عنوان سئو در وردپرس

عنوان سئو در وردپرس

عنوان سئو در وردپرس

حتما این مطلب را تا انتهابا مهراکت همراه باشید تا نگاه شما نسبت به عنوان نویسی وعنوان سئو در وردپرس تغییر کند با تشکر از حسن انتخاب شما.

عنوان سئو چیست؟

بطور کلی عنوان سئو معرف و تایتل صفحه شما در نتایج گوگل است.

هر عبارتی که در عنوان سئو بگذارید، دقیقا به همان شکل در نتایج گوگل دیده می شوید پس بسیار مهم است که در انتخاب عنوان بیشترین حساسیت را به خرج دهید.

یک عنوان خوب می تواند افراد زیادی را به کلیک کردن بر روی خود ترقیب کند و کلا مسبب بروز انقلابی در ترافیک سایت شما شود.

عنوان سئو اولین چیزی است که گوگل وقتی به سراغ شما می آید آن را میبیند و به آن توجه می کند… با بررسی آن و در نظر گرفتن برخی قوانین، شخصیت محتوا را از روی عنوان می خواند.

اما موضوع فقط گوگل نیست، درست است که هدف آخر ما رسیدن به جایگاه های اول در گوگل می باشد ولی بلاخره برای جلب رضایت کاربران هم باید بکوشیم چون هدف اصلی جذاب بودن در نگاه آن ها است نه گوگل!

یک عنوان حرفه ای میتواند از نظر روانشناسی موجب اتفاقات بسیار ویژه ای شود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

عنوان سایت چند کاراکتر باشد؟

اولین سوالی که در خصوص عنوان سایت یا عنوان سئو به گوش می خورد، اندازه استاندارد آن است چون برخورد با یکسری ارور ها در افزونه سئو وردپرس باعث آزار عده شده است که بلاخره چقدر طول عنوان ما باشد که در بهترین حالت باشیم!؟

سایت moz طول عنوان سئو را در سال 2019 از 50 الی 60 کاراکتر نهایتا اعلام کرد که دلیل این بازه هم حروف بزرگ و کوچک در زبان انگلیسی است که موجب بزرگتر و کوچکتر شدن حجم عنوان می شود.

مختص شما:  اموزش سئو پرند

شما هم بهترین میزان را 50 الی 60 کاراکتر در نظر بگیرید و خیلی هم بر روی طول آن حساس نشوید که حتما این مقدار باشد! چون موضوعات مهمتری از طول عنوان وجود دارد که باید توجه اصلی بر روی آن ها باشد تا کیفیت عنوان افزایش یابد.

عنوان سئو در وردپرس حالی دارد که در زمان انتخاب به رنگ های نارنجی و سبز در می آید که در زمان سبز بودن آن، نشان از اوکی بودن تعداد کاراکتر های استفاده شده در آن است.

اما نکته ای را هم در خصوص این افزونه بگویم که سعی کنید طول عنوان را تا انتها پر نکنید چون تنظیمات این افزونه در زبان فارسی کمی ایراد دارد و تا انتها پر کردن آن باعث می شود در نتایج گوگل بخشی از عنوان شما بصورت … نمایش داده شود، که این نوعی ضعف در عنوان نویسی شما محسوب می شود.

عنوان سئو در وردپرس

عنوان سئو در وردپرس

طول عنوان سئو باید چقدر باشد؟

یکی از سوالاتی که بسیار رایج است این است که طول عنوان سئو باید چقدر باشد؟ البته که در افزونه یوآست به شما نمایش می دهد که عنوانتان طولانی است یا خیر، ولی اگر یوآست نداشتید

و خواستید خودتان عنوان سئو صفحه را بنویسید، بهتر است طولی بین ۵۰ – ۶۰ کاراکتر داشته باشد. البته این عدد بصورت تقریبی هستش و ممکن است گوگل بیشتر از این عدد را هم برای شما نمایش دهد و ممکن هم هست نمایش ندهد!

