دانلود فیلم آموزش کامل سئو

دانلود فیلم آموزش کامل سئو

دانلود فیلم آموزش کامل سئو

سلام به شما دوستان همیشگی مهراکت. سئو به عنوان یک استراتژی محتوا نقش حیاتی در ادامه حیات سایتتان دارد. این مورد بدیهی است که تمام وبمستران و مدیران سایت به بهینه سازی هرچه بیشتر محتوای خود می اندیشند. از این رو ما در این بخش از وبلاگ مهراکت قصد داریم شما را با سئو و راهکارهای آن آشنا سازیم. ضمن تشکر از توجه تان دعوت می کنیم در ادامه مطلب با عنوان دانلود فیلم آموزش کامل سئو همراه باشید.

مهمترین ترفندها و نکات سئو

این یک چک لیست است که با در دست داشتن آن می‌توانید مطمئن شوید فرایند تولید محتوا به درستی و در خدمت بهبود رتبه سایت عمل می‌کند. البته ممکن است رنکینگ هدف اصلی کمپین شما نباشد اما باید حداقل نکات اولیه سئو آن پیج را رعایت کنید. این کار زمان کمی می‌گیرد و در طول زمان نتایج خوبی در بر خواهد داشت.

قبل از نوشتن فکر کنید و هدف خود را تعیین کنید

قبل از اینکه شروع به نوشتن کنید، باید هدف خود را تعیین کنید. تکنیک مقالات سئو بیس، فقط استفاده موارد فنی نیست. اگر مطلب بدون هیچ‌گونه فکر و هدفی نوشته‌شده باشد، حتی اگر نکات فنی هم در آن رعایت شود، کاربر بعد از خواندن پاراگراف اولیه، آن را ترک خواهد کرد. درواقع باید مطلبی را بنویسید که کاربران به دنبال آن‌ها هستند.

پیامی که کاربر بعد از خواندن این مقاله باید دریافت کند چیست؟ شما به کدام سؤال کاربران قصد پاسخ دارید؟ کدام نوع از کاربران خواننده مطلب شما هستند؟ آیا مطلب شما نیاز اکثر افراد است یا خیر؟ نوع نگارش، تعداد کلمات، نوع کلمات و غیره باید چگونه باشد؟ همه این سوالاتی است که نویسنده باید قبل از شروع به نوشتن از خود بپرسد و پاسخ آن‌ها را بدهد.

مختص شما:  اصول هشتگ گذاری

ساختار محتوای خود را ایجاد کنید

مقالات سئو بیس باید دارای یک ساختار بر اساس اصول نوشتن سئو باشند. سعی کنید که برای مطالب سایت خود یک ساختار ساده ایجاد کنید تا درک مطلب را ساده ترکند.

تعیین کلمات کلیدی

دانلود فیلم آموزش کامل سئو

دانلود فیلم آموزش کامل سئو

بعدازاینکه هدف و ساختار سایت خود را تعیین کردید، در ابتدا باید کلمات کلیدی را مشخص کنید. شما باید از کلمات و عبارات کلیدی استفاده کنید که بیشترین جستجو را توسط کاربران دارد و بهترین راه برای پیدا کردن این مسئله، خود ابزارهای گوگل است.

 کاربرپسند بنویسید

همان‌طور که گفتیم، شما در قدم اول باید نیازهای کاربران را در نظر بگیرید و بتوانید در مقاله خود به این نیاز کاربران پاسخ دهید. ممکن است شما مقالات متعدد زیادی بنویسید اما اگر هیچ جذابیتی برای کاربران نداشته باشد و به‌عبارتی‌دیگر کاربرپسند نباشد و کاربران بعد از خواندن آن‌ها، نکته‌ای را یاد نگیرند، هیچ ارزشی نخواهد داشت. متأسفانه بعضی از نویسنده‌ها، فقط برای گوگل می‌نویسند و کاربر را در نظر نمی‌گیرند.

امروزه گوگل بیشتر از اینکه به نحوه استفاده از تکنیک‌های مقالات سئو بیس توجه کند، کاربرپسند بودن مطالب برایش اهمیت دارد. ورود و خروج سریع کاربران، به گوگل این مسئله را می‌فهماند که مقاله شما ارزشی محتوایی نداشته است و ازاین‌رو، سایتتان جریمه خواهد کرد.

 استفاده از عنوان و پاراگراف

همان‌طور که گفتیم، ساختار مطالب خیلی مهم است. بهتر است که مطالب خود را دسته‌بندی کنید و برای هر دسته یک عنوان و پاراگراف بنویسید. به این صورت خواندن و فهم مطلب برای کاربران نیز راحت‌تر خواهد بود.

