برند سازی شخصی چیست

برند سازی شخصی چیست

برند سازی شخصی چیست

برند سازی شخصی چیست ؟ فرایندی است که توسط آن، افراد و تخصص‌شان مثل برندهای تجاری علامت‌گذاری می‌شوند. برند شخصی کمک می‌کند خودمان را از سایر رقبا متمایز کنیمبرند سازی یک جنبه مهم موفقیت است. لحظه ای بیاندیشید تا در مورد برخی از بزرگ ترین شرکت های جهان امروز، از نماد های مک دونالد گرفته تا نماد معروف اپل فکر کنید.

برند ها به بخشی اساسی در محیط ما مبدل شده اند. تا همین اواخر اغلب افراد هویت برند را چیزی منحصر به فرد در دنیای تجارت می دیدند. با این حال در نسل های اخیر ما یاد گرفته ایم که تقریبا هر چیزی می تواند یک مارک داشته باشد. از افراد مشهور، تا احزاب سیاسی. جهان ارتباطات به طور فزاینده ای که ما در آن زندگی می کنیم این اطمینان را به ما داده است که ما به علت ویژگی های شخصی و شهرتی که هر شخص دارد برای مارک او جمع می شویم.

"<yoastmark

برند سازی شخصی چیست

دقیقا مانند یک نام خانوادگی، ویژگی های خاصی خواهید داشت که شما را تعریف می کنند. عبارات توصیفی که میان شما و افراد ارتباط ایجاد می کند. برند سازی شخصی موثر به معنای نمایش نیست بلکه در مورد پرورش ادراک است دقیقا مانند مارک های حرفه ای، این یک معامله است…

در حقیقت

در شرایط رقابتی امروز ساخت برند شخصی به عنوان یک حرفه ای نو ظهور به همان اندازه ساختن یک مارک شرکت اهمیت دارد. برای برخی از صنایع ممکن است نام تجاری شخصی شما حتی از آن چه فکر می کنید مهم تر باشد. از این گذشته مصرف کنندگان مدرن می خواهند که داستانی را که در پس بنیان گذاران وجود دارد را بدانند. آن ها می توانند با شنیدن مبارزات، ناکامی ها و موفقیت های خود با افرادی که از آن ها خرید می کنند ارتباط بر قرار کنند.

مختص شما:  بازاریابی تبلیغات

این تمرکز بر داستان پردازی به این معنی است که متخصصان باید تمرکز خود را بر روی آن جا نیز قرار دهند. برند سازی و بازاریابی خود به همان اندازه مهم است که داشتن یک استراتژی برای تجارت شما اهمیت دارد. در این مقاله برندسازی شخصی ما می خواهیم به سوال برند سازی شخصی چیست و همچنین نمونه ها و نیز آموزش برند سازی شخصی برای ساخت برند شخصی شما رسیدگی کنیم.

برندسازی شخصی

تعریف کلی مارک چیزی است که به نظر می رسد ما اغلب در این جا انجام می دهیم. این کار به این دلیل است که هنوز هم بسیاری از شرکت ها تصور می کنند که مارک و آرم معنایی مشابه دارند. با این حال حقیقت این است که یک نام تجاری، از نام شما گرفته تا صدای شما، شهرت و نماد هایی که استفاده می کنید و موارد دیگر چیز هایی است که شما را از جمع جدا می کند. نام تجاری شما در واقع همان چیزی است که شما را از جمع جدا می کند، و این دقیقا همان چیزی است که تضمین می کند که همیشه ارزشمند باشید. صرف نظر از این که چند شرکت سعی در کپی کردن ایده ها یا محصولات شما دارند.

پرسنال برندینگ در سطح مشاغل رایج است. در واقع این چیزی است که هر روز می بینید. با این حال امروزه برند سازی به همان اندازه که برای مشاغل اهمیت دارد، در حال اهمیت پیدا کردن در سطوح شخصی نیز است. از این گذشته زمانی که مردم برای خرید به شرکت ها رجوع می کنند، این افراد پشت این شرکت ها هستند که باعث می شوند مصرف کنندگان عاشق برند شوند.

اصطلاح مارک شخصی توسط فردی به نام پیترز در سال ۱۹۹۷ ابداع شد. پیترز به ما گفت که مهم نیست که در چه صنعتی کار می کنیم یا در کجا زندگی می کنیم، همه ما مدیر عامل برند شخصی خودمان هستیم و این بدان معنی است که ما باید خودمان را به همان اندازه جدی، با هر محصول یا خدمات به بازار عرضه کنیم.

