تبلیغات متنی چیست

تبلیغات متنی چیست

تبلیغات متنی چیست

سلام خیلی خوش امدید به مهراکت در این مطلب قصد داریم راجب موضوع ها یتفاوت تبلیغات متنی با بک لینک در چیست؟ وتبلیغات متنی چیست ومفهوم تبلیغات متنی چیست ؟صحبت کنیم تا انتها با مهراکت همراه باشید.

تفاوت تبلیغات متنی با بک لینک در چیست؟

خیلی‌ها به اشتباه تصور می‌کنند چون از متن و لینک پیوست‌شده
به آن در تبلیغات متنی استفاده می‌کنیم،
در واقع به دنبال گرفتن بک لینک و بالا بردن بازدید سایت هستیم
. شاید به نوعی بتوان چنین تعبیری داشت
و با ارفاق آن را پذیرفت،
اما در واقع هدف تبلیغات متنی و ماهیت آن به معنای بک لینک نیست.
از همین روی تبلیغات متنی و بک لینک تفاوت‌هایی با هم دارند
که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

 • درست است که اگر از سایتی به سایت دیگر لینک بدهیم
  به معنای بک لینک است
  و وقتی کاربر روی لینک مورد نظر کلیک می‌کند به سایت مقصد می‌رسد،
  اما یک تفاوت عمده با تبلیغات متنی در این بخش وجود دارد.
  تبلیغات متنی هم ظاهرا همین کار را انجام می‌دهد،
  ولی به صورت تبلیغاتی! در واقع در بک لینک هدف اصلی شما افزایش بازدید و بهبود سئو سایت است.
  اما در تبلیغات متنی شما با استفاده از قدرت تبلیغات به دنبال جذب مخاطبان و در نهایت مشتریان بیشتر برای محصولات خودتان هستید.
 • شما نمی‌توانید برای تبلیغات متنی از ویژگی Follow استفاده کنید
  ، ضمن اینکه فقط در بخش‌های تبلیغاتی در نظر گرفته شده در سایت پربازدید می‌توانید
  تبلیغات متنی خود را قرار دهید. اما بک لینک‌ها هر جایی از سایت می‌توانند باشند
  و ویژگی Follow را نیز می‌توان برای آنها در نظر گرفت.
  نکته مهم: کدهای فالو که در لینک مورد نظر قرار می‌گیرند
  نشان از اعتبار بالای لینک دارند و به موتورهای جستجو می‌گویند
  که حتما این لینک را دنبال کنند. اما کدهای نوفالو عملکردی عکس کدهای فالو دارند و به موتورهای جستجو می‌گویند لینک مورد نظر را دنبال نکند و آمار بازدید آن در نیز در آمارهای مختلف نشان ندهد.
مختص شما:  سئو گوگل مپ

مفهوم تبلیغات متنی چیست ؟

یک مدل ساده از تبلیغات کلیکی تبلیغات متنی می باشد در واقع این تبلیغات توسط مدیران سایتها در یک سری از سایتهای تبلیغ دهنده معتبر به صورت لینک هایی که به صورت متنی هستند، قرار داده می شنود که در واقع برای سایت مبدا علاوه بر اینکه محصول و خدمات آن سایت را برای کاربران سایت میشناساند، تعداد کلیک هایی که روی این تبلیغات میشود برافزایش ترافیک سایت تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

به بیانی ساده تر می توان گفت که تبلیغات متنی مانند تبلیغات بنری هستند با این تفاوت که محتوای تبلیغ تصویر متحرک نیست، بلکه که یک متن در حد چند خط برای توصیف آگهی می باشد که شامل یک عنوان و لینکی به سایت مورد نظر می باشد که در این نوع تبلیغات تعداد کلیک وارد شده بر روی تبلیغ مهم می باشد البته قابل ذکر است که این نوع تبلیغات با بک لینک ها و رپرتاژ ها متفاوت می باشند که در ادامه مقاله به بررسی این تفاوتها علاوه بر تعریف معایب و مزایای آن، می پردازیم:

تبلیغات متنی چه تفاوتی با بک لینکها دارند ؟

 • تبلیغات متنی همانطور که از اسم آن پیدا است خاصیت تبلیغاتی دارند در صورتیکه بک لینکها و رپورتاژها خاصیت تبلیغاتی ندارند بلکه هدف آنها بهبود سئوی سایت می باشد.
 • بک لینکها به دلیل اینکه یکی از عوامل سئوی سایت هستند باید به صورت فالو باشند  و امکان این را دارند که در تمامی صفحات سایت باشند ولی تبلیغات متنی خاصیت فالو بودن را ندارند و در مکانهای مشخص سایت تبلیغ دهنده میتوانند قرار بگیرند. البته یک سری پلتفرم های تبلیغات متنی
  وجود دارند که هدف آنها فقط بهبود سئو سایت توسط تبلیغ متنی می باشد ولی در کل ماهیت این تبلیغات متفاوت از بک لینکها می باشد.
مختص شما:  سئو سایت بهینه سازی وب سایت

تبلیغات متنی چیست

تبلیغ متنی چیست

تبلیغات متنی یا تبلیغ متنی نوعی تبلیغات اینترنتی ارزان است که در خانواده لینک بیلدینگ و بک لینک قرار میگیرد, به تعریف وسنه تبلیغ متنی یعنی تبلیغاتی که به وسیله آن سایت شما در قالب یک کیورد ( کلمه ) مهم سایت شما در یک سایت دیگر قرار میگیرد. به طور مثال به تصویر زیر توجه فرمایید:

 

تفاوت بک لینک و تبلیغ متنی در چیست؟

به تعریف سایت وسنه مهم ترین تفاوت بک لینک و تبلیغ متنی ( تبلیغات متنی ) دو مورد است : ۱ – بک لینک خاصیت تبلیغاتی ندارد و در فوتر یا حتی هیدن میتواند قرار بگیرد اما تبلیغ متنی علاوه بر خاصیت لینک سازی باید  خاصیت تبلیغاتی هم داشته باشد یعنی مثلا همانند عکس بالا در سایدبار کنار سایت قرار میگیرد ۲ – بک لینک حتما باید فالو و در تمامی صفحات سایت باشد اما تبلیغ متنی نوفالو است و میتواند حتی فقط در یک صفحه قرار بگیرد

در جمعبندی کلی میتوان گفت : تبلیغ متنی هم خاصیت جذب بازدید و البته لینک سازی و کمک به ارتقا کیورد شما در گوگل می شود و به طور کلی یکی از بصرفه ترین تبلیغات اینترنتی است

ممنون از این که ما همراهی میکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

مدیریت محتوا و سئو در وردپرس x بخوانید...