متا تگ generator

متا تگ generator

در ای بخش میخواهیم در مورد متا تگ generator صحبت کنیم امیدواریم توانسته باشیم مطالب خوبی در اختیار شما گذاشیته باشیم

با مهراکت همراه باشید

در wp تگ های متای بسیار زیادی موجود است که هر کدام فعالیت خاصی را بر عهده دارند. به عنوان نمونه چندی پیش در مورد متا تگ description صحبت کردیم و کاربرد و عملکرد آن را زیر ذره بین قرار دادیم. متوجه شدیم که اهمیت آن در سیستم مدیریت محتوای wp به چه صورت است. و اعلام کردیم که با متا تگ description می توان وبسایت wpی را بهینه کرد.
ناگفته نماند که این متاتگ ها فقط مخصوص به سیستم مدیریت محتوای wp نیست! بله سایر سیستم های مدیریت محتوا مانند جوملا نیز از چنین قوانینی پیروی می کنند.

اما همیشه وجود متاتگ ها به معنای اتفاق های خوب و مفید نیست! بلکه ممکن است بعضی از آنها باعث بروز خطرات امنیتی برای وبسایت ما شوند. پس تکلیف چیست؟!
باید آنها را بررسی کرده و یا بهینه سازی را انجام دهیم یا به طور کامل آنها را از بین ببریم. یکی از این متاتگ ها generator است زیرا نسخه ی wp را در خود جای داده و این اشکال امنیتی به وجود می آورد! زیرا برای هکرها می تواند اطلاعات خودبی باشد! در این مقاله قصد داریم به حذف generator wp بپردازیم.
برای این عمل دو راه پیش روی ماست! یکی استفاده از افزونه و دیگری استفاده از قطعه کد در function.php! هر دو مورد را بررسی میکنیم.

  بهینه سازی وبسایت با کد description wp

افزونه WP Remove Generator Meta Tag

متا تگ generator

این افزونه به گونه ای طراحی شده که با ایجاد یک قطعه کد در wp به طور اتوماتیک موجب حذف generator wp یعنی نسخه ی wp شما را پنهان میکند.

مختص شما:  متا تگ هایی با کاربرد کم در سئو

برای نصب این افزونه به پیشخوان wp رفته و افزونه را نصب و سپس فعال کنید. سپس نیازی به انجام کاری ندارید! افزونه به صورت اتوماتیک به حذف generator wp می پردازد! حال شما از لحاظ امنیتی یک پله ی بزرگ جلو افتاده اید!

اما روش دیگر که اضافه کردن قطعه کد می باشد نیز برای حذف generator wp با هم بررسی میکنیم…

برای حذف generator wp در wp، قطعه کد زیر را در فایل function.php قالب خود قرار دهید:

1
remove_action('wp_head', 'wp_generator');

با قرار دادن این قطعه کد به راحتی نسخه ی wp شما پنهان می شود و حذف generator wp صورت میگیرد!
شاید بعضی موارد به نظر بسیار کوچک و بی اهمیت جلوه کنند اما همین ها گاهی باعث اتفاقات ناگوار برای وبسایت شما می شوند. پس به کوچکترین موارد هم توجه کنید!

بیشتر بدانید:

حذف متا تگ ‌Generator از wp

برای حذف متا تگ Generator کافیست یک خط کد به فایل توابع قالب سایتتان اضافه کنید. برای اینکار وارد پوشه قالب سایتتان شده و فایل functions.php را ویرایش کنید. خط زیر را به functions.php اضافه کنید تا متا تگ سازنده یا Generator از wp شما حذف شود.

add_filter( 'the_generator', '__return_false' );

حالا سایتتان را رفرش کنید و Page Source را ببینید. به همین راحتی! شما یک قدم به امن کردن wp نزدیک‌تر شدید.

مننون از این که با ما همراه بودید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

لینک nofollow چیست x بخوانید...