مختص شما:  برای برند سازی چه باید کرد

آموزش پرسنال برندینگ

چه الگویی برای برندسازی شخصی مناسب است؟ ما در این مقاله قصد داریم چند نمونه از بوم برند شخصی را برای شما ارائه دهیم، اما در حال حاضر بیایید اصول و اصطلاحات مربوط به ساخت برند شخصی را شرح دهیم.

راه های برندسازی شخصی:

توسعه برندسازی شخصی چیست

شما نمی توانید مارک شخصی خودتان را بدون داشتن بستر مناسب تبلیغ کنید. روشی که خودتان را به نمایش می گذارید به شما بستگی دارد. ممکن است به یک وب سایت نیاز داشته باشید که شامل نام شما و حساب های شبکه های اجتماعی باشد تا بتوانید با طرفداران تعامل داشته باشید و از راه های دیگری برای بازاریابی خودتان استفاده کنید.

تمرکز روی نقاط قوت و ارزش

مانند بازاریابی یک تجارت، بازاریابی خود را با درک نقاط قوت شخصی خود شروع کنید. به این فکر کنید که چه چیزی شما را با میلیون ها انسان دیگر در این دنیای بزرگ متفاوت می کند.

بدیل شدن به یک مقام

هنگامی که نقاط قوت و ارزش خود را فهمیدید آن ها را کامل کنید. بیشتر بدانید، رشد کنید، جذب کنید تا بتوانید دانش خود را با دیگران نیز به اشتراک بگذارید. اقتدار خود را از طریق فیلم ها، پست های وبلاگ و شبکه های اجتماعی چه آنلاین و چه آفلاین نشان دهید.

اولویت های خود را تعیین کنید

هدف از برند سازی این است که شما را به سمت یک هدف تعیین شده سوق دهد. در مورد برند تجاری این هدف معمولا ایجاد زنجیره ای وفادار از مشتریان، فروش بیشتر و افزایش سود است. هنگامی که این سوال پیش می آید که از خود بپرسید نام تجاری شخصی چیست؟ باید در مورد اهداف و جاه طلبی هایی که می خواهید به آن برسید فکر کنید. تعیین اولویت های شما منجر به اقدامات و تصمیمات شما هنگام ساخت برند خواهد شد.

مختص شما:  پرسونال برند

خودتان باشید

ما می دانیم این موضوع مانند چیزی به نظر می رسد که شما در پوستر انگیزشی می بینید، اما یکی از مهم ترین عناصر مارک تجاری شخصی این است که شما باید خودتان باشید. این مارک در زمینه های دیگر می تواند آن چه به افراد الهام می بخشد باشد. با این حال در مارک تجاری شخصی لازم نیست که جمعیت را دنبال کنید. در حقیقت به هر چه بیشتر منحصر به فرد بودن خودتان توجه کنید چرا که به این طریق موفق تر خواهید بود.

"<yoastmark

برند سازی شخصی چیست

برندسازی شخصی یک فرایند است و نه یه پروژه

آغاز و پایان ندارد. نمی‌توانید از امروز آن را آغاز کنید و یک سال دیگر بگویید دیگر برند من ساخته شده و من هیچ کاری ندارم. می‌توانم بشینم و نان برندم را بخورم. شما همواره درگیرِ فرایند برندسازی باقی خواهید ماند. شاید در هر مقطع، فعالیت‌های متفاوتی انجام دهید و دغدغه‌هایتان تغیر کند، اما در نهایت، همواره درگیر فرایند برندسازی باقی خواهید ماند.

برندسازی شخصی یک مجموعه اقدام استراتژیک است

وقتی می‌گوییم استراتژیک، یعنی نباید برندسازی را به عنوان یک تاکتیک مقطعی در نظر بگیرید. برندسازی یک پروژه‌ی تبلیغاتی نیست که امروز آن را راه بیندازید و فردا نتیجه بگیرید.

شما باید بخشی از منابع خود را برای همیشه به برندسازی اختصاص دهید و اثر هر یک از اقدام‌های خود را روی برندتان بسنجید و با تلاش مستمر، به تدریج در بلندمدت برند خود را بسازید و سپس از آن محافظت و مراقبت کنید.

برندسازی زودبازده نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

نوشتن طرح کسب و کار x بخوانید...