بازار کار سئو

بازار کار سئو

بازار کار سئو

در این مقاله میخواهیم در موردبازار کار سئو توضیحاتی برای شما بدهیم با مهراکت همراه باشید مرسی از انتخاب خوبتون.

جزء کدوم گروه هستی؟

بازار کار سئو

بازار کار سئو

دسته اول: ممکنه شما در حال تحقیق میزان درامد متخصصین سئو در ایران باشی،

چون اگر حقوقش نظرت رو جلب کنه میخوای آموزش سئو رو ببینی، به عبارت دیگه اول کار هستی.
دسته دوم: یا جزء گروهی هستی که وارد کار سئو شدی

و حقوقی هم از این راه داری یعنی کسب درامد از سئو داری ولی دنبال افزایش درامدت هستی و یا در کل در حال ارزیابی عمکرد خودت هستی.
دسته سوم جزء هیچ کدوم از این موارد نیستن،

بلکه یک متخصص سئویی هست که داره این مقاله من رو تحلیل میکنه :)))

هر هفته یکی ازم میپرسه حقوق متخصص سئو چقدر هست

وقتی یکی ازم میپرسه شغلت چیه و میگم در زمینه سئو فعالیت میکنم میگه سئو چیه؟ تا بهش توضیح میدم سوال بعدی ۹۹ درصدشون اینه، حقوقش چطوره؟ همینطور خیلی از دوستان اطرافم و یا دانشجوهامون بهم میگن حقوق یک متخصص سئو چطوری هست؟ درآمد و حقوق یک سئو کار چقدر هست؟ آینده داره؟‌ پاسخ های تکراری به سوال های تکراری باعث شد من این مقاله رو بنویسم.

حقوق یک متخصص سئو تو ایران رو میشه گفت؟

طبیعتا کسی نمیتونه یک حقوق مشخص به شما بگه. دانش هر کسی متفاوت است، این موضوع در همه جا صدق میکنه، مثلا اگر دکتر مجید سمیعی شما رو عمل کنه هزینه عملش با یک کسی که مثلا ۵ ساله داره عمل میکنه یکی هست؟ به قولی میگن هر چی پول بدی همون قدر آش میخوری همینه دیگه، وقتی من زیر نظر دکتر سمیعی عمل میشم خیالم خیلی راحته تا مثلا یک دکتر دیگه که نمیشناسمش.

دقیق تر درباره حقوق متخصص سئو صحبت کنم

یک سئو کار که تخصص اصلی در زمینه سئو و بهینه سازی سایت داره حداقل در این تاریخ باید ۳ میلیون باشه. حالا ممکنه بالا و پایین گفته باشم ولی الان خیلی تعداد سوال ها زیاد شد! بعضی ها میگن فقط ۳ میلیون؟؟؟؟؟؟؟؟ همین؟؟؟؟؟؟ بعضی ها هم میگن اوه اوه حداقل ۳ میلیون پس ۱۰ یا ۳۰ میلیون هم داریم، نه؟

مختص شما:  بازاریابی چریکی جی کنراد لوینسون

چرا یکی ۳ میلیون و یکی ۱۰ میلیون؟

اینکه ۳ میلیون میگم زیاد توجه نکنید، صرفا یک عدد گفته شد تا یک ذهنیت کلی داشته باشید. و اینکه میگم متخصص سئو هم زیاد به قیمت ربطی نداره، متخصص سئو میتونه ۳ میلیون بگیره و یک متخصص سئو با همون سطح علمی میتونه ۱۰ میلیون بگیره. حالا فرق اینا چی هست؟

دومی بازاریاب خوبی هست و به خوبی خودش رو نشون داده و ترفندهای بازاریابی رو حداقل برای برند کردن خودش میدونه. این موضوع توی همه کسب و کارها دخیل هست، دیدیم خیلی ها سطح عملی بسیار پایین دارن ولی خوب درامد دارن مثل اکثر بازاری ها، خب علت همین هست که اونا خوب میتونن مشتری پیدا کنن و خوب میتونن مشتری رو قانع کنن و خوب میتونن مشتری نگه دارن و خوب میتونن مشتری رو راضی کنن و از همین طریق خوب میتونن از مشتری به مشتری های دیگه برسن.

ولی این پایان ماجرا نیست، حالا اگر همین متخصص سئو بیاد یک سری موارد یعنی دانش بیشتر، تعهد بیشتر و دلسوزی بیشتر روی پروژه هاش داشته باشه این ۱۰ میلیون میتونه به ۳۰ و ۵۰ میلیون هم برسه.

چرا یکی ۱۰ میلیون و یکی ۵۰ میلیون؟

بازار کار سئو

بازار کار سئو

فرق کسی که ۳ میلیون میگرفت و کسی که ۱۰ میگرفت رو گفتم، حالا میخوام با یک مثال واقعی به شما بگم.

مثلا همین سایت مهراکت.

