برندسازی با اینستاگرام

برندسازی با اینستاگرام

برندسازی با اینستاگرام

این فرصتی است که شما می توانید با فراگیری آموزش برندسازی با اینستاگرام ویژه کسب و کار، برند خود را در اینستاگرام بسازید و به درآمد برسید.آموزش برندسازی در اینستاگرام ویژه کسب و کار به مرور باعث ایجاد برند.شما و در نتیجه افزایش فالوور ها می شود که برند شما را روز به روز شناخته شده تر می کند.

پس از این

که آموزش برندسازی در اینستاگرام ویژه کسب و کار را عملی کردید و برندتان را ساختید، باید اعتماد سازی کنید.

 1. حتی اگر محصولتان در اصل کسل کننده باشد، با کمی خلاقیت با ارسال تصاویر و فیلم های جذاب و فریبنده در مورد آن محصول، می توانید به افزایش فالوور پیجتان سرعت بدهید و محصول یا کسب و کارتان بیشتر دیده می شود و در نتیجه به فروش می رسد.
 2. باید توجه کنید که فقط اجازه نوشتن یک لینک در بیو اینستاگرامتان را دارید ولی می توانید این لینک را روزانه با توجه به کسب و کار و فعالیتتان به روز کنید.

  برندسازی کسب و کار در اینستاگرام

  آموزش برندسازی در اینستاگرام ویژه کسب و کار به شما کمک شایانی در این زمینه می کند و می توانید برندسازی محصولتان در اینستاگرام را گسترده تر کنید و به این روند سرعت بیشتری ببخشید. در رابطه با آموزش برندسازی در اینستاگرام ویژه کسب و کار به چند نکته زیر توجه داشته باشید:

  ۱- فالوورهایتان را فریب ندهید و از فالوور فیک استفاده نکنید. سعی کنید آهسته و پیوسته جلو بروید. با مخاطبانتان ارتباط برقرار کنید و به سوالاتشان جواب دهید. با استفاده از فالوور های فیک به برندتان ضربه می زنید.

  ۲- بیشتر بر محتواهای زیبا تاکید داشته باشید و از این طریق مخاطبان را جذب کنید.

۳- پست هایی قرار دهید که مخاطبان واقعیتان از آنها لذت می برند. می توانید از فالوورها بپرسید که چه نوع محتوایی را در رابطه با برند شما می پسندند.

۴- سبک خاص خود را در تولید پست و محتوا داشته باشید. پس از اینکه برندسازی کردید، به این نکته توجه کنید که ایجاد سبکی خاص، به خلاقیت خودتان بستگی دارد.

۵- دقت داشته باشید که از دیگر نکته های آموزش برندسازی در اینستاگرام ویژه کسب و کار، استفاده از هشتگ های مربوط به محتوایتان است.

برندسازی با اینستاگرام

برندسازی با اینستاگرام

استراتژی­ های برندسازی

در اینستاگرام و برندینگ با اینستاگرام ، به عنوان یکی از پرطرفدارترین شبکه ­های اجتماعی نیاز به رشد مداوم دنبال کنندگان ( follower )، جذب مخاطبان و تعامل با آنها دارد.

اگرچه سئو ( SEO ) همیشه باید به عنوان بخشی مهم در استراتژی بازاریابی اینترنتی شما در نظر گرفته شود. اما بیایید با این حقیقت روبه ­رو شویم، شما احتمالاً نمی توانید برندهای بزرگ با بودجه­ های هنگفت را برای رسیدن به صفحه­ ی اول نتایج جست­جوی گوگل به این زودی­ ها کنار بزنید.

و به همین دلیل شبکه ­های اجتماعی

می توانند قدرتمندترین هم­ پیمان­ های برندهای کوچک در هنگام تلاش برای رشد در فضای مجازی و حضور آنلاین باشند.