ممکن است گوگل بیشتر از این عدد را هم برای شما نمایش دهد و ممکن هم هست نمایش ندهد!

مختص شما:  آموزش سئو فروشگاه اینترنتی

اگر طول عنوان سئو زیاد باشد چه می شود؟

بسیاری از افراد فکر می کنند که اگر طول عنوان صفحه آن ها زیادتر از حد باشد ممکن است پنالتی شوند! اما این گفته بسیار اشتباه است اصلاً اینطور نیست. اگر طول عنوان شما زیاد باشد دو حالت پیش می آید:

۱- ممکن است گوگل تصمیم بگیرد که عنوان شما را نشان ندهد و بجای عنوانی که انتخاب کرده اید یا تگ H1 شما را نمایش دهد یا تگ های H2 را!

۲- ممکن است عنوان شما بصورت نصفه نمایش داده شود و بقیه عنوان بصورت نقطه چین مشخص شود…

خب فکر می کنم که تا همینجا کافی باشد، امیدوارم این سری از آموزش سئو برای شما مفید واقع شده باشه. در صورتی که هنوز سوالی در مورد عنوان سئو و طول آن در وردپرس را دارید در همین مطلب کامنت بگذارید تا به آن ها پاسخ دهیم.

– کلمات کلیدی مهم را ابتدا قرار دهید

طبق آزمایش و تجربه Moz ، کلمات کلیدی نزدیک به ابتدای برچسب عنوان شما ممکن است تأثیر بیشتری در رتبه بندی جستجو داشته باشد.

علاوه بر این ، تحقیقات مربوط به تجربه کاربر نشان می دهد که افراد ممکن است معادل دو کلمه اول یک عنوان را اسکن کنند. به همین دلیل ما عناوینی را توصیه می کنیم که در آن ابتدا منحصر به فردترین جنبه صفحه (به عنوان مثال نام محصول) ظاهر شود. از عناوینی مانند زیر بپرهیزید:

نام تجاری | دسته بندی عمده محصولات – دسته بندی محصولات جزئی – نام کالا

عناوینی مانند این مثال ، اطلاعات تکراری را نشان می دهد و در نگاه اول ارزش منحصر به فرد بسیار کمی را به کاربر جستجو ارائه می دهد. علاوه بر این ، اگر موتورهای جستجو عنوانی مانند این را قطع کنند ، بی نظیرترین بخش احتمال ناپدید شدن بیشتر است.

مختص شما:  سئو ساب دامنه

از برند خود استفاده کنید

اگر یک مارک قوی و شناخته شده دارید ، افزودن آن به عناوین محتوا (contents title) خود ممکن است به افزایش نرخ کلیک کمک کند. به طور کلی هنوز هم توصیه می کنیم

نام تجاری خود را در انتهای عنوان قرار دهید ، اما مواردی وجود دارد (مانند صفحه اصلی شما یا صفحه درباره ما – about us) که ممکن است بخواهید بیشتر روی مارک تجاری خود مانور بدهید.

همانطور که قبلاً ذکر شد ، Google همچنین ممکن است نام تجاری شما را به طور خودکار در عناوین صفحه نمایش شما قرار دهد ، بنابراین به نحوه نمایش نتایج جستجو در حال حاضر وبسایت تان توجه داشته باشید.

برای مشتریان خود بنویسید

در حالی که تگ های عنوان (title tag) برای سئو بسیار مهم هستند ، به یاد داشته باشید که اولین کار شما جذب کلیک از بازدیدکنندگان هدفمند است که احتمالاً محتوای شما را با ارزش می دانند.

مهم است که علاوه بر بهینه سازی و استفاده از کلمات کلیدی ، در هنگام ایجاد برچسب های عنوان ، به تجربه کاربر فکر کنید. برچسب عنوان اولین تعامل بازدید کننده جدید با نام تجاری شما است که در نتیجه جستجو پیدا می کند – باید مثبت ترین و دقیق ترین پیام ممکن را منتقل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

مدیریت محتوا و سئو در وردپرس x بخوانید...