چرا سئوی سایت برای کسب و کارها اهمیت دارد؟

چرا سئوی سایت برای کسب و کارها اهمیت دارد؟

چرا سئوی سایت برای کسب و کارها اهمیت دارد؟

چرا سئوی سایت برای کسب و کارها اهمیت دارد؟هر نوع کسب و کار یا وبسایتی داشته باشید، قطعا افزایش ترافیک آن یکی از اصلی ترین خواسته های شماست. یکی از دلایلی که سئو اهمیت ویژه پیدا میکند برآورده کردن همین خواسته است.در این پست می خواهیم با این موضوع که چرا سئو برای کسب و کار اهمیت دارد و چرا باید از آن استفاده کنیم.

هر چه وبسایت در یک کلیدواژه رتبه بهتری بگیرد، ترافیک بیشتری کسب خواهد کرد. طبق مطالعات، لینک اول گوگل به طور میانگین ۲۷٫۵ % از کلیک های هر واژه را به خود اختصاص می دهد.

این بدین معنی است که طبق آمارها اگر شما در کلید واژه ای موفق به کسب جایگاه لینک اول گوگل شوید، از هر ۱۰۰ دفعه ای که برای آن کلمه سرچ می شود، ۲۷-۲۸ بازدید از سایت شما صورت خواهد گرفت. هرچه رتبه کسب شده پایین تر باشد میزان کاهش نرخ بازدید چشمگیرتر است.

اهیمت سئو در چیست؟

کاربران به موتورهای جستجو اعتماد می کنند و دستیابی به رتبه برتر در رتبه بندی موتورهای جستجو به جستجوگران این سیگنال را می دهد که سایت شما یک منبع معتبر است. هرچه رتبه بالاتری در صفحات نتایج داشته باشید.

کلیک و ترافیک بیشتری برای سایت شما ایجاد می شود. سئو همچنین تجربه کاربری را بهبود می بخشد و این امر باعث می شود که مشتریان دوباره خریدار شوند.
سئو مهم است، زیرا نتایج جستجو را عادلانه نگه می دارد. این امر توانایی دستکاری این نتایج را تا آنجا که ممکن است کاهش می دهد، به طوری که سایتهایی که برای در نتایج برتر هستند، شایسته حضور در آنجا هستند.
سئو مقرون به صرفه است. صنایعی که رقابت بالایی دارند، مبالغ زیادی را برای ترافیک پولی وب سایت هزینه می کنند.

اما اگر با بودجه محدود کار می کنید، سئو یک راه عالی برای جلب بازدیدکنندگان واجد شرایط به سایت شما بدون پرداخت مستقیم هزینه آن است.

بدون سئو، نمی توان گفت

چگونه می توانیم وب سایت ها، مشاغل یا اطلاعاتی را که روزانه به دنبال آن هستیم پیدا کنیم. اساساً سئو مهم است؛ زیرا تضمین می کند که افراد معمولی برای یافتن اطلاعات یا محصولات مورد نظر خود مجبور نیستند بیش از چند ثانیه جستجو کنند.

این یک نوع “نظم طبیعی” آنلاین ایجاد می کند که بدون سئو از بین می رود.
علاوه بر این، بسیاری از بازاریابان متوجه می شوند که سئو برای کار آنها بسیار مهم است. این نمودار نشان می دهد که 50 درصد از بازاریابان معتقدند سئو موثرترین استراتژی بازاریابی دیجیتال است.
همانطور که می بینید، اهمیت سئو بسیار بالا است و بدون آن، شما حتی ممکن است پول زیادی برای سایر فعالیت های بازاریابی هزینه کنید!

چرا سئوی سایت برای کسب و کارها اهمیت دارد؟

چرا سئوی سایت برای کسب و کارها اهمیت دارد؟

۱.دیده شدن بهتر در فضای آنلاین

هرچه وبسایت شما به ازای کلمات کلیدی بیشتری رتبه دار باشد و هرچه رتبه های کسب بالاتر باشند، احتمال دیده شدن وبسایت شما توسط مشتریان بالقوه بالاتر می رود. بر اساس آمار، برای اینکه مشتری برند شما را به خاطر بیاورد، باید بین ۵-۷ بار تحت تاثیر برند شما قرار گیرد.

مختص شما:  بازاریابی لحظه ای چیست

سئو (SEO) واقعا همان چیزی است که برای بهتر دیده شدن در میان نتایج موتورهای جستجو و تحت تاثیر قرار دادن مشتریان نیاز دارید.