میتوانید برای پیشبرد اهداف برندسازی خود از این هم­ پیمان­ ها بهره ببرید. شما برای حفظ اثرگذاری خود نیازی به بودجه­ های هنگفت ندارید، به جای آن فقط از تبلیغات Facebook استفاده کنید. اما همانقدر که این موارد میتوانند قدرتمند و ارزان باشند، حقیقت تلخ مربوط به آنها آن است که در چند سال اخیر دسترسی اعضا و تعامل در Facebook دچار رکود شده است.

 

برای برندسازی در شبکه­ های اجتماعی به چه سمتی برویم؟ اینستاگرام ( Instagram )

تحقیقات اخیر در مورد مقایسه ( Facebook )  و اینستاگرام نشان می دهد :

 • دسترسی به مخاطبین از طریق ( Reach Organic Marketing ) در Facebook در طول 4 سال گذشته 63% کاهش یافته، درحالیکه دسترسی به مخاطبین از طریق ( Reach Organic Marketing ) در اینستاگرام تا 115% افزایش داشته است.
 • درصد کاربران اینستاگرام که به صورت مرتب در تعامل با برندها هستند بیشتر از دو برابر این میزان در Facebook است.
 • اینستاگرام 58% تعامل بیشتر برای هر دنبال ­کننده ( follower ) نسبت به Facebook دارد.
 • متوسط ارزش اینستاگرام از Facebook بیشتر است ( 65$ در مقابل55$ ).
 • برندها در Facebook صرفاً به 6% از دنبال­ کنندگان در هر پست دست میابند، درحالی که برندها در اینستاگرام به 100% دنبال کنندگان خود دسترسی دارند.

رقابت کمتر، مخاطبانی که تعامل بیشتری با برند شما برقرار می کنند و دسترسی اعضای انبوه و روبه افزایش، قضاوت و تصمیم واضح است : انتقال تلاش­ های بازاریابی اینترنتی به سمت شبکه ­ی اجتماعی اینستاگرام میتواند حرکت هوشمندانه ­ای باشد.

اما، اگر تا به حال بازاریابی اینستاگرام شرکت خود نکرده ­اید، ممکن است ندانید چگونه این امر را عملی کنید. و اگر تا به حال این کار را انجام می داده­ اید، شاید موعد تجدید قوا برای استراتژی برندسازی اینستاگرام شما سررسیده است!!

چگونه در اینستاگرام برندسازی کنیم؟

در ادامه 10 نکته برای پیشبرد برندسازی در اینستاگرام آورده شده است که به شما کمک می کند در این پلتفرم موفق باشید.

دید بصری برند در شبکه ­های اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است

کاربران بیشتر تمایل به عمل دارند اگر بتوانند به راحتی برند شما را از کیلومتر­ها دورتر شناسایی کنند. برای دستیابی به آن شما فقط کافی است 4 نقش کلیدی زیر را دنبال کنید :

 • تصور و دید بصری ایجاد کنید که در سبک و کیفیت استوار و سازگار باشد.
 • یک رنگ مشخص برای برنامه­ های تبلیغاتی خود انتخاب کنید و در هر زمان ممکن به آن بچسبید و از آن استفاده کنید.
 • اگر از فیلتر خاصی استفاده می کنید اطمینان حاصل کنید که در تمام موارد از فیلتر مشابه ی استفاده کنید.
 • تصاویر خود را با نوشته­ ها و زیرنویس ­ها شلوغ نکنید.

اگر شما خوب عمل کنید، برندتان فوراً شناسایی خواهد شد، حتی اگر کاربر فقط برند شما را روی تصاویر شخصی در سیلی از مطالب دیگر برانداز کند. برندهای متخصص در این زمینه، محصولات خود را در هر پستی که در اینستاگرام می گذارند ارائه می دهند، اما همیشه با دید بصری برجسته یا به شیوه ­ای ماهرانه.

برای برندسازی خود در شبکه­ های اجتماعی از متخصصان این امر استفاده کنید

اگر شما از جمله برندهای خلاق نیستید یا در عکاسی و گرفتن تصاویر برندتان توجه کافی نشده، ناراحت نشوید. لازم است برای انجام درست این کار آن را به دست متخصصان بسپارید چرا که انجام آن به تخصص و هنر نیاز دارد.

