درامد تولید کننده محتوا

درامد تولید کننده محتوا

درامد تولید کننده محتوا

در این مقاله به تعدادی سوال در رابطه با درامد تولید کننده محتوا جواب داده میشود. با مهراکت همراه باشید

کار تولید محتوا چقدر درآمد دارد و کجا استخدام می کنند؟

کار تولید محتوا از سال 2016 در ایران با عنوان کار پاره وقت معرفی شد. این شغل بدون نیاز به سرمایه در سال 2017 و 2018 رشد بسیارعالی داشت. رشد هم از طرف بازار عرضه بود هم از طرف بازار تقاضا، به طوری که بسیاری از کسب و کارها ماهیت خدمات خود را تغییر داده و  کار تولید محتوا را با قوت ادامه دادند.

در کوتاه مدت چگونه می‌توان در کار تولید محتوا متخصص شد؟

پاسخ سوال: با شرکت در دوره های آموزش تولید محتوا و یا مطالعه و تحقیق در وب سایت‌های تولید محتوا می‌توانید مهارت‌های لازم را بدست آورده و اولین درآمد خود را تجربه کنید.

مثل بسیاری از شغل‌ها این کار هم تخصص می طلبد. ولی با تلاش و پشتکار در کوتاه مدت نیز می‌توان این تخصص را یاد گرفت. مهارت‌های لازم برای موفقیت در این کار، نویسندگی، ویراستاری و آشنایی به وب گردی است. چنانچه یک زبان دیگری مثل زبان انگلیسی هم بدانید، در کار تولید محتوا موفق خواهید بود.

از این تخصص بیشتر در تولید محتوا برای وب سایت استفاده می‌کنند. تولید محتوا فقط برای وب سایت نیست! شبکه‌های اجتماعی و حتی محتوای مورد نیاز یک کارخانه جزو این خدمات هستند.

از دیگر مهارت‌هایی که شما برای متخصص شدن در کار تولید محتوا نیاز دارید، دانستن بایدها و نبایدهای بهینه سازی برای گوگل است.درامد تولید کننده محتوا

مختص شما:  آیا ساختار لینک های داخلی مهم است

کار تولید محتوا چقدر درآمد دارد؟

توصیه می‌کنیم این کار را یک شغل پاره وقت در نظر بگیرید، ولی اگر کار دیگری ندارید با کمی تلاش بیشتر می‌توانید به اندازه یک شغل تمام وقت درآمد داشته باشید. معمولا در کار پاره وقت تولیدکننده‌های محتوا به طور میانگین بین 500  هزار تومان تا 1 میلیون تومان درآمد دارند. ولی کسانی که به طور تمام وقت کار می‌کنند تا 5 میلیون در ماه درآمد دارند. این آمار مربوط به دی ماه سال 1397 و کشور ایران است.

بیشتر بخوانید:

درآمد تولیدکننده محتوا چقدر است؟

توصیه ی ما به شما این است که به این کار به عنوان شغلی پاره وقت، نگاه کنید و نه بیشتر؛ ولی اگر در حال حاضر جای دیگری مشغول به کار نیستید با کمی تلاش بیشتر می‌ توانید از آن به اندازه یک شغل تمام وقت و چه بسا بیشتر، کسب درامد کنید. معمولا در کار پاره وقت تولیدکننده‌ محتوا به طور میانگین بین ۵۰۰ هزار تومان تا 1 میلیون تومان درآمد دارند. ولی برای کسانی که به طور تمام وقت کار می‌کنند این رقم گاهی به یک میلیون تومان در ماه نیز می رسد. این آمار مربوط به دی ماه سال ۱۳۹۷ در کشور ایران است..

کار تولید محتوا برای چه کسانی مناسب است؟ 

در کار تولید محتوا هر چقدرکه مهارت، تخصص و تجربه شما بیشتر باشد،
به همان میزان، درآمد بیشتری عایدتان خواهد شد.
حتی با حداقل دانسته‌ها نیز می‌‌توان مفید بود و درآمد کسب کرد.

مختص شما:  تولید محتوای پزشکی

هر شخصی با هر میزان سنی از نوجوان گرفته تا میان سال و حتی کهن سال، میتواند در این عرصه به فعالیت بپردازد. ‎

درامد تولید کننده محتوا

سرمایه لازم برای کار تولید محتوا چقدر است؟ 

یک دستگاه کامپیوتر یا اینترنت و اینترنت پر سرعت تنها سرمایه های مادی مورد نیاز جهت کار تولید محتوا است.
اما توجه داشته باشید که سلامتی، مهارت‌ و دانشی که دارید سرمایه هایی بس اساسی تر در این راستا می باشند.

از مطالب زسر نیز دیدن فرمایید:

آیا در زمینه کار تولید محتوا افرادی را استخدام می‌کنند؟ 

بلی! در شرایط کنونی و با رشد روز افزون کسب و کار الکترونیک، شرکت‌ها و استارتاپ ها به متخصصین تولید محتوا نیازبیشتری پیدا کرده اند؛ به بیانی دیگر امروزه تقاضا برای متخصصین تولید محتوا افزایش چشمگیری پیدا کرده. بطوریکه حتی در بعضی از شرکت های تولید محتوا مثل کپی فای افراد درخواست کار می کنند. سپس این شرکت با بررسی رزومه و تخصص افراد برای آن ها امکان کسب درآمد را فراهم میسازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

مشاوره رایگان سئو در شیراز x بخوانید...