لیست خطاهای سرور و سایت

لیست خطاهای سرور و سایت

لیست خطاهای سرور و سایت

در این پست لیست خطاهای سرور و سایت را برای شما علاقمندان معرفی کرده ایم .
و هر خطا را به صورت جداگانه برسی کرده ایمو نکات کلی را برای معرفی به شما توضیح میدهیم.
برای دانستن نکات ریز هر خطا باید به مقاله مختص خطا مراجعه کنید.

با مهراکت در این مقاله همراه باشید.

لیست خطاهای سرور و سایت

لیست خطاهای سرور و سایت

رفع خطای 100 در وردپرس

ادامه ارسال (Continue)

کد 100 به معنی این است که سرور درخواست مرورگر را دریافت کرده است و مرورگر می تواند ادامه اطلاعات را ارسال نماید، این کد مخصوصا در مواقعی که حجم زیادی از داده ها به فرض از طریق فرم های وب و متد POST ارسال می شود، کاربرد دارد و مرورگر با ارسال هدر Expect: 100-continue وضعیت سرور را جهت آمادگی ادامه ارسال اطلاعات بررسی می کند، اگر در جواب کد 100 را دریافت کند، ادامه اطلاعات را ارسال می کند، در غیر این صورت کد 417 Expectation Failed دریافت می شود.

برای مشاهده این مقاله به رفع خطای 100 در وردپرس مراجعه کنید.

 

خطای 101 http 

تعویض پروتکل ها (Switching Protocols)

اولین خطا از لیست خطاهای سرور و سایت خطای101 است.

کاربر به سرور درخواست تغییر پروتکل را داده و سرور در حال تأیید این درخواست می‌باشد.
در برنامه‌هایی که از آژاکس (Ajax) استفاده می‌کنند، این کد می‌تواند کاربرد داشته باشد.

در این مقاله راجب خطای 101 اطلاعاتی به شما داده میشود. در این مقاله تعریفی  کد 101 به شما رائه میشود. با مهراکت همراه باشید.

 

خطای 102

در حال پردازش (Processing)

از آنجایی که درخواست های مرورگر از سرور ممکن است شامل انجام کارهای مختلفی باشد
که هر کدام نیاز به پردازش جداگانه دارند، سرور با ارسال کد 102 به مرورگر می گوید که عملیات درخواستی، دریافت شده و در حال پردازش است، به این صورت مرورگر در انتظار پاسخ کامل سرور بوده و  از قطع ارتباط به دلیل به پایان رسیدن حداکثر زمان (time out)، جلوگیری می شود.

در این مقاله راجب خطای 102 اطلاعاتی به شما داده میشود. در این مقاله تعریفی از سری کدهای 100 و خود کد 102 به شما رائه میشود. با مهراکت همراه باشید.

 

کد 200 http

پاسخ موفق (OK)

سومین خطا از لیست خطاهای سرور و سایت خطای 200 است.

کد استاندارد HTTP در وب، با عدد 200 نشان داده می شود، دریافت پاسخ 200 از سرور به این معنی است که آدرس درخواستی (در متد GET) یا عملیات مورد نظر (در متد POST) به طور کامل و موفقیت آمیز توسط سرور انجام شده است، در یک ارتباط بدون نقص بین واسط کاربری (user agent) و سرور، کدهای سری 200 باید دریافت شوند.

در این مقاله راجب کد 200 http اطلاعاتی به شما داده میشود. در این مقاله تعریفی از سری کدهای 200 و خود کد 200 به شما رائه میشود. با مهراکت همراه باشید.

 

کد 201 http

ساخته شده (Created)

کد HTTP 201 به معنی دریافت موفقیت آمیز درخواست و ساخته شدن یک منبع جدید در سرور است (به فرض ایجاد یک فایل یا صفحه جدید)، ارسال کد 201 تنها در صورتی صحیح است که سرور منبع جدید را ساخته باشد، در غیر اینصورت (اگر منبع هنوز ساخته نشده باشد) باید کد 202 را ارسال کند.

در این مقاله راجب کد 201 http اطلاعاتی به شما داده میشود.با مهراکت همراه باشید.

 

خطای 202 http

موافقت شده (Accepted)

پنجمین خطا از لیست خطاهای سرور و سایت خطای 202 است.

در این مقاله راجب خطای 202 http اطلاعاتی به شما داده میشود.با مهراکت همراه باشید.

