دامنه in مال کجاست

دامنه in مال کجاست

دامنه in مال کجاست

با سلام و عرض خسته نباشید از طرف تیم مهراکت خدمت شما عزیزان.در این نوشته قصد داریم به بررسی پسوند های موچود برای دامنه های گوناگون از سراسر دنیا یپردازیم.با ما همراه باشید تا بررسی کنیم که دامنه in مال کجاست !

دامنه کشور ها در دامنه in مال کجاست

نام دامنه در زمینه های مختلف شبکه، برای نامگذاری و آدرس دهی استفاده می شود. یک دومین منبع پروتکل اینترنت ( IP ) یا نام دامنه شبکه را نشان می دهد. نام دامنه با قوانین و رویه های سیستم دامنه ( DNS ) تشکیل می شود. نام دامنه در سطوح فرعی (زیر دامنه) ریشه DNS دامنه سازماندهی می شود. مجموعه سطح اول نام دامنه ها دامنه های سطح بالا ( TLD ) است، از جمله دامنه های سطح بالا عمومی ( gTLD ) دامنه های برجسته com ، net ، info ، edu ، org و دامنه سطح بالا کد کشوری ( ccTLD ) برای کشورهای مختلف را می توان نام برد. دامنه “ccTLD” دامنه ای با سطح بالا در اینترنت است که عموماً برای یک کشور ، ایالت حاکمیتی یا قلمرو وابسته که با کد کشور مشخص شده است.یا برای آن رزرو شده است، ذخیره گردیده است.

پسوند دامنه کشور ها در دامنه in مال کجاست

دامنه کشوری با دو حرف که برگرفته از نام کشور می باشند نمایش داده می شود. اولین دامنه های کشوری ثبت شده عبارتند از: .uk ، .us و .il که در سال 1985 ثبت شده اند و .au ، .de ، .fi ، .jp ، .kr ، .nl و .se که در سال 1986 ثبت شده اند. از سال 1985 از کدهای ISO 3166-1 alpha-2 در سیستم دامنه به عنوان دامنه کشوری استفاده شده است. اداره اعداد اختصاص داده شده به اینترنت، در حال حاضر ccTLD ها را عمدتا به دنبال کدهای alpha-2 ( کدهای دو حرفی ) ، اما با استثنائاتی اختصاص می دهد.

به عنوان مثال، انگلستان که کد آلفا 2 آن GB است، به جای .gb از .uk استفاده می کند. یکی از خدمات ارائه شده توسط شرکت مهراکت ، ثبت دامنه کشوری مربوط به کشورهای مختلف می باشد. در این مقاله میخواهیم با دامنه کشوری و ویژگی های آن ها بیشتر آشنا شویم.

مختص شما:  خرید رپورتاژ edu

 

دامنه ac.

.ac دامنه کشوری برای Saint Helena ، Ascension و Tristan da Cunha است. این اداره توسط nic.ac ، زیرمجموعه دفتر رایانه اینترنتی مستقر در انگلستان اداره می شود. ثبت نام برای این دامنه برای همه آزاد است. رجیستری ثبت نام های دامنه بین المللی را می پذیرد. .ac توسط برخی کارگزاران دامنه به عنوان دامنه ای برای شهر آخن در آلمان مورد استفاده قرار می گیرد و با استفاده از قیاس به عنوان پلاک خودرو ( AC ) برای این شهر استفاده می شود.

دامنه ae.

.ae دامنه کشوری می باشد که در سیستم نام دامنه اینترنت برای امارات متحده عربی ثبت شده است. این اداره توسط .aeDA كه بخشی از مركز تنظیم مقررات ارتباطات امارات متحده عربی است، اداره می شود.

دامنه ca.

.ca دامنه کشوری برای کشور کانادا در نظر گرفته شده است. رجیستری نام دامنه که آن را اداره می کند، اداره ثبت اینترنتی کانادا ( CIRA ) است. ثبت نام کنندگان می توانند دامنه ها را در سطح دوم ثبت کنند ( به عنوان مثال .ca ) ثبت نام های سطح سوم در یکی از حوزه های جغرافیایی تعریف شده توسط رجیستری ( به عنوان مثال .ab.ca ) در 12 اکتبر 2010 قطع شد اما نام دامنه های سطح سوم موجود همچنان پشتیبانی می شوند.

 

دامنه co.

.co دامنه کشوری است که به کشور کلمبیا اختصاص یافته است. روند ثبت دامنه به وسیله CO Internet S.A.S اداره می شود. از تاریخ 10 جولای 2010 ، هیچ محدودیتی برای ثبت نام برای دامنه .co وجود ندارد. هر فرد یا نهاد در جهان می تواند دامنه .co را ثبت کند.

 

دامنه de.

de. دامنه کشوری برای کشور جمهوری فدرال آلمان است. DENIC مسئول دامنه کشوری .de می باشد. این نام در دو حرف اول با نام آلمانی برای آلمان ( Deutschland ) بنا شده است. قبل از سال 1990 ، آلمان شرقی دارای کد ISO 3166-1 جداگانه به صورت dd بود.

دامنه in مال کجاست

دامنه in مال کجاست

 

مختص شما:  آیا هزینه‌ی امدن به صفحه اول گوگل، با توجه به رقابت فراوان در دنیای آنلاین، باعث بهبود جایگاه و افزایش درآمد شما خواهد شد؟

.de در حال حاضر دومین ccTLD محبوب از نظر تعداد ثبت نام می باشد، .cn محبوب ترین ccTLD و .uk سومین دامنه کشوری از نظر محبوبیت نام گرفته اند. .de بعد از .com و .cn از بین همه TLD ها در رده سوم محبوبیت قرار گرفته است. اولین مورد ثبت نام برای دامنه کشوری .de در گروه علوم کامپیوتر دانشگاه دورتموند ( uni-dortmund.de ) بود.

