بازاریابی رویداد

بازاریابی رویداد

بازاریابی رویداد

استراتژی بازار رویداد چیست؟ انواع بازاریابی رویداد چیست؟ برای اطلاعات بیشتر از شما همراهان سایت مهراکت میخواهیم تا انتهای پست با ما همرا باشید.

بازاریابی رویداد

بازاریابی رویداد، از استفاده از رسانه های اجتماعی در مقیاس وسیع گرفته تا تبلیغات پولی، اشکال مختلفی دارد. همه چیز به بودجه شما بستگی دارد، هدف از این بازاریابی هدایت شرکت کنندگان به رویداد شماست.

بدون شرکت کننده، رویدادی وجود نخواهد داشت. مهمترین چیزی که باید در مورد بازاریابی و ارتقاء رویداد به یاد داشته باشید این است که کار را به سرعت شروع کنید. همزمان با شروع برنامه ریزی رویداد برنامه ریزی برای بازاریابی آن را نیز شروع کنید.

تا حد امکان سعی در اتوماتیک کردن آن کنید. به این ترتیب، هرچه رویداد شما نزدیک تر می شود و مشغولیت ذهنی شما افزایش می یابد، نیازی به بخاطر سپردن همه جزییات ندارید.

بازاریابی رویداد

بازاریابی رویداد

هزاران راه برای وجود دارد. در واقع بسته به نقش شما در سازمانتان،  می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. وقتی بحث بر سر رویداد است تبلیغات حرف اول را می زند.

بازاریابی در طول فرآیند برگزاری رویداد از موارد ضروری است . برگزاری رویداد از ملزومات یک برنامه جامع بازاریابی است. با استفاده از تکنولوژی، داده و تجزیه و تحلیل، به آسانی و در مقیاس های متفاوت قابل انجام است.

مطالب این بخش به عنوان یک راهنما به شما نشان می دهد بازاریابی رویداد چیست، چگونه یک استراتژی برنده داشته باشید و چگونه از آن برای ارتقای رویدادتان استفاده کنید.

استراتژی بازاریابی رویداد چیست؟

برای بسیاری از سازمان ها رویدادها سهم بزرگی از کل بودجه بازاریابی را به خود اختصاص می دهند. در واقع بسیاری از سازمان ها ۲۰ تا ۵۰ درصد از بودجه خود را برای برندسازی اختصاص می دهند .

مختص شما:  ثبت کسب و کار

بخش عمده آن متعلق به رویدادها است. بسیاری از بازاریابان معتقدند، بعد از وب سایت، رویدادها با توجه به، به وجود آوردن تجربیات زنده و رو در رو موثرترین کانال برای بازاریابی هستند.

به همین دلیل  از اهمیت بالایی برخوردار است. از تبلیغ رویدادها گرفته تا استفاده از رویدادها به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی، رویدادها را باید ابزاری قدرتمندی برای بازاریابی دانست.

بیشتر بدانید:

انواع بازاریابی رویداد

یک اصطلاح گسترده است. برای برخی، به معنی برنامه ای تبلیغاتی و برای برخی دیگر به معنی استفاده استراتژیک برای بازاریابی موثر است.

اگر برنامه بازاریابی شما شامل یک برنامه تقویمی مشخص باشد که ساپورت کننده برنامه کلی بازاریابی شما است.

استراتژی و فرآیند برنامه ریزی شما پیچیده تر و دارای تفاوت های ظریفی خواهد بود. در غیر اینصورت، یک برنامه تبلیغاتی خاص است که می تواند به چند برنامه قابل کنترل تقسیم شود.

  • بازاریابی از طریق ایمیل
  • استراتژی مبتنی بر پیش‌رویداد
  • وب سایت رویداد
  • تبلیغات
  • شبکه های اجتماعی

فرآیند بازاریابی رویداد

رویدادها بسیار پرهزینه هستند، بنابراین تعیین استراتژی برای رویداد بسیار مهم است. بودجه، اهداف و سایر موارد، مشخص کننده کلیات برنامه ریزی رویداد و نوع تبلیغاتی که استفاده می کنید، هستند.  با تایید اولیه این واقعیت آغاز می شود که رویدادی وجود دارد که به شما در دستیابی به هدفتان کمک می کند.

بازاریابی رویداد

بازاریابی رویداد

رویدادها می توانند به اضافه کردن خط فروش، روحیه دادن به اعضا و یا ارتقا یک محصول و یا موارد دیگر کمک کنند. در واقع فرآیند این بازاریابی به هدف رویداد بستگی دارد. با مشخص کردن آنچه به دنبال آن هستید می توانید، برنامه ها و اهداف تبلیغاتی خود را پایه ریزی کنید.

مختص شما:  جایگاه برند

برنامه بازاریابی رویداد

تبلیغات، تبلیغات، تبلیغات

رویداد شما شایسته داشتن یک برنامه تبلیغاتی قوی است. اما دانستن اینکه از کجا باید شروع کنید کار راحتی نیست. برنامه بازاریابی باید همزمان با برنامه ریزی رویداد شروع شود. از این گذشته، بدون داشتن استراتژی تبلیغاتی عالی، هیچ کس ازرویداد شما چیزی نخواهد دانست. بنابراین چگونه باید اطلاع رسانی کنید؟ در ادامه یک راهنمای اولیه برای کمک به شما در این راستا آورده شده است.

رویداد خود را به خوبی بشناسید

اولین قدم برای داشتن یک بازاریابی موفق این است که رویداد و هدف آن را به خوبی درک کنید و بشناسید. پس از آن می توانید بر جزییات بیشتری مانند نام، تم و رنگ بندی آن تمرکز کنید. این تجزیه و تحلیل می تواند به عنوان طرح برنامه بازاریابی به شما کمک کند.

موارد پایه که باید در مورد رویداد بدانید

  1. نام رویداد
  2. هدف رویداد
  3. موضوع (تم)
  4. نکته مهم رویداد(Tagline)
  5. رنگ بندی کلی

 

تم هر رویداد با توجه به هدف آن از رویدادی به رویداد دیگر متفاوت است. یک تم عالی، با هدف رویداد ارتباط برقرار کرده و مخاطبان را به خود جلب می کند.

تم یک رویداد روی، دکوراسیون، غذا، سرگرمی و موارد دیگر آن رویداد تأثیر خواهد گذاشت. به یاد داشته باشید، تم رویداد فقط به مضامین تبلیغاتی زیبا، مانند “یک شب زیر ستاره ها” اشاره نمی کند. بلکه پیام تأثیرگذاری است که در طول کل رویداد یا برندسازی ارائه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

روش های ترغیب مشتری به خرید x بخوانید...