کد 202، به این معنی است که با درخواست واسط کاربری موافقت شده، اما پردازش عملیات به طور کامل صورت نگرفته است، به همین دلیل تا پایان پردازش عملیات درخواستی، ممکن است تقاضای کاربر کامل شده یا برعکس، رد شود.

 

کد 203 http

اطلاعات غیر معتبر (Non-Authoritative Information)

در این مقاله راجب کد 203 http اطلاعاتی به شما داده میشود. در این مقاله تعریفی از سری کدهای 200 و خود کد203 به شما رائه میشود. با مهراکت همراه باشید.

کد 203 که از ورژن HTTP 1/1 تعریف شده، به این معنی است که سرور درخواست واسط کاربری را به طور موفقیت آمیز پاسخ داده، ولی اطلاعات ارسالی (در پاسخ سرور) از یک منبع غیر معتبر است (به فرض کپی ازاطلاعاتی است که درستی آن تایید نمی شود)، تنظیم این کد در سرورها معمولا غیر ضروری است و می توان به جای آن کد 200 را ارسال کرد.

 

کد 204 http

پاسخ بدون محتوا (No Content)

در این مقاله راجب خطای 204 اطلاعاتی به شما داده میشود. در این مقاله تعریفی از کد 204 به شما رائه میشود. با مهراکت همراه باشید.

کد 204 به معنی دریافت و پردازش صحیح درخواست واسط کاربری است، اما پاسخ سرور شامل محتوای خاصی نیست و می تواند به فرض تنها اطلاعات مربوط به، به روز رسانی منبع درخواستی باشد، معمولا دریافت این پاسخ از سرور، بدین معنی است که آدرس درخواستی هیچ گونه تغییری از آخرین درخواست تا لحظه کنونی نداشته است و فایل یا صفحه مربوطه به همان صورت قبلی نشان داده می شود.

 

کد 205 http

بازنشانی محتوا (Reset Content)

هشتمینخطا از لیست خطاهای سرور و سایت خطای 205 است.

در این مقاله راجب رفع کد 205 http اطلاعاتی به شما داده میشود. در این مقاله تعریفی از سری کدهای 200 و خود کد 205 به شما رائه میشود. با مهراکت همراه باشید.

کد 205 شباهت زیادی به عملکرد کد 204 دارد، یعنی در اینجا نیز هیچ محتوایی از طرف سرور ارسال نمی شود، اما در سمت کاربر، اطلاعات فعلی بازنشانی یا Reset می گردند که این معمولا منجر به ایجاد محتوای خالی می شود، این کد مخصوصا برای پاک کردن اطلاعات فرم های وب می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 

کد 206 http

محتوای جزئی (Partial Content)

در این مقاله راجب کد 206 http اطلاعاتی به شما داده میشود. در این مقاله تعریفی از سری کدهای 200 و خود کد 206 به شما رائه میشود. با مهراکت همراه باشید.

کد 206، برای حالت هایی که به فرض از امکاناتی نظیر ادامه دانلود (resume download) استفاده می کنیم، کاربرد دارد،
با ارسال این کد توسط سرور، به قسمت خاصی از درخواست واسط کاربری به صورت جزئی پاسخ داده می شود،
با این شیوه برنامه هایی که از GNU Wget یا نقل و انتقال داده از سرور پشتیبانی می کنند،
قادر خواهند بود حتی پس از قطع ارتباط نیز به ادامه دریافت اطلاعات بپردازند، البته این قابلیت باید توسط سرور نیز پشتیبانی شود.

مختص شما:  خطای 402

کد 300 http

انتخاب چندگانه (Multiple Choices)

در این مقاله راجب کد 300 http اطلاعاتی به شما داده میشود. در این مقاله تعریفی از سری کدهای 300 و خود کد 300 به شما رائه میشود. با مهراکت همراه باشید.

کد 300 برای مواقعی است که سرور در پاسخ به درخواست واسط کاربری، چند منبع مختلف را پیشنهاد می دهد (مثلا یک فایل با فرمت های مختلف) و انتخاب یک url را به عهده مرورگر کاربر می گذارد، عمل انتخاب نیز معمولا یا به صورت خودکار انجام می شود یا اینکه سرور یکی از url ها را به عنوان پیش فرض برگزیده و همراه پاسخ خود ارسال می کند.