تقریبا سال ۹۵ و ۹۶ بود که ما یک سری پروژه سئو گرفتیم و الان نزدیک به چند سال است که همون پروژه های سال های قبل رو داریم اجرا میکنیم و فقط یک پروژه جدید در سال ۹۷ اضافه شده

مختص شما:  کسب درامد از خواندن ایمیل

و هر کسی درخواست پروژه سئو در میزفا تو سال ۹۸ میده رد میکنیم چون مشتری های قدیمی ما شدن رفیق های خوب الان ما. یک فرآیند برد برد است وقتی خوب باشی با مشتری.

منظورم چیه؟ یعنی برای داشتن درآمد بالا باید چی داشته باشیم؟

 • دلسوزی و شوق
 • تخصص و مهارت
 • تعامل و پشتیبانی

  تحلیل سایت

  ابزارهای مختلفی وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید سایت را از لحاظ پارامترهای مختلف بررسی نمایید اما آنچه که در این تحلیل ها باید بیان شود بیان نمودن رتبه سایت، نقاط قوت و ضعف یک سایت و ارائه استراتژی های کوتاه مدت و بلند مدت برای یک سایت می باشد.

  ارائه خدمات مشاوره سئو

  بسیاری از متخصصان با تجربه، با ارائه خدمات مشاوره سئو برای سایر کسب و کارها از مدیران آن کسب و کارها به صورت ساعتی حق مشاوره دریافت می نمایند.

  فروش سایت های سئو شده و آماده

  برخی از سئوکارها چندین سایت سئو شده در حوزه های خاص دارند که این سایت ها را به افرادی که در این حوزه فعالیت دارند و یا تصمیم به ورود به آن را دارند می فروشند. این سایت ها دارای بازدیدکنندگان طبیعی از نتایج جستجو و مطالب بهینه سازی شده می باشد.

 • این سایت ها را افرادی خریداری می نمایند که می خواهند بدون فوت وقت وارد بازار کار شوند. هر کدام از این سایت ها را می توان با مبالغ مختلف به فروش رساند اما آن چیزی که اهمیت دارد به دلیل وجود تقلب در این روش افراد کمتری از این روش استقبال می کنند.

  لینک سازی

  فرآیند لینک سازی پروسه ای زمانبر و طولانی می باشد. وجود لینک های با کیفیت در تعداد بالا برای سایت، حاکی از محبوبیت سایت دارد بنابراین اگر شما بتوانید به خوبی فرآیند لینک سازی را انجام دهید می توانید از این روش نیز کسب درآمد داشته باشید.

  جمع‌ بندی

  بازار کار سئو

  بازار کار سئو

  ما در این مطلب سعی کردیم که برای شما به ‌صورت کلی در رابطه با بازار کار سئو در ایران صحبت کنیم و به شما بگوییم که چگونه می‌توانید از ظرفیت‌ ها و تخصص سئو استفاده کنید

  تا بتوانید به درآمد های میلیونی برسید. سئو تا چند سال آینده به یکی از شغل‌ های بسیار پردرآمد تبدیل خواهد شد. جایگاه سئو امروز در میان موتور های جستجوگر و کسب‌‌

  ‌و کار ها و شرکت‌ ها، جایگاه دائمی نخواهد بود و این جایگاه پیشرفت‌ های بسیار زیادی را به خود خواهد دید. به ‌همین دلیل اگر شما سعی کنید که امروز جای پای خودتان را در بازار کار سئو

  در ایران محکم کنید و حرفی در این زمینه برای گفتن داشته باشید

  می‌توانید امیدوار باشید که در چند سال آینده درآمد های بسیار بیشتری را کسب کنید

  و افراد زیادی را به سمت کسب‌ و کار خودتان جذب کنید. دیجیتال مارکتر ها افرادی که دارای سایت می‌باشند نیز به اهمیت و آگاه هستند و می‌کوشند با کمک گرفتن

  از متخصصان سئو کار در این زمینه مشتریان خودشان را بیشتر کنند و در این زمینه رتبه ‌های سایت خودشان را بالاتر ببرند. توجه نمایید که بالاتر بردن سئو سایت تبلیغات نیز کمک خواهد کرد

  و می‌تواند هزینه‌ای که افراد برای تبلیغات خودشان می‌پردازند را برای آن ‌ها ذخیره کند. به ‌همین دلیل در آینده‌ای نه ‌چندان دور سئو کار و با یک متخصص سئو به‌ عنوان یک جواهر شناخته خواهد شد

  که می‌تواند کلید پیشرفته کسب‌ و کار را در مشتش داشته باشد

  و یک کسب‌ و کار مرده و از‌ بین‌ رفته را دوباره به زندگی برگرداند. به‌ هر حال بازار کار سئو در ایران جای پیشرفت بسیار زیادی دارد و آینده روشنی در انتظار سئو میباشد.

  درادامه همراه باشید:

مختص شما:  روشهای اندازه گیری حجم بازار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

سایتتو رایگان آنالیز کن

نوشتن طرح کسب و کار x بخوانید...