تاثیر نام دامنه در سئو

تاثیر نام دامنه در سئو

تاثیر نام دامنه در سئو

اولین مرحله از ساخت یک وب سایت انتخاب یک نام دامنه میباشد بعد از آن شما باید تصمیم برای انتخاب موضوع وب سایت است و بعد به نوشتن مطالب خود بپردازید.
بهترین نوع نام دامنه نام هایی از عبارات کلیدیی میباشد که شما می خواهید مورد هدف خود قرار بدهید و برای بهبودی رتبه بندی خود در SERP گوگل استفاده شوند میباشد. نام دامنه نقطه شروع برای هر موتور جستجو به هنگام تصمیم گیری برای به لیست کشیدن وب سایت ها میباشد.
دلیلی که گوگل اهمیت زیادی به نام دامنه می دهد این است که تغییر دادن نام دامنه بسیار سخت میباشد به همین دلیلی بسیار توصیه می کنند نام دامنه ای را انتخاب کنید که شامل کلمات کلیدی مورد هدفتان باشد.
در حقیقت انتخاب نام دامین مناسب یکی از مهمترین عوامل SEO میباشد. این به عنوان یک نتیجه مستقیم از اهمیت نام دامنه در گوگل نیست اما به عنوان یک تاثیر کننده بر SEO صفحه و لینک دهنده به سایت میباشد. برای شروع اگر نام دامنه شما شامل کلمات کلیدی خود باشد شما قادر به معرفی این کلمات به صورت آسان تر در داخل محتوا متن وب سایت تان خواهید بود .
این گونه مهم ترین وب سایت های تمایل خواهند داشت تا به کلمه دامنه شما لینک بزنند
و این یک اثر عظیم بر موقعیت و رتبه بندی وب سایت تان در  SERPs  گوگل خواهد داشت.
تاثیر نام دامنه در سئو

تاثیر نام دامنه در سئو

نام دامنه به تنهایی نمی تواند رتبه قابل توجهی در گوگل برای وب سایت به همراه داشته باشد اما این گونه هم نیست که از فیلترهای موتور های جستجوی گوگل عبور نکند.  انتخاب نام دامنه از آنجایی مهم و ضروری می باشد که شاید نام دامنه مناسب تاثیر بسزایی در رتبه بندی وب سایت نداشته باشد اما یک وب سایت با دامین نامفهوم، بی کیفیت و نامناسب ممکن است امتیازات منفی فراوانی از موتورهای جستجوی گوگل دریافت کند و حتی سایت به عنوان Spam شناخته شود.

مختص شما:  سئو سایت

بیشتر بخوانید:

انتخاب نام دامنه براساس EMD و تاثیر آن بر سئو سایت

تا قبل از سال 2012 انتخاب نام دامنه بر اساس Exact Match Domain) EMD) طرفداران زیادی داشت. EMD به معنای استفاده دقیق از کلمات کلیدی در انتخاب نام دامنه می باشد. برای مثال اگر شخصی در زمینه ساخت طلای ارزان قیمت فعالیت داشت نام دامنه خود را www.make-cheap-Jewelry.com انتخاب می کرد و بدون هیچ فعالیتی در رتبه اول سایت گوگل قرار می گرفت.

اما یک بروزرسانی ناباورانه توسط گوگل این افراد را غافلگیر کرد.
در سال 2012 طی بروزرسانی که روی EMD انجام گرفت تمام دامنه های تطبیق دقیق بی کیفیت دچار افت شدید
در رتبه خود شدند و حتی بعضی از آنها که spam شناخته شدند به قعر جستجوی گوگل رفتند.

در واقع نام دامنه در سئوی سایت موثر است اما تاثیر آن آنقدر چشمگیر نیست
که نام برند و شرکت خود را قربانی کلمات کلیدی سایت کنیم.

ممنون که تا پایان با مهراکت همراه بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

وب سایت سازی و بهینه سازی در شیراز x بخوانید...