خرید محتوا

خرید محتوا

خرید محتوا

بسلام خدمت شما همراهان همیشگی مهراکت. در این نوشته میخواهیم به خرید محتوا و روند انجام آن در سایت بپردازیم. از این رو ضمن سپاس از توجه تان دعوت می کنیم تا انتهای این مطلب با عنوان خرید محتوا همراه ما باشید.

فروش محتوا چیست و چطور می‌توان از آن کسب درآمد کرد؟

فروش محتوا به تمامی فایل‌ها و محتواهایی گفته می‌شود که در سطح وب می‌توان به دیگر کاربران ارائه داد. هر شخصی دوست دارد به عنوان یک نویسنده و فریلنسر تولید محتوای حرفه‌ای اقدام به تولید محتوا کند و سپس آن را در سطح وب به فروش برساند و به نوعی از آن کسب درآمد کند.

ساده‌ترین تعریف بازاریابی محتوا چیست؟

پیش از هر چیز اجازه بدهید بر این نکته تأکید کنیم که واژه‌ی بازاریابی (Marketing) در اصطلاح بازاریابی محتوا (Content) کمی محدودتر از چیزی است که به عنوان بازاریابی در فضای مدیریت می‌شناسیم و به کار می‌بریم (تعریف بازاریابی چیست؟)

مارکتینگ در این‌جا بیشتر به مفهوم فروش نزدیک است.

علت این مسئله را هم باید در نخستین کسانی جست که این اصطلاح و تعبیرهای هم‌خانواده‌ی آن را به‌کار برده‌اند.

ست گادین و جو پولیتزی (Joe Pullizzi) که در گروه نخستین استفاده‌کنندگان از واژه‌های بازاریابی درونگرا و بازاریابی محتوا هستند، هر دو اصراری به تفکیک واژه‌های بازاریابی و فروش ندارند. چنان‌که کتاب All Marketers Are Liars نوشته‌ی ست گادین هم، بیشتر به فعالیت فروشندگان نزدیک است تا بازاریابان.

با وجودی که در تعریف بازاریابی محتوا هم، اتفاق‌نظر چندانی وجود ندارد، اما در این‌جا یک تعریف را به عنوان نقطه‌ی شروع، بررسی می‌کنیم. طبیعی است وقتی شما به یک متخصص بازاریابی محتوا و استراتژیست استفاده از محتوا تبدیل شوید، ممکن است مناسب بدانید تعریف‌ و دیدگاه خودتان را ارائه کنید.

اهمیت محتوا چیست؟

اول اینکه باید بگوییم هنگام ایجاد محتوا اطلاعات رایگان و مفیدی را در اختیار مشتری خود می‌گذارید که مشتریان بالقوه را به سایت جذب می‌کند و مشتریانی که دارید را از طریق تعامل با کیفیت حفظ می‌نماید. پس هم به جذب مشتری و هم به نگه داشتن آن کمک می‌کند. از طرفی این نوع بازاریابی نسبت به حالت های سنتی و قدیمی 3 برابر بهتر عمل می‌کند و از لحاظ هزینه تا 60 درصد برای شما مقرون به صرفه‌تر است. طی یک سری از تحقیقات نشان داده شده است که 61 درصد از خریدهای آنلاین در نتیجه‌ی خواندن یک وبلاگ توسط مشتری صورت می‌گیرد. باز هم اگر بخواهیم در یک جمله اهمیت آن را برای شما بگوییم چنین است که تولید محتوا برابر است با رشد تجارت. بنابراین بهتر است همین حالا برای داشتن این استراتژی تولید محتوا اقدام نمایید.

مختص شما:  انجام تولید محتوا

استراتژی در تولید محتوا چیست

ساخت خانه بدون طرح، مجسمه بدون ایده یا هر کار دیگری بدون برنامه‌ریزی امکان پذیر نیست. به همین دلیل ما در رایا مارکتینگ ابتدا برای کاری که می‌خواهیم انجام دهیم، استراتژی تعیین می‌کنیم. چون اگر در غیر این صورت باشد متن نهایی از هدف خارج می‌شود. یک استراتژی محتوا شامل مواردی همچون مارک شما، لحن، چگونگی تبلیغ کار شما و … است. استراتژی را در قدم اول متمرکز بر هدف شرکت شما قرار می‌دهیم. زمانی که می‌خواهید برای کار خود سفارشی را ثبت کنید باید بدانید می‌خواهید با چه کسی صحبت کنید و لحن صحبت می‌خواهید چگونه باشد.

کلید ایجاد یک محتوا خوب این است که هر مخاطب حس کند مستقیما با او صحبت می‌شود. از این رو نویسندگان ما در رایا مارکتینگ با تسلط بر این علم که چطور این صمیمیت را در خواننده ایجاد کنند، شروع به نگارش می‌نمایند. همچنین در مورد اعتمادی که مشتری قرار است به شما داشته باشد ترس ها، نگرانی‌ها، چالش‌ها و … را از بین می‌برند. استراتژی مورد نظر خود در حین نگارش را می‌توانید زمانی که برای ثبت سفارش اقدام می‌نمایید برای نویسندگان ما کاملا مشخص کنید. آن ها همان چیزی که شما می‌خواهید را دقیقا به شما تحویل خواهند داد. همچنین در صورت نیاز به ویرایش از نظر صلاح دید شما برای ویرایش آن نیز اقدام می‌نمایند.

