مشاوره بازاریابی

مشاوره بازاریابی

مشاوره بازاریابی

مشاوره بازاریابی عموما به تدوین و پیاده سازی برنامه ها و استراتژی های بازاریابی برای کمک به صاحبان کسب و کارها برای فروش محصولات و خدمات سازمان می پردازد. مشاور بازاریابی حرفه ای باید قادر به انتخاب استراتژی مناسب، جامعه هدف و کانال موثر برای انتقال پیام به مخاطب باشد. همچنین خدمات مشاوره بازاریابی شامل تحلیل فرآیندها، عملیات عارضه یابی و تدوین برنامه آموزشی بازاریابی کارکنان سازمان می شود.

 

مشاور و استراتژیست بازاریابی و فروش

مشاور و استراتژیست بازاریابی و فروش؛ متخصص در ارائه استراتژی‌های بازاریابی، ایده‌های خلاق برندسازی و افزایش فروش (به ویژه کسب و کارهای چالش‌برانگیز در حوزه‌های بینارشته‌ای، شهری، هنر و صنعت ساختمان)

مشاوره بازاریابی و برند سازی

اسد همتیان مدیر ارشد کسب و کار، دارای سال‌ها سابقه فعالیت حرفه‌ای در شرکت‌های مختلف در زمینه بازرگانی، فروش، تبلیغات، بازاریابی و برندسازی، دارای تخصص در تخصیص منابع و مدیریت منابع انسانی

بازاریابی و مارکتینگ

نیاز و خواسته‌های انسان‌ نامحدود است و محصول، زاییده همین نیاز و خواسته‌ها است. محصولات دارای ارزش هستند زیرا برآورده‌کننده خواسته افراد هستند و همین افراد برای به دست آوردن آنها حاضر به صرف هزینه هستند. در بازاریابی باید به این خواسته‌ها پاسخ داد.

بازاریابی دنیای خاصی دارد و تعریف آن برای هرکسی ممکن است متفاوت باشد. بازاریابی یکی از مباحث اقتصادی است که در برابر آن کلماتی مانند خواسته، تقاضا، محصول، فروش و مبادله در ذهن شکل می‌گیرد.

خلق مشتری را می‌توان با اهمیت‌ترین قسمت بازاریابی دانست. در بازاریابی، افراد بسیاری دچار سردرگمی می‌شوند زیرا همچنان از اصول بازاریابی مطلع نیستند.

"<yoastmark

مارکتینگ یا بازاریابی

در واقع یک استراتژی است که برای ایجاد ارتباط موثر با مشتری برای پیشبرد اهداف هر کسب و کاری استفاده می‌شود.

مارکتینگ و بازاریابی موجب می‌شود فردی که به دنبال برآورده کردن نیاز و خواسته خود است با ویژگی‌های محصول شما بیشتر آشنا شود و نظرش جلب شود. در واقع هر اقدامی که در جهت بهبود و رونق کسب و کار صورت بگیرد را می‌توان بازاریابی نامید.

ایجاد فروش بیشتر، هدف بازاریابی و مارکتینگ است.

اما در میان رقبای زیاد و عرضه محصولات متنوع چگونه می‌توان کسب و کار خود را رونق دهیم؟ شاید بتوان گفت یکی از راه‌های موثر بهره‌مندی از مشاوره بازاریابی است؛ استفاده از تجربه‌ افرادی که در حوزه مارکتینگ و بازاریابی از اطلاعات کافی برخوردار هستند و قادر به ارایه مشاوره مطلوب و موثر به افراد کم‌ تجربه هستند.

مختص شما:  داستان سرایی در کسب و کار

مشاوره بازاریابی چیست؟

مانند هر حوزه‌ای دیگری در حوزه کسب و کار نیز نیاز به مشاوره وجود دارد. کسب و کارها برای ادامه حیات خود می‌توانند از متخصصان این حوزه مشاوره بگیرند و کسب و کار خود را رونق دهند.

در هر کسب و کاری بخش فروش و جذب مشتری از اصلی‌ترین بخش‌های آن است که مهمترین اقدامات باید در این بخش صورت بگیرد.

