جزئیات طراحی سایت

جزئیات طراحی سایت

جزئیات طراحی سایت

با مهراکت تا اخر این مقاله همراه باشید تا جزئیات طراحی سایت را به شما بگوییم. در حال حاضر که اکثر مردم بر این تصمیم شده اند که یک وب سایت جدید فروشگاهی و یا معرفی برند به صورت شرکتی را برای کسب و کار خود راه اندازی کرده اند.

جزئیات طراحی سایت

در عین حال اکثرا نمی دانند که باید از کجا شروع کنند و چه نکاتی را در طراحی سایت فروشگاهی رعایت کنند تا بتوانند سایتی مدرن ، قدرتمند و کاربر پسن را تولید و به بهره برداری برسانند.

به همین دلیل فناوری اطلاعات مهراکت در این مطلب قصد دارد تا اصولی را که باید در مراحل طراحی سایت به آنها توجه کنید را برایتان ذکر کند و آموزش دهد. با ما در این مقاله همراه باشید.

داشتن هدف روشن و مشخص

جزئیات طراحی سایت

جزئیات طراحی سایت

تقریبا همه کسب و کارها دارای وب سایت های متفاوتی هستند ، زیرا هر کدام هدف متفاوتی دارند. برای مثال سایتی که می خواهد کالای خاصی را به کاربر بفروشد دارای ساختار متفاوتی است نسبت به سایتی که می خواهد یک سرویس را ارائه دهد و در زمینه خاصی تبدیل به مرجع شود.

بنابراین ابتدا هدف خود را تعیین کنید تا بتوانید برنامه ها و ساختار سایت خود را در راستای همان هدف دنبال کنید. به یاد داشته باشید که هدف از مهمترین اصول برای شروع هر کاری است.

انتقال هدف سایت به بازدیدکنندگان در سریع ترین زمان

باید محتوایی را برای سایت خود تهیه کنید که در آن هدف سایت به صورت سریع و واضح به بازدیدکنندگان انتقال داده شود و تمام اهدافی که سایت آن را دنبال می کند نیز در آن ذکر شود.

سپس محتوای تولیدی را در صفحه درباره ما قرار دهید.

طبق تحقیقات موسسه مهراکت، زمانی که بازدیدکنندگان با سایت جدیدی مواجه می شوند ابتدا به دنبال این می گردند که سایت چه کاری را انجام می دهد و بعد از آن به دنبال منافعی می روند که سایت برای آنها در نظر گرفته است.

مختص شما:  امکانات طراحی سایت شرکتی

استفاده از برگه ی بلاگ

جزئیات طراحی سایت

جزئیات طراحی سایت

سایت شما باید دارای بلاگ باشد تا در آن بتوانید محتوای تولیدی خود را قرار دهید و دانش افراد را در مورد حوزه ای که در آن فعالیت می کنید افزایش دهید و یا در مورد ساخت و طراحی محصولی جدید به آنها خبر دهید.

در واقع بلاگ برای این منظور استفاده می شود که تخصصتان را به بازدید‌کننده نشان دهید. بازدیدکننده زمانی که متوجه شود شما در حوزه خود متخصص هستید ، به شما اعتماد می کند.

عدم استفاده از دامنه های رایگان

برای اینکه بتوانید اعتماد و اطمینان بازدیدکنندگان را جلب کنید باید از دامنه ای استفاده کنید که صاحب آن شما هستید. این مهم به بازدیدکنندگان این اطمینان را می دهد

که شما دارای برنامه و پشتوانه هستید و برای همین سایت را در دامنه ای که صاحب آن خود شما هستید قرار داده اید. همچنین این مسئله کمک می کند که آدرس اینترنتی شما آسان تر در ذهن بازدیدکنندگان بماند.

در نظر گرفتن توسعه کسب و کار برای خرید هاست

قبل از اینکه دامنه ای را انتخاب کنید باید به این مسئله فکر کنید که آیا می خواهید در آینده کسب و کار خود را گسترش دهید و یا اینکه کسب و کار شما کوچک باقی خواهد ماند.

به عنوان مثال سایت هایی که بر روی پلتفرم wix و یا squarespace قرار می گیرند فقط برای کسب و کارهای کوچک مناسب هستند

و نمی توان آنها را توسعه داد. بنابراین برای اینکه در آینده مجبور به انتقال سایت خود به هاستی جدید نشوید همین الان تصمیم بگیرید که می خواهید کار خود را توسعه دهید یا خیر. زیرا انتقال سایت از یک هاست به هاست دیگر می تواند آسیب به سایت وارد کند.

طراحی قالب اصلی سایت

جزئیات طراحی سایت

جزئیات طراحی سایت

تیم طراحی مهراکت با توجه به طرح اولیه اقدام به دیزاین صفحات مختلف سایت کرده و تمام ملاک های طراحی
ایده آل را رعایت میکند. رنگ سازمانی و لوگو نقش مهمی در طراحی سایت دارند. در مهراکت سعی میشود
محیط وبسایت شما منطبق بر زمینه کاری تجارتتان باشد تا کاربر با کسب و کاری یکپارچه و منظم مواجه شود.
کافرما میتواند تا 30 درصد تغییرات نسبت به طرح اولیه که به تایید طرفین رسیده بود را درخواست کند. تمامی
عناصر گرافیکی و بصری نیز قبل از پیاده سازی به تایید کارفرما میرسد.

