جامع درباره بازاریابی است که ست گادین تمام دانش و تجربه بازاریابی اش را در آن گنجانده است. او در این کتاب نشان می‌دهد چگونه می‌توانید در عصر اینترنت، به‌گونه‌ای موثر بازاریابی کنید.

مختص شما:  هویت برند

ست گادین معتقد است که دوران تبلیغات انبوه به سر رسیده است و دیگر روش‌های قدیمی و تبلیغات در رسانه های جمعی کارساز نیست. بازاریابان کاربلد، از مشتریان برای حل مشکل شرکتشان استفاده نمی‌کنند، بلکه در تلاش اند مشکلات مشتریان را تشخیص دهند و برای آن‌ها راه حلی بیابند.

کتاب بازاریابی یعنی این که در ماه نوامبر سال 2018 به چاپ رسیده، جزو کتاب‌های پرفروش وال استریت ژورنال و نیویورک تایمز است.

با مطالعه این کتاب شاید دیگر به کتاب بازاریابی دیگری نیاز نداشته باشید.

مناسب چه کسانی است ؟

  1. تازه واردان حوزه بازاریابی؛
  2. متخصصان حوزه بازاریابی که می‌خواهند به ایده های جدیدی در کارشان برسند؛
  3. علاقه‌مندان به نوشته‌های ست گادین؛
  4. کسانی که می‌خواهند کارهای مهم و با ارزشی انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

raminanucom آموزش کسب و کار x بخوانید...