روش های ترغیب مشتری به خرید

روش های ترغیب مشتری به خرید

روش های ترغیب مشتری به خرید

بسلام خدمت شما همراهان همیشگی مهراکت.  اگر یک فروشنده باشید حتما آگاهی دارید که نحوه برخورد بامشتری و مواجه با آن ها تاثیر شگرفی در ترغیب آنان به خرید دارد. که در این نوشته قصد داریم به این موضوع بپردازیم. از این رو ضمن سپاس از توجه تان دعوت می کنیم تا انتهای این مطلب با عنوان روش های ترغیب مشتری به خرید همراه ما باشید.

چگونه مشتری را راضی به خرید کنیم؟

شروع تأثیرگزار:

به خاطر داشته باشید که قانون «اولین برخورد، مؤثرترین برخورد است» همه جا و در هر نوع ارتباطی صادق است. لازم «نیست» برای اینکه شروعی نافذ و تأثیرگذار داشته باشید، حتماً با صدای بلند صحبت کنید و حرکات تند و تیز و ژست های خاصی داشته باشید، بلکه فقط باید سعی کنید شروع صحبتهایتان به نحوی باشد که در مخاطب، یعنی مشتری و خریدار، کشش، اشتیاق و علاقمندی به خرید ایجاد کند. وقتی ما به عنوان فروشنده، با اشتیاق و با آب و تاب درباره ی محصول مان صحبت میکنیم، این اشتیاق و علاقمندی را خود به خود به مشتری/ خریدار منتقل میکنیم. وقتی فقط در یک جلسه ملزم به فروش محصول باشیم، باید مشتری را به سرعت و بدون معطلی وارد گفتگوی فروش کنیم و انگیزه ی خرید را در او ایجاد کنیم. با اینکه یکی از روشهای رایج در ایجاد فضای دوستانه با مشتری، تکرار نام او در طول ملاقات و گفتگو است، اما باید سعی کنیم اولین جملاتی که بکار میبریم با بقیه ی فروشندگان متفاوت و متمایز باشد.

مختص شما:  نمونه استراتژی کسب و کار

در گفتگو با مشتری های که طی جلسات قبل از آنها و عادات خریدشان شناخت پیدا کرده اید، آنها را با اسم مورد خطاب قرار دهید. در عین حال، به دنبال روش های خلاقانه تری برای شروع صحبت و مدیریت گفتگو باشید و سعی کنید از الگوها و شیوه های دیگران تقلید نکنید!

  1. طبیعی رفتار کنید و از روی نوشته چیزی را نخوانید.

مشتریان از تماس تلفنی استفاده می‌کنند چون می‌خواهند با یک فرد حقیقی صحبت کنند، کسی که به نیازهای آنها توجه کند و به سوالاتشان حتی اگر غیر عادی باشد، پاسخ دهد. اگر چنین نبود مشتریان به جستجوی وبسایت ها ادامه می‌دادند و به همین دلیل است که نباید برای آنها متن از پیش تعیین شده‌ای را بخوانید. چنین متن‌هایی برای مشتری غیرطبیعی به نظر می‌رسد و باعث می‌شود تمایلی به فرایند خرید نداشته باشد. اگر مشتریان با یک مشاور ارتباطی احساسی برقرار کنند تمایل بیشتری به خرید دارند.

روش های ترغیب مشتری به خرید

روش های ترغیب مشتری به خرید

اگر مشاور یک متن از پیش تعیین‌شده را با صدای بلند بخواند چنین ارتباطی برقرار نخواهد شد. پس اگر می‌خواهید بدانید چطور مشتریان را به خرید ترغیب‌کنید، طبیعی و مثل یک انسان رفتار ‌کنید.

  1. با مشتری احوالپرسی کنید.

اگر می‌خواهید دیگران را به خرید محصولات خود ترغیب‌کنید، ابتدای صحبت وقتی خودتان را معرفی می‌کنید با مشتری احوالپرسی کنید. تحقیقات نشان داده‌اند که آمار خرید از سوی مشتریانی که با آنها احوالپرسی شده به شکل چشمگیری افزایش یافته است. همچنین می‌توانید صحبت را با احوالپرسی شروع کنید.

طبق آمار احوالپرسی کردن پیشخدمت‌ها ۲۷ درصد انعام آنها را افزایش می‌دهد. این برای تماس‌های تلفنی هم صادق است.

