مشاوره رایگان کسب و کار

مشاوره رایگان کسب و کار

مشاوره رایگان کسب و کار

مشاوره رایگان کسب و کار اینترنتی برای همه توصیه می‌شود .چرا که در دهه ای زندگی می‌کنیم که با توجه به شیوع بیماری کرونا اکثر مشاغل ناگزیر از استفاده از اینترنت هستند. هر چند باید به آینده بسیاری از مشاغل طی 5 سال آینده نیز اشاره کرد.با ما همراه باشید.

بسیاری از دانشمندان امور اداری بر این باورند. در دهه‌ای زندگی می‌کنیم که طی چند سال آینده 80 درصد مردم ناگزیر از استفاده از رایانه و اینترنت خواهند شد.

و طی چند سال آینده اینترنت و بازار کسب و کار اینترنت به قدری بین مردم گسترده خواهد شد .که حدود 80 درصد از مشاغل طی سال 2025 امروزه اصلا وجود ندارد.

با این توصیف بهتر است کمی راجع به کسب و کارهای اینترنتی توضیح دهیم. سپس سراغ چگونگی راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی رفته و از مشاورین کسب و کارهای اینترنتی و مشاوره کسب و کار اینترنتی بگوئیم.

مشاوره رایگان کسب و کار

مشاوره رایگان کسب و کار

کسب و کارهای اینترنتی چیست؟

کسب و کار اینترنتی چیست؟ شاید شایع‌ترین سوال بین مردم همین مهم باشد که کسب و کار اینترنتی چیست و چه تفاوتی با تجارت الکترونیک دارد آیا کسب و کارهای اینترنتی همان دیجیتال مارکتینگ و تجارت الکترونیک هستند؟

کسب و کارهای اینترنتی مشاغلی هستند که محل و مکان عرضه آن‌ها فضای اینترنت است.به عبارتی کسب و کارهایی که در بستر دنیای وب و الکترونیک صورت می‌گیرد . عمده تفاوت آن با تجارت الکترونیک در شیوه داد و ستد آن‌ها است.

از این‌رو باید گفت؛ تا زمانی که کالایی یا محصول و خدماتی در بستر اینترنت تبلیغ و معرفی شده اما خرید و فروشی صورت نگرفته آن کسب و کار، کسب و کار اینترنتی است.

اما به محض انجام شیوه تجارت در بستر وب و اینترنت نوعی تجارت الکترونیک یعنی داد و ستد مالی در بستر الکترونیک صورت می‌گیرد که بدان تجارت الکترونیک اطلاق می‌شود.

به عبارت بهتر

کسب و کار اینترنتی همچون ارتباط با مشتری، کلیات مباحث پیرامون انواع بازاریابی‌هایی که در فضای اینترنت و فضای وب انجام می‌شود.

تا خدمات پس از فروش و همکاری با سرمایه گذاران و سایر امورات جملگی مربوط به یک کسب و کار است .که کلیات آن (E-Busıness) یا همان کسب و کار اینترنتی نام دارد.

مختص شما:  چرا سئوی سایت برای کسب و کارها اهمیت دارد؟

و از مبحث تجارت الکترونیک (E-Commerce) نیز جدا است . اما تجارت الکترونیک به معنای (E-Commerce) به معنای داد و ستد و هر گونه خرید و فروشی است . که در بستر وب و دنیای الکترونیک و اینترنت انجام می‌شود و یکی از زیر مجموعه‌های کسب و کار اینترنتی یا (E-Busıness) است.

با این تفسیر بهتر است کمی بیشتر با مشاغل و کسب و کارهای اینترنتی نیز آشنا بشویم.

انواع کسب و کارهای اینترنتی

با توجه به گستردگی اینترنت در جامعه شاید بتوان گفت بیش از نیمی از مشاغل جهان در بستر اینترنت انجام می‌شود.

حتی اگر هیچ اتفاقی هم در فضای کسب و کار شما روی ندهد باز شما صاحب کسب و کاری هستید . که جهت معرفی کالا و محصولات خودتان ناگزیر از استفاده اینترنت هستید.

