پست مهمان چیست

پست مهمان چیست

پست مهمان چیست

با  مهراکت همراه باشید با پست مهمان چیست

پست مهمان

همانطور که در گذشته با ارائه مقاله بک لینک رایگان اشاره کردیم،
نوشتن پست مهمان برای سایتهای مرتبط و پربازدید یکی از روش های کسب بک لینک رایگان و افزایش پیج رنک و بازدید سایت است.
در این روش شما یک نوشته یا مطلب را بطور اختصاصی برای یک سایت پربازدید آماده کرده
و در ازای آن در متن نوشته برای خود بک لینک قرار میدهید.
نوشتن پست مهمان به یکی از رایج ترین روشهای سئو برای صاحبان وبلاگ ها تبدیل شده است.
ولی نمیتوان گفت که همه افراد با نوشتن پست مهمان موفق بوده و نتایج لازم را کسب کرده اند.پست مهمان چیست

نوشتن پست مهمان نیازمند نگارش قوی و اطلاعات مناسب است

برای افزایش بازدهی و تاثیر پست مهمان نکاتی را در ادامه ذکر خواهیم کرد:

پست مهمان برای سایت های پربازدید

بهتر است که با کمی جستجو سایتهای پربازدید را پیدا کرده و برای آنها پست مهمان بنویسید.
بیشتر بودن بازدید این سایتها از سایت خودتان امری ضروری است،
در غیر اینصورت انتشار آن در صفحه خودتان بازدهی بیشتری به همراه خواهد داشت.
در میان سایتهایی که پست مهمان میپذیرند آنهایی که بازدید بالا دارند
شرایط سخت تری برای پذیرش گذاشته و به کیفیت محتوا اهمیت میدهند.
همین امر کار شما را در نوشتن دشوار میکند ولی نتیجه آن نیز به همان نسبت بهتر است.

توجه به اعتبار صفحه و دامنه سایت

سایتهایی که صفحه انتشار پست مهمان اعتبار بالایی دارد و یا اعتبار کلی دامنه زیاد است
انتخاب بهتری هستند. زیرا نشانگر آن است که این وبسایت جایگاه خود را نزد بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو بدست آورده و رتبه بالایی در نتایج گوگل خواهد داشت. با قرار گرفتن لینک شما در صفحات این سایت براعتبار صفحه و دامنه شما نیز افزوده خواهد شد. بعضی افراد در هر سایتی یک پست مهمان مینویسند و دیگر به آن مراجعه نمیکنند ولی بهتر است که با یک یا دو سایت همکاری مستمر داشته باشید تا مخاطبان خاص خود را پیدا کرده و بر ارزش و اعتبار مطالب خود بیافزایید. برای تعیین اعتبار صفحه و دامنه سایت میتوانید از ابزار رایگان Open Site Explorer کمپانی ماز استفاده کنید.

مختص شما:  آموزش سئو کلمات کلیدی

پست مهمان چیست

نکته های نوشتن پست مهمان

یکی از زیباترین قسمت های استفاده از پست مهمان اینست که فرصت کسب لینک از یک وبسایت بسیار معتبر را به شما می دهد. حقیقت اینست که شاید ما از هیچ طریق دیگری نتوانیم این بک لینک ها را کسب کنیم. به همین دلیل همواره پست مهمان ارزش صرف وقت و انرژی را در استراتژی کسب بک لینک دارد.

اما ما بایست در انتخاب وبسیات هایی که از آنها برای پست مهمان استفاده می کنیم بسیار با دقت عمل کنیم. شاید بخواهید از این روش در حجم زیادی استفاده کنید، اما بهتر است از این حالت پرهیز کنید. پست مهمان در تعداد کم و تنها در وبسیات های معتبر ارزشمند بوده و تاثیر گذار است.

گوگل به سایت های معتبر اعتماد دارد و به لینک هایی که از این گونه سایتها منتشر می شود اهمیت بسیاری می دهد و آنها را در معرض جریمه قرار نمی دهد. اما با این حال نکات مهمی در زمینه پست مهمان وجود دارد که می بایست آن ها را رعایت کنیم.

