تاثیر برندینگ بر سئو

تاثیر برندینگ بر سئو

تاثیر برندینگ بر سئو

در این مقاله می خواهیم به تاثیر برندینگ بر سئو بپردازیم تا اخر این مقاله با مهراکت همراه باشید.

تاثیر سئو سایت بر برندینگ

تاثیر برندینگ بر سئو

تاثیر برندینگ بر سئو

اول از سئو شروع کنیم:
سئو به دو بخش سئو داخلی سایت و سئو خارجی سایت تقسیم می شود. جهت انجام سئو خارجی سایت، لینک سازی صورت می گیرد. یعنی بتوانیم برای سایت برند مورد نظر خود، با استفاده از لینکی که از سایت های معتبر به سایت ما داده می شود، اعتبار کسب نماییم.

هنگامی که اقدام به سئو وب سایت برای موتورهای جستجو می کنید باید چند مورد را مد نظر قرار دهید. باید اطلاعات کافی در زمینه تولید محتوای باکیفیت، متا تگ، کلمات کلیدی، عنوان مناسب، سئو وب سایت برای موبایل، سئو سرعت سایت، سئو تصاویر و همچنین تحلیل رقبا داشته باشید.

همچنین باید توانایی استفاده از نرم افزارهای مرتبط با سئو را داشته باشید. درک گوگل از سایت های معتبر و پربازدید، بسیار مهم می باشد. همیشه به یاد داشته باشید

که این موتور جستجو، به هنگام ارائه لیست نتایج، محبوبیت یک سایت را به عنوان یک فاکتور اساسی برای سایت های معتبر در نظر می گیرد که این اتفاق تاثیر بسزایی در افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو خواهد داشت.

برندینگ

و اما برندینگ، هنر ایجاد تصویری از شرکت است که باعث میشود مصرف کننده کالا یا خدمات شما را انتخاب کند. برندینگ،

محصولات و خدمات شما را از سایر رقبایتان متمایز می کند. در واقع برندینگ به این معناست که مشتری با شنیدن نام شرکت یا کسب و کار شما یک تصویر ذهنی از لوگو،

شعارتان و یا غیره در ذهنش ایجاد می شود. ذهنیت مشتریان شما، باعث تمایز بین شما و رقبایتان است. هدف از برندینگ این است که شما از طریق محصولات و خدماتتان با افراد ارتباط برقرار کنید

و آن ها را برای خرید تشویق کنید. برندینگ با ایجاد یک پیام واضح اعتبار شما را افزایش می دهد.

برندسازی علاوه بر این که به شما کمک می کند تا اعتبار و هویت به دست آورید، به افزایش فروش شما هم کمک خواهد کرد.

مختص شما:  جلب اعتماد مشتری در کسب و کارهای اینترنتی چگونه است؟

تاثیر سئو سایت بر برندینگ

سئو می تواند به برندسازی کمک کند. سئو بهترین روش شناساندن نام تجاری است.

مخصوصا برای افرادی که دارای محصولات یا خدماتی هستند که توسط مشتری جستجو می شود.

سئو تاثیر مستقیمی در برندینگ، افزایش فروش و بازاریابی دارد. شما با به کارگیری تکنیک های سئو و بهینه سازی سایت تان می توانید در موتورهای جستجو رتبه ی خوبی کسب کنید

و بیشتر دیده شوید. این بیشتر دیده شدن می تواند به برندسازی شما کمک کند و به این ترتیب شما در زمینه ی کسب و کارتان مشهور می شوید و اعتماد مخاطبان به سایت شما جلب می شود.

اکثر افراد برای پیدا کردن کالاها و خدمات مورد نیازشان در گوگل سرچ می کنند.

اگر سایت شما در کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کارتان رتبه ی خوبی داشته باشد، می تواند مخاطبان هدف را جذب کند و شما را تبدیل به برند نماید.

تاثیر سئو سایت بر برندینگ را در رقابت برای رتبه ی بالا در جستجو گر

می توان مشاهده کرد که تبدیل به یک چالش بزرگ شده است. بیش از یک میلیارد وب سایت

در اینترنت فعال هستند و این بدان معنی است که تقریبا هر کار تجاری، چندین کسب و کار مشابه رقیب دارد. رقابت برای رتبه ی بالا در موتور جستجو گر هر روز شدیدتر می شود

زیرا تعداد بی شماری از برندهای مختلف در تلاش زیاد برای بازاریابی آنلاین هستند. قدرت یک برند تجاری در این رقابت در گرو استفاده از استراتژی سئو است.

تاثیر سئو سایت بر برندینگ همین مورد است که آن را جزء رتبه های برتر گوگل قرار می دهد.

مردم اعتبار یک برند را در این می بینند که گوگل چه جایگاهی برای آن تعریف کرده است. صدر نتایج جستجو گرها پر اعتبار ترین گزینه برای جایگاه سایت و شرکت است.