مختص شما:  خرید سایت

کدنویسی سایت

تیم فنی مهراکت آماده است تا طرح نهایی را دریافت کرده و بر اساس آن روند برنامه نویسی را آغاز کند.
کدهای یک سایت حکم اسکلت بندی یک ساختمان را دارد، لذا تمام توجه و دقت خود را در انجام بهترین و
بهینه ترین کدنویسی انجام داده و آخرین تکنولوژی ها و استانداردهای دنیای وب را در آن دخیل میکنیم. ما
در مهراکت از ترکیب HTML، CSS، JQuery و Java script برای انجام کدنویسی استاتیک و آنچه که کاربر میبیند
یا با آن تعامل دارد استفاده میکنیم. توجه اصولی و دقت بالای مهراکت به کاربرپسند بودن UI و فراهم شدن
بهترین UX باعث شده تا خروجی وبسایت همواره در بروزترین و بهینه ترین حالت ممکن باشد.

طراحی سایت نمونه کار

همچنین برنامه نویسی سمت سرور یا داینامیک وبسایت نیز به زبان PHP انجام میشود.مهراکت به هیچ
عنوان در طراحی سایت از پلاگین یا قالب های آماده استفاده نکرده و تمام کدها از صفر توسط تیم فنی نوشته میشود.
همین امر موجب تسلط کامل مهراکت به تک تک خطوط برنامه نویسی سایت شده و چنانچه خطایی در سیستم رخ دهد،
به سرعت قادر به شناسایی و رفع آن خواهیم بود. سرعت سایت و بازدهی مناسب آن نیز جزء
مهم ترین مسائلی است که در کدنویسی آن را مد نظر قرار میدهیم.

ورود اطلاعات اولیه سایت

پس از اتمام کدنویسی، مرحله دیتاگذاری اولیه آغاز میشود. در واقع در این گام ما سایت را تا
جزئیات طراحی سایت حدودی آب بندی کرده و شما را با یک خروجی کاملا خام تنها نخواهیم گذاشت. همچنین در مرحله
ورود دیتا ممکن است برخی باگ های سیستم شناسایی و توسط مهراکت اصلاح شود.

مختص شما:  طراحی سایت اختصاصی

فریم‌ورک (Framework) چیست؟

فریم‌ورک (Framework) یا “چهارچوب” در اصطلاح مجموعه‌ای آماده از کلاس‌ها، کدها و توابع برنامه‌نویسی است که در قالب یک پکیج ارائه می‌شود و در طراحی پروژه‌های نرم‌افزاری به کمک برنامه‌نویسان می‌آید.

در حقیقت هنگامی که شما از فریم‌ورک‌ها استفاده می‌کنید کدها از قبل نوشته‌شده و آماده هستند و تنها کافیست طبق قوانین خاصی (دایکیومنت‌های آن فریم‌ورک) کدها را در کنار هم قرار داده و از آن‌ها استفاده کنید.

معمولا در روند طراحی پروژه‌هایی در سطح استاندارد برای افزایش سرعت و بهبود عملکرد کار از فریم‌ورک‌ها استفاده می‌کنیم، از معروف‌ترین فریم‌ورک‌های مربوط به HTML و CSS می‌توان به بوت‌استرپ (Bootstrap) اشاره کرد.

با استفاه از فریم‌ورک‌های آماده می‌توانید به سرعت کدهای خود را توسعه داده و یک صفحه‌ی وب را ایجاد کنید، جالب است بدانید افراد حرفه‌ای تنها در چند ساعت ظاهر کلی یک سایت را با استفاده از فریم‌ورک‌های موجود طراحی و پیاده‌سازی می‌کنند! ( جهت اطلاع از خدمات طراحی سایت در شیراز کلیک کنید. )

اکیدا به شما توصیه می‌کنیم اگر تازه‌کار هستید به هیچ‌وجه سمت استفاده از فریم‌ورک‌های آماده نروید، چراکه برای استفاده از آن‌ها نیز باید در ابتدا با اصول کلی کار آشنا باشید، استفاده از فریم‌ورک‌ها در ابتدای امر نه‌تنها باعث سردرگمی بیشتر شما خواهد شد بلکه مانع از یادگیری صحیح‌تان نیز می‌شود، پس از اینکه اصول کلی کار با HTML و CSS را فرا گرفتید می‌توانید به سراغ یادگیری یک فریم‌ورک رفته و در آن مهارت پیدا کنید.

البته اگر قصد ایجاد یک سایت منحصربه‌فرد را دارید استفاده از فریم‌ورک‌ها چندان توصیه نمی‌شود، چراکه افراد زیادی از آن‌ها استفاده می‌کنند و همین موضوع باعث ایجاد سایت‌هایی با ظاهر یکنواخت و تکراری در فضای وب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

طراحی سایت شیراز x بخوانید...