تبلیغات در اینستاگرام چگونه است

تبلیغات در اینستاگرام چگونه است

تبلیغات در اینستاگرام چگونه است

ما به شما کمک می‌کنیم تا با استفاده از متد‌های تبلیغات در اینستاگرام، هدفمند و هوشمندانه دیده شوید.حالا تبلیغات در اینستاگرام چگونه است؟ اصلا چطور تبلیغ کنیم که باعث افزایش فالوور در اینستاگرام شود و مشتری‌ها سراغمان بیایند؟ در صفحه خودمان تبلیغ کنیم یا تبلیغات خود را به یک سلبریتی در اینستاگرام واگذار کنیم؟ پس تا انتهای پیج با ما همراه باشید.

چطور در پیج‌های بزرگ اینستاگرام تبلیغ کنیم؟

اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید، پس حتما به تبلیغ در اینستاگرام فکر کرده‌اید. این روزها اینستاگرام بزرگترین رسانه برای نشان دادن محصولات و تبلیغات است. اگر به تاثیر معجزه آسای تبلیغ در اینستاگرام اعتقاد ندارید، بگذارید به شما خبر بدهم در همین لحظه که دست روی دست گذاشته‌اید، آدمها دارند در اینستاگرام پول پارو می‌کنند. پس به تبلیغات در اینستاگرام ایمان بیاورید و آن را شروع کنید. ولی در نظر داشته باشید که برای تبلیغات در اینستاگرام و هزینه کردن برای آن باید خیلی هوشمند باشید. بهرحال بیزنس خرج دارد و آدم باید جایی خرج کند که سرمایه به او برگردد.

تصمیم به اجرای تبلیغات در اینستاگرام دارید؟

شایدبهتر باشد از تبلیغات اسپانسری اینستاگرام استفاده کنیم؟ حتما یکی از اینها بهتر است و بازدهی بیشتری دارد. مگر نه؟؟

خُب…بگذارید به شما بگویم که حقیقت این است که همه آنها واقعا خوب هستند و به قول معروف نگو کی از کی بهتره، هر گل یه بویی داره! همه مدل‌های تبلیغات در اینستاگرام مفید هستند و به کار می‌آیند. اما نکته مهم این است که بدانید کدام یکی بیشتر به کار شما می‌آید و تازه نکته مهم‌تر این است که کدام یکی با بودجه شما جور درمی‌آید.

مثلا تبلیغات اسپانسری اینستاگرام که توسط خود کمپانی اینستاگرام انجام می‌شود در ایران به سختی انجام می‌شود و هزینه آن هم بالاست. و یا مثلا تبلیغات اینفلوئنسرمارکتینگ که توسط آدم‌های معروف یا سلبریتی‌ها اجرا می‌شود بیشتر برای بیزنس‌های بزرگ است و هزینه‌آن هم برای یک کسب و کار تازه پا گرفته زیاد است.

ممکن است شما از آن دسته افرادی باشید که تازه کسب و کار خود را راه‌اندازی کرده‌اند و در این شرایط ذخیره کردن حتی مقدار کمی پول برای شما حیاتی است. ممکن هم هست که یک بیزنس خیلی حرفه‌ای داشته باشید که سالهاست برای شما پول می‌سازد و شما می‌خواهید با تبلیغات در اینستاگرام آن را گسترش بدهید. در هر صورت فرقی نمی‌کند.

اگر شما به تازگی کارتان را در اینستاگرام شروع کرده‌اید، یا قصد تبلیغات دارید، پیشنهاد می‌کنم حتما سری به این صفحه بزنید و لیست تعداد زیادی از اینفلوئنسرها و پیج‌های بزرگ اینستاگرامی را مشاهده کنید و تعرفه تبلیغاتی آن‌‎ها را باهم مقایسه کنید. در نهایت هم بهترین پیج را برای تبلیغات خود انتخاب کنید و حالش را ببرید 🙂

تبلیغات در اینستاگرام چگونه است

تبلیغات در اینستاگرام چگونه است

من قصد دارم در این مقاله نوعی از تبلیغات در اینستاگرام را معرفی کنم که به درد همه می‌خورد و به کار همه ‌آید. از یک کسب و کار بزرگ واردات پورشه گرفته تا آن کسی که در خانه گردنبند دست‌ساز درست می‌کند. همه شما می‌توانید با یک روش ساده ولی هوشمندانه کسب و کار خود را در اینستاگرام گسترش بدهید و فالوور جذب کنید. فقط کافیست تا پایان این مقاله با من همراه باشید.

