بهبود سئو سایت وردپرس

بهبود سئو سایت وردپرس

بهبود سئو سایت وردپرس

اگر در حال خواندن این مقاله هستید حتما از ضرورت سئو بودن یک سایت برای موتورهای جستجو آگاهی دارید. مدیران سایت برای کسب رتبه بهتر در نتایج گوگل سعی بر بهینه نمودن هرچه بیشتر سایت خود دارند با توجه به اهمیت این موضوع تیم مهراکت سعی دارد با روشی اصولی به ذکر نکاتی جهت بهبود سئو سایت وردپرس بپردازد. از این رو برای کسب بازدهی بالا از وبگاه خود ضمن تقدیر از همراهی تان پیشنهاد میکنیم در ادامه این مطلب ههراه ما باشید.

هاست و میزبان سایت را با دقت انتخاب کنید

بهبود سئو سایت وردپرس

بهبود سئو سایت وردپرس

ارائه دهنده هاست یا میزبانی که انتخاب می‌کنید برای بهبود سئو سایت شما بسیار حیاتی است. از آنجا که گوگل سرعت کلی وب سایت شما را هنگام رتبه بندی سایت‌ها در نظر می‌گیرد ، یک میزبان خوب می‌تواند شما را به بالای رتبه بندی موتورهای جستجو سوق دهد. میزبان شما همچنین بر میزان رضایتمندی افراد از بازدید سایت شما و فاصله فیزیکی بین سرورها و بازدیدکنندگان تأثیر می‌گذارد که هر دو عامل ، جزو مهم ترین موارد در رتبه بندی هستند.

اگر هنوز وب سایت خود را ایجاد نکرده اید ، می‌خواهید میزبانی را انتخاب کنید که قابل اعتماد باشد و از اعتبار عملکرد خوبی برخوردار باشد. اگر ارائه دهنده فعلی شما این معیارها را نداشته باشد ، حتی برای یک سایت موجود نیز ممکن است بخواهید میزبان سایت خود را تغییر دهید. یک راه هوشمندانه داشتن یک برنامه میزبانی ویژه وردپرس است. شما می‌توانید به راحتی با استفاده از سایت آنی آی تی کلیه سوالات خود را مطرح کرده و در کوتاه ترین زمان از خدمات مشاوره ای این سایت استفاده نمایید.

مختص شما:  سئو سایت در وردپرس

اهمیت کلمات کلیدی در بهبود سئو سایت

بهبود سئو سایت وردپرس

بهبود سئو سایت وردپرس

به این نکته توجه داشته باشید که کلمات کلیدی در بالا رفتن سئو سایت شما تأثیر زیادی دارد، کلمه کلیدی متمرکز درواقع یک کلمه بسیار مهم و اصلی در مقاله و یا سایت شما است که ازنظر شما ممکن است افراد آن کلمه را جستجو کنند و پست‌های شما را پیدا کنند. اگر قصد دارید با دیگر سایت‌ها در رقابت باشید و در این رقابت پیروز میدان باشید باید بدانید که انتخاب صحیح کلمات کلیدی می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند چراکه در چنین وضعیتی شما قادر هستید با استفاده از کلمات کلیدی بلند بازدید بیشتری داشته باشید و کاربران زیادی را به سمت سایت خود جذب کنید.

 از تگ‌های هدینگ به صورت بهینه و صحیح استفاده نمایید!

عنوان هر صفحه علاوه بر قرار گرفتن در پیوند یکتای آن صفحه، در تگ H1 شما نیز قرار داده می‌شود. به همین خاطر حتما باید عنوانی را انتحاب نمایید که علاوه بر جذاب بود دارای کلمه کلیدی شما نیز باشد.

معمولاً بهترین روش‌ برای نحوه استفاده از تگ‌های هدینگ بدین شکل است که از تگ H1 (برای عنوان) باید حتما فقط یکبار استفاده شود و تگ‌های دیگر نیز محدودیت برای استفاده ندارند اما بهتراست که بر اساس نیازتان آنها را اولویت بندی نمایید. یعنی ابتدا تگ  H2 (برای زیر عناوین) ،سپس H3 و… H6 استفاده نمایید.

