چگونه سایت را ایندکس کنیم

چگونه سایت را ایندکس کنیم

چگونه سایت را ایندکس کنیم

سلام خیلی خوش امدید به مهراکت در این مطلب قصد داریم راجب موضوع ها ی چگونه سایت را ایندکس کنیم وچرا ایندکس صفحات گوگل بسیار مهم است؟ و صحبت کنیم تا انتها با مهراکت همراه باشید.

چگونه سایت را ایندکس کنیم

ایندکس صفحات در گوگل توسط ربات خزنده این موتور جستجو انجام می شود.
ترافیک طبیعی سایت و افزایش آن، به طور کلی باعث رشد و تکامل تجارت و کسب و کار شما خواهد شد.
برخی از تحقیقات نشان می دهد که حدود 33% ترافیک سایت ها از طریق ترافیک ارگانیک گوگل دریافت می شوند؛
اما برخی نیز این آمار را تا 64% نیز پیش بینی کرده اند.

این آمار زمانی اهمیت دارد که سایت شما در نتایج جستجو نمایش داده شود
. حال به نظر شما چگونه سایت شما در گوگل ایندکس می شود؟

ما در این مقاله به بررسی ایندکس شدن سایت و عوامل موثر بر آن می پردازیم.
اینکه خودتان چگونه سایتتان را ایندکس کنید
، بسته به دقت شما در مورد مطالعه این مطلب آموزشی است.
در حالت عادی وب سایت شما ممکن است
هفته ها و حتی ماه ها طول بکشد
که توسط گوگل یا موتورهای جستجوی دیگر ایندکس شود.

ما در آموزش ایندکس گوگل قصد داریم
که شما بهتر و سریع تر سایت خود را به گوگل معرفی کرده
و از این طریق بتوانید ترافیک طبیعی سایت خود را افزایش دهید.

چرا ایندکس صفحات گوگل بسیار مهم است؟

خب جواب این سوال در حالت کلی ساده است. اگر می خواهید کاربران وب سایت خود را افزایش دهید و خود را به جهانیان معرفی کنید، این موضوع برای شما اهمیت پیدا می کند. ایندکس توسط ربات گوگل انجام می شود. این ربات به سایت شما مراجعه کرده، تک تک صفحات و محتوای شما را بررسی کرده و در قالب یک گزارش به گوگل ارائه می کند. این عملیات را ایندکس صفحات گوگل می گویند. این عملیات زمانی که شما اطلاعات جدید و یا صفحه جدید در سایت شما قرار بگیرد نیز دوباره انجام می شود.

مختص شما:  سایت افزایش بازدید رایگان

تا بحال چنین مشکلی داشته اید؟ بیشتر مردم که نه بلکه تمام مردم که وبمستر یا مدیر سایت باشند میخواهند سایت خود را در گوگل و رتبه های بالا ببینند، اما چرا باید بخواهند سایتشان بجای دیده شدن مخفی بماند؟ این که نمی خواهید سایت خود را ایندکس کنید، باید بدانید چطور از آن جلوگیری کنید! اینجا هستم تا کمی در مورد این موضوع صحبت کنیم.
ابتدا با ایندکس شدن و لیست شدن بین نتایج گوگل صحبتم را شروع می کنم. شما هم میدانید که ترافیکی که از گوگل برای سایت ها ارسال می شود ارزش زیادی دارد، اینجا اینترنه اول ترافیک بعد چیزهای دیگر، البته از قول هیچکس. به هر حال، دلیل نوشتن این مقاله این بود که خودم میخواستم سایتی راه اندازی کنم ولی تا اتمام کار نگذارم حتی گوگل از آن اطلاعی پیدا کند.

چرا ایندکس صفحات گوگل بسیار مهم است؟

دوست داشتم ایندکس های سایتم به طور کاملی کنترل شده و همینطور یک معماری خوب و حساب شده برای سایت ارائه کنم. معماری یا ساختار سایت بسیار مهم و از فاکتورهای سئو محسوب میشود و با ارائه یک سایت خوب که از ساختار تمیز Clean Structure بهره می برد میتوان راحت تر از سایت های بدون ساختار به رتبه های بالاتر دست یافت.
بنابراین برای راه اندازی سایتم دست بکار شدم و در ابتدا سعی کردم راه های جلوگیری از پیدا شدن و کشف سایت توسط خزنده ها و ربات های گوگل را پیدا کنم. تایم مشخصی رو صرف تحقیق در این مورد کردم و به مقاله های زیادی برخوردم که روش های مختلفی برای این کار ارائه کرده بودند. بنابراین مستقیم سراغ آنها می روم:

مختص شما:  سئو خاکستری

چرا بخواهیم از ایندکس سایت جلوگیری کنیم؟
لیست شدن یعنی چه و تفاوت آن با ایندکس چیست؟
چطور خزنده ها را در ایندکس سایت متوقف کنیم؟

بیشتر بدانید:

چرا ایندکس صفحات گوگل بسیار مهم است؟

زمانی که یک عنکبوت یک سایت و یا محتوای جدید را پیدا می کند در ابتدا نیاز دارد که بداند آن سایت و یا محتوا به چه مطلبی اشاره می کند. در ابتدای پیدایش اینترنت و شروع به کار عنکبوت ها در وب , spider ها به این صورت  که امروزه هستند هوشمند نبودند. شما می توانید یک خزنده را مجبور کنید

که محتوای سایت شما را ایندکس کند و آن را نیز رتبه بندی کند. اما نمی توانید زمانی که هیچ محتوای جدید به سایت خود اضافه نکرده اید این کار را مکرراً تکرار کنید بنابراین شما تنها در وقت هایی می توانید خزنده ها را مجبور به indexمحتوای سایت خود کنید که اتفاق جدیدی افتاده باشد(اتفاق جدید میتواند یک صفحه جدیدِ ایجاد شده، تغییرات در یک صفحه قدیمی، یک سایت یا وبلاگ جدید باشد) اگر قصدِ ارتقاء و ترویج محتوای خود را دارید بهتراست روش های قدیمی را کنار گذاشته و از روش های جدید استفاده کنید.

چگونه سایت را ایندکس کنیم

ممنون از این که ما را همراهی نمودهاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

سئو در شیراز – Copy x بخوانید...