 تعداد کلمات و چگالی کلمات کلیدی و به کار بردن آن‌ها

مطلب نه باید خیلی کوتاه باشد و نه خیلی بلند که از حوصله کاربران خارج شود. تعداد کاراکتر مقالات سئو بیس باید بین 500 تا 1500 کلمه باشد. همچنین باید کلمات کلیدی را متناسب به کار ببرید. درصد چگالی کلمات کلیدی باید بین 1 تا 3 درصد باشد و بیشتر از آن را گوگل جریمه خواهد کرد. همچنین سعی کنید تا کلمات را در عنوان‌ها و پاراگراف‌های ابتدایی و پاراگراف انتهایی به کار ببرید. خیلی مهم است که کاربر با خواندن مطلب شما، این حس به او دست ندهد که فقط دارد کلمات کلیدی را می‌خواند.

مختص شما:  سئو سیاه (بلک) چیست

به مطالب قبلی لینک بدهید

ارتباط دهی بین مطالب خیلی مهم است. این نکته را در نظر داشته باشید که شما در یک مطلب نمی‌توانید همه نکات را قرار بدهید و مجبور هستید تا در مطالب مختلف به بررسی آن‌ها بپردازید. همچنین ممکن است که مطلبی بنویسید تا در مقالات بعدی هم بتوانید از آن‌ها استفاده کنید. بهترین روش ارتباط دهی بین این مقالات با استفاده از کلمات کلیدی است یعنی همان انکر تکست است؛ یعنی کاربر با کلیک بر روی کلمه کلیدی آن مقاله، وارد شود.

لینک ‌سازی داخلی

این یک مورد مهم در چک لیست سئو است که ممکن است نادیده گرفته شود. دو نوع لینک‌سازی داخلی وجود دارد که باید در هنگام انجام سئو آن پیج در نظر بگیرید:

دانلود فیلم آموزش کامل سئو

دانلود فیلم آموزش کامل سئو

لینک دادن به صفحات اصلی

با فرض این که لینک‌سازی محتوامحور موفق باشد، باید فرایند لینک دادن به محتوای سایت خود را امن نگه دارید. در صورت امکان ارزش خالص link equity لینک‌ها را برای صفحات اصلی به جریان بیاندازید. برای انجام این کار می‌‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

  • قرار دادن منوی مسیریابی در بالای صفحه. این منو می‌تواند شامل لینک صفحه‌های اصلی باشد. باید مواظب باشید این منو محتوا را تحت‌الشعاع قرار ندهد و تا حد ممکن محتاطانه باشد. یک جایگزین می‌تواند این باشد که محتوا را منتشر کنید و پس از این که به هدف خود رسیدید منوی مسیریابی را اضافه کنید.
  • به کاربردن لینک درون محتوا. اگر در محتوای صفحه قطعه‌های بزرگ متن دارید، لینک‌ها را درون این متن‌ها به کار ببرید. نکته مهم در این مورد این است که لینک‌ها را به صورت طبیعی به کار ببرید و جایی که معنا ندارد از آن‌ها استفاده نکنید.
  • ساختن یک فوتر که به صفحات اصلی لینک می‌دهد. ممکن است گذاشتن لینک در پایین صفحه به اندازه قرار دادن آن در بالای صفحه بهینه نباشد. با این حال با استفاده از این روش محتوا را به خطر نمی‌اندازید و حواس مخاطب را از آن پرت نمی‌کنید و در عین حال ارزش خالص لینک را برای صفحات اصلی به جریان می‌اندازید.
مختص شما:  آموزش سئو میهن لرن

اهمیت بهینه سازی تصاویر

بهینه‌‌سازی تصاویر یکی دیگر از نکات کلیدی سئو در تولید محتوا است. کمپین‌های لینک‌سازی محتوامحور معمولا عناصر بصری قدرتمندی دارند؛ عناصری مانند عکس‌ها یا آیکون‌های سفارشی. اگر بهینه‌سازی نشوند، صفحه را کند می‌کنند.

در مرحله اول باید حجم تمام عکس‌ها را کم کنید این کار به سرعت بارگذاری سایت کمک می‌کند. اگر قصد داشته باشید بلاگرها و ژورنالیست‌ها را به سایت خود جذب کنید، که معمولا با موبایل کار می‌کنند و ممکن است سرعت نت بالایی نداشته باشند، مسئله سرعت لود سایت اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.

بهینه‌سازی نام عکس‌ها و متن جایگزین آن‌ها را فراموش نکنید. این کار باعث می‌شود گوگل تصاویر را بهتر درک کند.

با برنامه مقالات را قرار دهید

یک دوره زمانی و استراتژی برای محتوای مقالات سئو سایت خود بنویسید. سعی کنید مقالات سئو را به‌صورت منظم و بر اساس برنامه‌ای که از قبل تعیین کرده‌اید، قرار دهید تا کاربران برای خواندن مقالات سئو شما برنامه‌ای داشته باشند.

مطالب بیشتر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

وب سایت سازی و بهینه سازی در شیراز x بخوانید...