سئو سازی سریع سایت

سئو سازی سریع سایت

سئو سازی سریع سایت

سئو سازی سریع سایت به مجموعه تکنیک هایی گفته می شود که باعث شده وب سایت شما در سریع ترین زمان ممکن بهینه سازی شود و در موتورهای جستجو رشد سریعی داشته باشید. در این مقاله که توسط مهراکت منتشر شده است به معرفی  تکنیک های سئو سریع میپردازیم.

 

تکنیک های سئو سازی سریع سایت

1. سئو سایت سریع با محتوا

سئو سازی سریع سایت با محتوا احتمال خیلی بالایی دارد، زیرا امروزه الگوریتم های گوگل اهمیت خیلی بالایی به محتوا می دهند. همیشه سعی کنید محتوایی دست اول تهیه نمایید و بیشتر روی موضوعاتی تمرکز کنید که کاربران به دنبال آن هستند. درج پیوسته محتواهای مفید و مرتبط موجب می شود گوگل سایت شما را فعال ببیند و مرتبا به آن سر بزند. دیده شده وب سایت هایی که در رتبه های بالای گوگل هستند محتوای بیشتری نسبت به وبسایت های پایین تر دارند.

سئو سایت سریع با محتوا همیشه جواب می دهد خصوصا زمانی که تولید محتوای سایت برای سئو انجام شود و اصول و تکنیک های سئو در آن رعایت شود. یکی از این اصول استفاده موثر از کلمات کلید درون متن است، زیرا گوگل در هر متنی به دنبال آن ها است. همچنین تعداد کلماتی که در توضیحات خود به کاربرده اید از نظر گوگل مهم می باشد. پست هایی که طولانی تر باشند، اعتبار بیشتری دارند. علاوه بر این ها عدم وجود غلط املایی و نگارش صحیح اصولی هستند که باید در تولید محتوا رعایت شوند.

 

2. استفاده از تکنیک آسمان خراش

حتما تا به حال برایتان پیش آمده است که از کنار ساختمان های بلند عبور کرده باشید و جذب ابهت و بلندای ارتفاع شده باشید. امروزه هرچند تعداد این ساختمان ها بیشتر از گذشته شده است و در واقع برای مردم شهر تبدیل به یک مساله عادی شده است ولی هنوز جذابیت خاص خود را دارد. از این مساله می توان به عنوان یک تکنیک در تولید محتوا استفاده کرد. شروع عناوین محتوایی با این حالت “10 روش …” یا “101 تکنیک….” می تواند باعث دریافت بک لینک های زیادی به سایت شما شود البته اگر عنوان و مطالب جذاب و واقعا آموزنده شوند.

سئو سازی سریع سایت

3. به دنبال روش های اسپم نباشید

روش های اسپمی برای دریافت بک لینک و سئو سریع وجود دارد. البته ممکن است که این روش ها اسپم نباشند ولی باعث ورود کاربران مخصوص سایت شما نشود. هدایت کاربران نامرتبط با سایت باعث می شود که آن ها سریعا سایت شما را ترک کنند و این مساله می تواند تاثیر منفی برروی سئو سایت شما بگذارد.

مختص شما:  گوگل وبسمتر

4. سئو سایت سریع با بک لینک

سئو سازی سریع سایت با بک لینک به شرطی قابل انجام است و ماندگار خواهد بود، که بک لینک ها معتبر باشند. اعتبار بک لینک ها با چند معیار سنجیده می شود. وب سایت هایی هستند که با حجم بالا به صدها و یا هزاران سایت لینک می دهند تا کسب درآمد کنند. می شود گفت چنین وبسایت هایی اسپم هستند و لینک گرفتن از یک سایت اسپم، اعتبار سایت خودتان را هم نزد گوگل پایین می آورد. وقتی از سایتی معتبر لینک بگیرید، بخشی از اعتبار آن سایت را برای خود گرفته اید و همینطور لینک گرفتن از سایت اسپم، گرفتن بخشی از نرخ اسپم به سایت خودتان است. موضوع دیگر اجتناب از سایت های فروش بک لینک است.

کسانی هستند که ادعا می کنند به ازای دریافت مبلغی ناچیز، صدها لینک به شما می دهند و سایت شما را سریع در گوگل بالا می آورند. هوشیار باشید که استفاده از این کارها، یعنی اسم شدن سایتتان نزد گوگل! اگر پنالتی نشوید شانس آورده اید. حج بالای بک لینک به یکباره موجب آسیب رساندن به سایت می شود.

اگر لینک ها اسپم و یا اعتبار پایینی داشته باشند، اوضاع از این هم بدتر خواهد شد. سئو سایت سریع با بک لینک تنها در صورتی امکان پذیر است که از سایت های مرتبط و معتبر و با حجم مشخصی بر اساس موضوع پروژه لینک های طبیعی گرفته شود.

 

5. وجود صفحه 404

خطای 404 به موتورهای جستجو بیان می کند که صفحه مورد نظر وجود ندارد.
این مساله ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد برای مثال شما آن صفحه را حذف کرده باشید،
کاربر آدرس را به اشتباه بنویسد.

هر چه سایت شما بزرگتر باشد، نیاز بیشتری به استفاده از صفحه 404 دارید. نکته خیلی مهم این است که در هر سایتی یک صفحه 404 مجزا و با طراحی اختصاصی مورد نیاز است. در الگوریتم های جدید گوگل، تعریف نکردن این صفحه باعث جریمه می شود و از این رو هر چه بهتر استفاده شود، به ایندکس شدن سریع صفحات شما کمک بسیاری می کند.