مشاوره بازاریابی می‌تواند به افراد کمک کند تا فرایند مستحکمی را با مشتری ایجاد کنند که در مقابل آن ارزش و نفع کسب کنند.

تحقیقات بازاریابی از ستون‌های فروش هر کسب و کاری است که اگر افراد با آن آشنایی ندارند از طریق مشاوره بازاریابی می‌توانند آن را دریافت کنند.

خدمات مشاوره بازاریابی و فروش با به کار بردن تخصص و دانش، به کسب‌وکارها در جهت افزایش فروش محصولات و خدمات یا فتح بازارهای جدید کمک می‌کند. از آنجا که دنیای کسب‌کار هر روز دچار تغییر و تحول می‌شود، بنابراین کسب‌وکارها همواره نیاز دارند تا روش‌ها و ترفندهای خود را بروزرسانی کنند. مشاور بازاریابی و فروش فردی است که با ارایه مشاوره موثر می‌تواند این هدف را برای شما تحقق ببخشد.

"<yoastmark

مشاوره مارکتینگ

مشاوره مارکتینگ به شما کمک می‌کند تا بازار هدف خود را به طور دقیق شناسایی کنید و برنامه‌های فروش ویژه‌ای را برای آن تنظیم کنید.

از سوی دیگر با ورود تبلیغات به کسب و کارتان، آن را ارتقا داده و منتظر افزایش بهره‌وری باشید؛ اما هر تبلیغی موثر نیست؛ بسیاری از افراد با صرف هزینه‌های هنگفت در بخش تبلیغات نتوانسته‌اند تغییر اساسی در روند فروش خود ایجاد کنند.

اینکه در تیلیغات چه استراتژی به کار گرفته شود تا موثر واقع شود نیازمند آگاهی از وضعیت بازار است که یک متخصص این حوزه و یک مشاور مارکتینگ، با تجربه و اطلاعات دقیقی که در اختیار دارد می‌تواند تحلیل واقعی از وضعیت کسب و کارتان به شما نشان دهد تا بهترین راهکار برای تبلیغات و دیگر موارد موثر بر فروش را ارایه دهد.

مشاوره مارکتینگ بر جنبه‌های بازاریابی و استراتژی‌های آن تمرکز دارد و می‌تواند به شما کمک کند که بهترین استراتژی را برای موفقیت یک سازمان انتخاب کنید.

مختص شما:  برند سازی شخصی چیست

مشاوره بازاریابی تلفنی

بازاریابی و فروش تلفنی از روش‌های موثر اما تا حدودی سخت برای فروش محصولات و جذب مشتری است که البته در بسیاری از کسب و کارها همچنان به کار گرفته می‌شود.

قطعا لازمه موفقیت در فروش و بازاریابی تلفنی داشتن مهارت‌های مربوط به آن بوده و باید با اصول مهم آن نیز آشنایی داشته باشید. هرچقدر مهارت‌های یک بازاریاب تلفنی بیشتر باشد شانس بیشتری در جذب مشتری و بستن قرارداد دارد.

اگر با این روش بازاریابی آشنایی ندارید حتما از مشاوره بهره‌ ببرید. مشاوره بازاریابی تلفنی به شما یاد می‌دهد که چگونه جسور باشید و مشتری را در عمل انجام شده قرار دهید. اگر شما حرفه‌ای برخورد نکنید بر روی مشتری اثر منفی خواهید گذاشت.

مشاور و متخصص بازاریابی تلفنی از جوانب مختلف این موضوع آگاهی دارد، تحقیقات بازار زیادی را انجام داده و با سال‌ها سابقه فعالیت در این حوزه دارای تسلط کافی بر بازاریابی و روش فروش تلفنی است.

بازاریابی تلفنی دارای تکنیک‌های خاصی است که ممکن است بسیاری از افراد به علت ناآگاهی، از این نوع روش چشم پوشیده باشند یا در صورت به کارگیری آن را به اشتباه استفاده کنند.

مشاوره بازاریابی تلفنی، فرایند فروش و بازاریابی افراد را بهبود می‌بخشد و می‌تواند بازارهای جدیدی را به روی کسب و کارها بگشاید. بنابراین پیشنهاد می‌شود از این روش بازاریابی نیز به طور اصولی استفاده کنید.

