عوامل کاهش رتبه الکسا

عوامل کاهش رتبه الکسا

عوامل کاهش رتبه الکسا

سایت Alexa که یک آمارگیر فوق العاده حرفه ای و قدرتمند در دنیای اینترنت می باشد ، سایت های مختلف را بر اساس معیارهای خود رتبه بندی می کند. رتبه الکسا در واقع تخمینی از میزان موفقیت و محبوبیت سایت در میان کاربران اینترنت به شمار می رود. کاهش رتبه الکسا همواره یکی از دغدغه های مدیران سایت ها به شمار رفته و می تواند یکی از عوامل موفقیت کسب و کار اینترنتی شما به شمار برود.

برای کاهش رتبه الکسا تیم سئوبلک بر اساس تجربه خود در این زمینه نکات حیاتی برای شما فاهم کرده است
که با عمل به این نکات بهبود رتبه الکسا خود را به عینه ملاحضه میکیند.

با سئوبلک همراه باشید.

عوامل کاهش رتبه الکسا

نکات مهم برای کاهش رتبه الکسا

۱. نوشتن محتوایی با کیفیت

همانطور که می‌دانید تولید محتوا مهم‌ترین بخش وب‌سایت شماست. اگر شما از محتوای غیرتکراری و پیشنهادات برای هر وب‌سایتی استفاده کنید قطعا رنکینگ الکسای شما بهبود پیدا خواهد کرد.

استفاده از محتوای یکتا و منحصر‌به‌فرد= بهبود رنکینگ موتور جستجو = بهبود رنکینگ الکسا

در واقع موتور جستجو محتوای منحصر‌به‌فرد وب‌سایت‌ها و پیشنهاداتشان را دوست دارد. اگر محتوای شما یکتاست رنکینگ موتور جستجوی شما بهبود پیدا می‌کند و اگر رنکینگ موتور جستجو بهبود پیدا کند الکسا نیز بهبود پیدا می‌کند.

۲. نصب نوار ابزار الکسا

این بهترین راه برای بهبود رنکینگ الکسای شماست، چراکه تمام بازدیدکنندگان وب‌سایت در رنک شما تاثیرگذار خواهند بود. این شامل پاپ بلاکر، جعبه موتور جستجو، لینکی به amazon.com و اطلاعاتی در مورد رنکینگ اخیر الکسا می‌باشد.

عوامل کاهش رتبه الکسا

۳. از ویجت رنک الکسا استفاده کنید

این یکی از مهم‌ترین ویجت‌ها برای وب‌سایت یا بلاگ شماست. اگر از این ویجت استفاده کنید رنکینگ الکسای شما با نرخ خوبی بهبود پیدا می‌کند. هر کلیک روی این ویجت محاسبه می‌شود و باعث افزایش رنکینگ شما خواهد شد.

 

۴. پست کردن محتوا

سودمندترین و مهم‌ترین بخش پست کردن محتوا می‌باشد، لذا شما ترافیک موتور جستجوی بیشتر و بیشتری دریافت می‌کنید که به‌سادگی در بهبود رنکینگ الکسا کمک می‌کند. در اینجا لینک پشتیبان خوب به‌معنای= لینک‌های پشتیبان “فالو کن” می‌باشد.

افزایش لینک‌های “فالو کن”= افزایش PR

افزایش PR= وب‌سایت به اندازه کافی قادر هست که اسپانسر شود، بازاریابی وابسته انجام دهد و غیره.

عوامل کاهش رتبه الکسا

۵. شبکه‌یابی اجتماعی

در واقع شبکه‌یابی اجتماعی باعث می‌شود بازدیدکنندگان بیشتری سمت وب‌سایت شما بیایند، و به‌دلیل افزایش اعداد بازدیدکننده‌ها رنکینگ الکسا به‌قطع بهبود پیدا خواهد کرد. انواع متعددی از وب‌سایت‌های شبکه‌یابی اجتماعی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تعداد بازدیدکنندگان بیشتری بدست آورید:

مختص شما:  رشته mba چیست

لذا اگر زمان خالی دارید باید این کار را انجام دهید.

 

۶. ارسال بلاگ یا وب‌سایت‌ها به موتورهای جستجوها و دایرکتوری‌ها

شاخص‌های بلاگ، وب‌سایت و مقاصد آنلاین ژورنال را که با کلاس معین و متمایزی نشان داده می‌شوند ذخیره می‌کند. زمانی‌که وب‌سایت شما با یک کاتالوگ تایید می‌شود، می‌توانید دارنده یک صفحه‌ی وب مارک شده‌ی ژورنالی شوید. این باعث می‌شود سایت شما تکانی به خودش بدهد و بتوانید از آن در راستای ارتباطات درونی خود استفاده کنید.

 

۷. وب‌سایت خودتان را در com اعتبار سنجی کنید

شما باید وب‌سایت خودتان را در Alexa اعتبار سنجی کنید تا از نظر Alexa مورد اعتماد به‌نظر بیایید.

