برندسازی در اینستا

برندسازی در اینستا

برندسازی در اینستا

برندسازی در اینستاگرام این شبکه اجتماعی پرمخاطب و محبوب که در مدت خیلی کمی توانست رقبای خودش را پشت سر بگذارد؛برندسازی در اینستا خیلی حائز اهمیت است. رسانه‌ای که بی‌ شک این روزها همه صاحبان کسب و کار تولیدی، بازرگانی و خدماتی در هر سطحی از آن برای فروش محصولات و معرفی خدمات خودشان استفاده می‌کنند. اگر شما هم قصد رقابت آنلاین را دارید. یا اهداف تجاری خاص را همانند برندسازی در اینستا را دنبال می‌کنید. حتما توصیه می‌کنم که بدون مطالعه این مقاله ارزشمند را این کار را شروع نکنید.

اما برای برندسازی در اینستاگرام باید سه مرحله اساسی را طی کنید:

 • نوع محصول و خدمات خود را دقیقا مشخص کنید.
 • ارزش آفرینی یا ارزش افزوده شما نسبت به رقبا که با دقت باید روی آن تمرکز نمایید.
 • پرسونای مخاطب‌تان را کامل تشریح کنید.(به عنوان مثال در کدام رسانه و مدیا مشتری شما حضور پر رنگی دارند، ابزارهای مورد نیاز آن رسانه چه چیزهایی هستند. مشتریان بالقوه شما چگونه تصمیم می‌گیرند. این محصول شما برای کدام دسته از مشتریان در منطقه جغرافیایی مناسب هست. دقیقا موارد برجسته در مخاطبان را باید شناسایی نمایید.)

اما چرا باید برندسازی در اینستاگرام را شروع کنیم؟

همانطور که می‌دانید زمانی بود که هر کسی با هر سطح توان علمی و مالی می‌توانست تولید کند؛ قادر به فروش محصول بود. در قدم بعدی گفتند که حالا که تولیدکننده‌های زیادی دارند؛ یک محصول را تولید می‌کنند؛ هر کسب و کاری که بتواند توزیع داخلی و خارجی مناسبی را انجام دهید می‌تواند فروش خوبی داشته باشد. در گام سوم باز برای اینکه بتوانند فروش خوبی ایجاد کنند؛ نیازمند تبلیغات گسترده برای محصول‌های خودشان بودند.

برندسازی در اینستا

برندسازی در اینستا

در آخر همان بحث برند‌سازی است. مصرف‌کنندگان محصولی را خریداری می‌کند که برند باشد؛ که متاسفانه در اینجا خیلی عملکرد خوبی نداشتیم. برای همین خواستم قبل از اینکه شما به بحث برندینگ در اینستاگرام بپردازید از آن مطلع شوید. برند اینستاگرام موضوعی است که می‌تواند هزینه‌های برندسازی و سرعت محبوبیت آن را همانند یک کاتالیزور کسب و کار افزایش دهد.

پس لازم است که با نگاهی عمیق‌تر و متفاوت‌تر آن را واشکافی کنیم. چرا که تا مدیا و رسانه‌ای را درست انتخاب نکنیم؛ مسلما نتایجی که به دست می‌آوریم غالبا زیاد مشهود نخواهند بود. در حالی که اگر این مسیر را هر مدیر و صاحب کسب و کاری در حال حاضر به درستی انجام دهد؛ مطمئنا می‌تواند در بازار هدف انتظار سهم بیشتری را داشته باشد. پس دلیل اصلی برندینگ در اینستاگرام، در حقیقت به دلیل رقابت شدیدی است که باید به آن اهمیت دهید.

اما هدف از همه این‌ها برقراری ارتباط با انسان هست. یعنی اگر شما بتوانید روابط خوبی را بتوانید با مشتریان‌تان برقرار کنید. به همان اندازه موفقیت‌تان تضمین خواهد شد.