چرا لینک سازی نمیتواند بهترین راه برای بهبود جایگاه سایت باشد؟

تاثیر برندینگ بر سئو

تاثیر برندینگ بر سئو

این دلیل بود که این سایت ها نمیخواستند ارزشی را از سایت خود به وب سایت های دیگر منتقل کنند. به همین دلیل بیشتر لینک هایی که امروزه در سایت

مختص شما:  بازاریابی تبلیغاتی

های مرجع میبینیم، نوفالو هستند. به این ترتیب بود که سایت ها حتی با خوب دانستن یک سایت، تصمیم گرفتند به آن لینک ندهند.

این کار رفته رفته باعث شد سازوکار فضای اینترنت وارد مرحله جدیدی شود و سایت ها صرفاً تنها از طریق لینک ها به یکدیگر متصل نباشند.

این که بگوییم هر چه سایتی بک لینک بیشتری بگیرد ارزش بالاتری دارد،

نمیتواند معیار دقیقی برای ارزیابی خوب بودن یک سایت باشد. آینده جستجوی اینترنتی در سال 2019 چیزی بیش از لینک سازی و گرفتن بک لینک از سایت های مختلف خواهد بود.

در این سال شاهد ظهور روش های جدیدی هستیم که گوگل میتواند به وسیله آن ها، با یقین بیشتری درباره ارزشمندی یک سایت تصمیم گیری کند.

چطور برای سئو کردن سایت برندسازی کنیم؟؟

ببینید مبحث برندسازی یک موضوع گسترده است و عملا نمیتوانم در این مقاله کامل توضیحش بدهم. اما به طور خلاصه راهکارهایش را نام برده و کمی در موردشان صحبت میکنم.

آموزش سئو سایت برای افراد مبتدی + نقشه راه مسیر حرفه ای شدن

 

1. محتوا

چند سال پیش مرکز تحقیقات مایکروسافت تحقیقاتی در مورد رفتار کاربران در نتایج جستجو انجام داد. نتیجه این تحقیق این بود که کاربران بعد از جستجو یک کلمه در گوگل، نام برندهای مشاهده شده در صفحه اول و مخصوصا دو لینک اول را به یاد می آورند! این یعنی اگر شما محتوای خوبی داشته با کمک سئو محتوا به نتایج اول برسید، به برندسازی تان هم کمک کرده اید.

اما علاوه بر این، وجود محتواهای ارزشمندی که باعث شود کاربران به رضایت بیشتری رسیده و برندتان را برای دفعات بعدی به خاطر بسپارند هم مهم است. به این ترتیب مخاطبان وقتی یک کلمه را در حوزه فعالیت تان جستجو کرده و شما را حتی در لینک های پایین تر مشاهده کنند، روی نام خود شما کلیک خواهند کرد چون به محتوای تان اعتماد دارند. پس میتوان گفت تولید محتوای باکیفیت خودش یک کمپین بلندمدت برای برندسازی و در نتیجه سئو بهتر سایت است.

مختص شما:  تفاوت بازاریابی و توسعه بازار

2. تبلیغات

خیلی مواقع ما در گوگل کلمه ای را جستجو کنیم اما هیچ کدام از برندهای صفحه اول را به طور دقیق نمیشناسیم. در همین زمان صرفا اینکه اسم یکی از برندها قبلا به گوش مان خورده باشد، میتواند باعث شود روی آن کلیک کنیم.

به طور کلی تبلیغات برندسازی که در دنیا اجرا میشود، هدفش همین است که وقتی شما هنوز برندی در ذهن ندارید و از قبل با محصول یا خدماتی آشنا نیستید، در زمان خرید صرفا به خاطر آشنا بودن نام برند آن را انتخاب کنید.

بنابراین اگر برای وب سایت تان تبلیغات میکنید، میخواهید در تبلیغات محصولی بفروشید و اصلا هدف تان از تبلیغات برندسازی است، بدانید که به احتمال زیاد به سئو سایت تان کمک زیادی میکنید.

3. شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی یکی از بهترین مسیرها برای برندسازی و سئو سایت است. مخصوصا که یکی از سیگنال های سئو به اسم سوشیال سیگنال به شبکه های اجتماعی مربوط است.

برای برندسازی در شبکه های اجتماعی ابتدا به محتوا نیاز دارید. محتوای ارزشمندی که بتواند به شما برای جذب مخاطب و افزایش رضایت آنها کمک کند. بعد از این به تبلیغات هم برای افزایش تعداد مخاطبان تان نیاز دارید.

دقت کنید، اگر بتوانید از طریق شبکه های اجتماعی برندس

تاثیر برندینگ بر سئو

تاثیر برندینگ بر سئو

ازی کنید، عملا هم CTR را بالا میبرید و هم روی فاکتورهای دیگری مثل جستجو نام برند، ورودی دایرکت و جستجو نام همراه با کلمه کلیدی، تاثیر میگذارید.

کلام آخر

اگر از من در مورد بهترین راهکار جهت برندسازی در راستای سئو بپرسید، ابتدا تولید محتوای سایت و سپس شبکه های اجتماعی را پیشنهاد میکنم. البته هر دو این راهکارها بلندمدت هستند و نباید منتظر باشید سریعا جواب بدهند

در ادامه با ما همراه باشید با این مطالب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

روش های ترغیب مشتری به خرید x بخوانید...