برای دیدن این مقاله روی کد 300 http کلیک کنید.

 

ریدایرکت 301 در وردپرس

، انتقال همیشگی (Moved Permanently)

یازدهیمن خطا از لیست خطاهای سرور و سایت ریدایرکت 301 است.

ریدایرکت 301 یکی از مهم ترین و حساس ترین کدهای HTTP مخصوصا در علم سئو است، دریافت این کد از طرف سرور، به معنی انتقال همیشگی یک آدرس وب، به آدرسی دیگر است، از این کد مخصوصا هنگامی که در آدرس لینک های سایت، به هر دلیل تغییراتی ایجاد می شود، می توان جهت هدایت ربات های خزنده یا کاربران به لینک اصلی، استفاده کرد.

برای دیدن این مقاله روی ریدایرکت 301 در وردپرس  کلیک کنید.

 

ریدایرکت 302

پیدا شد (Found)

در این مقاله به آموزش نحوه ایجاد ریدایرکت 302 پرداخته شده است. با مهراکت همراه باشید.

کد 302 به این معنی است که منبع درخواستی یافت شده، اما مرورگر باید موقتا به آدرس دیگری منتقل شود (Moved Temporarily)، این حالت با کد 301 متفاوت است،  در اینجا انتقال به صورت موقت انجام شده و آدرس اصلی همچنان معتبر و در دسترس خواهد بود، اما در ریدایرکت 301، منظور از انتقال، انتقال همیشگی، حذف آدرس فعلی و جایگزینی آن با آدرس جدید است.

 

ریدایرکت 303

دیدن منبعی دیگر (See Other)

در این مقاله راجب ریدایرکت 303 اطلاعاتی به شما داده میشود. در این مقاله تعریفی از کد 204 به شما رائه میشود. با مهراکت همراه باشید.

کد 303 نیز مشابه کد 302 عمل می کند، تفاوت در اینجا، تاکید روی متد GET است، در کد 303 آدرس فعلی و آدرسی که کاربر به آن منتقل می شود، باید از طریق متد GET درخواست شوند که در حالت معمول نیز به اینصورت خواهد بود.

رفع خطای 304

بدون تغییر (Not Modified)

در این مقاله راجب رفع خطای 304 اطلاعاتی به شما داده میشود. در این مقاله تعریفی از کد 304 و نحوه تشخیص ان را به شما رائه میشود. با مهراکت همراه باشید.

کد 304 مربوط به مواقعی است که مرورگر همراه درخواست خود، تقاضای اطلاعات مربوط به آخرین تغییرات فایل یا منبع را نیز از سرور می نماید، اگر در فایل مورد نظر، از آخرین درخواست تا لحظه فعلی، تغییری صورت نگرفته باشد (با هر تغییر در فایل ها، تاریخ آخرین تغییر در قسمت اطلاعات فایل، ذخیره می شود)،
سرور در پاسخ، کد 304 Not Modified را ارسال می کند،
این کار علاوه بر اینکه باعث صرفه جویی در منابع سرور می شود،
در افزایش سرعت پردازش در سمت کاربر نیز نقش بسیار موثری دارد.

خطای 305 http

استفاده از پروکسی (Use Proxy)

پانزدهمینخطا از  لیست خطاهای سرور و سایت خطای 305 است.

در مقاله خطای 305 http تعریفی از سری کدهای 300 و خود کد 305 به شما رائه میشود. با مهراکت همراه باشید.

کد 305، به معنی این است که سرور برای دسترسی به منبع درخواستی باید از یک پروکسی استفاده کند،
پروکسی در واقع سرور میانجی بین واسط کاربری و سرور اصلی است،
از این رو و به دلایل امنیتی برخی مرورگرها مانند فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر، از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند.

 

کد 306 http

تعویض پروکسی (Switch Proxy)

کد 306 هم مشابه کد 305 است و مربوط به درخواست تغییر پروکسی، این کد در حال حاضر کاربردی ندارد.

 

ریدایرکت 307

انتقال موقت (Temporary Redirect)

در این مقاله راجب ریدایرکت 307 اطلاعاتی به شما داده میشود. تعریفی از سری کدهای 300 و خود خطا 307 به شما رائه میشود. با مهراکت همراه باشید.

