رپورتاژ اگهی چیست

رپورتاژ اگهی چیست

در این مقاله که توسط سئوبلک منتشر شده است. به سوال رپورتاژ اگهی چیست جواب داده میشود و خلاصه کوتاهی از تاریخچه رپورتاژ را برای شما بازگو میکنیم.

با سئوبلک همراه باشید.

رپورتاژ یعنی چه

رپورتاژ آگهی از انواع تبلیغات همسان ( Native ) است که در قالب یک گزارش خبری نگارش می‌شود و به همین دلیل، اصول و قواعدی در ساختار خود دارد. اولین بار در سال ۱۹۴۶، رپورتاژ آگهی در نشریات مورد استفاده قرار گرفت و  با استقبال شدید کسب‌وکارها مواجه شده بود.

دانستن عمر این نوع نگارش خبری، بیانگر یک نکته است. رپورتاژ آگهی چندان پیر و فرسوده نیست. این سبک نگارش متون تبلیغاتی، همچنان توسط متخصص این حوزه در حال رشد و توسعه است. به همین دلیل اگر به دنبال روشی برای دیده‌ شدن هر چه بیشتر کسب‌وکار خود هستید، پیشنهاد می‌کنم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید و با چیستی و چرایی آن بیشتر آشنا شوید. علاوه بر این شما در این مقاله می‌توانید با نحوه نگارش این ابزار نیرومند بیشتر آشنا شوید.

رپورتاژ اگهی چیست

تعریف رپورتاژ در سئو

رپورتاژ در حوزه تبلیغات اینترنتی و سئو سایت به عنوان یک گزارش یا مصاحبه برای معرفی برندها یا اشخاص در سایت های خبری مطرح شده است و بصورت یک حبر تبلیغاتی منتشر میشود.

همچنین یکی از بهترین روش‌های تبلیغات اینترنتی و برندسازی است
که بزرگترین برندهای دنیا برای معرفی محصولات و خدمات جدید خود از آن استفاده میکنند
و به این دلیل تاثیرگذاری بالایی دارد که نوعی تبلیغات غیرمستقیم است و مخاطبان در زمان مشاهده آن بیشتر اعتماد میکنند و کل مطلب را مشتاقانه مطالعه میکنند .

مختص شما:  انواع رپورتاژ آگهی

درواقع رپورتاژ آگهی یک خبر تبلیغاتی است که در قالب یک مصاحبه یا گزارش و یا مقاله در خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری پربازدید منتشر میشود که شامل یک تیتر جذاب ، چند پاراگراف متن و عکس و هایپرلینک فالو میباشد.

از مطالب زیر نیز دیدن فرمایید:

تاریخچه رپورتاژ اگهی چیست

تاریخچه رپورتاژ یا رپرتاژ حدودا برای سال ۱۹۴۵ است
و در واقع در سال ۱۹۴۵ این لغت به دایره لغات اضافه شده است ،
تاریخچه دقیق این لغت در ایران میشخص نیست
اما در چند سال گذشته مخصوصا یکی دو سال گذشته ظاهرا در ایران این شیوه تبلیغاتی به دلیل اثر بخشی بالا بیشتر مورد توجه مدیران قرار گرفته است .

 

در ایران بیشتر کلمه رپورتاژ (reportage) استفاده میشه
و مخصوصا شیوه رپورتاژ آگهی در ایران بیشتر به صورت رپورتاژ اگهی اینترنتی است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

خرید رپورتاژ x بخوانید...