برای برند سازی چه باید کرد

پیام برندها

برای برند سازی چه باید کرد

چطور برندسازی کنیم؟ برای برند سازی چه باید کرد؟برندسازی خیلی فراتر از طراحی یک لوگوی جذاب یا پخش آگهی تبلیغاتی در یک رسانه مرتبط است. عملیات برندسازی به‌ چیزی بیشتر از این‌ها نیاز داردوبا مهراکت همراه شوید تا ترفند های برند سازی را به شما اموزش دهیم.

برند چیست؟

برند، درک کلی مشتری از کسب‌وکار شما است. جف بزوز، موسس آمازون تعریف بهتری از برند دارد «برند شما همان حرفی است که مردم پشت سرتان می‌زنند». برند شما شهرت شما است!

در بازار امروز، یک برند موفق باید در همه پلتفرم‌ها ازجمله محیط فروشگاه یا شرکت،

ضمانت‌نامه کتبی، نشانه‌ها و علامت‌ها، بسته‌بندی‌ها، وب‌سایت و تبلیغات آنلاین، تولید محتوا، فروش و خدمات مشتریان، روشی ثابت برای ارتباط با مشتری و خلق تجربه برای او داشته باشد.

هنوز هم فکر می‌کنید برندسازی ساده است؟ حقیقت این است که برندسازی یک‌شبه یا در عرض چند ماه اتفاق نمی‌افتد. ایجاد برند یک فرایند است؛

اما تلاش‌ مداوم شما باعث ایجاد روابط بلندمدت با مشتریان می‌شود.

این رابطه بلندمدت افزایش دائمی فروش، گرفتن پروژه‌‌های بیشتر، تبلیغات دهان‌به‌د‌هان مشتریان فعلی و معرفی مشتریان جدید توسط آن‌ها و حمایت مردم از محصولات و خدمات‌تان را به همراه دارد

هویت شخصی برند خود را تعریف کنید

برای برند سازی چه باید کرد

برای برند سازی چه باید کرد

 

حالا نوبت آن رسیده که در مورد هرآن چیزی که دوست دارید برند شما باشد رؤیاپردازی کنید. بیایید دوباره به مفهوم برند از نگاه دبی میلمن برگردیم. ما می دانیم که یک برند یا همان تمایز عمدی نمی‌تواند در همه شرایط برای کاربران جذاب باشد. در حقیقت، گاهی ممکن است این تمایز باعث از دست رفتن مشتریان شود.

 

برندسازی خوب چیزی است که یک کسب و کار را از سایرین جدا می‌کند و این امر نیازمند این است که شما ویژگی منحصر به فردی داشته باشید که برای مردم به خوبی قابل تشخیص و جذاب باشد.

مختص شما:  استراتژی کسب و کار

یک روش کارآمد برای پیدا کردن ویژگی منحصر به فردی که کاربران نیز به آن علاقه داشته باشند، تهیه لیستی از صفت‌هایی است که شخصیت شرکت و کسب و کار شمار ا توصیف می‌کنند. برای این کار بهتر است که کسب و کار و شرکت خود را مانند یک فرد تصور کنید.

نام تجاری مناسب انتخاب کنید

 

 

زمانی که قصد ساخت برند خود را دارید، انتخاب نام تجاری مناسب می‌تواند دشوار باشد.

یک نام خوب می‌تواند اعتبار و برندینگ کسب و کار شما را به شکل گسترده‌ای بهبود دهد و به شما کمک می‌کند تا هویت کسب و کار خود را به شکل نا محسوس به دیگران نشان دهید.

برای برند سازی چه باید کرد

برای برند سازی چه باید کرد

 

به دنبال اسمی باشید که کوتاه، شیرین، به یادماندنی و دارای تلفظ آسانی باشد.

این کار باعث می‌شود تا مردم بتوانند به راحتی شما را بشناسند. اسامی مرتبط به شخصیت برند خود

از ارزش‌های اصلی کسب و کار گرفته تا محصولاتی که ارائه می‌کنید  را امتحان کرده و در مورد هر یک از آن‌ها تأمل کنید.

برای مثال اگر سرعت تحویل کالا و خدمات ویژگی اصلی شما است، می‌توانید نامی را انتخاب کنید که نشان دهنده سرعت و کارایی شما در تحویل اجناس باشد.

نکته مهم دیگری که باید در هنگام انتخاب یک نام در نظر داشته باشید، مقیاس پذیری و رشد در آینده است. ضمن این که به دنبال نام مناسبی برای وضعیت فعلی کسب و کار خود هستید،

آینده را نیز فراموش نکنید و نامی انتخاب کنید که در آینده نیز قابل استفاده باشد.

برای مثال اگر در حال حاضر تنها دروس خصوصی ارائه می‌کنید اما در این فکر هستید که در آینده دوره‌های آنلاین برای همه دروس داشته باشید، باید نامی را انتخاب کنید که در آینده نیز مناسب کسب و کار شما باشد.

