بک لینک چیست

بک لینک چیست ؟

در این مقاله ما به برسی بک لینک ها میپردازیم. سئوبلک تمام اصطلاحاتی که برای هر چه بهتر دانستن سوال بک لینک چیست ؟ وجود دارد را برای شما علاقه مندان جمع اوری کرده است.

با مهراکت همراه یاشید

بک لینک یعنی چی ؟

یکی از پرکاربردترین عبارات در دنیای بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو یا همان سئو استدر حال حاضر مفهوم بک لینک برای بسیاری از فعالان حوزه وب بحثی چالشی استامیدواریم در این مقاله بتوانیم به درستی بیان کنیم که بک لینک چیست و چه تأثیر مثبت یا منفی می‌تواند بر روی رتبه سایت در موتورهای جستجو داشته باشد.

بک لینک ها در اصل لینک‌های ورودی به وبسایت شما از سایر وبسایت‌ها می‌باشندهنگامی که یک صفحه وب آدرس صفحه وب شما را در سایت خود قرار می‌دهد به گونه‌ای که با کلیک بر روی آن آدرس به صفحه وبسایت شما هدایت شود آن آدرس به عنوان یک بک لینک در نظر گرفته می‌شوددر گذشته بک لینک یک مفهوم فوق‌العاده مهم و حتی می‌توان گفت مهم‌ترین معیار ارزیابی رتبه وبسایت‌ها در موتورهای جستجو بود، اما امروزه با تغییر الگوریتم موتورهای جستجو و به‌خصوص گوگل اندکی از این اهمیت کاسته شده استهرچند که هنوز هم بک لینک مناسب می‌تواند تأثیر چشمگیری در افزایش رتبه وبسایت و بهبود سئوی خارجی داشته باشد.

برای دیدن لیستی کامل از الگوریتم های گوگل به لیست الگوریتم های گوگل مراجعه کنید.

برخی از اصطلاحات رایج که در خصوص بک لینک باید بدانید

Link Juice

 بک لینک چیست

هنگامی که یک صفحه وب به صفحات داخلی یا صفحه اصلی وبسایت شما لینک می‌دهد، این بک لینک Link Juice نامیده می‌شود. Link Juice در بهبود رنک صفحات وب و همچنین Domain Authority (اعتبار دامنهتاثیرگذار استدر صورتی که می‌خواهید در سایتتان به صفحه‌ای لینک بدهید اما به افزایش رنک آن صفحه کمکی نشود می‌بایست از تگ nofollow استفاده کنید.

مختص شما:  بک لینک از امازون

Nofollow Links

 همان‌طور که ذکر شد هنگامی که لینک یک صفحه از وب به همراه تگ nofollow در صفحه دیگری قرار می‌گیرد این بک لینک به عنوان juice در نظر گرفته نمی‌شودلینک‌های nofollow تأثیری در بهبود رنک صفحات لینک‌شده ندارند و صرفاً جهت ارجاع مورد استفاده قرار می‌گیرندشما به عنوان یک وب‌مستر اگر می‌خواهید به سایت‌هایی لینک‌ بدهید که مورد اعتماد شما نیستند، لازم است که از لینک‌های nofollow استفاده کنیداز جمله لینک‌های nofollow می‌توان به لینک‌های آدرس وبسایت‌ها در بخش نظرات اشاره کرد.

بیشتر بخوانید:

 

Do-follow Links

 به صورت پیشفرض تمامی لینک‌هایی که دارای تگ nofollow نمی‌باشند، لینک فالو محسوب شده و به عنوان لینک juice در نظر گرفته می‌شوند.

Linking Root Domain

این عبارت به تعداد بک لینک‌هایی که از یک آدرس واحد به وبسایت شما ارجاع داده می‌شود مربوط استیک وبسایت اگر حتی ده بار به وبسایت شما لینک داده باشد، همگی آن‌ها از دید juice به عنوان یک بک لینک در نظر گرفته می‌شوند و تعداد آن‌ها تأثیری در افزایش سئو نخواهد داشت.

Low-Quality Links

 بک لینک چیست

 لینک‌های کم کیفیت آن دسته از لینک‌ها می‌باشند که از سایت‌های اسپم و سایت‌هایی که لینک خروجی زیادی دارند به سایت شما داده می‌شودتأثیر منفی این بک لینک‌ها از تأثیرات مثبت آن‌ها بیشتر بوده و لازم است که از این نوع سایت‌ها دوری شود.

Internal Links

 لینک‌هایی که از یک صفحه وبسایت به صفحه‌ای دیگر از همان وبسایت اشاره می‌کنند لینک‌های داخلی نامیده می‌شوند.
هرچند که تأثیر این نوع لینک از بک‌ لینک‌های خارجی به وبسایت شما بیشتر است،
اما اگر به درستی استفاده شوند می‌توانند در بهبود وضعیت کلمات کلیدی اثرگذار باشند
.

مختص شما:  حذف بک لینک های مخرب

Anchor text

 بک لینک چیست

متنی که به عنوان متن لینک در نظر گرفته می‌شود متن Anchor (لنگرنامیده می‌شوداین متن تأثیر بسیاری بر بهبود رنک کلمات کلیدی مورد نظر در موتورهای جستجو داردبه عنوان نمونه کد html زیر که یک لینک است را در نظر بگیرید

&lt;a href=”https://webramz.com” rel="nofollow"&gt;<span lang="fa-IR"><a href="https://webramz.com/web-hosting">هاست</a></span>&lt;/a&gt;

در این لینک عبارت هاستینگ متن Anchor می‌باشددر صورتی که این لینک در سایت‌های مناسبی قرار گیرد، سایت seonlack.ir در نتیجه جستجوی کلمه کلیدی هاستینگ رتبه مناسبی می‌تواند داشته باشدالبته عبارت rel=”nofollow” به معنای nofollow بودن لینک می‌باشد و جهت آشنایی شما با چگونگی استفاده از این تگ قرار داده شده استبرای تاثیرپذیری از این بک لینک این تگ می‌بایست حذف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

خرید بک لینک x بخوانید...