تست بک لینک

تست بک لینک

در مقاله تست بک لینک به شما اطلاعاتب در رابطه با بک لینک به شما داده میشود و ابزار هایی برای انجام تست های بک لینک به شما معرفی میکنیم. با مهراکت همراه باشید.

چگونگی شمارش و بررسی تعداد بک لینک ها

برای استفاده از این ابزار کافی است دامنه سایت را در کادر مربوطه وارد نمایید و با وارد کردن کد ضد ربات و با کلیک بر روی دکمه بررسی و آنالیز منتظر دریافت خروجی و لیست مربوط به بک لینک ها و تعداد آن باشید. البته ابزارهای مشابه دیگری نیز وجود دارند که در نتایج خود علاوه بر نمایش تعداد بک لینک ها، آدرس هر یک از لینک های وارد شده همراه با dofollow و یا nofollow بودن آن لینک و نیز تعداد بک لینک های داخلی (لینک هایی که در میان صفحات داخلی خود سایت صورت گرفته) را نیز مشخص می نمایند و اینگونه کمک بزرگی برای متخصصان سئو در تحلیل جامع تر مبحث بک لینک و اتخاذ تصمیمات لازم برای ادامه لینک سازی از سایت های لیست شده خواهد بود.

 

نکات مهم در بک لینک

یکی از نکات مهم در لینک سازی و دریافت بک لینک، اعتبار سایت لینک دهنده و کمیت و کیفیت لینک های دریافتی می باشد. گاهی در زمان خرید بسته های بک لینک و یا لینک سازی طبیعی تصور بر ارزشمند بودن تنها معیار کمیت می باشد در حالی که باید دقت گردد که در بسیاری از این بسته ها که شامل تعداد بالای لینک هست، سایت هایی وجود داشته و برای لینک سازی استفاده می گردد که سایت هایی اسپم و فاقد اعتبار و کیفیت مناسب محتوا و … می باشند.

مختص شما:  پاک کردن بک لینک اسپم

این حقیقتی اثبات شده است که کیفیت بالای لینک دریافتی از سایت های دیگر بر کمیت و تعداد فراوان آن ارجحیت داشته و عامل مهم دیگری که در تاثیر بالای بک لینک در کسب موقعیت های برتر در نتایج جستجو و موفقیت در مباحث سئو مفید می باشد، مرتبط بودن موضوعی دو سایت مبدا و مقصد لینک دهنده است. تاثیری که مرتبط بودن دو سایت از حیث محتوا و زمینه کاری در لینک سازی در موفقیت سئو وب سایت دارد خیلی بیشتر از لینک های معتبر غیرمرتبط می باشد.

تست بک لینک

اهمیت ابزارهای چک بک لینک ها

  • ببینید وب سایت شما چه تعداد بک لینک از سایت های دیگر دریافت کرده است (و چه سایت هایی به سایت شما لینک داده اند)
  • با ترکیب اطلاعات ابزارها و سایت های محتلفی که بک لینک ها را در اختیار شما قرار می دهند، نتایج دقیق تری از سایت خود بدست می آورید.
  • سایت رقبای خود را بررسی کنید تا ببنید از چه سایت هایی بک لینک گرفته اند.
  • با جایگزین های ابزار رایگان و مفید یاهو بنام Yahoo! Site Explorer که از نوامبر ۲۰۱۱ سرویس خود را غیرفعال کرد، آشنا شوید.

اما ۳ ابزار رایگان و مفیدی که تقریبا تمام سایت هایی که به سایت شما لینک داده اند را در اختیار شما قرار می دهد:

۱- Google Webmaster Tools

اولین ابزار مفید و رایگانی که می توانید برای شناسایی بک لینک ها از آن استفاده کنید. این ابزار رایگان گوگل، بک لینک هایی را در اختیار شما قرار می دهد که حتی سایت های پولی که در زمینه بک لینک به شما اطلاعات می فروشند، نمی توانند! (گرچه لینک های شکسته یا خراب را نیز در فهرست بک لینک های خود می آورد!)

مختص شما:  بک لینک چیست

وارد حساب گوگل خود شوید و سپس Search Traffic -> Links to Your Site را کلیک کنید.

تست بک لینک

با زدن لینک More می توانید سایت هایی که به سایت شما لینک داده اند را مشاهده کنید
و همچنین اطلاعات موردنظر را در دو فرمت CSV و گوگل داک دانلود کنید.

توجه: شما می توانید با دانلود اطلاعات چند روز مختلف، اطلاعات بیشتری در مورد بک لینک های سایت خود دریافت کنید.اگر شما نسخه های مختلف سایت خود را (با www و بدون www ) در گوگل وب مستر تولز ثبت کرده باشید،
می توانید اطلاعات جامع تری در مورد بک لینک های سایت خود بدست آورید.

بیشتر بخوانید:

۲- Majestic

به نظر سئوبلک، سایت Majestic بهترین خدمات بک لینک را ارائه می دهد.
همچنین اگر دامین خود را در این سایت تایید کنید،
می توانید اطلاعات بیشتر و جامع تری در مورد بک لینک ها دریافت کنید.

برای این منظور کافیست عضو این سایت شوید، سپس وارد این لینک شوید و دامین خود را تایید کنید.

تست بک لینک

سه روش برای تایید دامین در سایت Majestic وجود دارد
تا این سایت شما را به عنوان مدیر آن سایت بشناسد.
پس از تایید دامین، می توانید
با کلیک روی create a report (طبق شکل زیر) گزارش دامین، ساب دامین و URL خود را دریافت کرده
و یا از گزینه های مفید دیگر این سایت استفاده کنید.

تست بک لینک

 

۳- RankSignals 

تست بک لینک

استفاده از سایت RankSignals کاملا رایگان است. تنها کافی است در این سایت عضو شوید. شما به کمک این سایت می توانید علاوه بر مشاهده بک لینک هر سایتی، اطلاعات دیگری در مورد بک لینک از جمله پیج رنک (رتبه صفحه)، عنوان بک لینک، نوفالو بودن لینک (لینک های nofollow (نوفالو) به لینک هایی گفته می شود که توسط موتور های جستجوگر دنبال نمی شود و تاثیری بر روی رتبه سایت ندارند. گرچه به نظر ما، پیوند های با کیفیت آن توسط موتور های جستجوگر دنبال شده و بر روی رتبه سایت تاثیر مستقیم می گذارد مانند پیوند های ویکی پدیا و شبکه های اجتماعی) و … در اختیار شما قرار می دهد.
همچنین رتبه الکسا و تعداد بک لینک های هر سایتی را می توانید در این سایت مشاهده کنید.

مختص شما:  آموزش لینک سازی حرفه ای

همچنین این سایت افزونه ای به نام Quick SEO را برای مرورگر کروم تهیه کرده است که می توانید به راحتی از آن در مرورگر کروم استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

خرید بک لینک رایگان x بخوانید...