محاسبه ارزش دامنه

محاسبه ارزش دامنه

شرکت طراحی سایت

سایت قیمت گذاری دامین چگونه کار می کنند؟ محاسبه ارزش دامنه.محاسبه ارزش دامنه تعیین ارزش دامنه و یا ارزش برند از زیر مجموعه های ارزش گذاری برند محسوب می شود در ادامه با مهراکت ادامه مطالب را بخوانید.

قیمت گذاری دامنه

قیمت گذاری دامنه با ابزار ها و وبسایت های زیادی انجام می شود که از جمله این وبسایت ها می توان به  urlrate.com ،urlrate.net اشاره کرد. پارامتر های مختلفی برای قیمت گذاری دامنه در نظر گرفته شده است.

البته قابل ذکر است قیمتی که برای وبسایت ها تعیین می شود تخمینی می باشد و قیمت ارائه شده توسط این سایت کاملا درست نیست و بیان می کند که این سایت پتانسیل به دست آوردن این چنین درآمدی را دارد.
این ابزار نه تنها کمک می کند به ارزش دامنه وب سایت خود پی ببرید بلکه به بهبود عملکرد وب سایت شما کمک کرده

و نقاط قوت و ضعف وب سایت شما را بازگو می کند. پس اگر کنجکاو هستید از ارزش دامنه خود باخبر شوید تا انتهای مطلب با مهراکت همراه باشید.

ارزش سایت

محاسبه ارزش دامنه

محاسبه ارزش دامنه

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که ارزش سایت شما چقدر است

و یا سایت های برند با چه قیمتی به فروش می رسند؟ آیا می دانید قیمت سایت دیجی کالا از مرز یک میلیارد دلار هم گذشته است؟ اما به درستی چه عاملی می تواند اینگونه باعث بالا رفتن ارزش سایت شود؟

با گذشت زمان و افزایش تعداد وب سایت و وبلاگ ها، کسب و کار های آنلاین توانسته اند جایگاه خود را در میان عموم مردم محکم تر کنند. به همین دلیل امری بدیهی است که اکثر کسانی که وب سایت و یا حتی وبلاگ دارند به دنبال تخمین ارزش سایت خود هستند.

  • نام دامنه یا برند شما

نام دامنه یا برند شما به تنهایی می تواند از ارزش بالایی برخوردار باشد. در حال حاضر دامنه هایی وجود دارند که با قیمت های میلیونی هم به فروش می رسند. همین امر اهمیت داشتن یک برند را دو چندان می کند. نام دامنه می تواند تاثیر زیادی در جلب اعتماد کاربران خود داشته باشد. دامنه هایی که به کاربران خود احساس اعتماد و ارزش را منتقل می کنند می توانند تاثیر زیادی در رشد سایت های خود داشته باشند.

  • طراحی سایت و ساختار مدیریت

طراحی سایت و ساختار مدیریت نسبت به سایر موارد از اهمیت کمتری برخوردار می باشد. با وجود اینکه پایه و اساس یک وب سایت نوع برنامه نویسی و طراحی آن سایت می باشد اما این موضوع به تنهایی نمی تواند یک ملاک برای قیمت گذاری سایت ها در نظر گرفته شود، مگر برای سایت هایی که طراحی آن ها کار بسیار دشواری می باشد، مانند بازی های آنلاین.

  • میزان بازدید روزانه سایت

یکی از مواردی که در تعیین قیمت وب سایت جزء موارد اصلی به شمار می آید تعداد بازدید های روزانه یک وب سایت می باشد. مطمئنا سایتی که بازدید کمی داشته باشد از ارزش بالایی هم برخوردار نخواهد بود و به مراتب هرچه بازید سایت بیشتر باشد ارزش سایت نیز بیشتر خواهد بود.

