دریافت بک لینک از فیسبوک

دریافت بک لینک از فیسبوک

در مقاله دریافت بک لینک از فیس بوک، یک ترفند بسیار جالب را به شما آموزش خواهیم داد که شاید در ابتدا اصلا نتوانید آن را باور نمایید. ولی حقیقت دارد. ما به صورت عینی در جلو چشم شما، فیس بوک را دور خواهیم زد و از آن برای مقاصد سئو استفاده می نماییم. با سئوبلک همراه باشید.

فیس بوک

فیس بوک (face book) از جمله شبکه های اجتماعی پرطرفدار هست که طیف وسیعی از سلایق و فعالیت های تجاری و… را شامل می گردد.

 

آیا ارزش سایت فیسبوک زیاد است ؟

بیایید نگاهی به پارامترها بیندازیم :

  • پیج اتوریتی : ۹۷
  • دامین اتوریتی : ۱۰۰
  • الکسا : ۳

می بینیم دامنه سایت فیسبوک ویژگی های لازم برای یک بک لینک بسیار بسیار بسیار قدرتمند را دارست.

 

مشکل این جاست که فیس بوک بک لینک فالو نمی دهد ! و الا که عالی بود !

اینجاست که ارزش ترفند ما مشخص می شود. در واقع شما اگر تا به حال ، تجربه لینک بیلدینگ در فیس بوک را داشته باشید ، حتما می دانید که فیس بوک ، هرگز به کسی اجازه نمی دهد که بک لینک فالو بسازد. ( اگر فرق بک لینک فالو ، نوفالو و دوفالو را نمی دانید ، حتما اینجا را ببینید. )

برای مثال به پیج فیس بوک سایت طرح بروید و نگاه کنید. اگر شما روی هر لینک بروید و سورس را نگاه کنید، می بینید که فیس بوک برای این که رنکینگ اش در گوگل خراب نشود ، به صورت کاملا زیرکانه هر لینکی که شما درج می کنید را نوفالو می کند. این باعث می شود که ارزش سایت فیسبوک روز به روز بیش تر شده و در مقابل ارزش سایت های شما کم شود. چرا که در پایان شما مشتی از بک لینک های نوفالو خواهید داشت. در شکل زیر ، بنده خود سورس را برایتان به صورت یک تصویر آورده ام:

دریافت بک لینک از فیس بوک

بک لینک نوفالو در پیج فیس بوک سایت طرح

آموزش دریافت بک لینک فالو از فیس بوک

ما در این پست ، به شما آموزش می دهیم که از فیس بوک بک لینک فالو بگیرید. برای این کار هیچ کاری لازم نیست جز کمی صبر و حوصله ! با اندکی صبر شما به سادگی از فیس بوک بک لینک فالو خواهید گرفت.

در ابتدای کار اگر فکر می کنید که فیس بوک هوشمند تر و زرنگ تر از ماست و فریب ما را نمی خورد . پیج زیر را در فیس بوک ببینید. ( عاجزانه درخواست داریم که حتما چک کنید که بک لینک ها ، به صورت فالو است . در غیر این صورت می توانید ادامه مقاله را نخوانید !!!) به علاوه به طرز گذاشتن عکس و نوشته ها توجه کنید چون نکته ای ظریف دارد که احتمالا آن را متوجه خواهید شد:

مختص شما:  خرید بک لینک

لینک فیس بوک که دارای بک لینک فالو هست

خب دیدید ؟ اگر مورد تایید بود ، آموزش را شروع می کنیم:

 

دریافت آموزش بک لینک فالو از فیس بوک

گام اول : برای کار خود پیج فیس بوک بسازید.

گام دوم : افزونه جادویی را نصب کنید.

در حقیقت در فیس بوک ، قسمتی وجود دارد که در آن می توان کد اچ تی ام ال گذاشت. اما نکته خیلی ظریف اینجاست که ظاهرا فیس بوک توجه نکرده که ممکن است برخی از آن برای مقاصد سئو و بک لینک گیری استفاده کنند. برای همین ، فیس بوک هم زیاد حساسیتی نشان نداده و این کار را آزاد گذاشته است. با این حال اگر این کار در بین سئوکاران به تعداد بسیار زیاد متداول شود ، امکان دارد که فیس بوک این امکان را محدود کند.

