دانلود کتاب آموزش کامل سئو

دانلود کتاب آموزش کامل سئو

دانلود کتاب آموزش کامل سئو

همانطور که آگاهید امروزه کسب و کارهای آنلاین با افزایش روزافزون خود نیاز به سئو و سئوکار را بیشتر از هر زمانی برجسته کرده اند. ما امروز اینجا هستیم تا نکاتی راجع به سئو سایت و بهینه سازی محتوا به شما همراهان عزیز مهراکت ارائه کنیم. از این رو دعوت می کنیم همراه این مطلب با عنوان دانلود کتاب آموزش کامل سئو باشید.

3. تعیین کلمات کلیدی

بعدازاینکه هدف و ساختار سایت خود را تعیین کردید، در ابتدا باید کلمات کلیدی را مشخص کنید. شما باید از کلمات و عبارات کلیدی استفاده کنید که بیشترین جستجو را توسط کاربران دارد و بهترین راه برای پیدا کردن این مسئله، خود ابزارهای گوگل است.

دانلود کتاب آموزش کامل سئو

دانلود کتاب آموزش کامل سئو

4. کاربرپسند بنویسید

همان‌طور که گفتیم، شما در قدم اول باید نیازهای کاربران را در نظر بگیرید و بتوانید در مقاله خود به این نیاز کاربران پاسخ دهید. ممکن است شما مقالات متعدد زیادی بنویسید اما اگر هیچ جذابیتی برای کاربران نداشته باشد و به‌عبارتی‌دیگر کاربرپسند نباشد و کاربران بعد از خواندن آن‌ها، نکته‌ای را یاد نگیرند، هیچ ارزشی نخواهد داشت. متأسفانه بعضی از نویسنده‌ها، فقط برای گوگل می‌نویسند و کاربر را در نظر نمی‌گیرند.

امروزه گوگل بیشتر از اینکه به نحوه استفاده از تکنیک‌های مقالات سئو بیس توجه کند، کاربرپسند بودن مطالب برایش اهمیت دارد. ورود و خروج سریع کاربران، به گوگل این مسئله را می‌فهماند که مقاله شما ارزشی محتوایی نداشته است و ازاین‌رو، سایتتان جریمه خواهد کرد.

5. استفاده از عنوان و پاراگراف

همان‌طور که گفتیم، ساختار مطالب خیلی مهم است. بهتر است که مطالب خود را دسته‌بندی کنید و برای هر دسته یک عنوان و پاراگراف بنویسید. به این صورت خواندن و فهم مطلب برای کاربران نیز راحت‌تر خواهد بود.

مختص شما:  هزینه سئو سایت وردپرس

6. تعداد کلمات و چگالی کلمات کلیدی و به کار بردن آن‌ها

مطلب نه باید خیلی کوتاه باشد و نه خیلی بلند که از حوصله کاربران خارج شود. تعداد کاراکتر مقالات سئو بیس باید بین 500 تا 1500 کلمه باشد. همچنین باید کلمات کلیدی را متناسب به کار ببرید. درصد چگالی کلمات کلیدی باید بین 1 تا 3 درصد باشد و بیشتر از آن را گوگل جریمه خواهد کرد. همچنین سعی کنید تا کلمات را در عنوان‌ها و پاراگراف‌های ابتدایی و پاراگراف انتهایی به کار ببرید. خیلی مهم است که کاربر با خواندن مطلب شما، این حس به او دست ندهد که فقط دارد کلمات کلیدی را می‌خواند.

در مورد رقبا و رقابت با آن ها تحقیق کنید

یک صفحه خصوصی (Private Browsing) در مرورگر خود باز کنید تا اطلاعات جستجوهای شما در مرورگر و گوگل ثبت نشوند. سپس موضوع مرتبط با مطلب و محتوای خود را در گوگل جستجو کنید. به جز چند مورد اول که تبلیغات کلیکی گوگل موسوم به AdWords هستند، 10 مورد بعدی همان رقبای شما هستند! وارد صفحات آن ها شده و به آنالیز آن ها بپردازید. هدف جستجوی خود را نقاط ضعف و نقاط قوت آن ها قرار دهید تا با پیدا کردن نقاط ضعفشان بتوانید از اشکالات مشابه جلوگیری کرده و از نقاط قوت آن ها الگوبرداری صحیح کنید.