برای برندسازی خود در شبکه­ های اجتماعی از متخصصان این امر استفاده کنید

اگر شما از جمله برندهای خلاق نیستید یا در عکاسی و گرفتن تصاویر برندتان توجه کافی نشده، ناراحت نشوید. لازم است برای انجام درست این کار آن را به دست متخصصان بسپارید چرا که انجام آن به تخصص و هنر نیاز دارد.

مختص شما:  کسب درآمد از تولید محتوا

مد نظر داشته باشید که در زمینه طراحی و عکس ­برداری مدیری با تجربه استخدام کنید. برای تبدیل دنبال­ کنندگان و مخاطبان به مشتریان برند به بیشتر از هزاران عکس نیاز خواهید داشت، پس بهتر است انجام آن را به دست کسی بسپارید که میداند چگونه باید این کار را انجام دهد، با این توصیف این عمل بهترین سرمایه ­گذاری برای موفقیت برندسازی در اینستاگرام برای شما خواهد بود.

برندسازی در اینستا

برندسازی در اینستا

اگر هم­ اکنون متخصص بازاریابی شرکت شما کارش را به نحو احسن انجام می دهد، به فکر برون سپاری جنبه­ های بصری دارایی­ های برند خود باشید.

از جلوه ­های بصری برند خود بیشترین استفاده را بکنید

در میان برندهای مختلف، استفاده از پست ­ها و مطالب مشابه در تمام شبکه ­های اجتماعی تقریباً معمول است. بهترین کار در بازاریابی شبکه ها­ی اجتماعی آن است که همیشه پیام رسانی خود را به وسیله ­ی مخاطبان و شبکه های اجتماعی پیشرو، به روز نگه دارید. بهترین ویژگی در مورد عکس و تصویر آن است که نسبت به متن جنبه­ ی جهانی­ تری داشته و تقریباً تمام جامعه هدف برند با آن ارتباط بهتری برقرار می کنند.

برای مثال شما میتوانید از یک عکس در تمام شبکه­ های اجتماعی از جمله اینستاگرام، Facebook or Twitter استفاده کنید. بلاگ­ ها و شبکه ­های اجتماعی بسیاری وجود دارد که براساس عکس و تصویر به وجود آمده است، مانند اینستاگرام. عکس ­های عالی و با کیفیت می توانند بین بخش ­بندی­ های متفاوت ارتباط برقرار کنند، این به آن معنا است که، شما می توانید به صورت بالقوه دسترسی خود را با استفاده از تصاویر کاملاً مشابه به سه برابر حد معمول برسانید.

فقط به یاد داشته باشید که ابتدا تصاویر را برای هر صفحه ­ای بهینه کنید، در واقع سایز و کیفیت و حجم آن را به گونه ­ای انتخاب کنید که مناسب شبکه اجتماعی مورد استفاده ­ی شما باشد.

اگر در حال حاضر در شبکه ­های اجتماعی دیگری فعالیت می کنید، می توانید برای خود تصویری آماده کرده و به سرعت کمپین خود را در اینستاگرام آغاز کنید.

برای برند خود در شبکه­ های اجتماعی از هشتگ # استفاده کنید

هشتگ­ها فقط برای استفاده در Twitterمناسب نیستند، هشتگ­ ها می توانند به کاربران کمک کنند تا برند شما را در اینستاگرام پیدا کنند. بیشترین تعداد هشتگی که می توانید برای هر پست یا مطلب در اینستاگرام اضافه کنید، 30 عدد است، اما شما باید تلاش و هدف خود را مبنی برآن بگذارید که کمتر از این مقدار از هشتگ برای هر پست خود استفاده کنید. سعی کنید برای هر پست بین 5 تا 10 هشتگ استفاده کنید، آنوقت خواهید دید که مطالب شما چقدر خوب اجرا می شوند. سپس ببینید چه تعداد مخاطب و دنبال­ کننده ­ی ( followers ) جدید به بازدید از صفحه ی اجتماعی شما آمده، و آیا به سطح تعامل مورد نظرتان از جانب مخاطبان رسیده­ اید یا خیر.