  • جایگاه سایت در گوگل

هر چقدر رتبه سایت در گوگل بالاتر باشد، سایت ارزش بیشتری هم خواهد داشت. بسیاری از افراد زمانی که می خواهند وب سایت خود را به فروش برسانند به همین مورد اتکا می کنند که البته تا حدود زیادی درست است.

مختص شما:  اخرین تکنولوزی مورد استفاده در طراحی سایت در شیراز

طریقه کار کرد سایت های تعیین قیمت دامنه

همانطور که در قسمت ابتدایی گفته شد این گونه سایت ها، با بهره گیری از یک نرم افزاری تقریبی تک قیمتی برای دامنه شما نشان میدهند.
برنامه های ارزشیابی یا ارزیابی، نرخ وب سایت با تحلیل دسته ای از پارامتر ها به سایت شما قیمت می دهند.
زیرا این وب سایت های تعیین نرخ  دامنه، داخلی نیستند ونرخ های که داده میشود با دلار محاسبه شده.
همچنین اصلی ترین پارمتر تاثیر گذاری که در این تعیین نرخ دامنه (Domain) وجود دارد درجه و رتبه الکسا سایت شما میباشد.

آیا ابزار سنجش ارزش دامنه برای تمامی سایتها به درستی عمل میکند؟

باید گفت که شما فقط قادرید وب سایت اصلی خود را در این سایتها تحلیل نمائید و دسترسی به زیر دامنه ها در این سایتها امکان پذیر نیست.
وبلاگها نیز مستثنی نبوده و نمیتوانند از این سایت تعین نرخ دامین بهره ببرند.

آیا تخمین ارزش گذاری در برابر زیر دامنه های پارک شده نیز اعتبار دارد؟

بنا به بودن ریدایرکت برای این سایتها ، هیچگونه برنامه ی ارزیابی قادر نیست ارزش درخوری به شما نشان دهد.

نحوه قیمت گذاری طراحی سایت و محاسبه ارزش وب سایت

محاسبه ارزش دامنه

محاسبه ارزش دامنه

 

نحوه قیمت گذاری طراحی سایت و محاسبه ارزش وب سایت چگونه صورت می گیرد؟ چگونه می توان برای طراحی یک وب سایت قیمت گذاری کرد و تعیین نمود که هزینه ی نهایی آن چقدر است.

در این نوشته قصد داریم به مشخص کردن عواملی بپردازیم که بر تعیین ارزش یا قیمت سایت تاثیر می گذارد. در واقع می خواهیم ببینیم که چه عواملی اهمیت دارند

مختص شما:  بهترین افزونه ها برای سئو وبسایت وردپرسی

و هزینه ی طراحی سایت را افزایش می دهند و کدام یک ارزش پرداخت هزینه هزینه ی بیشتر را دارند؟ می خواهیم عواملی را که در محاسبه ارزش وب سایت تاثیر گذارند بررسی کنیم تا در انتخاب مناسب شرکت طراحی سایت موفق عمل نموده و بتوانیم با پرداخت کمترین هزینه، بهترین بازدهی را دریافت کنیم. تعیین ارزش یا قیمت سایت

اگر برای تصمیم گیری جهت طراحی سایت مردد هستید و هنوز موفق به انتخاب گزینه ی درست برای طراحی سایت خود نشده اید با ما همراه باشید. درباره ی نحوه قیمت گذاری طراحی سایت باید با این کار کمی آشنا شوید.

شاید بهتر باشد پروسه ی طراحی یک وب ‌سایت را از ابتدا تا انتها در نظر بگیرید تا به طور کامل متوجه شوید که قیمت طراحی سایت بر اساس فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شود. در ادامه به بررسی عوامل مختلفی که در تعیین قیمت یک سایت موثر است خواهیم پرداخت.