مختص شما:  بهینه سازی دیتابیس از PhpMyAdmin

اگر کاربری آدرس سایت شما به اشتباه بنویسد یا وارد صفحه ای شود که دیگر وجود نداشته باشد و پیغام اخطاری از طرف خود گوگل نشان داده شود، یک جریمه برای شما در نظر گرفته می شود که چرا ازقبل به اصطلاح گوگل را در جریان این مساله قرار نداده بودید. برای همین به شما در سئو سریع کمک بسیاری خواهد کرد.

. وجود صفحه 404

6. مقایسه دو محصول

اگر سایت شما فروشگاه اینترنتی، مقایسه دو محصول مشابه و پرطرفدار نزدیک به هم، کمک زیادی به افزایش رتبه سایت در گوگل می کند.
همچنین می توانید از کاربران نظر بخواهید و آن ها تشویق به مشارکت در این موضوع نمایید.

کاربران وقتی محصول جدیدی وارد بازار می شود، علاقه مند هستند
که آن را با دیگر محصولات قبلی مقایسه کنند و از این رو استفاده از تکنیک سئو سریع، باعث افزایش بازدید سایتتان می شود.

 

7. آیا اینفوگرافیک شما متحرک است؟

حتما می دانید که اینفوگرافیک امروزه یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی می باشد. تاثیری که یک عکس در جذب کاربر دارد به مراتب بیشتر از بقیه روش ها و تکنیک ها می باشد. با استفاده از اینفوگرافیک ها به راحتی و سریعا می توان مطالب آموزشی را با عکس انتقال داد و کاربران زیادی را به سمت سایت جذب کرد. حال اگر این اینفوگرافیک از عکس های متحرک استفاده کند، میزان جذابیت آن چند برابر می شود. هرچند که این تکنیک فقط در سایت می تواند استفاده شود ولی خب هدف ما چیزی جز این و سئو سریع سایت نیست.

 

8. از کلمات تحریک کننده کلیک برروی لینک استفاده کنید

فرض کنید که سایت شما در کلمه ای کلیدی خاصی بین ده لینک برتر نشان داده می شود.
برای اینکه کاربران را تشویق به کلیک برروی لینک خود کنید،
باید از عبارات و کلمات خاصی که هر شخصی تحریک به کلیک می کند استفاده کنید.

برای مثال کلماتی مانند “بهترین”، “توصیه”، “روش”،”چرا”
،”چگونه” و غیره از کلماتی هستند که کاربران سریعا برای دریافت مطالب وجواب برروی آن ها کلیک می کنند
و این مساله می تواند باعث سئو سریع سایت شما شود.

 

مختص شما:  پکیج سئوی وردپرس

9. قرض بگیرید یا بدزدید

از مطالب مفید دیگر سایت ها استفاده کنید و آن ها در مقالات سایت خود استفاده کنید.
البته بهتر منبع اصلی را ذکر کنید که کارتان دزدی نباشد.

مطالبی مانند اینفوگرافیک، عکس ها، خبرهای کوتاه و غیره بیشترین نرخ به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی را دارند
و از این رو این مساله می تواند تاثیر مثبتی در سئو سریع سایت شما شود.

 

10. سرعت سریع بهتر است

سرعت سایت خود را تا می توانید افزایش دهید. هرچه سرعت بارگذاری سایتی بالاتر باشد، میزان ترافیک دریافتی نیز بیشتر خواهد بود و همچنین از نظر گوگل تاثیر مثبت و بیشتری برروی رتبه سایت شما خواهد داشت.

 

11. طول محتوای سایت

همیشه بر این مساله که طول استاندارد محتوای یک سایت چقدر است، بین متخصصان کشمکش بوده است. ولی در حالت عادی یک محتوا باید حداقل 500 کاراکتر که گوگل آن را بین مطالب قرار دهد و سریعا ایندکس کند و حداکثر 1500 کاراکتر باشد تا حوصله کاربر را سر نبرد. البته توصیه میشود که به جای اینکه تمرکز برطول محتوا کنید، بیشتر بر کیفیت آن تمرکز داشته باشید، زیرا هرچه مطلب با کیفیت تر باشد، میزان اشتراک گذاری و دریافت بک لینک آن بیشتر است و از این می تواند به عنوان عاملی برای سئو سازی سریع سایت باشد.

 

12. طراحی رسپانسیو را در نظر بگیرید

دیگر صحبت کردن در این زمینه واقعا خسته کننده است.
همه ما می دانیم،
سایت هایی که به درستی در انواع ابزارهای مختلف مانند گوشی و تبلت به درستی نشان داده می شوند،
به مراتب ارزش بیشتری برای گوگل دارند.

در واقع بهتر است بدانید، رعایت نکردن این موضوع تاثیر منفی برروی سئو سایت شما خواهد داشت
و سایت هایی که به دنبال سئو سریع هستند باعث سایت خود در مرحله اول به صورت رسپانسیو طراحی کنند.

 

13. استفاده از تکنیک های بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا امروزه بیشتر از هر مورد دیگری می تواند باعث افزایش سئو سریع سایت شما شود.
هیچ چیزی مانند روش بازاریابی محتوا بر بهبود رتبه سایت شما تاثیر گذار نیست.
تولید انواع محتوا ناب و ارگانیک و البته مرتبط با هدف و موضوع اصلی سایت، می تواند باعث جذب کاربران بیشتر و به اشتراک گذاری آن ها در شبکه های اجتماعی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

آنالیز کامل وب سایت x بخوانید...