کد 307 مربوط به مواقعی است که منبع لینک اصلی، موقتا در آدرسی دیگر قابل دسترسی است، این حالت با ریدایرکت 302 و 303 فرق دارد، در اینجا انتقال نیاز به تایید کاربر داشته و به صورت خودکار انجام نمی شود، متدهای استفاده شده نیز باید بین لینک اصلی و لینک انتقالی مشترک باشد، بقیه شرایط مشابه کدهای 302 و 303 است و واسط کاربری باید لینک فعلی را همچنان و در مراجعات بعدی به عنوان لینک اصلی مد نظر قرار دهد.

 

رفع خطای 400

درخواست بد (Bad Request)

کد 400 به دلیل درک نشدن شیوه نگارش (syntax) درخواست واسط کاربری از سرور رخ می دهد،
در این حالت مفهوم تقاضای کاربر برای سرور روشن نیست و درخواست قابل پردازش نمی باشد،
این خطا ممکن است به دلایل دیگر، از جمله نقص در انتقال داده ها (به فرض به دلیل قطع یا افت سرعت ارتباط) نیز رخ دهد.

در این مقاله با به معرفی خطای 400 یا همان Bad Request می پردازیم . در این مقاله ما سعی کردیم تمام راه هایی که باعث این خطا میشود به شما بگوییم. در مقاله رفع خطای 400 شما یاد میگیرید که چگونه این خطا را حل کنید. با تیم مهراکت در این مقاله همراه باشید.

 

رفع خطا 401 در وردپرس

دسترسی نا معتبر (Unauthorized)

کد 401 به معنی دسترسی غیر مجاز است، در این حالت منبع درخواستی به طور کامل محدود نشده است،
بلکه درخواست کاربر نیاز به تایید مجوزهای دسترسی (به طور معمول نام کاربری و کلمه عبور) دارد،
به همین دلیل سرور در پاسخ خود یک فرم از نوع WWW-Authenticate را ارسال کرده و از کاربر می خواهد تا اعتبار خود را اثبات کند.

در مقاله رفع خطا 401 به تعریفی از خطا 401 میپردازیم و به شما علت وجود این خطا را توضیح میدهیم. در ادامه راه هایی برای رفع خطا 401 در وبسایت تخصصی شما و هم در وردپرس میپردازیم. با مهراکت همراه باشید.

مختص شما:  خطای 412

 

خطای 402

نیاز به پرداخت (Payment Required)

بیستمین خطا از  لیست خطاهای سرور و سایت خطای 402 است.

در مقاله  خطا 402 به تعریفی از خطا 402 میپردازیم و به شما علت وجود این خطا را توضیح میدهیم. با مهراکت همراه باشید.

کد 402 استفاده جاری ندارد و برای مقاصدی در آینده وضع شده است،
هدف از تعریف آن مربوط به حساب های کاربری است که نیاز به پرداخت وجه دارند،
البته در عمل تا کنون چنین اتفاقی رخ نداده است و از کد 402 استفاده چندانی نمی شود.

 

رفع خطای 403

دسترسی غیر مجاز (Forbidden)

این مقاله به برسی خطای 403 میپردازد.در این مقاله به شما عزیزان تعریف خطای 403 و همچنین دلیل بوچود امدن این خطا را توضیح میدهیم. در ادامه راه هایی برای رفع خطای 403 را به شما توضیح داده میشود. با تیم مهراکت در این مقاله همراه باشید.

کد 403 مربوط به مواقعی است که کاربر درخواست منبعی را از سرور دارد که دسترسی به آن برای همه کاربران محدود شده است،
این حالت با کد 401 متفاوت است، در اینجا حتی با ورود نام کاربری و کلمه عبور نیز امکان دسترسی مقدور نخواهد بود،
معمولا مدیران سایت ها، دسترسی مستقیم به فولدر ها و نمایش فایل ها به صورت لیست را غیر فعال می کنند،
در نتیجه وقتی آدرس یک فولدر را از آن سرور درخواست می کنیم، با خطای 403 مواجه خواهیم شد.

 

رفع خطای 404 در ورد پرس

منبع درخواستی پیدا نشد (Not Found)

این مقاله به برسی خطای 404 میپردازد.در این مقاله به شما عزیزان تعریف خطای 404 و همچنین دلیل بوچود امدن این خطا را توضیح میدهیم. در ادامه راه هایی برای رفع خطای 404 را به شما توضیح داده میشود. با تیم مهراکت در این مقاله همراه باشید.