۲.افزایش اعتبار و اعتماد به برند

وبسایتهایی که در نتایج موتورهای جستجو در رتبه های بالاتر صفحه گوگل قرار میگیرند از دید مشتری دارای اعتبار بیشتری هستند و مشتریان بهتر به آنها اعتماد می کنند. ۹۸% جستجوکنندگان در اینترنت، شرکت یا محصولی را انتخاب میکنند که در صفحه اول لیست نتایج قرار دارد.

زیرا افراد احساس می کنند نتایجی که در بالاتر نشان داده می شوند نتایج بهتری هستند. امروزه همه دنبال هر چیزی که باشند آن را در گوگل جستجو میکنند و اگر وبسایت شما بتواند در جستجوی انجام شده در لینک های بالای نتایج جستجو قرار بگیرد، وبسایتی معتبر تلقی می شود.

چرا سئوی سایت برای کسب و کارها اهمیت دارد؟

چرا سئوی سایت برای کسب و کارها اهمیت دارد؟

پیشنهاد شگفت انگیز کدفرند،دسترسی به تمامی دوره های آموزشی کدفرند تنها با ۵۹ هزار تومان

۳.برندینگ

احتمال اینکه وقتی مشتریان در جستجوی کالا یا خدماتی هستند مستقیما اسم برند شما را جستجو کنند کم است، مگر اینکه از شرکت های بسیار شاخص در صنعت و بازار خود باشید. اگر مشتریان شروع به جستجو کنند و ببینند برند شما همیشه بین تاپ لینک های صفحه است، شما عمده راه را در ساخت ارزش ویژه برندتان طی کرده اید.

چرا سئوی سایت برای کسب و کارها اهمیت دارد؟

چرا سئوی سایت برای کسب و کارها اهمیت دارد؟

۴.نرخ بازگشت سرمایه بیشتر

بر اساس مطالعات انجام گرفته توسط مجله Search Engine، نرخ  موفقیت و انعقاد قرارداد در مواردی که از طریق سئو به کسب و کار شما جذب شده اند ۱۴٫۶ % است، درحالی که خروجی موفق دیگر روش ها (مانند ایمیل مستقیم، تبلیغات چاپی و …) ۱٫۷% است.

۵.بررسی رفتار مشتریان و کاربران

سئو امکانی قدرتمند است، زیرا معیارهای زیادی فراهم می آورد که می توانند جزئیات بیشتری درباره بازدیدکنندگان وبسایتتان به شما بگویند. شما نه تنها می توانید مشخصات جمعیت شناختی، علایق، موقعیت جغرافیایی و اطلاعاتی درباره وسیله ای که با آن در حال کار هستند بدست آورید.

مختص شما:  چطور طرح کسب و کار بنویسیم

بلکه می توانید با بررسی اینکه مشتری شما چه کلیدواژه های دیگری را در گوگل جستجو کرده است به اطلاعات ارزشمندی از اینکه در چه مرحله ای از تصمیم گیری است دست پیدا کنید.

۶.هزینه کمتر Seo نسبت به دیگر روش ها

ترافیک حاصل از بهینه سازی موتور جستجو رایگان است. اینکه قادر باشید به طور مداوم ترافیک هدفمند به وبسایتتان جذب کنید بدون شک فروش شما را افزایش خواهد داد و از آنجا که این کار خرجی ندارد، هزینه کسب مشتری برای شما کاهش خواهد یافت. بدین ترتیب بازده و سودآوری کسب و کار شما بهبود می یابد

۷.ترافیک ورودی کاملا هدفمند

مزیت بهینه سازی موتور جستجو (سئو) نسبت به دیگر روش های بازاریابی این است که برای شما جریان قابل ملاحظه ای از ترافیکی هدفمند ایجاد می کند. توانایی به نمایش در آمدن در صفحه اول نتایج گوگل برای کالا یا سرویس خاصی که ارائه میدهید بسیار ارزشمند است.

کاربر آنلاین می شود، کلمه ای مرتبط با کسب و کار و خدمات شما تایپ می کند و بر روی لینک های نمایش داده شده در صفحه نتایج کلیک می کند.

اینجاست که مخاطب جذب شده بسیار هدفمندتر از حالتی است که شخص از طریق تبلیغ تلویزیونی یا کمپین های تبلیغات ایمیلی با شما آشنا شده باشد، زیرا آنها به گونه ای فعال و پویا به دنبال راه حلی برای موضوعی که در ذهن دارند هستند و شما جواب سوال هستید.