به مطالب قبلی لینک بدهید

ارتباط دهی بین مطالب خیلی مهم است. این نکته را در نظر داشته باشید که شما در یک مطلب نمی‌توانید همه نکات را قرار بدهید و مجبور هستید تا در مطالب مختلف به بررسی آن‌ها بپردازید. همچنین ممکن است که مطلبی بنویسید تا در مقالات بعدی هم بتوانید از آن‌ها استفاده کنید. بهترین روش ارتباط دهی بین این مقالات با استفاده از کلمات کلیدی است یعنی همان انکر تکست است؛ یعنی کاربر با کلیک بر روی کلمه کلیدی آن مقاله، وارد شود.

مختص شما:  کتاب سئو وردپرس

عنوان و زیر عنوان ها و بهینه سازی تگ های هدینگ

کاربران اینترنتی که به یک محتوا در وب سایت می رسند قبل از شروع به خواندن مطلب عناوین و سرتیترها را برای اینکه ببیند برایشان کاربردی است یا خیر، بررسی کرده و سپس شروع به خواندن می کنند. شما اگر بتوانید تیترها و عناوین را هر چه جذاب تر بنویسید ماندگاری کاربران در وب سایت را افزایش می دهید.

دانلود کتاب آموزش کامل سئو

دانلود کتاب آموزش کامل سئو

دانلود کتاب آموزش کامل سئو

منیت وب سایت

تا اینجا نکاتی در مورد سئو سایت را با هم بررسی کردیم که مربوط به صفحه نتایج جستجو بود. اما اگر کاربر در وب سایت امنیت لازم را نداشته باشد و نتواند با اطمینان خاطر اطلاعات خود را در وب سایت قرار دهد و نگران ویروس های اینترنتی باشد، هیچگاه وارد وب سایت شما نمی شود.

ما در نیوسئو در مورد این موضوع اطلاعات زیادی را در اختیار کاربران قرار داده ایم ولی به طور کلی شما به راحتی می توانید با دریافت گواهینامه SSL و تبدیل آدرس خود از HTTP به HTTPS امنیت وب سایت خود را برقرار کرده و تجربه کاربری مناسبی را برای مخاطبین خود قرار دهید.

محتوای با کیفیت بهترین استراتژی برای سئو سایت

یکی از مهم ترین نکات سئو در سال 2020 تولید محتوای با کیفیت برای کاربران است. محتوایی که در کنار جذابیت و قابل فهم بودن بتواند نیاز کاربران را برطرف کند. گوگل در سال 2019 اعلام کرد که محتوا بهترین استراتژی برای بهینه سازی سایت برای موتور جستجو است.

مختص شما:  اخرین تکنولوزی مورد استفاده در طراحی سایت در شیراز

جالب است بدانید که در سال 2018 مبلغ 38 میلیارد دلار برای تولید محتوا و تبلیغات در راستای آن، هزینه شده است. ما به شما قول می دهیم اگر محتوای شما واقعی، قابل فهم و بر اساس اکثر نیازهای کاربران باشد، خیلی سریع می توانید بازدید خود را افزایش و کاربران را به مشتریان دائمی خود تبدیل کنید.

موتورهای جستجویی غیر از گوگل

درست است که گوگل حرف اول را برای جستجوی عبارت کلیدی و رفع نیاز کاربران می زند ولی برخی از کاربران هستند که برای جستجو در دنیای اینترنت از موتورهای جستجوی دیگری نیز استفاده می کنند. پس یکی از مهم ترین نکات سئو این است که شما وب سایت خود را برای موتورهای جستجو غیر از گوگل نیز بهینه سازی کنید. موتور های جستجویی که بعد از گوگل محبوبیت زیادی دارند عبارت اند از BING، Yahoo و ask و… .

دانلود کتاب آموزش کامل سئو

بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

مراحل طراحی یک سایت مشاوره آنلاین x بخوانید...