 

بهترین مشاور بازاریابی

قطعا بهترین مشاور بازاریابی فردی است که در این حوزه تجربیات زیادی داشته باشد. سعی کنید مشاوری را انتخاب کنید که با رسانه‌های مختلف گفتگو کرده باشد و نام او در روزنامه یا سایت‌های تحلیلی دیده شود.

با اینکه سوابق و تجربه حرف اول را می‌زند اما در مورد سوابق تحصیلی و پژوهشی مشاوری که انتخاب می‌کنید نیز تحقیق کنید. هرچه سوابق تحصیلی یک مشاور به حرفه‌ او نزدیک‌تر باشد امتیاز مثبت محسوب می‌شود و او را از دیگر مشاوران متمایز می‌کند.

بهترین مشاور بازاریابی کسی است که پروژه‌های زیادی در این زمینه انجام داده باشد و سوابق مشاوره‌ای زیادی را در کارنامه خود داشته باشد.

برای انتخاب بهترین مشاور بازاریابی، حتما رزومه و تجربه او در حوزه بازاریابی و مارکتینگ را بر هر چیز دیگری ترجیح دهید. بعد از آن تحصیلات مرتبط، عضویت در انجمن‌ها و شرکت‌های مرتبط و گذراندن دوره‌های آموزشی در اولویت‌های بعدی هستند.

مختص شما:  نحوه تبلیغ کسب و کار

در نهایت بهترین مشاور بازاریابی کسی است که نسبت به کار خود و مسئولیتی که در اختیار دارد متعهد باشد و صداقت را در ارتباط با افرادی که به مشاوره نیار دارند به کار گیرد و دلسوزانه به آنها برای رونق کسب و کارشان مشاوره دهد.

"<yoastmark

مشاوره بازاریابی صنعتی

مجموعه‌های صنعتی  تنها از طریق فروش است که قادر به ادامه حیات هستند. نکته مهمی که در این بین وجود دارد این است که یک مجموعه صنعتی باید قادر باشد محصولات خود را به قیمت مناسب بفروشد. اما چه شیوه‌ای از بازاریابی را در پیش گیرد تا به این نتیجه مطلوب برسد؟ قطعا پاسخ، نیاز به یک استراتژی یا به اصطلاح دقیق‌تر یک برنامه جامع بازاریابی است.

صنعتی می‌تواند تکنیک‌های بازاریابی واحدهای صنعتی که متفاوت از کسب و کارهای خرد است را ارایه دهد. در مجموعه صنعتی دیگر کسی به دنبال جذب مصرف کننده نهایی نیست بلکه این نمایندگی‌ها، تولیدی‌ها و عاملین فروش هستند که نقش اساسی را ایفا می‌کنند.

بنابراین صنعتی کمک می‌کند که هر صنعتی استراتژی مختص به خود را پیدا کند و از تکنیک‌هایی که در بازاریابی صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد مطلع شود؛ زیرا الگویی که برای بازاریابی صنعتی به کار گرفته می‌شود با روش‌های دیرینه یا به اصطلاح سنتی، تفاوت‌های زیادی دارد.

صنعتی بیشتر بر روی تحقیقات بازاریابی که ستون اصلی است تمرکز می‌کند و هیچ پیشنهاد و برنامه‌ای را بدون تحقیقات بازار ارایه نخواهد داد.

هزینه و تعرفه مشاوره بازاریابی و مارکتینگ به چه صورت است؟

شما به دنبال مشاوره حضوری، آنلاین یا مشاوره تلفنی بازاریابی و مارکتینگ هستید؟ قاعدتا هزینه روش حضوری نسبت به تلفنی و آنلاین بیشتر خواهد بود.

سطح مشاور شما در چه اندازه‌ای است؟ اگر شما بخواهید از یک مشاور که چندین سال دارای تجربه بوده، مشورت بگیرید، طبعا هزینه و تعرفه مشاوره نیز بیشتر خواهد شد.

تا چه میزان قصد دارید از یک مشاور مشورت بگیرید؟ وقتی شما روزها، ساعات و دقایق بیشتری از یک مشاور استفاده کنید، قطعا هزینه بیشتری باید صرف کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

raminanucom آموزش کسب و کار x بخوانید...