رفع خطای 501

رفع خطای 501

رفع خطای 501

در این مقاله تیم مهراکت تصمیم دارد به معرفی خطای 501 میپردازیم.
در ادامه به برسی رفع این خطا از سوی سرور و کاربر میپردازیم.

خطای 501 Not Implemented چیست؟

خطای 501 Not Implemented یا خطای عملیات انجام نشده یکی از نادرترین خطاهای سمت سرور می باشد.
در صورتی که وب سرور از متد ارسال شده توسط کاربر(مثلا مرورگر) پشتیبانی نکند این خطا را نمایش می دهد.

این خطا بدین معنی است که سرور قادر به پردازش درخواست واسط کاربری  نیست (معمولا به دلیل پشتیبانی نشدن متد ارسالی یا نقص امکانات مورد نیاز).

رفع خطای 501

رفع خطای HTTP 501 در سایت

برطرف کردن خطای HTTP 501  از سمت صاحب سایت / سرور:

تمامی وب سرورهای معتبر نسخه های اصلاحیه (Patch) یا بسته های بروزرسانی (Updating) خود را برای کاربرانی که از آن ها استفاده می کنند، در هر بازه زمانی مشخص (یا گاهاً به صورت ضروری) پیشنهاد می دهند. ممکن است این نسخه ها، دارای متدهای جدید باشند که در آینده برای مرورگرهای معتبر این متدها اضافه خواهند شد. بنابراین اگر وب سرور خود را بروزرسانی نکنید، ممکن است در آینده، برخی از متدهایی که قابل پشتیبانی از سمت وب سرورها نیستند،
باعث به وجود آمدن خطای HTTP 501 در سایت شود.

خطای HTTP 501 در سایت درصورتی از سمت سرور رفع خواهد شد که از یک وب سرور معتبر استفاده کنید و همچنین آن را به آخرین نسخه خود بروزرسانی کنید. اگر پس از بروزرسانی، همچنان این خطا نمایش داده شد، حتما با پشتیبانی سرور خود تماس بگیرید.

مختص شما:  اصول سئو چیست؟

بیشتر بخوانید:

برطرف کردن خطای HTTP 501  از سمت کاربر/ بازدید کننده

به دلیل آن که خطای HTTP 501 در سایت از سمت سرور است، حتی اگر شما بازدیدکننده یا کاربر سایت یا سرور باشید، شما نمی توانید برای برطرف کردن آن کاری انجام دهید اما مواردی هستند که به برطرف کردن این خطا و دسترسی به محتوای آن صفحه کمک می کنند.

قدم اول

در قدم اول برطرف کردن خطای HTTP 501 از سمت کاربر/ بازدید کننده، این خطا را به مدیر سایت گزارش دهید.همان طور که گفته شد، اگر چنانچه مشکل از سمت سرور باشد، باید تا برطرف شدن این خطا صبر کنید. در این بین درصورتی که به محتوای آن صفحه از سایت نیاز دارید می توانید از نسخه کش شده آن استفاده کنید. زیرا برخی از سرویس‌های اینترنتی صفحات سایت را به صورت کش ذخیره کرده و به کاربران نشان می دهند.

قدم دوم

در قدم بعدی برطرف کردن خطای HTTP 501  از سمت کاربر/ بازدید کننده، کش مرورگر سیستم خود را پاک کنیدزیرا ممکن است این خطا در صفحه مورد نظر حل شده باشد ولی چون در حافظه مرورگر شما کش شده است،
محتوای صفحه خطا همچنان به کاربر نشان داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

وب سایت سازی و بهینه سازی در شیراز x بخوانید...