این روش جادویی تبلیغات کدام است؟

همانطور که گفتم می‌خواهم روشی را به شما معرفی کنم که هر کسی با هر میزان بودجه‌ای می‌تواند از آن استفاده کند، در اینستاگرام خودی نشان بدهد و افزایش فالوور اینستاگرام داشته باشد. اما این روش جادویی که این همه درباره‌اش حرف زدم چیست؟ این روش جادویی تبلیغات در پیج‌‌ها یا همان صفحات بزرگ اینستاگرام است. یعنی شما یک بنر تبلیغاتی آماده می‌کنید و برای یک صفحه بزرگ در اینستاگرام می‌فرستید و آنها در ازای قرار دادن آن از شما پول دریافت می‌کنند. شاید فکر کنید که خب زحمت کشیدی این که گفتن نداشت! همه این را می‌دانند! اما…

مختص شما:  استراتژی بازاریابی در اینستاگرام

اما نکته مهم این است که این دو مرحله، -یعنی آماده کردن بنر و انتخاب یک صفحه بزرگ- یک ریزه‌کاری‌های بسیار بسیار مهم دارد که در افزایش فالوور اینستاگرام شما تاثیر چشمگیری می‌گذارد. درست مانند قورمه‌سبزی. اگر جا نیفتاده باشد می‌شود آن را خورد و از گرسنگی نمرد، اما آن حس خوب خوشمزه را در آدم به وجود نمی‌آورد. پس با من همراه باشید تا سیر تا پیاز تبلیغ در پیج‌های بزرگ را برای شما بگویم. برای شروع بگذارید اصلا بگویم که به چه صفحه‌ای در اینستاگرام صفحه بزرگ می‌گوییم؟

اصلا صفحات بزرگ در اینستاگرام کدامند؟

حتما آن صفحات بزرگ را در اینستاگرام دیده‌اید که فالوورهای بسیار زیادی دارند؟ مثلا ۱۰۰K؟ یا ۲۰۰K؟ همانها که روز به روز در افزایش فالوور اینستاگرام از دیگران سبقت می‌گیرند. به آنها صفحات بزرگ می‌گویند؟ خیر! تعجب کردید؟ حالا دیدید که من راست می‌گفتم و یک نکته‌هایی این وسط وجود دارد؟! ما به این صفحات صفحات بزرگ نمی‌گوییم.

زیرا عدد فالوور لزوما دلیل بر بزرگ بودن یک صفحه در اینستاگرام نیست. برای تبلیغ در صفحات بزرگ اینستاگرام باید اول بتوانید صفحات بزرگ را شناسایی کنید. یک صفحه بزرگ در اینستاگرام دو ویژگی مهم دارد که من هر دوی آنها را برای شما توضیح می‌دهم.

۱) فالوورهای زیاد داشته باشد

بله قبلتر هم گفتم که عدد بزرگ نشان دهنده پر فالوور بودن یک صفحه نیست. بسیاری از پیج‌ها اقدام به خریدن فالوورهای فیک یا تقلبی می‌کنند. اگر به صفحه‌ای که فالوورهای فیک دارد تبلیغ بدهید.

تبلیغ شما بازخورد خوبی نخواهد داشت چون اصلا دیده نمی‌شود. شما باید بتوانید تشخیص بدهید که آیا این عدد واقعی است یا خیر. فهمیدن این مسئله هم معمولا راحت است.

 من چند روش ساده یه شما یاد می‌دهم تا به هر صفحه‌ای که رفتید، اصلی و تقلبی بودن فالوورهای آن را تشخیص دهید.
  • تنها کافی است تعداد فالوورهای یک صفحه را در ۱۶% ضرب کنید. عدد به دست آمده باید تقریبا با تعداد لایک های زیر پست‌های همان صفحه برابر باشد. به زبان ساده بگویم که ۱۶% فالوورهای شما عکسهایتان را لایک می‌کنند. این عدد تقریبی است و ممکن است کمی بالا و پایین شود ولی بعد از مدتی دستتان راه می‌افتد و مثل آب خوردن فیک بودن فالوورها را تشخیص دهید. این مرحله اول بود.
  • ولی بعضی از پیج‌ها برای پست‌هایشان حتی لایک هم می‌خرند. پس به لیست فالوورهای صفحه مورد نظرتان بروید و آن را چک کنید. ببینید آیا بیشتر فالوورهای آن بدون عکس هستند؟ اگر اینطور بود پس حتما این صفحه فیک است.
  • حتی به بازدیدهای یک ویدئو هم اعتماد نکنید. چون بسیاری از پیج‌ها برای ویدئوهای خود بازدید هم می‌خرند. کلا بد زمانه‌ای شده است! پس تعداد فالوورها را با تعداد کامنت‌ها مقاسه کنید. کامنت‌ها را چک کنید. برای تعداد کامنت قوانین ضد و نقیضی وجود دارد و من نمی‌توانم یک قائده کلی به شما بگویم که ضرب و تقسیم کنید. اما خودتان اگر کامنت‌های صفحه‌ را چک کنید، حس می‌کنید که با تعداد فالوورهایش تناسب دارد یا خیر. مثلا برای پیجی با ۵۵ هزار فالوور، داشتن سه تا کامنت کمی مشکوک است.
مختص شما:  ابزار های اینستاگرام