اسم این افزونه یا برنامه جادویی ، Static HTML : iframe tabs هست . همان گونه که از نامش پیداست، این برنامه یا App به شما امکان این را می دهد که یک صفحه با کد اچ تی ام ال به صورت استاتیک به پیج خود اضافه کنید.

پس از این که این برنامه را سرچ کردید ، باید آن را انتخاب و در نهایت روی دکمه Add Static HTML to a page کلیک کنید. تصویر زیر ، این مرحله را به خوبی نمایش  می دهد:

دریافت بک لینک از فیس بوک

پس از انجام این کار ، برنامه از شما می خواهد ،
پیجی را که می خواهید به آن یک تب اضافه کنید را انتخاب نمایید.
خب حالا مثلا من پیج فیس بوک سایت طرح را انتخاب کردم .
پس از آن ، این تب بلافاصله به پیج شما اضافه می شود. به تصویر زیر دقت کنید:

دریافت بک لینک از فیس بوک

اما مشکل اینجاست که هنوز کد اچ تی ام ال نداریم و آن را به صفحه اضافه نکرده ایم .
برای این منظور ، باید روی دکمه ، Configure Page Tab کلیک نمایید.
پس از آن ، شما به ویرایشگری هدایت می شوید که می توانید در آن به سادگی کد اچ تی ام ال خود را کپی کنید.
این مرحله را می توانید در تصویر زیر ببینید:

دریافت بک لینک از فیس بوک

حالا دو انتخاب خواهید داشت:

۱- راه ساده برای کسانی که حوصله ندارند:

راه ساده این است که کد زیر را در بخشی که برای شما باز می شود کپی نمایید:

<h1><a href=”https://www.yourwebsite.com”> Anchor text</a></h1>

در این قسمت ، کافی است که شما به جای  Anchor text، همان انکر تکست خود و به جای https://www.yourwebsite.com ، آدرس سایت خود را جایگذاری نمایید.

۲- راه دوم که کمی بهتر است و ارزش بیش تری دارد ، این است که شما یک متن هم بنویسید . ( مثل لینکی که من در ابتدای مقاله ساخته بودم ) مثلا از ویرایش گر متنی همان قسمت استفاده کرده ، و آدرس های سایت خود را درج نمایید. به علاوه شما حتی می توانید از عکس هم در این محتوا استفاده نمایید.

مختص شما:  بک لینک از امازون

بیشتر بخوانید:

چرا می گوییم که بک لینک فالو از فیس بوک ، ارزش دارد ؟

حال که توانستید به کمک روش بالا از دامنه فیس بوک بک لینک فالو بگیرید
، بسیاری این سوال را می پرسند که آیا چنین کاری درست است ؟
و یا این کار چه ارزشی دارد ؟

در پاسخ باید به شما بگوییم که گوگل ، در حال حاضر ، همان گونه که خود گفته ، سیگنال های شبکه های اجتماعی را در نظر نمی گیرد ! همان گونه که در مقاله  شبکه های اجتماعی و تاثیر آن بر سئو خواندیم ، گوگل بر این تاکید می کند که شبکه های اجتماعی را همانند سایت های معمولی بررسی می نماید.

خب حالا بیاییم از دید گوگل به قضیه نگاه کنیم:

نگاه اول :

شما در سایت خود ، آیکن فیس بوک را قرار داده اید و احتمالا در کنار آن نوشته اید : سایت ما را در فیس بوک دنبال کنید . این آیکن به مقصد یک صفحه از وب سایت فیس بوک لینک شده است. نکته ای که اینجاست ، این است که این لینک ها همگی به صورت فالو هستند ( لینک فالو یعنی عبارت rel=nofollow در تگ a به کار نرفته و این خود سبب می شود که از طرف وب سایت شما ، سایت فیس بوک به عنوان سایت مورد اعتماد توصیه شود!) یعنی شما با این کار خود ، به آن صفحه از وب سایت فیس بوک رای می دهید و این خود باعث می شود که امتیاز وب سایت فیس بوک ، نزد گوگل بالا برود.

