تاثیر امنیت بر سئو سایت

تاثیر امنیت بر سئو سایت

تاثیر امنیت بر سئو سایت

در مقاله تاثیر امنیت بر سئو سایت به شما از منظر سئو میگوییم که چرا سایت شما باید دارای امنیت باشد. 🙂 با سئوبلک همراه باشید.

امنیت سایت

امنیت سایت در واقع به همه فعالیت هایی اشاره دارند که باعث بالا رفتن امنیت سایت شده و راه های نفوذ به سایت را به حداقل رسانده و می بندد. در واقع سایتی که دارای امنیت بالاتری باشد، باعث می شود تا کاربران و مشتریان به آن بیشتر اعتماد کرده و همین باعث می شود تا ترافیک سایت و بازدیدکنندگان آن بیشتر شود و همین باعث موفقیت در کسب و کار می شود. بنابراین امینت سایت یکی از کارهای بسیار حیاتی برای نگه داشتن یک سایت است زیرا حملات برخی از هکرها باعث به وجود آمدن خسارات جبران ناپذیری به سایت شده و حتی گاهی باعث از کار افتادن وب سایت می شود.

تاثیر امنیت بر سئو سایت

اهمیت امنیت سایت در سئو

وبسایت Godaddy در یک بررسی اعلام می کند که 70 درصد از گزارش های هک، با اهداف سئو صورت گرفته است. این بدان معنی است که مسئله ی امنیت فقط به منظور حفظ اطلاعات شخصی کاربران و وبمستر ها نیست، بلکه هدف از هک میتواند لینک سازی و افزایش رتبه برای رقیب شما باشد. در هر صورت نادیده گرفتن امنیت سایت در سئو تاثیر منفی خواهد داشت و میتواند مشکلات بزرگی برای شما ایجاد کند.

تاثیر امنیت بر سئو سایت

چرا امنیت مهم است؟

صرفنظر از بحث تاثیر امنیت سایت بر سئو باید به این موضوع توجه داشته باشیم که ماندگاری و ابقای هر سایت و هر چیزی منوط به امنیت است. بدون امنیت بقا معنی ندارد و این موضوع در وب نیز صادق است. اگر سایت مشکلات امنیتی داشته و هک شود حتی در صورت رفع کامل مشکل به اعتبار آن لطمه خواهد خورد. پس بهتر است از ابتدا به فکر تامین امنیت سایت خود باشیم.

مختص شما:  تغییر wp-admin وردپرس برای محافظت از سایت

از مطالب زیر نیز دیدن فرمایید:

تاثیر امنیت سایت بر سئو

هر قدر یک سایت و کسب و کار آنلاین بزرگتر می شود احتمال وجود مخاطرات امنیتی بیشتری برای آن وجود دارد. به همین جهت تلاش برای تامین امنیت می بایست در سطوح مختلف بخصوص برندهای بزرگ بیش از کسب و کارهای کوچک باشد. این موضوع به این معنی نیست که در کسب و کارهای کوچک تامین امنیت اهمیتی ندارد بلکه به این معنی است که کسب و کارهای بزرگتر امکان بهره گیری از ابزارهای پیشرفته تر و کاراتری را دارند و بهتر است از آنها بهره گیری کنند.

در حالت کلی پیشنهاد می کنیم به موارد زیر برای تامین امنیت وب سایت خود توجه نمایید:

  • از امنیت هاست خود مطمئن شوید. بهتر است هاست را از شرکت های معتبر تهیه نمایید.
  • از سیستم مدیریت محتوای معتبر و امن استفاده کنید. برای مثال وردپرس، جوملا و …
  • به هیچ عنوان از قالب، افزونه و کدهای نامعتبر و غیرقانونی و نال شده استفاده نکنید.
  • در خصوص تامین امنیت وب سایت خود همواره مطالعه و پژوهش داشته باشید.
  • همواره ابزارهای مورد استفاده در سایت خود را بروزرسانی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

تاثیر امنیت بر سئو سایت x بخوانید...