مختص شما:  ثبت برند در گوگل

در هنگام انتخاب نام تجاری خود، مراقب باشید که این نام توسط فرد دیگری استفاده نشده باشد. نام مورد نظر خود را در گوگل و شبکه‌های مجازی جستجو کنید.

همچنین بررسی کنید که آیا از این نام در آدرس و دامنه سایتی استفاده شده است

یا خیر، زیرا این روزها ساخت یک وبسایت برای برند خود الزامی به نظر می‌رسد. همچنین داشتن صفحات در شبکه‌های مجازی با نام تجاری نیز به یک امر معمول تبدیل شده است

یک شعار جذاب بسازید

 

علاوه بر یک نام خوب، تلاش کنید یک شعار جذاب نیز برای کسب و کار خود انتخاب کنید که همه چیز را در مورد برند شما بازگو کند. این شعار باید با استفاده از حداقل کلمات و با تکیه بر روح و ارزش‌های برند شما ساخته شود.

در عین حال، باید جذاب، تاثیرگذار و به یادماندنی نیز باشد. اگرچه همه کسب و کارها دارای شعار نیستند؛ اما شعار به عنوان یک جز کوچک از برند شما، به مردم کمک می‌کند تا با کسب و کار شما ارتباط بهتری برقرار نمایند.

یک شعار می‌تواند در همه جا، از کارت ویزیت‌های شرکت گرفته تا حتی بیو اینستاگرام، مورد استفاده قرار بگیرد. زمانی که در حال ساختن یک شعار هستید،

به نمونه‌هایی از شعارهای جذاب و موفق مانند شعار لاس وگاس “هر چیزی که اینجا اتفاق می افتد، اینجا باقی می‌ماند” یا شعار  (برند معروف اسمارتیز و شکلات) “رنگین کمان را مزه کن” نگاه کنید.

توجه کنید که چگونه این شعارهای به یاد ماندنی یک هویت مشخص را در چند کلمه کوتاه به تصویر می‌کشند.

یک لوگو حرفه‌ای طراحی کنید

برای برند سازی چه باید کرد

برای برند سازی چه باید کرد

 

 

با اینکه فرآیند ساخت برند از اجزائ متفاوتی تشکیل شده است که در گذر زمان در کنار هم به حد اعلی می‌رسند؛ اما می‌توان گفت که لوگو قلب فرآیند ساخت برند است.

یک لوگو معمولاً اولین و برجسته‌ترین عنصر کسب و کار شما است که به دنیا عرضه می‌شود و می‌تواند به شکل گسترده‌ای روی نحوه شناخت مردم از روی برند شما تأثیر بگذارد.

مختص شما:  تاثیر برندینگ در بازاریابی

برای اینکه بدانید چگونه یک لوگو طراحی کنید، ابتدا باید به جستجوی بهترین لوگوهای دنیا بروید تا از آن‌ها ایده بگیرید.

Disney که در واقع همان امضای والت دیزنی است. توجه کنید که بسیاری از این لوگوهای معروف در خود به صورت مستقیم به کسب و کار برند اشاره‌ای ندارند.

اینکه بتوانید هویت و شخصیت برند خود را بدون اشاره مستقیم به محصولات خود در لوگو نشان دهید نکته طلایی است که در لوگو بسیاری از شرکت‌های بزرگ دیده می‌شود.

برای ساخت لوگو رایگان ابزارهای زیادی وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد تا در کمترین زمان و بدون دانش طراحی زیادی بتوانید یک لوگو مرتبط و زیبا با کسب و کار خود طراحی کنید.

در هنگام طراحی لوگو به این نکته توجه کنید که در آینده می‌خواهید از این لوگو روی تمام دارایی‌ها و اجزای برند خود استفاده کنید. بنابراین لوگو باید قابلیت مقیاس پذیری داشته باشد تا بتواند در کوچکترین سطوح تا بزرگترین سطوح به یک اندازه قابل شناسایی باشد.

همچنین می‌توانید لوگوهای انعطاف پذیر طراحی کنید. انعطاف پذیر بودن یعنی لوگو هم به صورت آیکون و هم به صورت متنی قابل استفاده باشد تا بتوانید در سطوح مختلف از گزینه‌های مناسب‌تر استفاده کنید.

لوگو پوما و لاکوست نمونه‌هایی از لوگوهای انعطاف پذیر هستند.

اکثر ما زمانی که نام پوما و لاکوست را می‌شنویم به یاد آیکون پلنگ پوما و تمساح لاکوست می افتیم. اما در واقع لوگوی اصلی این شرکت‌ها ترکیبی از آیکون‌های حیوانات و متن‌های Puma و Lacoste هستند.

انعطاف پذیر بودن این لوگوها به این شرکت‌ها اجازه می‌دهد که در مواردی به صورت آزادانه تنها از متن لوگو یا از آیکون لوگوی خود استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

raminanucom آموزش کسب و کار x بخوانید...