پلاگین‌های متعددی وجود دارند که وب‌سایت شما را به‌سادگی اعتبار سنجی می‌کنند. بعضی از آن‌ها عبارتند از:

 • Claim Alexa
 • Alexa Claim & Verify

عوامل کاهش رتبه الکسا

۸. ایجاد یک نوار ابزار شخصی‌ساز با استفاده از Alexa Toolbar Creator

این به شما کمک می‌کند به مشتریان خود متصل شوید و ترافیک بیشتری را به سمت وب‌سایت خود روانه کنید. هرکسی خواهد توانست که نوارابزار شخصی‌ساز الکسای خود را بسازد و وب‌سایت شما را با آن ارتقا بخشد. طبق این میزان بازدید وب‌سایت شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

 

9. تبلیغات یا بازاریابی دیجیتال(دیجیتال مارکتینگ)

یکی از روش های افزایش ترافیک سایت و کاهش رتبه الکسا، دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال محسوب می شود که با استفاده از تبلیغات دیجیتال می توان به این هدف دست یافت. امروزه با گسترش شبکه های اجتماعی، پتانسیل بی نظیری برای جذب کاربر و مخاطب ایجاد شده است. تهیه بنر و لینک مختص به سایت خود و انتشار آن در شبکه های اجتماعی سبب افزایش بازدید سایت خواهد شد و در نتیجه به بهبود رتبه الکسا و افزایش فروش محصولات منجر می شود.

دیجیتال مارکتینگ با توجه به ابزارهای متنوع، یکی از روش های کامل و جامع در کاهش رتبه سایت شناخته می شود

عوامل کاهش رتبه الکسا

10. افزایش ترافیک جستجو در وب‌سایت‌تان

از هر فرصت کوچکی برای افزایش ترافیک سایت استفاده کنید؛ مثلا هرگاه مطلب جدیدی در سایت منتشر می‌کنید این موضوع را در رسانه‌های اجتماعی اعلام کنید. اگر سیستم ایمیل مارکتینگ دارید، سعی کنید حداقل هفته‌ای یک ایمیل جدید بفرستید و کاربران را به سایت هدایت کنید. همچنین با بهبود رتبه سایت در گوگل یا سئو، افراد بیشتری به سایت شما هدایت خواهند شد. حتی گاهی لازم است برای بهبود رتبه آلکسای سایت، پول خرج کنید و در سایت‌های دیگر تبلیغ کنید تا بازدیدکننده‌ها بیشتر شوند.

مختص شما:  ادرس سایت مپ

نکاتی غیرسئویی

 • بلاگینگ منسجم
 • تشویق بازدیدکنندگان به اشتراک‌گذاری سایتتان
 • بلاگینگ مهمان
 • لیست دایرکتوری‌های وب‌سایتتان

نکات سئویی

 • استفاده از کلمات کلیدی مناسب. استفاده از کلمات کلیدی از عنوان صفحه وبتان، توصیف، نام دامنه (در پیج سئو)
 • استفاده از تگ‌های ALT در تصاویر و لینک‌ها
 • استفاده از تگ‌های Anchor
 • پیدا کردن کلمات کلیدی و استفاده از آن در عنوان متا
 • انجام بهینه‌سازی درون و برون سایتی
 • لینک‌های پشتیبانی خوب تا بتواند سایتتان را در موتورهای جستجو به رنک بالایی برساند. استفاده بیشتر از لینک‌های “فالو کن”
 • دریافت ترافیک پولی با کمک گوگل ادوردز یا مایکروسافت اد سنتر

10. از سایت‌های مرتبط لینک دریافت کنید

سعی کنید از سایت‌های مرتبط با حوزه‌ی کاری خودتان لینک دریافت کنید. این بک لینک‌ها می‌توانند بر رتبه سایت شما 

عوامل کاهش رتبه الکسا

تأثیر مثبت زیادی بگذارند.

لینک‌های داخلی، لینک‌هایی هستند که از یک صفحه یا نوشته در سایت شما به یک جای دیگری از سایت هدایت می‌شوند. این لینک‌های داخلی بسیار مفید هستند زیرا محتوای سایت شما را باهم مرتبط می‌کنند.

در مجموع، هر دو لینک داخلی و خارجی به گوگل کمک می‌کنند محتوای سایت شما را درک کند و بازدیدکنندگان هدفمند را به سایت شما بفرستد؛ اما توجه داشته باشید که از لینک دادن به‌طور مناسب استفاده کنید تا بهبود رتبه الکسا امکان‌پذیر سازید. لینک بیش‌ازحد می‌تواند اعتبار یا قابلیت خواندن سایت شما را کاهش دهد و ممکن است سایت شما توسط گوگل مجازات شود.