شما می توانید از هشتگ مخصوص کمپین برندسازی خود نیز به خوبی هشتگ­ های معروفی که پتانسل دسترسی بالا به مخاطبین را دارند، استفاده کنید. این هشتگ­ های معروف شامل #love ( در 700 میلیون پست استفاده شده است )، #instagood ( در 300 میلیون پست مورد استفاده قرار گرفته ­است). لازم نیست هشتگ ­هایی که استفاده می کنید رمزی یا بسیارجذاب باشند، با این حال اگر کسب وکار شما با دارایی حقیقی مرتبط است، استفاده از هشتگ # مرتبط با کسب­ وکارتان می تواند اثرگذاری خوبی برای شما داشته باشد.
ابزار جست­جوی اینستاگرام یکی از راه­ های آسان و دردسترس برای بررسی هشتگ ­های مشابه است.

مختص شما:  مدیریت کسب و کار اینترنتی

اگر شما برای هشتگ­ های نام برند خود ( # نام برند شما ) جستجو کنید ممکن است هشتگ­ های ایجاد شده توسط کاربران را بیابید که در این پلت فرم شبکه­ ی اجتماعی پنهان شده ­اند.

برند خود را با جنبش مورد قبول در شبکه ­های اجتماعی همراه سازید

مسئولیت پذیر بودن از نظر اجتماعی صرفاً راه ی برای بهتر کردن جهانی که در آن زندگی می کنیم نیست. همچنین روشی است برای ارتباط برقرار کردن با افرادی که اینگونه فکر می کنند و جلب توجه آنان.

اگر شما محصولی را به فروش برسانید که در زمینه­ های مختلف مانند : تجارت عادلانه، طبیعت و دوستی با حیوانات مسئولیت اجتماعی تقبل کرده است، گفتن آن به دیگران ارزشمند خواهد بود. به عبارت دیگر، اهدا سود یا همکاری غیر منفعت طلبانه، میتواند منجر به پیشرفت و گسترش میزان دسترسی شما شود.

حتی اگر هم به صورت رسمی با یک شرکت غیر منفعت طلبانه همکاری نداشته باشید، بازهم میتوانید به خیریه ­ها کمک کنید یا چندبار در سال از رخدادهای خیریه حمایت کنید.تمام این موارد مادامی که بتوانید آنها را با ارزش ­ها و ماموریت برند خود همراه سازید روش­ های خوبی خواهد بود.

برندسازی در اینستا

برندسازی در اینستا

سعی کنید برند شما سرگرم کننده و الهام ­بخش باشد

حتی نیاز به ذکر این مورد بعد از گذشت ده ه­­ای از عمر بازاریابی شبکه­ های اجتماعی، جالب به نظر میرسد. مخاطبان شما نیاز دارند از دیدن مطالب و پست ­هایی که می گذارید لذت ببرند، بدون اینکه احساس کنند با پیشنهاد فروشی مواجه هستند، بنابراین اطمینان کسب کنید که مطالب و پست­ های شما سرگرم ­کننده، الهام بخش یا حداقل مفید باشند.

اینستاگرام شرایط را به گونه­ ای فراهم می کند که تبلیغات برای کسب ­وکارها را به سهولت ممکن میسازد. بنابراین اگر شما می خواهید در این راستا عمل کنید یا به واقع از برندسازی در اینستا برای برندتان بهره ببرید. سرمایه­ گذاری خود را بر تبلیغات سرگرم­ کننده و الهام ­بخش متمرکز کنید. در واقع برای برندسازی موفق لازم است محتوای جذابی بنویسید.

