تاثیر ساب دامین در سئو

تاثیر ساب دامین در سئو

سلام خیلی خوش امدید به مهراکت در این مطلب قصد داریم راجب موضوع ها ی تاثیر ساب دامین در سئو وآیا گوگل ساب دامین را می پسندد؟ وتفاوت ساختاری دامین و ساب دامین چیست؟صحبت کنیم تا انتها با مهراکت همراه باشید.

آیا گوگل ساب دامین را می پسندد؟

گوگل علاقه زیادی به استفاده از ساب دامین (Subdomain) داشته و آنها را روش مناسبی برای شکل دهی ساختار سایت میداند.

دلیل حساسیت زیاد این روزها در مورد استفاده از ساب دامین به درستی مشخص نیست و اینکه چرا افرادی زیر دامنه ها را خارج از رده و مرده میدانند.

ممکن است شما مطالب زیادی را در سایتهای مطرح و شناخته شده در زمینه سئو بیابید که شما را از استفاده از ساب دامین منع میکنند و بکار بردن فولدر را پیشنهاد میدهند. ولی این یک قاعده کلی و مشخص نیست، زیرا استفاده از ساب دامین مزایای خود را به همراه خواهد داشت.

تاثیر ساب دامین در سئو

آیا نام دامنه بر سئو تاثیرگذار است؟

تا چه حد نام دامنه یا ساب دامین بر سئو سایت شما تاثیرگذار است؟ نکته اصلی آن است که گوگل نام دامنه یا همان آدرس سایت را در رتبه بندی نتایج خود تاثیر میدهد و اگر بتوانید دامنه ای کوتاه و شامل کلمه کلیدی خود پیدا کنید، حتما مناسب خواهد بود. ولی در عمل شما بیش از یک کلمه کلیدی را در آن نمیتوانید بگنجانید و عدم حضور آن کلمه در ساب دامین یا دامنه اصلی شما به معنی شکست حتمی شما در سئو نخواهد بود.

مختص شما:  سایت مپ کجا باید آپلود شود؟

پس سعی کنید که نام دامنه را برای کاربری بهتر و براساس شناسایی راحت از طرف مشتریان انتخاب کنید و انتخاب نام ساب دامین را براساس استراتژی بازاریابی و برندینگ شرکت انجام دهید تا رعایت اصول سئو.

برای اینکه بتوانیم درباره تأثیر ساب دامین بر سئو صحبت کنیم، ابتدا باید تعریف دقیقی از ساب دامین ارائه بدهیم. برای مثال سایت گوگل را در نظر بگیرید:
google.com

این‌ها هم چند تا از معروف‌ترین ساب دامین‌های گوگل هستند:

maps.google.com
mail.google.com
docs.google.com

می‌توان گفت subdomain دامنه‌ای مجزاست که از دامنه اصلی مشتق شده است. پس ساب دامین، کاملاً مجزاست و تنها نامش زیر مجموعه‌ای از دامنه اصلی می‌باشد. برای اینکه بدانید ساب دامین‌ها تا چه حد می‌توانند گسترده باشند به ساب دامین‌های سایت گوگل توجه کنید. همچنین ممکن است سایت‌هایی را دیده باشید که هاست رایگان تبلیغ کرده و ارائه می‌دهند، در‌واقع یک ساب دامین که از دامنه اصلی شرکت، مشتق شده است هم پیشنهاد می‌دهند، اگر بخواهید از دامنه اصلی استفاده کنید دیگر هاست رایگان نخواهد بود.

تاثیر ساب دامین در سئو

تفاوت ساختاری دامین و ساب دامین چیست؟

ساب دامین و دامین ازنظر مفهوم خیلی به هم نزدیک هستند و ازاین‌ رو همیشه بین مفهوم آن‌ها اشتباه گرفته می‌شود. در فارسی، ساب دامین را زیر دامنه می‌گویند اما کمتر بین اهالی آن استفاده می‌شود و بیشتر به همان ساب دامین معروف است.

همان‌طور که در بالا گفته شد، ساب دامین، یک دامنه مشتق شده از دامنه اصلی است و حداقل وجه مشترک آن‌ها نام دامنه اصلی که در هر دوتایشان به کار گرفته‌شده است.

ساب دامین به‌هیچ‌ وجه دامنه اصلی نیست.

مختص شما:  نحوه قرار دادن کلمات کلیدی در سایت

صفحات ساب دامین و دامنه اصلی ممکن است که ازنظر ساختار، سئو، رنگ و محتوا کاملاً باهم متفاوت باشند یا شباهت آن‌ها خیلی کم باشد. اگر به دنبال تفاوت هستیم، باید بگوییم، می‌توانیم موارد زیر را بیان کنیم:

1. دامنه فقط یک‌ بار استفاده می‌شود و یونیک است اما می‌توان از یک دامنه هزارها ساب دامنه‌ ایجاد کرد. البته هر ساب دامنه‌ای با هر نامی را هم فقط یک‌بار می‌توان به کار برد.

2. ساختار آن‌ها متفاوت است. ساختار دامنه به‌ صورت seokar.com است اما ساختار ساب دامنه به‌صورت tool.seokar.com است.

مزیت های کاربردی ساب دامنه

در زیر به موارد کاربردی برای استفاده از ساب دامنه اشاره می نماییم :

  • رایگان بودن ساب دامنه
  • به کار بردن کلمه کلیدی درون نام سایت دومین
  • امکان پیاده سازی ساب دامنه در یک هاست دیگر
  • استفاده از ip مجزا برای ساب دومین
  • مدیریت و طراحی متفاوت با دامنه اصلی

ممنون از این که با ما همراه بودید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

وب سایت سازی و بهینه سازی در شیراز x بخوانید...