دامنه eu.

eu. دامنه کشوری برای اتحادیه اروپا ( EU ) است. دامنه در 7 دسامبر 2005 راه اندازی شد، برای هر شخص، شرکت یا سازمان مستقر در منطقه اقتصادی اروپا (کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، ایسلند ، لیختن اشتاین و نروژ) در دسترس قرار گرفت. ثبت نام کامل دامنه کشوری .eu در تاریخ 7 آوریل 2006 آغاز شد. رجیستری دامنه .eu توشط EURid انجام می پذیرد.

دامنه in مال کجاست

دامنه in مال کجاست

دامنه in مال کجاست ؟

.in دامنه کشوری متعلق به کشور هند است. این دامنه در ابتدا توسط مرکز ملی فناوری نرم افزار ( NCST ) و مرکز توسعه محاسبات پیشرفته ( C-DAC ) اداره می شد. دولت هند در سال 2004 دستورالعمل اجرایی صادر كرد تا مسئولیت مدیریت دامنه های را به INRegistry تازه ایجاد شده تحت مجوز سازمان ملی تبادل اینترنت هند ( NIXI ) منتقل كند. مرکز ملی انفورماتیک (NIC) ، ERNET و وزارت دفاع به ترتیب به عنوان ثبت کننده دامنه های gov.in ، res.in و ac.in و دامنه mil.in منصوب شدند. در آگوست سال 2018 سازمان ملی تبادل اینترنت هند ( NIXI ) ، شرکت تابعه Neustar Inc را به عنوان ارائه دهنده خدمات جدید رجیستری این کشور منصوب کرد.

دامنه in مال کجاست

دامنه in مال کجاست

دامنه it.

it. دامنه کشوری متعلق به کشور ایتالیا می باشد. دامنه .gov.it برای ارگان های دولتی و دامنه .edu.it برای مدارس و آموزشگاه های دولتی کشور ایتالیا در ژوئن سال 2018 معرفی شد.

دامنه nl.

دامنه کشوری .nl دامنه مربوط به کشور هلند می باشد. این دامنه یکی از پرطرفدارترین دامنه های کشوری می باشد که در صنعت نام دامنه VeriSign در سپتامبر 2016 برای سه ماهه سوم سال 2016 با 5.6 میلیون آمار ثبت، در رتبه ششم محبوب ترین دامنه کشوری قرار گرفت. از 31 ژانویه 1996 دامنه های .nl توسط بنیاد ثبت نام دامنه اینترنتی هلند ( SIDN ) ، مستقر در آرنم ثبت شده است. از تاریخ 1 آوریل 1996 ثبت نام کنندگان می بایست برای ثبت دامنه هزینه آن را برای SIDN پرداخت کنند، قبل از این تاریخ ثبت دامنه رایگان بود. در روز های ابتدایی بیشتر موارد ثبت دامنه، مربوط به گروه های تحقیقاتی و شرکت های بزرگ مانند آزمایشگاه فیلیپس ناتور کوندینگ بودند.

مختص شما:  7 مورد از مزایا سئو سازی وب سایت وردپرس

 

دامنه me.

دامنه کشوری .me دامنه مربوط به کشور مونته نگرو می باشد. رجیستری .me توسط doMEn اداره می شود، که پس از طی مراحل پیشنهادی توسط دولت مونته نگرو و پس از برتری بر شرکت های ثبت کننده معتبر در سرتاسر جهان، این قرارداد را به دست آورد.

 

دامنه tv.

دامنه کشوری .tv دامنه مربوط به کشور تووالو می باشد. تووالو یک کشور گردشگری با سخره های مرجانی و جزایر کوچک می باشد. به غیر از نامهای محفوظ مانند com.tv ، net.tv ، org.tv و غیره ، هر شخصی می تواند دامنه های .tv ثبت کند. نام دامنه محبوب است ، و به همین دلیل از نظر اقتصادی با ارزش است ، زیرا این دامنه کشوری مخفف کلمه تلویزیون است. در سال 2010 ، تقریباً 10٪ از درآمد دولت تووالو از حق الزحمه آدرسهای .tv بوده است.

 

دامنه uk.

.uk دامنه کشوری مربوط به کشور انگلستان است. از فوریه 2016 ، دامنه .uk پنجمین دامنه محبوب سطح بالا (بعد از .com ، .cn ، .de و .net) با بیش از 10 میلیون ثبت نام در جهان است. در ادامه برخی استفاده ها از دامنه .uk برای ارگان ها را بررسی می کنیم.

 • ac.uk. دانشگاهی (آموزش عالی ، کالج های تحصیلات تکمیلی ، مؤسسات تحقیقاتی و جوامع آموخته)
 • co.uk. تجاری و عمومی
 • gov.uk. دولت (مرکزی ، متعهد و محلی)
 • ltd.uk. شرکتهای محدود
 • me.uk. استفاده عمومی (معمولاً شخصی)
 • mod.uk. و mil.uk. نیروهای مسلح و مؤسسات و سیستم های وزارت دفاع
 •  net.uk.  شرکت های شبکه و  ISP
 • org.uk. استفاده عمومی (معمولاً برای سازمانهای غیرانتفاعی)
 • parociation.uk. پارلمان انگلستان و مجالس و مجامع ملی تقسیم شده
 • plc.uk. شرکتهای محدود دولتی
 • sch.uk.  مقامات آموزش محلی ، مدارس ، آموزش ابتدایی و متوسطه ، آموزش جامعه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

خرید اکانت سیمیلار وب x بخوانید...