خطای 406

خطای 406

در مقاله رفع خطا 406 به تعریفی از خطا 406 میپردازیم و به شما علت وجود این خطا را توضیح میدهیم. در ادامه راه هایی برای رفع خطا 406 در وبسایت تخصصی شما و هم در وردپرس میپردازیم. با مهراکت همراه باشید.

خطای 406 ، غیر قابل قبول (Not Acceptable)

کد 406 ممکن است به دلیل وجود کاراکترهای غیر استاندارد در درخواست ارسالی رخ دهد، برخی از سرورها به دلایل امنیتی نیز ممکن است این کد را در پاسخ ارسال کنند، به طور مثال ماژول mod_security در سرورهای Apache از پذیرفتن برخی آدرس های وب (که از نظر امنیت، سرور آنها را مشکوک تشخیص دهد) خودداری کرده و پیام  Not Acceptable دریافت خواهید کرد.

خطای 406 Error Not Acceptable چیست؟

ابتدا مرورگر درخواستی را برای نمایش اطلاعات به سرور ارسال میکند و این درخواست به شکل Accept Header برای سرور ارسال می شود. این درخواست به سرور اعلام میکند که مرورگر با چه فرمتی می تواند اطلاعات را ببیند. اگر سرور نتواند این اطلاعات را با فرمت درخواست شده به Accept header ارسال نماید پاسخ به صورت خطای ۴۰۶ Error Not Acceptable دریافت میگردد.

خطای 406

همچنین خطای 406 Error Not Acceptable می تواند توسط Mod security نیز ایجاد گردد. Mod security برنامه امنیتی است که بر روی آپاچی کار میکند و به صورت فایروال عمل میکند. Mod security یکسری قوانین یا rule دارد که انواع تخلفات در آن ثبت شده است و در صورتی که درخواستی مطابق این لیست تخلفات باشد ارور ۴۰۶ Error Not Acceptable   ایجاد میکند.

مختص شما:  آنالیز سئو فارسی

بیشتر بخوانید:

 

علت خطای 406 Error Not Acceptable چیست؟

در اکثر موارد مواقع این ارور توسط Mod security ایجاد میشود
که در حالت پیشفرض روی همه سرور های لینوکس و مخصوصا هاست سی پنل فعال است
و باعث ایجاد این خطا میگردد.

خطای 406

چگونه می توان خطای Mod security را برطرف نمود؟

Mode security را می توان غیر فعال نمود و یا هر رولی که باعث این خطا میگردد را می توان برای سایت شما غیر فعال نمود و یا Mod security را برای دامین شما فقط غیر فعال نمود. در هر صورت می توانید با ارسال درخواست به پشتیبانی شرکت هاست خود این مشکل را اطلاع دهید تا واحد پشتیبانی به راحتی مشکل شما را بررسی نموده و  مشکل را برطرف نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

آنالیز کامل وب سایت x بخوانید...