تعیین ارزش دامنه

تعیین ارزش دامنه

تعیین ارزش دامنه

یک دامنه خوب شانس موفقیت کسب و کار اینترنتی را تا حد زیادی بالا می‌برد. … به یکی از مهم‌ترین مواردِتعیین ارزش دامنه وتعیین قیمت سایت رسیدیم پس تا اخر این مقاله با مهراکت همراه باشید.

قیمت گذاری دامنه

تعیین ارزش دامنه

تعیین ارزش دامنه

قیمت گذاری دامنه با ابزار ها و وبسایت های زیادی انجام می شود که از جمله این وبسایت ها می توان به  urlrate.com ،urlrate.net اشاره کرد.

البته قابل ذکر است قیمتی که برای وبسایت ها تعیین می شود تخمینی می باشد

و قیمت ارائه شده توسط این سایت کاملا درست نیست و بیان می کند که این سایت پتانسیل به دست آوردن این چنین درآمدی را دارد.
این ابزار نه تنها کمک می کند به ارزش دامنه وب سایت خود پی ببرید بلکه به بهبود عملکرد وب سایت شما کمک کرده

و نقاط قوت و ضعف وب سایت شما را بازگو می کند. پس اگر کنجکاو هستید از ارزش دامنه خود باخبر شوید تا انتهای مطلب با پونه مدیا همراه باشید.

ارزش سایت

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که ارزش سایت شما چقدر است و یا سایت های برند با چه قیمتی به فروش می رسند؟ آیا می دانید قیمت سایت دیجی کالا از مرز یک میلیارد دلار هم گذشته است؟ اما به درستی چه عاملی می تواند اینگونه باعث بالا رفتن ارزش سایت شود؟

با گذشت زمان و افزایش تعداد وب سایت و وبلاگ ها، کسب و کار های آنلاین توانسته اند جایگاه خود را در میان عموم مردم محکم تر کنند. به همین دلیل امری بدیهی است که اکثر کسانی که وب سایت و یا حتی وبلاگ دارند به دنبال تخمین ارزش سایت خود هستند. عوامل زیادی در تعیین ارزش یک وب سایت تاثیر دارد.

  • نام دامنه یا برند شما

نام دامنه یا برند شما به تنهایی می تواند از ارزش بالایی برخوردار باشد.

در حال حاضر دامنه هایی وجود دارند که با قیمت های میلیونی هم به فروش می رسند. همین امر اهمیت داشتن یک برند را دو چندان می کند. نام دامنه می تواند تاثیر زیادی در جلب اعتماد کاربران خود داشته باشد. دامنه هایی که به کاربران خود احساس اعتماد و ارزش را منتقل می کنند می توانند تاثیر زیادی در رشد سایت های خود داشته باشند.

  • طراحی سایت و ساختار مدیریت

طراحی سایت و ساختار مدیریت نسبت به سایر موارد از اهمیت کمتری برخوردار می باشد.

مختص شما:  تغییر دامنه در سرچ کنسول

با وجود اینکه پایه و اساس یک وب سایت نوع برنامه نویسی و طراحی آن سایت می باشد

اما این موضوع به تنهایی نمی تواند یک ملاک برای قیمت گذاری سایت ها در نظر گرفته شود، مگر برای سایت هایی که طراحی آن ها کار بسیار دشواری می باشد، مانند بازی های آنلاین.

  • میزان بازدید روزانه سایت

یکی از مواردی که در تعیین قیمت وب سایت جزء موارد اصلی به شمار می آید تعداد بازدید های روزانه یک وب سایت می باشد. مطمئنا سایتی که بازدید کمی داشته باشد از ارزش بالایی هم برخوردار نخواهد بود و به مراتب هرچه بازید سایت بیشتر باشد ارزش سایت نیز بیشتر خواهد بود.

  • جایگاه سایت در گوگل

هر چقدر رتبه سایت در گوگل بالاتر باشد، سایت ارزش بیشتری هم خواهد داشت. بسیاری از افراد زمانی که می خواهند وب سایت خود را به فروش برسانند به همین مورد اتکا می کنند که البته تا حدود زیادی درست است.

طریقه کار کرد سایت های تعیین قیمت دامنه

همانطور که در قسمت ابتدایی گفته شد این گونه سایت ها، با بهره گیری از یک نرم افزاری تقریبی تک قیمتی برای دامنه شما نشان میدهند.
برنامه های ارزشیابی یا ارزیابی، نرخ وب سایت با تحلیل دسته ای از پارامتر ها به سایت شما قیمت می دهند.
زیرا این وب سایت های تعیین نرخ  دامنه، داخلی نیستند ونرخ های که داده میشود با دلار محاسبه شده.
همچنین اصلی ترین پارمتر تاثیر گذاری که در این تعیین نرخ دامنه (Domain) وجود دارد درجه و رتبه الکسا سایت شما میباشد.