این تگ‌ها به محتوای شما ساختار می‌بخشند و خواندن آن را آسان‌تر می‌کنند. برای مثال اگر H1 را عنوان یک کتاب در نظر بگیریم، تگهای H2 فصل‌های آن هستند و بقیه تگ‌ها نیز زیر فصلها و زیر بخشها می‌باشند.

مختص شما:  آموزش کار با افزونه سئو وردپرس

توجه داشته باشید که استفاده از کلمات کلیدی در تگهای هدینگ می‌تواند یک نکته مثبتی باشد اما این بدان معنا نیست که در آن زیاده‌روی کنید و باعث اذیت کاربر در خواندن مقاله خود شوید. شما باید سعی کنید که از کلمات کلیدیتان در هدینگ‌ها به جا و مناسب استفاده کنید تا ضمن بهینه‌کردن مقاله برای سئو، خواندن آن را برای کاربران آسانتر کند.

تنظیم کلید واژه (ها) متمرکز در سایت وردپرسی شما

یک قانون مهم  دیگر در بهبود سئو وردپرس این است که از یک عبارت کلیدی متمرکز در بیش از یک صفحه استفاده نکنید. در غیر این صورت، ممکن است در نهایت باعث آسیب به رتبه بندی سایت شما شود زیرا شما نمی‌خواهید برای چندین صفحه در یک عبارت کلیدی رتبه بندی داشته باشید، زیرا این بدان معنی است که شما خود را به عنوان رقیب خود تنظیم می‌کنید.

همچنین مهم است که در بهبود سئو وردپرس عبارت اصلی متمرکز را در عناصر مهم پست خود مانند عنوان، مقدمه، زیر عنوان‌ها و توضیحات متای خود قرار دهید. همه این عناصر سیگنالی برای بیان موضوع و محتوای صفحه شما می‌باشد. از آنجا که عبارت اصلی متمرکز شما در واقع موضوع اصلی صفحه شما است ، نتیجه منطقی این است که باید مطمئن شوید این موضوع در همه این عناصر منعکس شده است.

طراحی و نوشتن توضیحات متای توصیفی می‌تواند کاربران را ترغیب کند تا روی نتایج شما در موتور جستجو کلیک کنند، حتی اگر لزوماً در موقعیت بالایی نباشید. این یک تبلیغ است و فرصت شما برای تحت تأثیر قرار دادن افراد می‌باشد. نوشتن توضیحات جذاب و آموزنده از محتوای صفحه خود برای هر صفحه در سایت خود بهترین روش است و به شما این امکان را می‌دهد که بازدید بیشتری داشته باشید. گرچه ممکن است برای تهیه تک تک صفحه‌ها و پست‌ها کار زیادی لازم باشد ، اما ارزش تلاش برای آن را دارد.

مختص شما:  انکر تکست

بهینه سازی سرعت بارگذاری برای بهبود سئو

بهبود سئو سایت وردپرس

بهبود سئو سایت وردپرس

سرعت بارگذاری اهمیت زیادی در بهبود سئو سایت وردپرسی دارد. محتوای خوب و سئو شده زمانی موثر است که کاربر آن را بخواند. اگر سرعت سایت سایت شما کند باشد، احتمال این که کاربر از مطالعه محتوا و بازدید سایت شما منصرف شود، بسیار زیاد است. یک ثانیه تاخیر در بارگذاری باعث افت 16% رضایت کاربران و 11% افت بازدید از سایت می شود. بنابراین اقدامات در راستای افزایش سرعت بارگذاری سایت وردپرس را در اولویت قرار دهید. هاست، حجم صفحه، پیکربندی وردپرس، افزونه هایی که استفاده می کنید و اسکریپت های خارجی از جمله موارد موثر بر سرعت سایت وردپرس می باشد که باید برای افزایش سرعت بررسی و بهینه سازی کنید. برای مثال در صورتی که حجم تصاویر باعث حجم صفحه شوند یا افزونه های غیر استاندارد استفاده کنید که سایت را کند کنند، امکان افت جایگاه سئو شما وجود دارد.

 

در مهراکت بیشتر بخوانید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

مشاوره رایگان سئو در شیراز x بخوانید...