پست مهمان چیست

در این کار زیاده روی نکنید

بزرگترین مشکل در پست مهمان اینست که اکثر صاحبین سایت ها به شکل افراطی تمایل به این کار پیدا می کنند. پست های شما می بایست از منابع مختلفی بوده و بک لینک ها با انکر تکست های متفاوتی درست شده باشند. اگر تنها منبع بک لینک شما پست های مهمان هستند، گوپل متوجه این الگو خواهد شد و احتمالا در آینده با مشکل مواجه خواهید شد.

شما در این موضوع می بایست استراتژی متفاوتی را اتخاذ کرده و از منابع بک لینک متنوعی بهره ببرید. اگر هم اکنون تصمیم به ایجاد پست مهمان کرده اید از شمرده شدن لینک آن مطمئن گردید و اعتبار سایت را حتما در نظر داشته باشید .در غیر این صورت تنها وقت خود را تلف کرده و سایت خود را در معرض جریمه گوگل قرار داده اید.

مختص شما:  html چیست

بر روی کیفیت تمرکز کنید

اکثر افراد در این قسمت اشتباه عمل می کنند. گوگل کیفیت محتوای پست مهمان را ارزیابی کرده و در صورتی که غنی و با کیفیت باشد، لینک آن را نیز از نوع با کیفیت به حساب می آورد.

این مسئله کاملا منطقی است، وگرنه هیچ کس به لینک های موجود در یک مطلب بی ارزش توجهی نمی کند. بنابراین به کیفیت محتوای پست مهمان توجه ویژه ای کنید.

در نوشتن پست مهمان دقت کنید که محتوای آن جدید و با کیفیت بوده و تنها یکی از مطالب داخل سایت شما نباشد. در این صورت گوگل این محتوا را تکراری تشخیص داده و به لینک های داخل آن هم اهمیتی نمی دهد. بنابر این در نوشتن محتوای پست مهمان از با ارزش بودن آن نیز اطمینان حاصل کنید. برای این کار همواره پس از اتمام نوشتن، از خود بپرسید که آیا این مطلب ارزش اشتراک گذاری را دارد یا نه.

بیشتر بدانید:

 

چه نوع سایت هایی را برای قرار دادن پست مهمان انتخاب کنیم

انتخاب سایت میزبان خیلی مهم است. در کنار تعیین هدف، باید کاربران مطالب خود را بشناسید. در واقع شما در دیگر سایت ها فقط به منظور افزایش بک لینک، مطلب قرار نمی دهید بلکه قصد دارید کاربران جدید در حوزه خود پیدا کنید، پس باید سایت هایی را به عنوان میزبان انتخاب کنید که حداکثر مشترکات کاربری را با شما دارد. چند نکته زیر را باید در انتخاب میزبان در نظر بگیرید:

مختص شما:  صفحه اول گوگل تضمینی

سایت میزان پست مهمان با شما حداکثر کاربران مشترک را داشته باشد.

به این خاطر بیان می کنیم حداکثر زیرا هیچ سایت رقیبی که زمینه کاری آن با شما کاملا مشخص است، اقدام به انتشار مطالب شما در بخش بلاگ خود نمی کند. برای همین بهتر است که سایت هایی که در یک زمینه با شما مشترک هستند، استفاده کنید مانند سایت های خبری.

سایت ها محبوبیت و رتبه بالاتری از شما داشته باشند

سایتی را که انتخاب می کنید، بهتر است که از نظر محبوبیت و تعداد کاربران از سایت شما بیشتر باشد تا شانس ورودی و بک لینک که از آن دریافت می کنید، افزایش یابد.

مراقب اسپم ها باشید

مراقب باشید که در هر سایتی اقدام به لینک گذاری نکنید. متاسفانه بعضی از سایت ها از نظر گوگل مورد جریمه قرار گرفته اند و چون شما از این مساله آگاهی ندارد، اقدام به قرار دادن پست مهمان در آنجا می کنید. همچنین این مساله باید بالعکس هم رعایت گردد، یعنی هر لینکی که عنوان مهمان در سایت خود قرار می دهید، مراقب اسپم بودن آن باشید.

ممنون از این که با ما همراه بودید

 

2 نظر در “پست مهمان چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

خرید رپروتاژ x بخوانید...