توليد محتوا چيست

توليد محتوا چيست

توليد محتوا چيست

محتوا یکی از مهمترین عواملی است که یک مخاطب بواسطه جذابیت و تعاملی بودن آن میتواند به هر برندی اعتماد، و یا اینکه اقدام به خرید یک محصول یا تهیه یک سرویس از یک وب‌سایت کند. تولید محتوا یعنی ایجاد یک مقاله، طراحی یک تصویر، ساخت یک ویدیوی بازاریابی شده و یا هر خوراک دیگری که در عین جذابیت بتواند از کیفیت بالایی نیز برخوردار باشد.

فرآیند تولید محتوا شامل مراحل بسیار زیادی مانند تحقیق و پژوهش، بررسی بازار، تعیین جذابیت موضوع و مسائل بیشمار دیگری میشود. محتوای وب به عنوان یک متخصص در امر بازاریابی و تولید محتوا تلاش میکند تا در طول تمامی این مراحل محتوایی تعاملی و سازنده برای مخاطبان خود ایجاد کند.

توليد محتوا چيست

توليد محتوا چيست

تولید محتوا واجب تر است یا نان شب؟ تا به حال به این فکر افتادید که چرا تولید محتوا برای وب سایت شما امری لازم و حیاتی است؟ بنظرم پاسخ سوال اول را در سوال دوم داده باشم. بنابراین میتوان گفت تولید محتوا برای یک وب سایت جزء گزینه‌های اختیاری و آپشن های موجود نیست. بلکه یک اجبار است!

حتما میپرسید که خب حالا تولید محتوا به چه دردی میخوره؟ اصلا چرا باید چنین کار سخت و طاقت فرسایی را انجام دهم؟ یا ممکن است بگویید “وب سایت من که مثلا یک فروشگاه اینترنتی ست نیازی به وبلاگ و محتوانویسی ندارد.”

تولید محتوا تنها دلیل بقا و ادامه حیات یک وب‌سایت و طبعا یک کسب و کار اینترنتی محسوب میشود.
این کار شگفت‌انگیز میتواند به سادگی هرچه تمام‌تر ترافیک ورودی به هر وب سایتی را افزایش داده و رتبه‌های آن وب‌سایت در کلمه‌های کلیدی مختص به خودش افزایش دهد.

مختص شما:  تولید محتوا با موبایل

کارشناس تولید محتوا کیست؟

خالق محتوا یا کارشناس تولید محتوا کسی است
که مسئول ایجاد و انتشار اطلاعات در هر رسانه‌ای و به‌ویژه در رسانه‌های دیجیتال است.
او معمولا کاربر یا مخاطب خاصی را در زمینه‌های خاص هدف قرار‌ می‌دهد.
خالق محتوا‌ می‌تواند در تولید هر یک از موارد زیر فعالیت داشته باشد:

  • پست‌های وبلاگ
  • خبرنامه‌های ایمیل
  • رسانه‌های اجتماعی
  • بازاریابی تصویری
  • کتاب‌ها
  • و…

همچنین‌ می‌تواند محتوای آفلاین مانند بروشور، بسته‌های ویژه مشتری و … را هم تولید کند، اما امروزه بیشتر از روش‌های تولید محتوای دیجیتال استفاده‌ می‌شود. حالا که درباره تولید محتوا صحبت کردیم، شاید این سوال برایتان پیش بیاید که اصلا تولید محتوا چه ضرورتی دارد و چه تاثیری بر کسب‌وکار شما‌ می‌گذارد؟ در ادامه چند دلیل برای ضرورت تولید محتوا و کاربرد تولید محتوا آورده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

خرید محتوا x بخوانید...