نکته آخر: شما باید بدانید که چه تعداد بازدید برای تبلیغ در اینستاگرام مد نظرتان است. مثلا شما می‌خواهید تبلیغتان در اینستاگرام ۱۰۰۰ لایک داشته باشد. شما می‌توانید به یک پیج واقعی تبلیغ در اینستاگرام بدهید که عکسهایش واقعا هزار لایک می‌خورد و یا می‌توانید تبلیغ خود را به یک پیج تقلبی بدهید که پست‌هایش ۲۰۰۰ لایک می‌خورد ولی ۱۰۰۰تای آن واقعی است. در نهایت تصمیم با شماست. پس اگر برایتان مهم است، اول واقعی بودن صفحه مورد نظرتان را چک کنید. به نظرتان فیک بودن یا واقعی بودن یک صفحه برای تبلیغات در اینستاگرام تاثیر دارد و یا نه مهم نیست؟

۲) تخصصی باشد

اگر به صفحات بزرگ در اینستاگرام نگاه کنید خواهید دید که بیشتر آنها تخصصی هستند. یعنی چه؟ یعنی اینکه در یک زمینه مشخص فعالیت می‌کنند. حالا اصلا فعالیت در یک زمینه خاص چه فایده‌ای برای ما و تبلیغ در اینستاگرام دارد؟ تخصصی بودن یک صفحه باعث افزایش فالوور اینستاگرام در آن صفحه می‌شود. اما نه یک افزایش فالوور معمولی…بلکه یک افزایش فالوور هدفمند! بگذارید خیلی ساده بگویم: صفحه تخصصی تبلیغات را هدفمند می‌کند. شما می‌فهمید که مخاطبان تبلیغتان در کدام صفحات متمرکز شده‌اند. مثلا وقتی یک صفحه در اینستاگرام فقط آموزش آشپزی می‌دهد و درباره غذاها توضیح می‌دهد، آدم‌هایی که طرفدار آشپزی هستند آن را فالو می‌کنند و همیشه پست‌هایش را می‌بینند. پس اگر شما یک رستوران تاسیس کرده‌اید یا سفارش ژله در منزلتان می‌گیرید، بهترین صفحه بزرگ در اینستاگرام برای تبلیغ شما همین صفحه آموزش آشپزی است. چرا؟ چون مخاطبین شما مشخص هستند و تبلیغ شما را دقیقا کسانی می‌بینند که آشپزی را دوست دارند.

در اینستاگرام برای هر تخصص و کسب و کاری چندین پیج پرفالوور و درست و حسابی وجود دارد. اگر پیج‌های بزرگ مورد نظر خود برای تبلیغ در اینستاگرام می‌شناسید که هیچ. ولی اگر حتی کمی شک دارید، پیشنهاد می‌کنم ریسک نکنید و حتما یک مشاوره تلفنی کوتاه هم که شده از دیدوگرام بگیرید. برای نمونه صفحه ورزش سه یکی از صفحات معتبر  و درجه یک برای تبلیغ در اینستاگرام است.

تبلیغات در اینستاگرام چگونه است

تبلیغات در اینستاگرام چگونه است

خب…اینها دو ویژگی مهم یک صفحه بزرگ در اینستاگرام بودند. سعی کنید قبل از تبلیغ در اینستاگرام حتما این دو مورد را درباره پیج‌هایی که برای تبلیغ مد نظرتان دارید بررسی کنید. حالا می‌رویم سراغ اینکه اصلا شرایط تبلیغ در پیج‌های بزرگ اینستاگرام کدام است.

شرایط تبلیغ در پیج‌های بزرگ اینستاگرام چیست؟

خب…تا اینجا متوجه شدیم که یک پیج بزرگ در اینستاگرام چه پیجی است و چه ویژگی‌هایی دارد. حالا باید چکار کنیم؟ قدم بعدی کدام است؟ قدم بعدی این است که با هزینه تبلیغات در اینستاگرام آشنا شویم تا یک تبلیغ درست و حسابی انجام دهیم. چون ما می‌خواهیم تبلیغمان برای ما افزایش فالوور در اینستاگرام بیاورد تا آنها از ما خرید کنند و پول را به جیب ما سرازیر کنند.

بیشتر بدانید:

تبلیغات در صفحات بزرگ به ۳ صورت انجام می‌گیرد:

۱) تبلیغات بنری

در این نوع تبلیغ در اینستاگرام منظور من از بنر، تنها عکس است، نه ویدئو.  شما یک بنر تبلیغاتی درست می‌کنید و به یک صفحه بزرگ برای تبلیغ در اینستاگرام می‌سپارید. (راستی…تا یادم نرفته بگویم که نکته بسیار مهم در این نوع تبلیغات این است که طراحی بنر شما به اندازه صفحه‌ای که انتخاب می‌کنید مهم است.