آیا ابزار سنجش ارزش دامنه برای تمامی سایتها به درستی عمل میکند؟

باید گفت که شما فقط قادرید وب سایت اصلی خود را در این سایتها تحلیل نمائید و دسترسی به زیر دامنهها در این سایتها امکان پذیر نیست.
وبلاگها نیز مستثنی نبوده و نمیتوانند از این سایت تعین نرخ دامین بهره ببرند.

تعیین ارزش دامنه

تعیین ارزش دامنه

آیا تخمین ارزش گذاری در برابر زیر دامنه های پارک شده نیز اعتبار دارد؟

بنا به بودن ریدایرکت برای این سایتها ، هیچگونه برنامه ی ارزیابی قادر نیست ارزش درخوری به شما نشان دهد.

مختص شما:  خرید ریویو گوگل مپ

نحوه قیمت گذاری طراحی سایت بر اساس ظاهر سایت

ظاهر یک وب سایت برای کاربران و بازدیدکنندگان اهمیت فراوانی دارد؛ در نتیجه برای صاحبان کسب و کارها نیز باید مهم باشد و توجه ویژه ای به آن داشته باشند. زیرا وب سایت به عنوان ویترین خدمات و محصولاتی است که به طور اینترنتی عرضه می شوند. پس ظاهر وب سایت باید طوری طراحی شود که برای برند و شرکت ارائه دهنده ی خدمات و محصولات اعتبار به همراه بیاورد. به علاوه نمای کلی این ظاهر در هزاران سایت دیگر دیده نشود

و به طور ویژه برای یک برند طراحی شود. ظاهر سایت در تعیین ارزش یا قیمت سایت تاثیرگذار است.

البته شاید برای صاحبان یک کسب و کار اهمیتی نداشته باشد که ظاهر وب سایتی که برای آنها طراحی می ‌شود در صد ها سایت دیگر نیز دیده شود. این دیگر به تصمیم صاحبان سایت بستگی دارد.

در این صورت طبیعی است که هزینه ی طراحی سایت کمی کمتر می شود.

در این حالت صاحبان سایت می توانند با پرداخت هزینه ی پایینی یک قالب آماده

و از پیش طراحی شده را خریداری نمایند. نحوه قیمت گذاری طراحی سایت

و تعیین ارزش یا قیمت سایت با توجه به میزان اهمیتی که به ظاهر سایت داده شود می تواند متفاوت باشد.

حال اگر برای برخی دیگر از صاحبان کسب و کارها ظاهر سایت مهم باشد و در پی این باشند که سلیقه ی شخصی خود را در طراحی سایت اعمال کنند، یا در مورد اجزای سایت و رنگ بندی آن نظر ویژه ای داشته باشند،

باید هزینه ی بیشتری نیز پرداخت نمایند تا بتوانند درخواست کنند که ظاهر سایت بر اساس آنچه می خواهند طراحی شود.

مختص شما:  Comprehending the bitcoin Price

طبیعی است که در این مورد هم نحوه قیمت گذاری طراحی سایت و تعیین ارزش یا قیمت سایت متفاوت خواهد بود. چرا که طراحی ظاهر سایت قطعا در تعرفه و قیمت طراحی سایت تاثیر گذار خواهد بود.

در واقع با انتخاب ظاهر سایت خود می توانید انتخاب کنید که چه هزینه ای را بابت طراحی آن پرداخت خواهید کرد. تعیین ارزش یا قیمت سایت

هاست و دامنه در تعیین ارزش یا قیمت سایت

هزینه ی مربوط به هاست یا میزبانی و دامین یا دامنه ی سایت در نحوه قیمت گذاری طراحی سایت تاثیر گذارند.

این هزینه ها معمولا به صورت سالیانه پرداخت می شوند.

برخی از شرکت های طراحی سایت به هنگام محاسبه ارزش وب سایت و تعیین ارزش یا قیمت سایت،

هزینه ی هاست و دامنه را به همراه هزینه ی طراحی سایت دریافت می کنند. برخی دیگر از شرکت های طراحی سایت هزینه های هاست و دامنه را پس از دریافت هزینه ی طراحی سایت به طور جداگانه دریافت می کنند.

موارد دیگری نیز هستند که بر طراحی سایت و نحوه قیمت گذاری طراحی سایت به هنگام تعیین ارزش یا قیمت سایت تاثیر گذار خواهند بود؛ مواردی همچون امنیت سایت، بانک اطلاعاتی و موارد دیگر.

امنیت وب سایت از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور کلی امنیت برای هر سیستمی امری نسبی است و نمی توان برای هر حالت خوب یا بد را تعریف کرد.

تعیین ارزش دامنه

تعیین ارزش دامنه

یک طراح سایت wp اگر به درستی و به میزان کافی با مسائل فنی و تنظیمات سرور آشنایی نداشته باشد، می تواند آسیب جدی به امنیت سایت وارد کند. اما اگر این طراح شخصی با تجربه و ماهر باشد

البته باید به این نکته توجه کنید که سیستمی که منبع باز است و تمامی کد ها و جدول های بانک اطلاعاتی آن در اینترنت با یک جستجوی ساده به دست می آید.

در ادامه با مهراکت همراه باشید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

خرید رپرتاژ آگهی x بخوانید...