کد 404 در مواقعی رخ می دهد که واسط کاربری تقاضای منبعی (به طور مثال یک فایل یا صفحه) را از سرور دارد که در حال حاضر موجود نبوده یا حذف شده است (و یا ممکن است نام آن تغییر کرده باشد)،  البته احتمال دارد در آینده مجددا آن منبع ایجاد شده و در دسترس قرار گیرد.

 

خطای 405

متد غیر مجاز (Method Not Allowed)

در مقاله  خطای 405 به تعریفی از خطا 405 میپردازیم و به شما علت وجود این خطا را توضیح میدهیم. با مهراکت همراه باشید.

کد 405 به این معنی است که متد استفاده شده توسط کاربر برای درخواست یک منبع از سرور مجاز نمی باشد، به فرض استفاد ه از متد GET در حالتی که منبع درخواستی نیاز به ارسال منابعی از طریق متد POST دارد،یا استفاده از PUT در نوشتن یک فایل، برای فایل هایی که فقط حالت خواندنی دارند (read-only)، در این حالت، معمولا سرور در پاسخ، متد مجاز را نیز ارسال خواهد کرد.

 

رفع خطای 406

غیر قابل قبول (Not Accepatble)

در مقاله خطای 406 به تعریفی از خطا 406 میپردازیم و به شما علت وجود این خطا را توضیح میدهیم. در ادامه راه هایی برای رفع خطا 406 در وبسایت تخصصی شما و هم در وردپرس میپردازیم. با مهراکت همراه باشید.

کد 406 ممکن است به دلیل وجود کاراکترهای غیر استاندارد در درخواست ارسالی رخ دهد،
برخی از سرورها به دلایل امنیتی نیز ممکن است این کد را در پاسخ ارسال کنند،
به طور مثال ماژول mod_security در سرورهای Apache از پذیرفتن برخی آدرس های وب (که از نظر امنیت، سرور آنها را مشکوک تشخیص دهد) خودداری کرده و پیام  Not Acceptable دریافت خواهید کرد.

 

خطا 407

نیاز به مجوز پروکسی (Proxy Authentication Required)

در این مقاله راجب خطا 407 اطلاعاتی به شما داده میشود.
در این مقاله تعریفی از سری کدهای 400 و خود خطای 407 به شما رائه میشود.

با مهراکت همراه باشید.

عملکرد کد 407 نیز شبیه کد 401 است،
با این تفاوت که در اینجا ابتدا کاربر (واسط کاربری) باید از طریق یک پروکسی اعتبار خود را اثبات کند.

 

رفع خطای 408

پایان حداکثر زمان درخواست (Request Timeout)

کد 408 زمانی رخ می دهد که سرور در انتظار درخواست واسط کاربری است،
اما هیچ پاسخی در زمان استاندارد دریافت نمی شود،
به این صورت سرور کد 408 را ارسال می کند و واسط کاربر می تواند مجددا و در دفعات بعدی درخواست خود را ارسال کند.

در مقاله رفع خطای 408 به تعریفی از خطا 408 میپردازیم و به شما علت وجود این خطا را توضیح میدهیم. در ادامه راه هایی برای رفع خطا 408 در وبسایت تخصصی شما میپردازیم. با مهراکت همراه باشید.

 

خطای 409

تعارض (Conflict)

در این مقاله به آموزش نحوه ایجاد خطای 409 پرداخته شده است. با مهراکت همراه باشید.

خطای 409 به معنی تداخل یا تعارض درخواست کاربر با عملیاتی دیگر در سرور بر روی منبع مورد نظر است، به طور مثال وقتی دو کاربر به صورت همزمان در حال ویرایش یک فایل هستند و هر دو آن را ذخیره می کنند، ممکن است این خطا رخ دهد که باید به صورت دستی آن را رفع کرد.

 

خطا 410 چیست

محذوف (Gone)

تیم مهراکت در این مقاله با  تحقیق هایی که انجام داده و سایت های پیشگام در این حوضه به تعریف خطا 410 پرداخته است. با ما همراه باشید.

خطا 410 به معنی حذف همیشگی منبع درخواستی از سرور است، بر خلاف خطای 404، خطا 410 به واسط کاربری یا موتورهای جستجو می گوید که نباید مجددا آن منبع را درخواست کنند، چرا که برای همیشه حذف شده است، البته در عمل موارد استفاده از این کد خیلی محدود است و تنظیم خطای 404 بهتر و اصولی تر است.

