دامین اتوریتی چیست؟

دامین اتوریتی چیست؟

دامین اتوریتی چیست؟

با سلام خدمت دوستداران سئوبلک

در این مقاله علاوه بر سوال دامین اتوریتی چیست؟ اطلاعات کاربردی مفیدی در اختیار شما قرار میدهیم. با مه همراه یاشید.

دامین اتوریتی (Domain Authority) یا اعتبار دامنه چیست؟

دامین آتوریتی، Domain Authority یا به‌اختصار DA یکی از پارامترهایی است که توسط شرکت ماز برای تحلیل و آنالیز سایت‌ها ارائه‌شده است درواقع معیاری برای بررسی قدرت و اعتبار دامنه یک سایت محسوب می‌شود.این پارامتر به‌صورت عددی بین ۱ تا ۱۰۰ نمایش داده می‌شود. این عدد هرچقدر بزرگ‌تر باشد، بیانگر اعتبار و ارزش بالاتر سایت نزد گوگل و سایر موتورهای جستجو خواهد بود.
به‌طورکلی سایتی که اعتبار صفحه بالاتری دارد در مقایسه با رقبای خود می‌تواند جایگاه بهتری در صفحه نتایج جستجو کسب کند. ولی این نکته مهم را نیز به یاد داشته باشید که داشتن اعتبار دامنه بالاتر بیانگر سئوی بهتر نیست.

شرکت ماز در بیشتر مقالاتی که در ارتباط با DA منتشر می‌کند به این نکته اشاره می‌کند که Domain authority یک پارامتر نسبی به شمار می‌آید که برای مقایسه سایت‌های مختلف می‌توان از آن استفاده کرد.

بنابراین دامین آتوریتی را به‌عنوان یک فاکتور مطلق در نظر نگیرید. در حقیقت معیار ما گوگل است.
الگوریتم‌های گوگل بیش از 200 فاکتور مختلف را برای رتبه‌بندی سایت شما لحاظ می‌کنند
درحالی‌که دامین آتوریتی MOZ حدود 40 معیار را موردبررسی قرار می‌دهد

دامین اتوریتی چیست؟

ابزار دامین اتوریتی DA) MOZ)چه کاربردی دارد؟

دامین اتوریتی با ارزیابی لینک دامنه های ریشه، تعداد کل لینک ها، MozRank، MozTrust، و غیره – یک نمره DA برای سایت محاسبه می شود. این نمره پس از آن می تواند در مقایسه با وب سایت ها و یا ردیابی “رتبه بندی قدرت” یک وب سایت در طول زمان مورد استفاده قرار گیرد پس شما می توانید یک وب سایت را با استفاده از MozBar (یک افزونه رایگان کروم)، Open Site Explorer (یک ابزار تجزیه و تحلیل Backlink)، بخش تجزیه و تحلیل SERP از Keyword Explorer و ده ها ابزار دیگر SEO در سراسر وب، مشاهده کنید.

دامین اتوریتی چیست؟

 

چگونه نمره Domain Authority محاسبه میشود؟

ما نمره Domain Authority را در یک مقیاس لگاریتمی 100 نقطه ای بر اساس محبوبیت وب سایت، MozRank، MozTrust و غیره نمره می دهیم. بنابراین، در صورتی که نمرات سایت شما از 20 تا 30 باشد
و بخواهد تا این نمرات رشد پیدا کند بسیار راحت میباشد تا به 70 تا 80 برسد که بسیار عالی میباشد.
بیشتر بخوانید:

یک دامین اتوریتی “خوب” چه امتیازی دارد؟

به طور کلی، سایت هایی که تعداد بسیار زیادی از لینک های خارجی با کیفیت بالا (مانند ویکی پدیا یا Google.com) در بالای محدوده سازمان دامنه قرار دارند و نمره بالاتری دارند، در حالی که کسب و کارهای کوچک و وب سایت هایی که لینک های ورودی کمتر دارند ممکن است DA پایین تر داشته باشند. وب سایت های با نام تجاری جدید همیشه با یک امتیاز رتبه بندی دامنه از یک شروع می شود و با پیشرفت SERP هم این امتیاز در Mozbar بیشتر می شود.
این امتیاز ها اصلا به نام دامنه مرتبط نمی باشد
و کاملا مرتبط با موتور های جستجوی گوگل و مفاهیم پایه ایی سئو و پیشرفته عمل می کنند.
دامین اتوریتی چیست؟

معیار دامین اتوریتی در کجاها استفاده شده است؟

این معیار در SEO و بازاریابی آنلاین هم بسیار مورد استفاده قرار گرفته است و معیاری است برای سنجش ارزش لینک ها و یا دامنه ها که در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. در اکوسیستم Moz، می توانید با استفاده از Open Site Explorer، MozBar (نوار ابزار SEO رایگان Moz) یا بخش تجزیه و تحلیل SERP Keyword Explorer می توانید اندازه دامنه را اندازه گیری کنید.
از آنجایی که Authority براساس محاسبات ماشین است، نمره سایت شما اغلب نوسان خواهد داشت،
زیرا در محاسبه بیشتر، کمتر یا متفاوت داده ها استفاده می شود.

به همین دلیل توجه داشته باشید که بهترین استفاده از Domain Authority به عنوان یک متریک نسبی در مقایسه با پروفایل های پیوند از سایت های دیگر، در مقایسه با ارزش مطلق “به ثمر رساندن” کارآیی تلاش های داخلی و SEO شما است.

از مطالب زیر نیز دیدن فرمایید:

مختص شما:  استارتاپ ویکند چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

خرید رپروتاژ x بخوانید...