مختص شما:  متخصص سئو اینستاگرام

اگر بنر شما آن جذابیت لازم را نداشته باشد حتی اگر در بهترین و پرفالوور ترین پیج‌های اینستاگرام هم تبلیغ کنید خیلی تاثیری نخواهد داشت. اما اصلا نگران نباشید…برای ساختن یک بنر تبلیغاتی اصلا نیاز نیست که شما متخصص عکاسی یا گرافیست باشید.

اگر گرافیست حرفه‌ای نیستید، ولی قصد دارید بنرها و پست‌های اینستاگرامتان را خودتان طراحی کنید،آموزش طراحی پست اینستاگرام را از دست ندهید. در این دوره به شما یاد می‌دهیم در کمترین زمان و بدون هیچ هزینه‌ای پست‌ها و بنرهای فوق‌العاده‌ای طراحی کنید.

صفحه هنرمندان محبوب یک صفحه معتبر در اینستاگرام است که بیشتر اوقات ویدئوهای تبلیغاتی هم می‌گذارد. می‌ توانید برای دیدن نمونه‌ی ویدئوهای تبلیغاتی در این صفحه جستجو کنید.

 

۲) تبلیغات ویدئویی

همانطور که از اسم آن مشخص است، این مدل تبلیغات فقط مختص ویدئو است. یعنی شما یک ویدئو از کار و بارتان می‌سازید و به صفحات بزرگ برای تبلیغ در اینستاگرام می‌دهید. از آنجا که ویدئو با تبلیغات بنری کمی فرق دارد، نحوه محاسبه قیمت آن هم کمی متفاوت است.

صفحات بزرگ اینستاگرام معمولا برای محاسبه قیمت تبلیغات ویدئویی دو پیشنهاد دارند:

  • روش اول دقیقا مانند تبلیغات ساعتی بنری است. یعنی شما ویدئوی خود را در یک صفحه بزرگ برای تبلیغ در اینستاگرام می‌گذارید و در ازای ۲۴ ساعت و یا مدت زمان مورد نظرتان برای آن هزینه می‌پردازید. قیمت‌ها تقریبا شبیه همان قیمت‌های تبلیغات بنری است.
  • در روش دوم هزینه تبلیغ در اینستاگرام شما بر اساس میزان بازدید آن محاسبه می‌شود. برای مثال شما می‌گویید که من برای ویدئوی خودم ۱۰۰۰ بازدید می‌خواهم و ادمین صفحه مورد نظر پس از از اینکه ویدئوی شما ۱۰۰۰ بازدید به دست آورد، آن را پاک می‌کند.دیدوگرام تمام اطلاعات راجع به تبلیغات در اینستاگرام و هزینه‌ آن را در اختیار شما می‌گذارد. اگر به سایت ما بروید لیست کامل صفحات بزرگ و معتبر برای تبلیغات را می‌بینید.

۳) تبلیغات استوری

تبلیغات استوری هم که همان تبلیغات در استوری است. در این مدل شما برای تبلیغ در اینستاگرام، بنر خود را به یک صفحه بزرگ می‌دهید تا برای ۲۴ ساعت آن را در استوری خود قرار دهد. تبلیغات در استوری بسیار مناسب کسانی است که محصولی برای فروش دارند یا می‌خواهند مخاطبان تبلیغ از وب‌سایتشان دیدن کنند.

زیرا اینستاگرام به صفحاتی که بالاتر از ۱۰ هزار فالوور دارند، این قابلیت را داده است که در استوری خود لینک قرار دهند. بودن لینک در استوری افزایش فالوور اینستاگرام را موثرتر می‌کنند زیرا با بالا کشیدن لینک مستقیم به فروشگاه اینترنتی، وب‌سایت یا هر لینک دیگری وصل شوید.

هزینه تبلیغات در استوری به دو صورت محاسبه می‌شود:

  • روش اول مانند همان تبلیغات بنری است که در اولِ مقاله خدمتتان گفتم. یعنی همان ۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است اما بسیار بستگی به نوع صفحه و میزان فالوورهای آن دارد.
  • در روش هزینه استوری شما بر حسب میزان بازدید محاسبه می‌شود. یعنی چه؟ یعنی اینکه به ازای هر ۱۰۰۰ بازدیدی که تبلیغ در اینستاگام شما داشته باشد، شما ۶ هزار تومان می‌پردازید. دقتت کنید که در اینجا منظور از بازدید Reach نیست. بلکه Impression است.ی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

ابزار مدیریت اینستاگرام x بخوانید...