 

خطای 411

عدم ارسال طول درخواست (Length Required)

در مقاله رفع خطا 411 به تعریفی از خطا 411 میپردازیم
و به شما علت وجود این خطا را توضیح میدهیم. با مهراکت همراه باشید.

خطا 411 به این معنی است که سرور از پاسخ به درخواست واسط کاربری خودداری می کند، چرا که در درخواست ارسالی اندازه یا طول محتوا (Content-Length) وجود ندارد، در این حالت معمولا واسط کاربری باید در سربرگ های HTTP درخواست خود آن را اضافه کند.

 

خطای 412

پیش شرط رد شده(Precondition Failed)

خطای 412 به معنی این است که در درخواست واسط کاربری مواردی ارسال شده است (به فرض متد استفاده شده) که منبع سرور از آن طریق قابل دسترس نیست
و نتیجه بررسی اولیه سرور false شده است.

مختص شما:  کد 300 http

برای مشاهده این مقاله  به خطای 412 مراجعه کنید.

 

رفع خطای 413 در وردپرس

درخواست خیلی طولانی (Request Entity Too Large)

در این مقاله سئوبلک تعریفی از خطای 413 به شما عززان ارائه میدهد. همچنین دلیل بوجود امدن این خطا را به صورت روان بیان میکند . در اخر نحوه رفع خطای 413 را به شما توضیح میدهیم با ما همراه باشید.

خطای 413 در حالتی رخ می دهد که طول رشته درخواست ارسالی، بیش از حد توان و انتظار سرور است، لذا ارتباط توسط سرور قطع خواهد شد، اما اگر این حالت موقتی باشد، معمولا در پاسخ، سربرگ Retry-After نیز ارسال می شود و واسط کاربری مجددا و در دفعات بعدی می تواند درخواست خود را ارسال کند.

 

خطا 414

آدرس وب خیلی طولانی (Request-URI Too Long)

در این مقاله راجب خطا 414 اطلاعاتی به شما داده میشود. با مهراکت همراه باشید.

این خطا به معنی بیش از حد طولانی بودن آدرس وب (URI) درخواستی است
و سرور قادر به پردازش آن نیست.

 

خطای 415 http

فرمت پشتیبانی نشده (Unsupported Media Type)

در این مقاله راجب خطای 415 http اطلاعاتی به شما داده میشود. در این مقاله تعریفی از سری کدهای 400 و خود خطای 415 به شما رائه میشود. با مهراکت همراه باشید.

کد 415 به دلیل ارسال فرمتی به همراه درخواست ارسالی (به فرض آپلود یک فایل یا تصویر) است
که از نظر سرور قابل پذیرش نیست و سرور فرمت دیگری را پشتیبانی می کند.

 

خطای 416

حد درخواستی غیر اقناع کننده (Requested Range Not Satisfiable)

این کد به دلیل ارسال درخواست قسمتی از یک منبع (به فرض بخشی از یک فایل) از سرور است،
در حالی که آن قسمت وجود ندارد،
به طور مثال کاربر قسمتی از یک فایل را درخواست می کند (به فرض در هنگامی که از ادامه دانلود استفاده می شود) که از حداکثر طول قسمت های آن بیشتر است.

برای مشاهده این مقاله به خطای 416 مراجعه کنید.

 

خطا 417 چیست؟

انتظارات رد شده(Expectation Failed)

در این مقاله راجب خطا 417 اطلاعاتی به شما داده میشود.
در این مقاله تعریفی از سری کدهای 400 و خود خطای 417 به شما رائه میشود.

با مهراکت همراه باشید.

خطا 417 به معنی این است که سربرگ های HTTP ارسالی واسط کاربری با انتظارات و موارد مورد نیاز سرور همخوانی ندارد یا سربرگی ارسال نشده است.

 

رفع خطای 500

خطای داخلی سرور (Internal Server Error)

این مقاله به برسی خطای 500 میپردازد.در این مقاله به شما عزیزان تعریف خطای 500 و همچنین دلیل بوچود امدن این خطا را توضیح میدهیم. در ادامه راه هایی برای رفع خطای 500 را به شما توضیح داده میشود. با تیم مهراکت در این مقاله همراه باشید.