تعرفه طراحی وب سایت برای انواع سایت ها و تعیین ارزش یا قیمت سایت

در نحوه قیمت گذاری طراحی سایت و تعیین ارزش یا قیمت سایت باید در نظر گرفت که سایت مورد نظر از چه نوعی است و در کدام گروه قرار می ‌گیرد. گروه بندی سایت بر اساس نوع طراحی و نیز بر اساس کار کرد آن تعیین می ‌شود. در گروه ‌بندی بر اساس نوع طراحی دو گروه وب سایت تعیین شده است:

طراحی سایت نیمه اختصاصی و طراحی سایت اختصاصی. قیمت طراحی سایت اختصاصی  و نیمه ‌اختصاصی هر کدام براساس ویژگی‌ هایی مشخص تعیین می شود. طراحی سایت بر اساس نوع عملکرد آن به طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت پورتال سازمانی تقسیم می ‌شود.

طراحی این سایت ‌ها بر اساس نیازهای مختلف کاربران آنها تفاوت هایی با هم دارند. برخی شرکت ها برای مشتری های خود علاوه بر طراحی سایت وردپرس، خدمات پشتیبانی حرفه ‌ای نیز ارائه می دهند. تمام این موارد در تعیین هزینه ی نهایی تاثیر گذار می باشند.

مختص شما:  نکاتی که در هنگام ساخت رزومه سئو باید به آن توجه داشته باشیم

نحوه قیمت گذاری طراحی سایت بر اساس ظاهر سایت

ظاهر یک وب سایت برای کاربران و بازدیدکنندگان اهمیت فراوانی دارد؛ در نتیجه برای صاحبان کسب و کارها نیز باید مهم باشد و توجه ویژه ای به آن داشته باشند. زیرا وب سایت به عنوان ویترین خدمات و محصولاتی است

که به طور اینترنتی عرضه می شوند. پس ظاهر وب سایت باید طوری طراحی شود که برای برند و شرکت ارائه دهنده ی خدمات و محصولات اعتبار به همراه بیاورد. به علاوه نمای کلی این ظاهر در هزاران سایت دیگر دیده نشود و به طور ویژه برای یک برند طراحی شود. ظاهر سایت در تعیین ارزش یا قیمت سایت تاثیرگذار است.

البته شاید برای صاحبان یک کسب و کار اهمیتی نداشته باشد که ظاهر وب سایتی که برای آنها طراحی می ‌شود در صد ها سایت دیگر نیز دیده شود. این دیگر به تصمیم صاحبان سایت بستگی دارد.

در این صورت طبیعی است که هزینه ی طراحی سایت کمی کمتر می شود. در این حالت صاحبان سایت می توانند با پرداخت هزینه ی پایینی یک قالب آماده و از پیش طراحی شده را خریداری نمایند. نحوه قیمت گذاری طراحی سایت و تعیین ارزش یا قیمت سایت با توجه به میزان اهمیتی که به ظاهر سایت داده شود می تواند متفاوت باشد.

محاسبه ارزش دامنه

محاسبه ارزش دامنه

حال اگر برای برخی دیگر از صاحبان کسب و کارها ظاهر سایت مهم باشد و در پی این باشند که سلیقه ی شخصی خود را در طراحی سایت اعمال کنند، یا در مورد اجزای سایت و رنگ بندی آن نظر ویژه ای داشته باشند،

باید هزینه ی بیشتری نیز پرداخت نمایند تا بتوانند درخواست کنند که ظاهر سایت بر اساس آنچه می خواهند طراحی شود. طبیعی است که در این مورد هم نحوه قیمت گذاری طراحی سایت و تعیین ارزش

یا قیمت سایت متفاوت خواهد بود. چرا که طراحی ظاهر سایت قطعا در تعرفه و قیمت طراحی سایت تاثیر گذار خواهد بود. در واقع با انتخاب ظاهر سایت خود می توانید انتخاب کنید که چه هزینه ای را بابت طراحی آن پرداخت خواهید کرد.

در ادامه با مطالب زیر همراه باشید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

خرید اکانت سیمیلار وب x بخوانید...