لیست کلمات کلیدی

robotstxt چیست

سلام خیلی خوش امدید به مهراکت در این مطلب قصد داریم راجب موضوع ها ی لیست کلمات کلیدی جمع آوری عبارات کلیدی اصلی وارتباط (R: Relevance) وذتعداد جستجو (Sv: Search Volume)صحبت کنیم تا انتها با مهراکت همراه باشید.

لیست کلمات کلیدی کسب و کار خود را، مبتنی بر هدف جستجوی کاربر در SERP ها تهیه کنید.

در این مقاله، ما می خواهیم به صورت دقیق، هدف جستجوی کاربر را بررسی کنیم
و برای شما مبانی ایجاد لیستی از کلمات کلیدی بر اساس هدف جستجوی کاربر را گردآوری کرده ایم.

ما پیش از این هم موضوع هدف جستجوی کاربر را بررسی کردیم
. در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم
که ویژگی های موجود در SERP ها چطور نسبت به هدف جستجوی کاربر واکنش نشان می دهند و علاوه بر این، چندین سایت معتبر نیز موضوعات را دقیق تر بررسی کرده اند. آنها نشان می دهند که هر کدام از موارد اصلاح کننده هدف جستجوی کاربر چطور بر روی ویژگی های SERP ها، نوع محتوایی که گوگل در هر مرحله از هدف جستجوی کاربری ارائه می کند تاثیر می گذارد و این که چطور شما می توانید پروژه های هدف جستجوی کاربر را خودتان تنظیم کنید.

هدف جستجوی کاربر نشان دهنده ویژگی های جمعیت شناسی کاربران می باشد، در نتیجه شما باید سعی کنید تا حد ممکن هدف جستجوی کاربر را درک کرده و به صورت شخصی، آن را بررسی کنید. البته، برای این که بتوانیم لقمه های چرب و نرم و آبدار مرتبط با هدف جستجوی کاربر را برای خودمان مهیا کنیم، نیازمند یک لیست کلمات کلیدی مبتنی بر هدف جستجوی کاربر هستیم. در ادامه، ما به شما نشان می دهیم که چطور می توانید به این لیست دست پیدا کنید.

مختص شما:  آموزش تخصصی سئو به زبان ساده

لیست کلمات کلیدی

جمع آوری عبارات کلیدی اصلی

عبارات کلیدی اصلی خودتان را جمع آوری کنید. نخست، قبل از این که بتوانید در رابطه با هدف جستجوی کاربر فکر کنید، شما باید یک مبنای بسیار قوی از عبارات کلیدی اصلی داشته باشید. این کلمات کلیدی شامل محصولات، ویژگی ها و یا خدماتی است که شما قیف مشتری های خودتان و هدف جستجوی آن ها را بر اساس این عبارات کلیدی مشخص می کنید.

اما واقعا خدا می داند که ایجاد کردن لیست کلمات کلیدی چقدر کار پیچیده ای است و بیشتر شبیه یک هنر است تا یک علم. حتی بهترین نویسنده ها هم گاهی باید برای این که بتوانند الهام های خوبی بگیرند، تحقیقات کنند بنابراین اگر تنها خیره شدن به وبسایت خودتان خیلی نمی تواند در این روند خلاقانه به شما کمک کند، شما می توانید از جاهای دیگری برای کمک استفاده کنید که در قسمت زیر به آنها اشاره خواهیم کرد.

بیشتر بدانید:

محاسبه شاخص KEI

با استفاده از چوب جادویی سئو یعنی شاخص بازدهی کلمات کلیدی (KEI: Keyword Efficiency Index) مشخص می‌شود که از هر کلمه یا عبارت انتظار چه تعداد ورودی از موتورهای جستجو را باید داشته باشید. هرچقدر این شاخص بالاتر باشد کلمات کلیدی مناسب تر هستند.

عوامل موثر در کیفیت کلمات کلیدی به شرح زیر است:

ارتباط (R: Relevance)

در واقع همان میزان ارتباط کلمات کلیدی شما با مطالب موجود در صفحه و آن چیزی که به کاربران ارائه می دهید است.

ما کلمات کلیدی را با توجه به این فاکتور به سه دسته تقسیم می کنیم و براساس میزان ارتباط آنها با سایت نمره ی 1، 2 و یا سه برایشان منظور می کنیم و در یک ستون جدا در فایل اکسل در مقابل  هر کلمه کلیدی یادداشت می‌کنیم.

مختص شما:  آموزش سئو فروشگاه اینترنتی

1 برای ارتباط زیاد

2 برای ارتباط متوسط

3 برای ارتباط کم

تعداد جستجو (Sv: Search Volume)

که نشانگر تعداد دفعات جستجوی کلمات کلیدی مورد نظر توسط کاربران در طول یک ماه می‌باشد.

ابزارهای مناسب گوناگونی برای این کار موجود است برای مثال با استفاده از Wordtracker و جستجوی کلمه مورد نظر (برای مثال free ecard) نتایجی شبیه به عکس زیر به شما نمایش می‌دهد که در آن تعداد جستجوی ماهانه برای کلمه مورد نظر توسط کاربران و همچنین کلمات کلیدی پیشنهادی دیگری قابل مشاهده است. برای مثال کلمه کلیدی free ecard در هر روز 11384 بار و نتیجتا 347201 بار در ماه نمایش داده می‌شود.

لیست کلمات کلیدی

نکات مربوط به تیتر قبل از معرفی ۷۰ کلمه کلیدی طلایی

  • تیتر عنوان مطالب باید با تگ h1 نوشته شود.
  • کلمه کلیدی باید در ابتدا تیتر عنوان ظاهر گردد.
  • اگر در قالب استفاده‌شده تیتر عنوان با تگ h1 نوشته‌شده ، اولین پاراگراف باید با تگ h2 شروع گردد.

ممنون از این که با همراه بودید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

نوشتن طرح توجیهی با اکسل 

نوشتن طرح توجیهی با ​کامفار

نوشتن طرح توجیهی

تکنیک های بهبود سرعت و عملکرد برای سایت وردپرس x بخوانید...