خطای 500 به معنی وقوع یک خطای داخلی در سرور است و معمولا به دلیل نقص تنظیمات یا انجام به روزرسانی نرم افزاری یا سخت افزاری رخ می دهد، تنظیم این کد در مواقعی که می خواهیم در سایت، تغییراتی اعمال کنیم که باعث از دسترس خارج شدن آن می شود، می تواند مفید باشد.

 

رفع خطای 501

غیر مجهز یا تکمیل نشده (Not Implemented)

در این مقاله تیم مهراکت تصمیم دارد به معرفی خطای 501 میپردازیم.
در ادامه به برسی رفع این خطا از سوی سرور و کاربر میپردازیم.

این خطا بدین معنی است که سرور قادر به پردازش درخواست واسط کاربری  نیست (معمولا به دلیل پشتیبانی نشدن متد ارسالی یا نقص امکانات مورد نیاز).

 

رفع خطای 502

خطای دروازه میانجی (Bad Gateway)

این مقاله به برسی خطای 502 میپردازد.در این مقاله به شما عزیزان تعریف خطای 502 و همچنین دلیل بوچود امدن این خطا را توضیح میدهیم. در ادامه راه هایی برای رفع خطای 502 را به شما توضیح داده میشود. با تیم مهراکت در این مقاله همراه باشید.

خطای 502 به دلیل عدم دریافت پاسخ از سرورهای بالادست (upstream) است و سرور فعلی به عنوان یک دروازه میانجی عمل می کند، در این حالت معمولا بین سرور اصلی و واسط کاربری، دروازه های میانجی (Gateway) وجود دارند که قادر به تکمیل فرایند ارسال و دریافت پاسخ نیستند،
این حالت معمولا با چند بار تلاش مجدد از سمت کاربر رفع خواهد شد.

 

رفع خطای 503

سرویس خارج از دسترس (Service Unavailable)

این مقاله به برسی خطای 503 میپردازد.در این مقاله به شما عزیزان تعریف خطای 503 و همچنین دلیل بوچود امدن این خطا را توضیح میدهیم. در ادامه راه هایی برای رفع خطای 503 را به شما توضیح داده میشود. با تیم مهراکت در این مقاله همراه باشید.

دریافت خطای 503 به معنی غیر قابل دسترس بودن سرور به دلیل ترافیک زیاد (overload) یا انجام به روزرسانی است، معمولا این حالت موقتی بوده و پس از چند دقیقه یا چند ساعت رفع خواهد شد.

 

رفع خطای 504

پایان حداکثر زمان دروازه میانجی (Gateway Timeout)

اخرین خطا از لیست خطاهای سرور و سایت خطای 200 است.

این مقاله به برسی خطای 504 میپردازد.در این مقاله به شما عزیزان تعریف خطای 504 و همچنین دلیل بوچود امدن این خطا را توضیح میدهیم. در ادامه راه هایی برای رفع خطای 504 را به شما توضیح داده میشود. با تیم مهراکت در این مقاله همراه باشید.

خطای 504 نیز بدین معنی است که سرور به عنوان یک دروازه میانجی (Gateway) قادر به دریافت پاسخ از سرورهای بالا دست (upstream) در حداکثر زمان مجاز نیست.

 

خطای 505

نسخه HTTP پشتیبانی نمی شود (HTTP Version Not Supported)

این مقاله به برسی خطای 505 میپردازد.در این مقاله به شما عزیزان تعریف خطای 505 و همچنین دلیل بوچود امدن این خطا را توضیح میدهیم. در ادامه راه هایی برای رفع خطای 505 را به شما توضیح داده میشود. با تیم مهراکت در این مقاله همراه باشید.

کد 505 به معنی پشتیبانی نشدن نسخه HTTP پروتکلی است که واسط کاربری از آن استفاده می کند،
معمولا سرور دلیل پشتیبانی نکردن از آن نسخه را نیز به همراه سربرگ های پاسخ خود ارسال می کند.
علاوه بر موارد گفته شده که طبق استاندارد RFC 2616 W3C است،
کدهای دیگری مربوط به سرورهای مایکروسافت و سایر پروتکل های وب وجود دارد که به جهت کاربردی نبودن از ذکر آنها خودداری کرده ایم.

حرف اخر در لیست خطاهای سرور و سایت

امیدواریم این لیست برای شما مفید واقع شده باشد. برای دیدن لیست الگوریتم های گوگل اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

لیست خطاهای سرور و سایت x بخوانید...