مختص شما:  تفاوت بوم کسب و کار با بیزینس پلن

 همکاری دوسویه:

معمولاً اینطور است که تمام کاری که فروشندگان حرفه ای انجام میدهند نمایش و معرفی کالا یا خدمات به مشتری است و تمایلی به این ندارند که در کنار مشتری قرار بگیرند و ضمن معرفی و امتحان و تست کارکرد آن محصول، آن را در اختیار مشتری قرار دهند تا او هم با ارزیابی و امتحان محصول، کارکرد آن را تجربه کند و با اطمینان، خرید خود را انجام دهند.

هر فروشنده، بسته به نوع محصولی که میفروشد میتواند روشهای مبتکرانه ای را برای مشارکت مشتری در فرآیند خرید محصول و ارزیابی و امتحان و تجربه ی کار با آن پیش پای مشتری قرار دهد

روش‌ها و شرایط پرداخت مناسب پیشنهاد دهید

هیچ‌چیز اذیت‌کننده‌تر از این نیست که برای خرید به وب‌سایتی بروید و متوجه شوید که کارت اعتباری خود را جای بدی گذاشته‌اید. آن تب را در مرورگر خود باز نگه می‌دارید و با خود می‌گویید، “به این سایت بازمی‌گردم”. ممکن است برگردید و یا اصلاً برنگردید. اما اگر از قبل یک حساب کاربری داشته باشید، امکان استفاده از روش پرداخت ذخیره‌شده‌ی قبلی، پرداخت را سریع‌تر می‌کند. ( جهت سفارش طراحی سایت در شیراز کلیک کنید. )

با کمک WooCommerce Payments، صاحبان مغازه می‌توانند اجازه دهند مشتریان جزئیات پرداخت خود را ذخیره کنند تا نیازی به‌یادآوردن آن‌ها در خریدهای بعدی نباشد. این پرداخت را هم آسان‌تر و هم سریع‌تر می‌کند.

اما برای مشتریان جدید، دردسر پیداکردن کارت اعتباری همچنان می‌تواند هم اولین فروش را ایجاد کند و هم از بین ببرد. به آن‌ها امکان استفاده از کیف پول‌های دیجیتال مثل Apple Pay, PayPal یا Amazon Pay را پیشنهاد کنید چون می‌تواند آنها را به کامل کردن خرید تشویق کند.

مختص شما:  کتاب بازاریابی محتوا

تخفیف اولین خرید:

این‌ها معمولاً در پنجره‌های پاپ‌آپ (pop-ups) برای تشویق بازدیدکنندگان به ثبت‌نام برای mailing list شما در سایت در ازای پرداخت مقدار مشخصی از هزینه‌ی سفارش اول خود مورداستفاده قرار می‌گیرد. شما نه‌تنها مشتری را ترغیب به خرید در این روش می‌کنید، همین‌طور می‌توانید در آینده از طریق email marketing با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

پیشنهادهای ویژه:

این‌ها برای تولدها، سالگردهای مشتریانتان، خریدهای مهم و تعطیلات عالی هستند. به‌خاطرداشتن تاریخ‌های مهم زندگی مشتریانتان به آن‌ها نشان می‌دهد که شما به انتخاب آن‌ها که پول خود را در تجارت شما خرج کردند توجه و قدردانی لازم را دارید.

  1. خاطر نشان کنید که محصولات شما از رقبایش بهتر است.

برجسته سازی مزایای محصول یا خدمت شرکت شما اهمیت زیادی دارد. مشتریان اغلب با شرکت‌ها تماس می‌گیرند تا محصولات آنها را در بازار بررسی‌کنند. بنابراین اگر فرصتی داشتید تاکید کنید که پیشنهاد شما بهتر و/یا ارزان‌تر از محصولات رقبای شماست.

روش های ترغیب مشتری به خرید

مثلا محصول شما عملکرد خاصی را بهتر انجام می‌دهد، ا‌نطباق‌پذیرتر است یا از نظر فنی بهتر است و یا مثلا ۲۰ درصد مزایای بیشتر دارد. اگر محصول شما ارزان‌تر نیست، کار مشکل می‌شود اما همیشه می‌توانید خاطر نشان‌کنید که مشتری با کمی هزینه بیشتر محصول بهتری دریافت می‌کند.

 

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

نوشتن طرح کسب و کار x بخوانید...