اما نکات دیگری که خیلی در سال ۲۰۲۰ باید در برندسازی در اینستا خیلی به آن توجه نمایید:

 • مطالعه علمی و کسب اطلاعات از تبلیغات که خودش چندین مرحله است.
 • آن رسانه و مدیا را در چه بازه زمانی باید اجرا کرد.(یعنی نقطه اوج حضور در زمان و مکان دیجیتالی و فیزیکی)
 • بحث استفاده از کمپین تبلیغاتی یعنی استفاده همزمان از چندین رسانه اهمیت پیدا کرده است.
 • هر کدام از مدیاها باید بر اساس ایده‌پردازی که انجام می‌شود، محتوای متناسب خودشان را باید داشته باشند.
 • نوع Call to action و اقدام مشتریان بالقوه در برندینگ متفاوت با فروش محصول و خدمت است.
 • تا چه اندازه مخاطب با درون محتوایی تبلیغات ارتباط می‌گیرد. هدف کمپین تبلیغاتی را درک می‌کند.
 • حتما پایگاه اصلی خودتان را در تلاطم رویدادهای مختلف به صورت مستقل از هر ابزاری، تحت مرکزیت سایت و اپلیکیشن قرار دهید.
 • صداقت در گفتار و عمل خیلی جدی بگیرید.
 • سبک خاص ارتباطی با مخاطبان که با آن عبارت قلاب به ذهن مشتری بزنید.
 • تا آنجا که ممکن است به مشتری کمک کنید سریعتر به نتیجه برسد.
مختص شما:  بازاریابی اینترنتی محصولات

آیا بعد از برندسازی مرحله‌ دیگری هم باید طی کنیم؟

اما بعد از برندسازی که باید کسب و کارهایی که از آن عبور کردند؛ در حال حاضر باید انجام دهند. خلق ارزش افزدوه و پذیرش مسئولیت اجتماعی است که باید مورد توجه مدیران کسب و کارها قرار گیرد. بنابراین پایه اصلی ماندگاری در ذهن مخاطب باید اشاعه باور و ارزشی باشد که می‌توانند خیلی از افراد را همیشه پیرو شما نماید. بنابراین در مارکتینگ و برندینگ خیلی موضوع برجسته و متمایزی است. اما نوع دیگری که برخی از برند‌ها پا را فراتر از آن گذاشتند، در کنار جلب رضایت مشتریان، مشعوف ساختن مخاطبان را در دستور کار خود قرار دادند.

چگونه در اینستاگرام برندسازی کنیم؟

همان طور که می‌دانید اینستاگرام بر پایه عکس و ویدیو یعنی دید بصری ارایه شد. تصویر برند شما در شبکه‌­های اجتماعی در حال حاضر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. کاربران تعاملی این شبکه‌ها بیشتر تمایل به عمل دارند.

برای در اینستاگرام حتما این ۴ مرحله را به درستی پیاده‌سازی نمایید:

 • تصویر و دید بصری همراه با سبک پایدار ایجاد نمایید.
 • رنگ سازمانی خودتان را از همان قدم اول تعیین و همیشه از آن در پستهای خود استفاده نمایید.
 • در صورت استفاده از فیلترهای اینستاگرام حتما در پستهای بعدی هم از مشابه ان استفاده نمایید.
 • با انتخاب تصاویری گویا با متن‌ها آن را پر نکنید.

هویت بصری برند در اینستاگرام باید توسط مخاطبان‌تان سریع قابل شناسایی باشد. حتما پیج برندهای مطرح دنیا را دنبال کنید، ببیند که چگونه برای متمایز دیده شدن پست‌های خود را ماهرانه منتشر می‌کنند. درس گرفتن از برندهای بزرگ را همیشه مد نظر داشته باشید.

Nike با اسلوگان مختص خودش

فقط انجامش بده ( Just Do It )”  همیشه در تمامی پست‌ها به دنبال تصویرسازی مشخص از برند خودش است. از این رو همیشه با به نمایش گذاشتن قهرمانان ورزشی سعی در تبیین همین هویت بصری برند خودش در اینستاگرام هست. یعنی مخاطبان تنها با دیدن هر پست کاملا متوجه نایک میشوند. پس ما هم برای برنسازی با اینستاگرام نیاز به ساخت هویت مختص برند خود هستیم در هر مقیاسی که کسب و کارمان باشد. ببینید چگونه بدون تاکید بر لوگوی خودش، قهرمانان ورزشی را خیلی حرفه‌ای معرفی می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

raminanucom آموزش کسب و کار x بخوانید...