قطعا شما برای معرفی کالا یا خدماتی که انجام می‌دهید . فضایی تحت عنوان وب سایت را برای شرکت یا سازمان خودتان طراحی کرده‌اید.

و برای اینکه این فضا در اختیار سایرین که همان مصرف کنندگان یا مشتریان آینده شما قرار بگیرد آن‌ را در فضای وب از طریق اینترنت و ثبت دامین قرار داد‌ه‌اید، هر کدام این موارد را که کنار یکدیگر بچینیم باید بگوئیم شما هم دست به نوعی کسب و کار اینترنتی زده‌اید.

شاید با چند مثال به‌راحتی بتوان به انواع کسب و کارهای اینترنتی اشاره کرد. مشاغلی نظیر؛

کسب و کارهای خدماتی؛

کسب و کارهای خدماتی نیز نوعی کسب و کار اینترنتی محسوب می‌شوند. چیزی مثل خدماتی که بانک یا دوره آموزش بیمه و فروش بیمه از طریق اینترنت ارائه می‌دهد.

یا حتی کسب و کارهای خدماتی که از طریق اینترنت مشغول به عرضه خدمات هستند سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی که برای در اختیار گذاشتن خدماتی نظیر؛ دکتر سلام و سوال و جواب‌های مربوط به درمان و بهداشت و سلامت تا تاکسی تلفنی، خشکشویی و حتی تمیزی و نظافت که بعضا در غالب یک اپلکیشن در گوشی‌های هوشمند شما جای دارند.

فقط کافی است سری به گوشی تلفن همراه هوشمند زده. برخی اپلیکیشن نظیر آچاره یا اسنپ و تپسی و انواع و اقسام سوپر مارکت‌های آنلاین خودتان را مرور کنید.

مختص شما:  آموزش ساخت کسب و کار آنلاین ( دیجیتال مارکتینگ )

باید یادآور شد در کسب و کارهای اینترنتی، خدماتی که از طریق اینترنت عرضه می‌شود . کالا، محصولات و خدمات به شما به عنوان مخاطب معرفی می‌شود.

و این شما هستید  . که پس از معرفی اگر از طریق اینترنت و درگاه‌های پرداخت الکترونیک نسبت به سفارش و خرید اینترنتی اقدام کردید .  یک عمل خرید آنلاین یا همان تجارت الکترونیک را رقم زده‌اید.

کسب و کارهای آموزشی و سرگرمی؛ 

بخشی از کسب و کارهای اینترنتی، کسب و کارهایی هستند که این روزها به دلیل شیوع بیماری کرونا از استقبال خوبی برخوردار شده‌اند.

بازار کلاس‌های آموزشی آنلاین و همایش و سمینارهای آنلاین که امروزه بازارشان گرم است. اما بخشی که مربوط به کلاس‌های آموزشی و هرگونه داد و ستد مالی است .که در راستای این گونه کلاس‌های آنلاین از طریق اینترنت انجام می‌شود. همان بخش کسب و کارهای اینترنتی است که منظور ما است.

به عبارتی کسب و کارهایی که اکنون از طریق بستر اینترنت ارائه می‌شوند . برای ثبت نام در این کلاس‌ها یا همایش و سمینارها شما به عنوان یک کاربر  . اینترنت از طریق اینترنت دست به تجارت الکترونیک و خرید بلیط یا اجازه استفاده از کلاس یا همایش می‌زنید.

مشاوره رایگان کسب و کار

مشاوره رایگان کسب و کار

یعنی بلیط را از طریق درگاه‌های الکترونیکی این قبیل مجموعه‌ها خریداری می‌کنید. پس میبینید که حتی صنوف آموزشی و سرگرمی نیز می‌توانند دست به نوعی اشتغال اینترنتی بزنند و از طریق اینترنت به کسب و کار خود ادامه بدهند.