نگاه دوم :

همان گونه که در بخش نگاه اول گفتیم ، لینک های شبکه های اجتماعی ، به صورت فالو هستند ،
این بدین معناست که شما این صفحات را به کاربران توصیه می کنید و به قول گوگل به آن رای می دهید. (گوگل لینک دادن به صورت فالو را معادل رای دادن دانسته است . برای اطلاعات بیش تر در این مورد ، این مقاله را ببینید. ) اما در مقابل چه ؟ در مقابل فیس بوک به شما هیچ گونه لینک فالو نمی دهد و تنها تعدادی لینک نوفالو به وب سایت شما روانه می سازد. ( لینک نوفالو یعنی ، فیس بوک ، لینک های سایت شما را به گوگل توصیه نمی کند !)

مختص شما:  بک لینک های مخرب یا اسپم

همان گونه که مشاهده کردید ، داستان شبکه های اجتماعی ، داستان برد-باخت است . فیس بوک از سایت شما لینک فالو گرفته و برد می کند . ،اما همین فیس بوک ، هیچ گونه لینک فالو به شما نمی دهد. شاید بتوان خود فیس بوک (یا هر شبکه اجتماعی دیگر) را در این داستان پیروز واقعی دانست ، چون با این کار ، وب سایت فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی طبق الگوریتم های گوگل ، قدرت پیدا می کنند.

برای دیدن لیست  تمام الگوریتم های گوگل اینجا کلیک کیند.

با این مشکل چه باید کرد ؟

خب ، حالا که فهمیدیم فیس بوک دارد از ما لینک فالو می گیرد
و در عوض با زیرکی لینک نوفالو می دهد ، باید با آن مقابله کنیم . نکته اول این که داشتن چنین لینک فالو که ما در آموزش ایجاد کردیم ، حق مسلم هر کاربر است. به علاوه راهکارهای دیگری نیز وجود دارد :

راهکار الف) لینک شبکه های اجتماعی را کلا داخل سایت نگذاریم

این راهکار را اصلا توصیه نمی کنیم . اما سایت های زیادی هستند که بدون استفاده از شبکه های اجتماعی موفق عمل کرده اند. با این حال نگذاشتن لینک شبکه های اجتماعی ، کار جالبی نیست . احتمال بدهید که حتی به احتمال یک درصد یک نفر بخواهد صفحه فیس بوک شما را ببیند یا در آینده گوگل ، داشتن سیگنال های اجتماعی را به الگوریتم خود اضافه کند !

راهکار ب) لینک شبکه های اجتماعی را بگذاریم ولی نوفالو کنیم

این راهکار همیشه در میان سئوکاران مطرح بوده اما هیچ وقت متداول نشده است.
چرا که طرفداران زیادی نداشته
و برخی هم آن کاری عجیب می خوانند! به علاوه ، این که یک سایت صفحه فیس بوک خودش را نوفالو کند ،
شاید در آینده برای گوگل عجیب به نظر برسد.

راهکار ج) لینک شبکه های اجتماعی را با rel=”me” به کار ببریم

این راهکار همیشه مورد تایید سئوکاران زیادی بوده است . در مقاله انواع بک لینک ، آموختیم که به عنوان rel می توانیم داخل لینک غیر از عبارت nofollow ، عبارات دیگری نیز قرار دهیم . شاید بهترین عبارت برای شبکه های اجتماعی را بتوان عبارت me دانست . me به معنای من است . یعنی این که شما به گوگل می گویید که اداره شبکه اجتماعی در این لینک به عهده خودم است. در این صورت ، گفته می شود که گوگل برای شما  امتیازی در نظر گرفته و لینک شبکه اجتماعی را ، جزء همین وب سایت در نظر می گیرد. به نظر من هم بهترین کار استفاده از me است.

پس یادتان نرود که عبارت زیر را در تگ a قرار دهید:

rel=”me”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

نوشتن طرح توجیهی با اکسل 

نوشتن طرح توجیهی با ​کامفار

نوشتن طرح توجیهی

خرید بک لینک رایگان x بخوانید...