 

مراحل سئو سایت

به طور کلی، سئو سایت در چند مرحله صورت می‌گیرد و سئوکاران سایت را از تمامی جوانب به طور دقیق و تخصصی مورد بررسی قرار می‌دهند. مراحل سئو سایت به شرح زیر است:

سئو تکنیکال

بازاریابی محتوا

لینک سازی هدفمند

سئو تکنیکال

این بخش، اولین مرحله از سئو سایت به شمار می‌رود. در این مرحله کد نویسی سایت به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌گیرد. رعایت اصول کدنویسی و استاندارد سازی آنها نقش موثری در افزایش سرعت سایت دارند. همچنین، به این نکته توجه داشته باشید که سایت باید ریسپانسیو باشد و در پلت فرم‌های مختلفی از جمله صفحه لپ تاپ و گوشی به خوبی نمایش داده شود. این موارد به شما کمک می‌کنند تا سایت شما به سایتی تخصصی و قدرتمند تبدیل شود.

مختص شما:  نحوه تبلیغ کسب و کار

بازاریابی محتوا

یکی دیگر از مواردی که در وب سایت‌ها باید مورد توجه قرار گیرد استفاده از محتوای مناسب است. هر کسب و کاری باید با توجه به خدماتی که ارائه می‌دهد، نیاز مخاطبان هدف خود را شناسایی کند و سپس محتوای منحصر به فردی را در اختیار مشتریان قرار دهد. سئو سایت به شما کمک می‌کند تا کلمات کلیدی را به خوبی پیدا کنید و استراتژی‌های محتوا را برای جذب مخاطب طراحی کنید.

چرا سئوی سایت برای کسب و کارها اهمیت دارد؟

چرا سئوی سایت برای کسب و کارها اهمیت دارد؟

لینک سازی هدفمند

اگر می‌خواهید که سایت کسب و کار شما در لینک اول گوگل نمایش داده شود، شما باید با اصول لینک سازی آشنایی داشته باشد. در این مرحله، با ایجاد لینک‌های مناسب به داخل و خارج از پیج، صفحه شما برای کاربران دیگر نمایش داده می‌شود و این امر نقش منحصر به فردی در دیده شدن کسب و کار شما دارد. همچنین، در این مرحله شما باید تلاش کنید تا شبکه‌های اجتماعی خود را فعال نگه دارید. دادن رپورتاژ های مناسب به سایت‌های معتبر و مرتبط نیز نقش مهمی در افزایش رتبه سایت دارند.

برای رسیدن به رتبه یک گوگل چقدر زمان نیاز است؟

این سوالی است که بسیاری از افراد می‌پرسند. بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که برای رسیدن به رتبه یک گوگل شما باید از تیم‌های حرفه ای سئو سایت کمک بخواهید تا وب سایت شما را از تمامی جهات مورد بررسی و تحلیل قرار دهند و با اتخاذ استراتژی‌های مناسب به دیده شدن سایت شما کمک کنند. به طور کلی، با توجه به نوع کالا و خدماتی که شما ارائه می‌دهید سه تا دوازده ماه زمان نیاز است تا کسب و کار شما به لینک اول گوگل برسد. بهتر است این موضوع را از همین ابتدا در نظر داشته باشید که پس از رسیدن به رتبه یک گوگل کار شما به اتمام نمی‌رسد. پس از آن شما باید با اتخاذ راهکارهای مناسب این رتبه را حفظ کنید. تولید محتوای مناسب و آپدیت سایت در این مورد بسیار مهم است.

جمع بندی

تا به اینجا تلاش کردیم تا شما را با این موضوع آشنا کنیم که چرا سئو سایت نقش بسیار مهمی در دیده شدن کسب و کار دارد. اما باید بدانید که بهینه سازی سایت کاری بسیار تخصصی است که تنها باید از شرکت‌های معتبر در این زمینه مشاوره و راهنمایی بگیرید. شرکت ایران سایت با سالیان زیاد تجربه در زمینه سئو سایت خدمات مختلفی را به افرادی ارائه می‌دهد که می‌خواهند با بهینه سازی سایت خود به لینک‌های نخستین موتور جستجوی گوگل بیایند. این شرکت تا به حال مشتریان زیادی داشته است و توانسته است خواسته‌های آنها را در تمامی امور برآورده سازد و به برندی معتبر در زمینه سئو سایت تبدیل شود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

ترغیب مشتری به خرید x بخوانید...