کسب و کار انواع بازارهای اینترنتی؛

 انواع بازارهای اینترنتی از جمله خرید، فروش و حراج‌های مختلفی که در صفحات مختلف اینستاگرام تا فیس بوک و تلگرام و واتس آپ شاهد آن هستید .از جمله کسب و کارهای اینترنتی تلقی می‌شوند.

فقط کافی است برای  استفاده و حضور در این قبیل خرید و فروش‌های اینترنتی به یک مشاوره کسب و کار اینترنتی یا مشاوره رایگان کسب و کار اینترنتی مراجعه کنید.

صفر تا صد چگونگی برنامه ریزی جهت حضور شما در صفحات مجازی تا اپلیکیشن‌های خرید آنلاین با این دسته از مشاورین است.

دیجیتال مارکتینگ و مشاغل اینترنتی؛ 

امروزه شاید با واژه‌هایی نظیر. طراحی وب سایت یا برنامه نویسی تحت وب آشنا باشید این دسته از مشاغل از آن دسته کسب و کارهایی تلقی می‌شوند که صرفا از طریق اینترنت انجام می‌شوند.

مختص شما:  پرسونال برند

هر چند فضای کاری مشاغلی چون کارشناسی تولید محتوا تا طراح گرافیک، کارشناسی سئو.تولید انواع انیمیشن‌های رایانه‌ای و اینترنتی و طراحی طلا و جواهر آلات نیز که امروزه از طریق اینترنت گسترش پیدا کرده‌اند. نیز از جمله دیگر مشاغلی هستند که در فضای وب انجام شده .کسب و کارهای اینترنتی محسوب می‌شوند.

مشاور شبکه‌های اجتماعی؛

مشاوره رایگان کسب و کار

مشاوره رایگان کسب و کار

مشاور شبکه‌های اجتماعی یکی دیگر از کسب و کارهای اینترنتی است که به واسطه اپلیکیشن‌هایی که در گوشی‌های هوشمند رایج شده این بخش شغلی نیز از محبوبیت بیشتری برخوردار شده است.

باید یادآور شد که بخشی از کسب و کارها قطعا به تبلیغات اینترنتی نیاز دارند و تبیلغات در فضای مجازی و رصد کردن میزان بازدید کننده و داشتن آمار بازدید کننده و تجزیه و تحلیل میزان مشتری و بازدیدکنندگان از سایت و تبلیغات شما در فضای مجازی قطعا به آینده کسب و کار شما بیشتر و بهتر کمک خواهد کرد.

شما با تجزیه و تحلیل رفتار مشتری یا مخاطب از طریق اینترنت بهتر می‌توانید متوجه بشوید که از کدام شهر و کشور به سایت و صفحه مجازی خرید و فروش اجناس شما مراجعه شده است.

تعداد خریدهای صورت گرفته از چه طریقی بوده. با سایر مزایای تبلیغاتی از طریق اینترنت بهتر آشنا شده . برای تداوم بازاریابی و فروش از طریق اینترنت بهتر برنامه ریزی می‌کنید.

از این روی مشاوره شبکه‌های اجتماعی از جمله مشاغل و کسب و کارهای اینترنتی محسوب می‌شود .که از محبوبیت و استقبال فراوانی نیز برخوردار است.

چرا کسب و کارهای اینترنتی اهمیت دارند؟

یکی از عمده دلایلی که منجر به  استقبال افراد از مشاغل و کسب و کارهای اینترنتی شده است. تعدد کاربران آن است که هیچ محدودیت سنی و جنسیتی ندارد و از سویی دیگر در دسترس بودن آن است.

اگر اطراف‌تان دقت کنید. همه افراد از پیر وجوان گوشی‌ها هوشمند به دست گرفته‌اند.امورات روزمره خودشان را از طریق گوشی‌های هوشمند انجام می‌دهند.

از این‌روی بخشی از خرید، فروش و حتی تجارت و خرید کوچک‌ترین نیاز خانواده یا فردی از طریق گوشی‌های هوشمند و اپلیکیشن‌های آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

ترغیب مشتری به خرید x بخوانید...