تولید محتوا به صورت دیجیتال چیست؟

حال که تعریف محتوا چیست را فهمیدید وقت آن رسیده با محتوا به صورت دیجیتال آشنا شوید. یک تولید کننده محتوا دیجیتال برای انواع سیستم عامل های دیجیتال از جمله وب‌سایت ها، وبلاگ‌ها، فیلم‌ها، کمپین‌های بازاریابی از طریق ایمیل، کمپین‌های تبلیغاتی، پست‌های شبکه‌های اجتماعی، اینفوگرافیک‌ها و … می‌نویسد، آن را توسعه می‌دهد، ویرایش می‌کند و در نهایت منتشر می‌سازد. از طریق این عمل موقعیت در دنیای دیجیتال بهتر می‌شود و کسب و کاری که برای تبلیغ رشد خود این راه را انتخاب کرده است، نتیجه‌ی بسیار مثبتی را می‌گیرد. این نتیجه‌ی مثبت در راستای توجه به یک سری از شرایط موجود در دنیای دیجیتال صورت می‌گیرد که در ادامه به توضیح آن نیز خواهیم پرداخت. در رایا مارکتینگ به تمام این اصول توجه می‌شود.

مختص شما:  تولید محتوای اسلاید شیر چیست

انتخاب سایت برای تولید و یا فروش محتوا

با توجه به نکاتی که در بالا به آن اشاره کردیم و همچنین از صحبتی که در مورد بازاریابی محتوا به میان آمد باید متوجه این موضوع شده باشید که تولید محتوا برای وب سایت به هیچ عنوان کار ساده و راحتی نیست و نخواهد بود، مگر اینکه آنقدر مطالعه کنید و بنویسید که تولید محتوا برای شما مانند آب خوردن باشد. پس بهتر این است که این مورد را به دست کاردان بسپارید و از سایت‌های تولید و فروش محتوا کمک بگیرید.

برای افزایش فروش محتوا انواع و اقسام محتوا را تولید نمایید

در دنیای فریلنسری و رقابت با رقبا زمانی می‌توانید موفقیت زیادی را نصیب خود کنید که بتوانید انواع و اقسام محتوا را تولید و اقدام به فروش محتوا نمایید. این یعنی باید این توانایی را داشته باشید که در زمینه‌های متفاوت و متنوعی تجربه کافی برای نوشتن داشته باشید. پس سعی کنید به صورت مداوم در زمینه‌های مختلف مطالعه نمایید.

علت رونق گرفتن بحث بازاریابی محتوا چیست؟

ما از یک سو اصرار می‌کنیم که بازاریابی محتوایی قرن‌ها قدمت دارد. از سوی دیگر، تأکید می‌کنیم که دهه‌ی اخیر، دوران شکوفاییِ بی‌نظیرِ بازاریابی محتوا است. پس منطقی است اگر بپرسیم، علت این‌که بعد از چند قرن، ناگهان طی چند سال شاهد این رشد سریع هستیم، چیست؟

به سادگی می‌توان فهرست بلندبالایی از علت‌های رواج یافتن بحث بازاریابی محتوا ارائه کرد.

در این‌جا صرفاً تعدادی از این علت‌ها را با هم مرور می‌کنیم.

افزایش هزینه رسانه‌های سنتی

طی دهه‌های اخیر، بسیاری از رسانه‌های سنتی، گران‌تر از قبل شده‌اند.

مختص شما:  تولید محتوا برای سایت های گردشگری

این در حالی است که اثربخشی آن‌ها هم به خاطر گسترش رسانه‌های نوین، کاهش یافته یا حداقل می‌توان با اطمینان گفت: سهم کمتری از بازار را به خود اختصاص داده‌اند.

از سوی دیگر، هزینه‌ی اجاره‌ی رسانه‌های سنتی، روند نزولی نداشته و مانند بسیاری از سرویس‌ها و خدمات دیگر رشد کرده است.

بنابراین، ضمن این‌که رسانه‌های سنتی به تدریج سهم کوچک‌تری از کیک مخاطب را دریافت می‌کنند، حاضر نشده‌اند (یا نتوانسته‌اند) کاهش اثرگذاری خود را بپذیرند و اتفاقاً هزینه‌های خود را نیز متناسب با شرایط کلی اقتصادی جامعه افزایش داده‌اند.

طبیعی است که در این شرایط، بازاریابی محتوا به عنوان ابزاری ارزان، موثر، قابل ردیابی و با مخاطب انبوه، جذابیتی مضاعف پیدا کرده است.

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

خرید تولید محتوا x بخوانید...