11. افزایش تعداد صفحات مشاهده شده توسط هر بازدیدکننده

یکی از ساده‌ترین و بهترین راه‌ها برای بهبود رتبه الکسا آن است که کاری کنیم هر بازدیدکننده صفحات بیشتری از سایت را مشاهده کند؛ در این صورت با همان ترافیک همیشگی، می‌توان رتبه بهتری کسب کرد. برای این کار می‌توان از پلاگین‌ها و ابزارهایی استفاده کرد که مثلا بین محتوای مقالات، پیشنهاد خواندن مقالات مرتبط دیگر را می‌دهد. همچنین می‌توانیم در متن مقالات و محصولات لینک‌هایی به صفحه‌های دیگر سایت بدهیم. پلاگین Inline Related Posts یکی از ابزارهای وردپرس است که می‌تواند بر بهبود رتبه آلکسا تاثیر مثبتی بگذارد.

 

12.  افزایش آتوریتی سایت

اگر تصمیم جدی برای برای کاهش رتبه الکسا وب سایت دارید باید حداکثر استفاده را از روش های موجود بکنید. افزایش دامین آتوریتی MOZ در کاهش رتبه الکسا جهانی و ایران موثر خواهد بود.

عوامل کاهش رتبه الکسا

13. درک استراتژی بازاریابی رقبای خود و یادگیری چگونگی نحوه‌ی کار آن‌ها

دلایل متعددی برای تحلیل مسائل مربوط به رقابت وجود دارد، اما به‌طور خلاصه تجزیه‌وتحلیل رقابتی، تجزیه‌وتحلیل سایت خودتان را در متن قرار می‌دهد؛ بنابراین، به شما درک روشنی از معیارهای مهم را داده و به نشان می‌دهد که چه استراتژی‌هایی (برای شما و رقبای شما) به‌درستی کار می‌کنند و به شما امکان می‌دهد تا روند کسب‌وکار خود را شناسایی و پیش‌بینی کنید. توجه به این زوایا به استراتژی کلی شما کمک کرده و به شما امکان می‌دهد تصمیمات آگاهانه بیشتری در مورد کسب‌وکار خود بگیرید.

مختص شما:  آنالیز سایت خارجی

 

14. بازسازی سایت و طراحی سایت واکنش گرا

اگر مدت زمان زیادی از راه اندازی سایتتان می گذرد و سایت شما فاقد بسیاری از ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فرد می باشد که سایت های رقیب از آن بهره می برند. بنابراین پیشنهاد می کنیم تا سایت خود را بازسازی نمایید و از امکانات ویژه و جلوه های بصری مناسب برای سایت خود استفاده کنید تا کاربران از ماندن در چنین محیطی نهایت لذت را ببرند.

یکی از ویژگی های خاصی که مدیران سایت ها برای افزایش بازدید سایت باید در نظر بگیرند، طراحی واکنش گرا(ریسپانسیو) می باشد که به طور حتم در تمام ابزارها از جمله موبایل، تبلت، کامپیوتر و … نمایش داده خواهد شد و همچنین در برابر کوچک و بزرگ کردن صفحه نمایش واکنش نشان خواهند داد. به منظور آشنایی بیشتر با سایت واکنش گرا(ریسپانسیو) کلیک نمایید.

عوامل کاهش رتبه الکسا

15. مهم‌ترین نکات و آخرین نکته

من این نکته را براساس تجربه خودم بیان می‌کنم.
من توصیه می‌کنم اگر چند کامیپوتر دارید و وب‌سایت خودتان را به‌عنوان وب‌سایت پیش‌فرض در میان همه آن‌ها تنظیم کرده‌اید،
ویجت الکسا یا نوارابزار آن را روی تمام بروزرهای کامپیوترها نصب کنید.
تا جایی‌که می‌توانید محتوایتان را در شبکه اجتماعی پخش کنید و تغییر رنکینگ الکسا را هفته به هفته مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید:

نتیجه

افزایش رنکینگ الکسای سایت شما نتیجه جستجو‌های فعال در سایت شماست. اقداماتی که از نوارابزار الکسا استفاده کنند یک معیار بسیار مهم به‌شمار می‌آیند. هیچ اتصال فوری بین قرارگیری SERP و قرارگیری الکسا در سایت شما وجود ندارد. این اتصال تنها به میزان فعالیت بستگی دارد. زمانی‌که سایت شما قانونا در نتایج SERP وجود دارد فعالیت افزایش پیدا خواهد کرد و جایگاه بهتری را برای الکسا به ارمغان می‌آورد. هرچه جایگاه الکسا بهتر باشد سایت برجسته‌تر می‌شود. هرچه سایت سرراست‌تر باشد فعالیت مهمان‌ها بیشتر می‌شود که این امر پشتیبانی بیشتر در جایگاه الکسا را به بار می‌آورد.

ممنون که تا پایان با سئوبلک همراه بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

مدیریت محتوا و سئو در وردپرس x بخوانید...