مد نظر داشته باشید که در زمینه طراحی و عکس ­برداری مدیری با تجربه استخدام کنید. برای تبدیل دنبال­ کنندگان و مخاطبان به مشتریان برند به بیشتر از هزاران عکس نیاز خواهید داشت، پس بهتر است انجام آن را به دست کسی بسپارید که میداند چگونه باید این کار را انجام دهد، با این توصیف این عمل بهترین سرمایه ­گذاری برای موفقیت برندسازی در اینستاگرام برای شما خواهد بود.

اگر هم­ اکنون متخصص بازاریابی شرکت شما کارش را به نحو احسن انجام می دهد، به فکر برون سپاری جنبه­ های بصری دارایی­ های برند خود باشید.

برندسازی با اینستاگرام

برندسازی با اینستاگرام

از جلوه ­های بصری برند خود بیشترین استفاده را بکنید

در میان برندهای مختلف، استفاده از پست ­ها و مطالب مشابه در تمام شبکه ­های اجتماعی تقریباً معمول است. بهترین کار در بازاریابی شبکه ها­ی اجتماعی آن است که همیشه پیام رسانی خود را به وسیله ­ی مخاطبان و شبکه های اجتماعی پیشرو، به روز نگه دارید. بهترین ویژگی در مورد عکس و تصویر آن است که نسبت به متن جنبه­ ی جهانی­ تری داشته و تقریباً تمام جامعه هدف برند با آن ارتباط بهتری برقرار می کنند.

برای مثال

شما میتوانید از یک عکس در تمام شبکه­ های اجتماعی از جمله اینستاگرام، Facebook or Twitter استفاده کنید. بلاگ­ ها و شبکه ­های اجتماعی بسیاری وجود دارد که براساس عکس و تصویر به وجود آمده است، مانند اینستاگرام. عکس ­های عالی و با کیفیت می توانند بین بخش ­بندی­ های متفاوت ارتباط برقرار کنند، این به آن معنا است که، شما می توانید به صورت بالقوه دسترسی خود را با استفاده از تصاویر کاملاً مشابه به سه برابر حد معمول برسانید.

فقط به یاد داشته باشید که ابتدا تصاویر را برای هر صفحه ­ای بهینه کنید، در واقع سایز و کیفیت و حجم آن را به گونه ­ای انتخاب کنید که مناسب شبکه اجتماعی مورد استفاده ­ی شما باشد.

اگر در حال حاضر در شبکه ­های اجتماعی دیگری فعالیت می کنید، می توانید برای خود تصویری آماده کرده و به سرعت کمپین خود را در اینستاگرام آغاز کنید.

برندسازی با اینستاگرام

برندسازی با اینستاگرام

برای برند خود در شبکه­ های اجتماعی از هشتگ # استفاده کنید

هشتگ­ها فقط برای استفاده در Twitterمناسب نیستند، هشتگ­ ها می توانند به کاربران کمک کنند تا برند شما را در اینستاگرام پیدا کنند. بیشترین تعداد هشتگی که می توانید برای هر پست یا مطلب در اینستاگرام اضافه کنید، 30 عدد است، اما شما باید تلاش و هدف خود را مبنی برآن بگذارید که کمتر از این مقدار از هشتگ برای هر پست خود استفاده کنید. سعی کنید برای هر پست بین 5 تا 10 هشتگ استفاده کنید، آنوقت خواهید دید که مطالب شما چقدر خوب اجرا می شوند. سپس ببینید چه تعداد مخاطب و دنبال­ کننده ­ی ( followers ) جدید به بازدید از صفحه ی اجتماعی شما آمده، و آیا به سطح تعامل مورد نظرتان از جانب مخاطبان رسیده­ اید یا خیر.

مختص شما:  تفاوت بوم کسب و کار با بیزینس پلن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

نوشتن طرح کسب و کار x بخوانید...